Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

No nie sądze za najlepszy telewizor na świecie lub napewno jeden z najlepszych , że to dużo 9600 zł , a jak sie w sklepach już na dobre pojawi to pewno taniej . Do tego z dość pewnego źródła wiem ( oczywiście nie mówie że się nie myle ) ale nie będzie najprawdopodobniej żadnego HX950 . Więc wtedy topowcem się okaże HX850 . Pożyjemy zobaczymy oczywiście . Raczej prędzej bym się spodziewał Crystal Leda i to by było właściwe posunięcie , bo jak wprowadzać topowca to takiego co powali wszystko , a nie jak HX920 miernote z wielką kase .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HX950 zastąpi Hx920 późną jesienią.VT30 7200pln (st50 prawie tyle kosztuje) a następca VT50 9600pln.Sony zastąpiło starą serię hx820 niższą ceną hx850 a Panasonic dokładnie odwrotnie.Ich ledy Wt50 mają być jeszcze droższe.Panasonic dużo nie sprzeda w tym roku.Liczy się jakość ale cena również.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy , rozmawiałem z gościem co był w LAS VEGAS na pokazach i rozmawiał z przedstawicielami Sony i powiedzieli że następca HX920 stoi pod znakiem zapytania i najprawdopodobniej go nie będzie . No ale wiadomo może być różnie . Czas pokaże . Ja tam wolę Crystal leda . Niech sobie kosztuje z 17000 zł w 55 calach ale wiem że jak kupie to mam to coś . Tak jak dawniej Trynitronka . To były czasy ehhhhhhhh :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastąpi albo i nie zastąpi. Podobno jest możliwość, że zastąpi ale... nie w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal led i Oled zakończy żywot plazm/led ale nieprędko.Tylko 1% Polaków zapłaci za tv 17-25k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty play007 myślisz że Polska to co dla wielkich koncernów ?? Dokładnie nic . Takie małe biedne państewko i tyle ich obchodzi że będzie stać na taki telewizor 1% czy może 0,01% Polaków . Światowe firmy robią produkty topowe na bogate rynki USA ,JAPONI , EUROPY ZACHODNIEJ , teraz już powoli CHIN , Korei PŁD . A Polska dla nich to margines błędu sprzedażowego :) . Więc akurat tym bym się nie sugerował że u nas nikogo prawie nie będzie stać . Ważne że jak się kupi będzie się jak dawneij miało to coś . Jak kupowałem Trynitrona 25 calowego jeszcze w Pewexe to też nikogo prawie stać na niego nie było , pamietam że kosztował 829 dolców , a następny telewizor po nim Panasonic coś koło 500. :) Nikt wtedy nie pytał czy kogoś stać ale jak już kupiłeś i podłaczyłeś wiedziałeś że masz SONY . A teraz Sony to pospolity chłam . A szkoda . :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy większość sprzętu kupowanego w Pewexie miała posmak czegoś elitarnego. To dotyczyło Polski, w innych krajach Sony nie był już obiektem kultu, ot normalny, solidny telewizor. Dziś to się wyrównało i dostępność sprzętu jest taka sama jak na zachodzie i to bez Pewexu, dla wszystkich. Stąd takie wrażenie. Dodatkowo oczywiście wszystkie firmy bez wyjątku nastawione są na masową sprzedaż ze średniej i niskiej półki - to już znak czasu i globalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony po prostu stara sie dostosowac do obecnych realiow rynku .oczywisacie zawsze jest cos za cos : mogliby dolaczyc dwie pary okularow plus super pilot , standardowo gware na 5 lat plus jakies inne bajery ale wtedy cena bylaby powiedzmy o 20 proc wyzsza .wielu by sie krzywilo ze drogo bo i po co ten nowy dodatkowy pilot i zbedne okulary bo lepiej byloby puscic ten tv taniej bez gadzetow :) firma wybrala na ten rok taka a nie inna droge . co do obrazu to nie ma obecnie technologii z ktorej bylbys peterka zadowolony na 100 proc .firmy kombinuja z matrycami ,podswietleniem lub szukaja innych rozwiazan ale jak na razie jest tak jak jest .jesli natomiast chodzi o sama marke sony to fakt faktem nie jest to juz to co np 20 lat temu ale takie juz jest zycie .pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaromir123 to nie chodzi o to że szukam ideału , bo taki może się kiedyś pojawi ale mnie juz nie będzie na tym swiecie :) Mnie pasuje dzisiejsza plazma tylko bez powidoków i problemu z 50 Hz . Dwa durne aspekty poprawić i nie chce za darmo LCD LEDA . :) Lub jakość obrazu LEDA z czernią jak w plaźmie i równomiernością podświetlania matrycy idealną i też nie chce innego tv :) Więc myślę że nie tak wiele potrzeba do pełni szczęścia :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peterka z cala pewnoscia nie bedzie ciebie na tym swiecie a wiesz dlaczego ? po prostu zawsze bedziesz widzial w marzeniach cos lepszego i bardziej doskonalego i tak to juz jest . postaw dzisiejszy tv osobie ktora miala przyjemnosc miec telewizor czarno-bialy w latach 60 i powie ze teraz mamy cud obraz o ktorym on nawet nigdy nie smial marzyc :) co do problemow z czernia ,powidokami itd to jakby nie patrzec sa to problemy z ktorymi firmy produkujace lcd czy tez plazmy walcza od lat czyli nomen omen od samych poczatkow tych technologii .pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaromir123 to nie chodzi o to że szukam ideału , bo taki może się kiedyś pojawi ale mnie juz nie będzie na tym swiecie :) Mnie pasuje dzisiejsza plazma tylko bez powidoków i problemu z 50 Hz .

Może nowa "pięćdziesiątka" Panasonica spełni Twoje oczekiwania. Bardzo ciężko o jakikolwiek powidok na VT50, a tzw. problem 50Hz skutecznie maskuje Inteligent Frame Creation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku , już się przez telefon umówiliśmy i tak na kalibracje bez wzgledu na telewizor . :) Więc albo Pan skalibruje u mnie Panasonica 55VT50E albo Sony 55HX850 . Czas pokaże . :) Co do IFC to jest to dla mnie teatrzyk nie akceptowalny , to juz wole kłopot 50 Hz. Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Heh, żebym ja jeszcze tak kojarzył dobrze każdego z kim rozmawiam</p>

<p>przez telefon i z kim piszę na forum ;)</p>

<p>Co do IFC to ustawienie na minimum, czy jak w VT50 na pośrednie, bo doszła tam taka opcja, nie powoduje teatru telewizji, a "problem 50Hz" niweluje całkiem skutecznie.</p>

<p> </p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrzucam moje ustawienia wstępne dla telewizji, jak podepne pod komputer to bede sie bawił w dokładniejsze ustawianie na płytach testowych.

Ustawienia dla włączonego czujnika światła w opcjach Eco.

Tryb obrazu: Standardowy

Podświetlenie: 5

Kontrast: 85

Jasność: 50

Nasycenie: 57

Odcień: G3

Temperatura barw: Neutralne

Ostrość: 50

Redukcja zakłóceń: Wył

Redukcja zakłóceń MPEG: Wył

Redukcja zakłóceń punkt.: Automat.

Tworzenie realizmu: Automat.

Wykrywanie strefy wideo: Wył

Łagodna gradacja: Mała

Motionflow: Standardowe

Tryb filmu: Automat.1

--

Korekcja czerni: Mała

Zaaw.zwiększ.kontrastu: Małe

Gamma: 0

Dynamiczna kontrola LED: Standardowa

Automat.ograniczanie światła: Średnie

Czystość bieli: Wył

Żywy kolor: Wył

Uwydatnienie szczegółów: Wył

Uwydatnienie krawędzi: Wył

Naturalny kolor skóry: Wył

Ustawienia na oko mi sie podoba jednak przydała by sie profesjonalna kalibracja.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia na oko, przydała by sie profesjonalna kalibracja :)

to zaproś maćka;p / co do tej czerni na hx850 to naprawde jest tak słabo czy mocno średnio??? ja osobiście czytając testy i widząc zdjęcia mogę powiedzieć, że aż tak źle nie jest. no - może i edge, ale na tyle mało złe że się poprawiło z wcześniejszymi modelami... peter jak twoje wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

moze zaproszę Maćka, ale najpierw muszę sie troszkę odkuć bo było trochę wydatków ostatnio. Co do czerni to kto tu mówił ze jest słabo ? jestem bardzo zadowolony strefowe wygaszanie robi dobrą robotę, zobacz moje wrzucone fotki na poprzednich stronach z filmu i napisów końcowych i sam oceń.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter a jak z kątami? Wczoraj próbowałem to dokładnie sprawdzić ale w Euro AGD nie jest to łatwe - dodatkowo 90% to był materiał 3D. Napisz coś na ten temat a gdyby nie było to problemem wrzuć może jakieś zdjęcia z tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisałem o kątach na samym początku :) są dla mnie miłym zaskoczeniem nawet pod dużym kątem obraz trzyma parametry.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Areknh mówisz że było by dziwne jakby SONY wspierało MKV. A czemu w Blu rayach jest i MKV i TXt i NTFS??

Pytanko co wybrać:

- 46" Samsung D7000 (to samo co D8000 tylko obudowa inan i cena tysiaka mniejsza) (mamy NTFS, TXTX, MKV i całe multimedia + okulary 2x oraz WIFI)

- 46" Sony EX720

- 46 HX750?

Które z tych modeli mają lepsza czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kłócicie się od kilku stron w zasadzie o nic :) Jak ktoś tu zagląda to już jest raczej zdecydowany na LCD LED a nie na plazmę ;) Najważniejsze pytania HX850:

- konkretny test jakości obrazu - czerni i kolorów itd w porównaniu do innych topowych TV (czekam na hdtvpolska)

- podstawka w modelu 55" (obrotowa?)

- podświetlenie w matrycach &--#62;46" (czy jest duży clouding?)

- kontrast czarnego w ciemnych scenach (czy strefowe wygaszanie nie zmniejsza jakości obrazu)

@walosek Samsung ma nieco większy clouding niż konkurencja i kiepski serwis/gwarancję, modele podajesz z zeszłego roku. Sony jeśli już to tegoroczny HX750 wydaje się najlepszy.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze zastanawiam się nad (oczywiście zeszłorocznym) HX720 46".

Mówie , szkoda że nie da się połączyc jakości matrycy SONY z możliwościami multimedialnymi oraz dodatkami od SAMSUNGA.

Dziwne jest to że SONY nie wspiera TXT, MKV, NTFS w telewizorach (i piszą znawcy że to przez to że SONY ma studia fimowe i przez to), a czemu w ich blu rayach jest wsparcie dla tych formatów? ?

Mimo wszystko jakoś skłaniam się do Samsunga D7000. Choć dziś widziałem w EUROAGD Samsunga D6750 za 4500zł oraz nawet miłe dla oka modele ES. Nie wiem jak z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung też będzie jak najbardziej ok, jak potrzebujesz multimediów to nie ma co myśleć. Tegoroczne ES6800 są fajne i nawet jak zakupisz D6750 też będziesz zadowolony. Trzeba kupować to co bardziej pasuje, na co dzień cloduingu pewnie ledwo co zauważysz, a skoro funkcje multimedialne mają być najważniejsze to bierz Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie najwięcej w nocy będe oglądał. Zaciekawiło mnie to jakies wygaszanie w SONY, nie wiem które mają z SONY to wygaszanie EX720, HX720 HX750? Czy w praktyce jeden pieron? Teściu ma Samsunga D8000 i powiem że rewelacja :) w nocy małe plamki widoczne około 6-7 sztuk ale jakoś nie przeszkadząły tak bardzo. Mała szczegółowość w nocy na ciemnych scenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HX850 w teorii powinien mieć najlepsze wygaszanie strefowe (mniejszy clouding), z drugiej strony trzeba poczekać na pełnie recenzje tego modelu. Tylko jak piszesz że D8000 rewelacja to i D7000 też będzie super (ta sama matryca), D6750 troszkę gorzej, HX720, HX750, HX820 i D7000 to ta sama półka, HX850 powinien być teoretycznie ciut lepszy od wymienionych. Dlatego pewnie czego nie wybierzesz będziesz zadowolony, clouding pojawia się dopiero przy mocniejszym ustawieniu podświetlenia matrycy.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walosek nie wiem jak to jest w najnowszych bluray-ach sony ale w tych z zeszlego roku chyba wsparcia dla formatu mkv nie bylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...