Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy lub testujących serie 9000 philipsa mógłby sprawdzić jak u nich wygląda lub pokazać mi jak powinien wyglądać tryb Maksymalna Czystość(Max Clarity) w opcjach Wrażenia 3D.

3D w opcji "Bez Migotania" (Flicker Free) wygląda normalnie - występuje crosstalk, ale z 3D nie ma problemu. Natomiast gdy przełączę na "maksymalną czystość" zmieniają się kolory - robią sie brunatne i ciemne, obraz staje się zniekształcony, nadmiernie wyostrzony.

Ogólnie nie da się tego tak oglądać - nie przypomina to maksymalnej czystości ani nawet "kiepskiej czystości"

Nie wiem czy to defekt czy ma to tak tragicznie wyglądać. Niby w instrukcji Maksymalna czystość to - lepszy efekt 3D, większe migotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić czy na jego modelu też występuje clouding, wczoraj jak grałem w doa5 gdy wyskakuje plansza z loadingiem za każdym razem ten efekt był widoczny, a gra ładuje się dość często i zaczęło mi się to rzucać w oczy.

Już wiem czemu miałem clouding i czemu tylko w grach. Zmiana sceny wyeliminowała ten problem. Okazuje się że przy scenach gra, zdjęcia i grafika dynamiczne podświetlenie się wyłącza co skutkuje tym nieprzyjemnym efektem, ale wystarczy go włączyć choćby na małe ustawienie i już jest wszystko ok. A jeszcze bez tej opcji obraz w tych trybach wydawał się jakby za delikatną mgięłką był. A już chciałem z nim na wymianę jechać.

Szczęśliwego nowego roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... bo przy tego typu podświetleniu ciężko mówić o efekcie cloudingu. Halo tak ale chmury to już raczej nie bardzo.... chyba, że wyłączy się albo zmniejszy dynamiczne podświetlenie. Wtedy jak najbardziej bo mamy do czynienia z golasem LCD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak powinien wyglądać obraz 3D w trybie maksymalna czystość.

Zrobiłem kilka zdjęć jak to u mnie wygląda.

Tryb Maksymalna czystość:

http://imgur.com/sYy86

Dla porownania Tryb bez migotania - tu kolory wygladają normalnie:

http://imgur.com/6IpiJ

inny przykład:

http://i.imgur.com/XbG1O.jpg

http://i.imgur.com/cb4qe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to problem softu. Może zaktualizuj oprogramowanie, albo czekaj na nowsze :PPP Bo tak nie powinien wyglądać

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak powinien wyglądać obraz 3D w trybie maksymalna czystość.

Zrobiłem kilka zdjęć jak to u mnie wygląda.

Tryb Maksymalna czystość:

http://imgur.com/sYy86

Dla porownania Tryb bez migotania - tu kolory wygladają normalnie:

http://imgur.com/6IpiJ

inny przykład:

http://i.imgur.com/XbG1O.jpg

http://i.imgur.com/cb4qe.jpg

Nie no bez jaj z tym 3D, nawet w moim starym Samsungu UE32D6500 wyglądłao 3D znacznie lepiej po włączeniu upiększaczy ...

Napisał bym do serwisu w tej sprawie ...

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym modelu Philipsa żadnych problemów z 3D.Do tego jeszcze korzystam z funkcji głębia 3d gdzie można sterować większe lub mniejsze efekty.

Tylko serwis.Wada tv na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już raz na samym początku przeglądałem test porównawczy i byłem pełen podziwu profesjonalnego podejścia do tematu, czekam i chyba nie tylko ja na więcej takich testów.

Mała uwaga i dziś dopiero to zauważyłem, a nikt o tym nie pisał, Sony w tym teście miał załączony overscan, co i tak pewnie większego wpływu na wynik końcowy nie miało, po za jednym wyświetlał mniej informacji ze źródła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego producenci wciskaja nam takie buble ? I to za taka cene.

Tv za prawie 15 tys i maja slabe katy widzenia ktore w tv sa podstawa.Żenada.

Jakby tv bylo urzadzeniem jednoosobowym a przeciez czesto sie siedzi w pare osob.

Ja np. ogladam pod katem siedzac bokiem bo obok mam drugi duzy tv na ktorym gram na kompie i konsolach.

Nie rozumiem czemu Sony sie cofa i pomyslec ze pare lat temu taki z5500 czy x4500 mialy swietne katy.

No coz trzeba czekac az pojawi sie tv ktory naprawde bedzie warty swojej ceny.

Moze niech zaczna brac przyklad od producentow monitorow bo np. eizo potrafi robic monitory dla grafikow z matrycami ips i obraz ma niesamowita jakosc.

Edytowane przez dune2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny LED z szerokimi kątami to np. LG LM960, ale oferuje jedynie ułamek kontrastu Philipsa PFL9607. Niestety nie da się mieć obecnie wszystkiego. Za słaba technologia. Profesjonalne EIZO też mają niski kontrast, tylko, że do zastosowań jakich są używane kontrast nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pare lat temu Sony x4500 mial doskonale katy wiec starsza technologia dala rade a nowsza nie?

Jaki sens podbijania kontrastu jesli cierpia na tym katy widzenia?

Przeciez slabe katy widzenia kojarza sie zazwyczaj z urzadzeniami z dolnej polki.Jest tak zarowno w monitorach,tabletach czy nawet komorkach.

Jak majac ipada 4 i monitor na ips mam zaakceptowac tv za 15 tys ze slabymi katami ?

Co poza LG LM960 ma bardzo dobre katy ? Jakos nie mam zaufania do tej firmy.

Analogicznie rozumujac x4500 mial swietne katy a taki hx920 wyraznie gorsze a hx955 jak ma jeszcze gorsze od hx920 to za rok bedzie model z katami jeszcze gorszymi ? No ale kontrast bedzie rosl i siedzac sztywno przed tv najlepiej w gorsecie ortopedycznym bedzie sie mialo super kontrast.

Nie rozumiem polityki producentow tv.

Edytowane przez dune2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pare lat temu Sony x4500 mial doskonale katy wiec starsza technologia dala rade a nowsza nie?

Jaki sens podbijania kontrastu jesli cierpia na tym katy widzenia?

Ale x4500 był duuuuuży, a rynek wymusił miniaturyzację:) W obecnej chwili TV z najwyższej półki mają zazwyczaj węższe kąty widzenia niż niższe modele. Szczególnie te z podświetleniem full led, lub jego imitacją. Np. HX750 > HX850 > HX950 > PFL9607 jeżeli chodzi o kąty widzenia.

Co poza LG LM960 ma bardzo dobre katy ? Jakos nie mam zaufania do tej firmy.

Wszystko co na matrycach IPS czyli np. niektóre philipsy, albo Panasonic WT50, tylko, że ten drugi ma inne problemy. LG LM960 jest fajny, bo producent stosuje powłokę znacznie redukującą srebrzenie i shift w kierunku fioletu, które są domeną ekranów IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo wolalbym zeby tv byl nieco grubszy ale laczyl jakosc obrazu tych topowych modeli full led czyli wysoki kontrast a jednoczesnie zachowywal bardzo dobre katy widzenia.

Nie wiem skad ta moda na ultracienkie tv.Mi to bez roznicy czy obudowa ma 4 cm czy 9.Byle nie byla jak w crt :)

Tak samo nie rozumiem czemu kladzie sie taki nacisk na obslugiwanie roznych formatow plikow przez USB.

Nie moge pojac po co odtwarzac filmy przez usb skoro playerow multimedialnych czy odtwarzaczy blu-ray jest wielki wybor a ceny niskie.

Ewentualnie mozna nawet z komputera odtwarzac filmy co jest o tyle latwiejsze ze nie trzeba zgrywac na pena.

Na internetowych forach zaobserowalem nawet dziwne zjawisko ze duzo ludzi podejmuje decyzje o zakupie tv w oparciu o to co czyta przez usb stawiajac na dalszym planie jakosc obrazu o katach widzenia nie wspominajac.

Reasumujac wniosek taki ze albo poczekam na udane polaczenie kontrastu i katow albo kupie cos co bedzie najmniejszym zlem.

Obecnie mam sony z5500 i hx720 i ten drugi bardzo mnie zawiodl - mam tu na mysli katy widzenia.Stosuje go tylko jako monitor do grania.

Nie dam 15 tys za tv ze slabymi katami.To juz wole wydac 9 tys na tego LG co podales.Nie bede przeciez w normalnym uzytkowaniu analizowal o ile procent ma gorszy kontrast niz topowy sony i philips a problem z katami bylby widoczny na codzien.No i sporo kasy zostaloby w kieszeni.

Dzieki za wyjasnienie :)

P.S

Czy jest gdzies lista tv z matrycami IPS ? bo szukalem lecz nie znalazlem a sprawdzac kazdy model na rynku to troche meczace.

Edytowane przez dune2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo wolalbym zeby tv byl nieco grubszy ale laczyl jakosc obrazu tych topowych modeli full led czyli wysoki kontrast a jednoczesnie zachowywal bardzo dobre katy widzenia.

Nie wiem skad ta moda na ultracienkie tv.Mi to bez roznicy czy obudowa ma 4 cm czy 9.Byle nie byla jak w crt :)

Inżynierowie Pioneera Kuro też tak uważali i jak skończyli? Z kolei obecny król sprzedaży ma właśnie odmienna filozofię... niestety, taki jest świat. My, entuzjaści nie jesteśmy najliczniejsza grupą odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas powiedzmy dwa lata kupicie "drukowany" Oled,będzie cieńki,niedrogi i mam nadzieje,że bardzo dobry-czego wszystkim życze.!!!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo wolalbym zeby tv byl nieco grubszy ale laczyl jakosc obrazu tych topowych modeli full led czyli wysoki kontrast a jednoczesnie zachowywal bardzo dobre katy widzenia.

Nie wiem skad ta moda na ultracienkie tv.Mi to bez roznicy czy obudowa ma 4 cm czy 9.Byle nie byla jak w crt :)

Tak samo nie rozumiem czemu kladzie sie taki nacisk na obslugiwanie roznych formatow plikow przez USB.

Nie moge pojac po co odtwarzac filmy przez usb skoro playerow multimedialnych czy odtwarzaczy blu-ray jest wielki wybor a ceny niskie.

Ewentualnie mozna nawet z komputera odtwarzac filmy co jest o tyle latwiejsze ze nie trzeba zgrywac na pena.

Na internetowych forach zaobserowalem nawet dziwne zjawisko ze duzo ludzi podejmuje decyzje o zakupie tv w oparciu o to co czyta przez usb stawiajac na dalszym planie jakosc obrazu o katach widzenia nie wspominajac.

Reasumujac wniosek taki ze albo poczekam na udane polaczenie kontrastu i katow albo kupie cos co bedzie najmniejszym zlem.

Obecnie mam sony z5500 i hx720 i ten drugi bardzo mnie zawiodl - mam tu na mysli katy widzenia.Stosuje go tylko jako monitor do grania.

Nie dam 15 tys za tv ze slabymi katami.To juz wole wydac 9 tys na tego LG co podales.Nie bede przeciez w normalnym uzytkowaniu analizowal o ile procent ma gorszy kontrast niz topowy sony i philips a problem z katami bylby widoczny na codzien.No i sporo kasy zostaloby w kieszeni.

Dzieki za wyjasnienie :)

P.S

Czy jest gdzies lista tv z matrycami IPS ? bo szukalem lecz nie znalazlem a sprawdzac kazdy model na rynku to troche meczace.

Albo kolego jakość obrazu albo Twój główny parametr oceny tv czyli kąty.Ja ogladam tv sam albo we dwoje rzadko.Jak miałbym ogladać tv z kąta wysokiego w 4 osoby to w ogóle wolę nie oglądać.Uwielbiam ogladać obraz centralnie na wprost i tak czynię.Mogę powiesić i 100 cali mam miejsce.

Chcesz idelane kąty ?Kup plazmę lub stary crt.Lcd led nigdy nie ma idealnych kątów/Dla mnie ważne to co widzę gołym okiem czyli czerń i kontrast i to czego nie widzę czyli zmory lcd - cloudingu czy efektu halo jak w Sonym.Z czym zupełnie sobie nie radzi król oszustów Lg.Model lg full led 980s z roku 2011 zamiast 240 stref na dystrybucję w Polsce dostał 3 razy mniej stref czyli tylko 80 i tam clouding był obecny.Do tego to śmieszne pasywne 3d z czarnymi liniami w poziomie.Infolinia lg to dzieci po zawodówce - nie wiedzą nic o technologii hdtv.Do tego każda koreańska firma Lg czy samsung zaniżają faktyczne zużycie prądu.Fałszowanie parametrów w tv lg czy samsung to to samo co podkręcanie parametrów w płytach głównych czy procesorach komputerów pc kilka lat temu.Dłuższą odpowiedź przygotowałem dla Ciebie na forum hdtv- gdzie ukochałeś sobie atakować tv Philipsa którego nawet nie widziałeś.Lg i samsung słyną z jednego .Brak ramek i ultra cienkie smukłe ekrany o grubości 1cm.Dziękuję i nie tańczę bo mój tv ma 6 cm grubość i i grubą bo 2,50 cm ramkę.Nawet bym nie wpadł na pomysł zamiany na Lg z ips lub samsunga serii 8.I nie tylko prze fantastyczny ambilight.Nie ta liga kolego....

A Pioneera szkoda bo robił extra plazmy z których pozostało wspomnienie tylko.I nie wytrzymał konkurencji zjatyckich tygrysów słynących z jakości byle jakości.Tak jak oszukane 3d nie full hd w pasywie lg.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam update odnośnie deformacji obrazu jaka wystepuje na moim 60PFL9607 w trybie maximum clarity. Autoryzowany serwis Philips odpowiedział mi, że ta wada występuje we wszystkich egzemplarzach i wymiana odbiornika nic nie da. Może za pare tygodni napisza nowe oprogramowanie i to będzie wtedy działać. Mam serdeczną prośbę do użytkownika play007 oraz innych posiadaczy tego telewizora - o zdjęcie jak u nich wygląda film 3D w trybie maximum clarity.

Jeżeli jest to globalna usterka to czemu nie natrafiłem na nią w żadnych testach ani recenzjach?

Może jednak warto zastanowić się przed zakupem tej serii skoro fabrycznie od nowości niektóre funkcje sa uszkodzone?

Gmeru wspominałeś coś o zapytaniu do Philipsa, czy może łaskawie raczyli jakoś odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cos dziwnego bo czegos takiego nie powinien miec nawet tv za polowe tej ceny,,, druga sprawa to Play tego u siebie nie widzi, a raczej by zobaczyl wiec mozna domniemywac ze to jest wada wystepujaca u ciebie, a nie we wszystkich egz. serwis chyba sciemnia...

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpina serwis Philipsa niech to skomentuje tu na forum skoro udziela w innym miejscu informacji i to szybko.Czy nowo nabyty tv przez Fatmana ma takie wady 3D jak tv Meskala?Mowa o 3D max clarity Philips 9607.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne wyjaśnienie:

Deformacja obrazu w trybie Maximum Clarity nie jest spowodowana żadnymi wadami sprzętu, jest to natomiast sprawa tylko i wyłącznie oprogramowania, nad którym obecnie pracujemy i kolejny update, który w krótce będzie dostępny, pozbędzie się tego defektu obrazu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o odrobinę cierpliwości.

Pozdrawiam,

JZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play a ty podobno tego nie masz? To jak to jest w końcu? Sprawdzałeś to czy tylko napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...