Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

albo będą naprawiać :) co jest najbardziej prawdopodobne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I bardzo dobrze zrobiłeś gwarancja w Sony Center porządna(tv potrafi się popsuć w 3 roku użytkowania) Gwarancja w MM to oszustwo.

Raczej nie będą naprawiać bo w 4 roku użytkowania rzadko są tak stare części.Nówka lub zwrot kasy.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba czytac uważnie - pisałem wyraźnie, że warto dokładnie patrzeć na co próbują naciągać sprzedawcy. W Euro czy MM jest także "ich gwarancja" można jednak dokupić normalną gwarancję Sony. Proste - trzeba mieć tylko otwarte oczy. Co do ceny okularów to musi spaść do akceptowalnego poziomu bo inaczej nikt ich nie kupi. Oprócz designu nie dają przecież jakiejś wielkiej przewagi technologicznej.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I bardzo dobrze zrobiłeś gwarancja w Sony Center porządna(tv potrafi się popsuć w 3 roku użytkowania) Gwarancja w MM to oszustwo.

Raczej nie będą naprawiać bo w 4 roku użytkowania rzadko są tak stare części.Nówka lub zwrot kasy.

Myslisz ze bedzie im na reke zwracac tak od razu kase :) jeszcze po 4 latach uzytkowania, zapewne bedą probowac naprawy za wszelka cene albo zaproponują wymianę na inny dostepny model czy najwyższy wtedy oj nie byłbym taki pewien.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, będą proponowali wymianę na mniej więcej równy klasą. Zwrot gotówki zawsze w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum pisał gość któremu dali kasę bo nie przyjął nowego edge leda zamiast starego popsutego jakości full led.(najwyższy model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zapewne nie w tak odległym okresie czasu, dziwne ze nie chcieli wymienić bez gadania full led na full led.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytałem juz kiedyś ten temat, no polecają mu wziaść kase i kupić Samsunga :)

Wyczerpały się wszystkie próby polubownego załatwienia sprawy przy wsparciu WIIH i Federacji Konsumentów.

Na niezależnego rzeczoznawcę - Sony się nie zgadza.

Na sąd polubowny - Sony się nie zgadza.

Na merytoryczne porównanie wartości i parametrów zepsutego telewizora do tego proponowanego przez nich na wymianę - Sony odpowiada, że nowy jest lepszy bo ma podświetlenie krawędziowe i 3D (bez komentarza).

Tyle są dla nich warte zapisy gwarancyjne.

Nie zazdroszczę walki, jak widac jak przyjdzie co do czego to wiadomo jak jest wszędzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracanie się do sony o wymianę lub naprawę gwarancyjną to nonsens. Sam doswiadczyłem jak traktuja klienta.

Kupiłeś . Twój problem. Dostałem tez maila , że przy rozszerzonej gwarancji uszkodzonych musi być 5 pikseli, ALE W JEDNYM MIEJSCU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem po co kruszyć kopie o 5 letnią gwarancje . Ja w ciągu ostastnich 5 lat miałem 6 telewizorów , czyli mniej aniżeli rok . :) Więc co mi po gwarancji 5 letniej .Jak czas pokazuje to za dwa lata nasz dzisiejszy nowy nabytek to już zabytek :) . Więc lepiej chyba kupić tv z 2 letnią gwarancją a reszte przeznaczyć na klimatyzator :) bo idą gorące dni . :) Pozatym praktyka pokazuje że stopa zwrotu za prawie telewizor nowy jest dość atrakcyjna , bo po pięciu latach nie weźmiemy za niego nawet 20 % ceny .

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście. Do tego z krzywą ramą, i pofałdowanym super wynalazkiem gorilla w której ogladam piekną tęczę.

Ja w ciągu ostastnich 5 lat miałem 6 telewizorów

Człowieku za 6000 rocznie to idę po nowe audi:).

Pomysl troche, Jak duże róznice wprowadzane są z roku na rok. NIEZAUWAŻALNE w obrazie.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś z matematyką u Ciebie nie halo . Właśnei pisze że np kupie nowy telewizor tak jak teraz 55VT30E , mam go 9 miechów i sprzedaje go za 6300 zł , a dałem 8700 zł . Więc ledwo 2400 zł straty . Kupisz za 9000 zł Sony HX850 dajmy na to z 5 letnią gwarancją i po 5 latach sprzdasz go może za 2000 zł jak Ci ktoś da . Teraz to nie czasy dawnych trynitronów od Sony że jak kupiłem to miało się 8 lat . Teraz 1,5 roczny telewizor nie ma już części do niego . Więc nawet za strate 2400 na rok za te 5 lat straciłem 12000 zł . ŻYCZE SZCZĘŚCIA żebyś za 10000 zł kupił nowe Audi . :)

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Coś z matematyką u Ciebie nie halo

Nie bawię się w takie klocki.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z matematyką u Ciebie nie halo . Właśnei pisze że np kupie nowy telewizor tak jak teraz 55VT30E , mam go 9 miechów i sprzedaje go za 6300 zł , a dałem 8700 zł . Więc ledwo 2400 zł straty . Kupisz za 9000 zł Sony HX850 dajmy na to z 5 letnią gwarancją i po 5 latach sprzdasz go może za 2000 zł jak Ci ktoś da . Teraz to nie czasy dawnych trynitronów od Sony że jak kupiłem to miało się 8 lat . Teraz 1,5 roczny telewizor nie ma już części do niego . Więc nawet za strate 2400 na rok za te 5 lat straciłem 12000 zł . ŻYCZE SZCZĘŚCIA żebyś za 10000 zł kupił nowe Audi . :)

przecietny kowalski nie kupuje nowego tv co roku tak jak przecietny kowalski nie kupuje nowego auta (tego samego modelu) tylko dlatego ze producent zrobil maly lifting wnetrza auta :) technologia nie zaiwania az tak do przodu by trzeba bylo tego typu zabiegi serwowac . rozumiem ze masz hopla na punkcie obrazu (dazac do doskonaloci) i mozesz sobie pozwolic na tego typu zabawy majac na to czas i checi ale niestety nie dotyczy to wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a wiadomo juz jak to bedzie z ta podstawa w 55 calowym hx 850 ma ktos juz jakas pewna informacje?

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał po coś się pracuje :) . I dlatego minn. mam taki przegląd sytuacji jaki mam . Nie bazuje na czyimś zdaniu tylko na swoim i mam własny pogląd sytuacji . A co do podstawy w SONY 55HX850 to wcale nie uważam że Lolek pomylił fora . Jak bym się skusił na tego HX to też musi być podstawa normalna a nie ta długa kicha , która mnie akurat się nie podoba i nie pasuje do obecnej sytuacji jaką mam w pokoju . Więc mam nadzieje że Sony nie będzie zmuszało potencjalnych klientów do zakupu tej szerokiej bo było by to bez sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak najbardziej nie pomylilem : :o A dla tych dla ktorych podstawa ma znaczenie podobno w warszawie w 55 calach maja si epojawic okolo 10 maja - wiec wszytsko sie okaze.

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hehehehehe.... Forum inne a towarzycho to samo ;)

-panowie, powiedzcie mi czy do tego TV dodawane są jakieś okulary, czy Sony odrabia straty kosztem akcesoriów? ;) i jak jest z odtwarzaniem .mkv i z napisami... bo NTFS po USB chyba raczej ''łyka''...?

Edytowane przez kini0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego telewizora niestety nie są dodawane okulary. Własnie oglądałem go w Euro RTV AGD. O obrazie trudno mówić, tym bardziej że cały czas pokazywali 3D. Jakość wykonania niezła, nie znalazłem widocznych problemów. Tafle dosyć mocno odbija otoczenie - 60 calowy Sharp obok był dużo bardziej matowy ale to już standard i tego nie przeskoczymy. Czekam na test Gmeru - ten telewizor może być czasami "czarnym koniem"... zobaczymy!:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kini0

Towarzycho i argumenty te same. Sposoby na ośmieszanie innych też. Zaczęło się niwinnym pytankiem, a skończy skakaniem do gardeł.

Nawiasem mówiąc aluminiowa podstawa pasuje do tego telewizora jak pięść do nosa. Każdy architekt wnętrz to powie.

pozdr. TOWARZYCHO

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że 3D ''to tylko dodatek'' itp., ale bez jaj... Jak nie daja okularów to troszkę lipa. Chyba jednak skupie się na 55LM860V. I to nie dlatego że dają x par tanich okularów, ale dla tego że wole wady pasywnego 3D jak aktywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...