Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie ma sie co kłócić. Prawda jest taka że, jęsli szukasz tv do oglądania vivy w dzień to kup sobie led'a a jeśli szukasz czegoś videofiskiego to żaden led jeszcze nie podskoczył vt20, vt 30 czy vt50. Dowodem na to są chociażby testy z całego swiata w których akurat Sony wypada blado, czerń, kontrast, clouding. Pokażcie mi jeden test w którym jakikolwiek led sony został lepiej oceniony niż któryś z VT. No proszę bardzo pokażcie mi w jakim aspekcie technicznym jest lepszy na jakimś miarodajnym portalu typu flatpanels, avforum, cnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisał Gmeru - wszystko to do mementu kiedy jest ciemno. Przy oświetleniu czerń z plazmy znika jak śnieg w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisał Gmeru - wszystko to do mementu kiedy jest ciemno. Przy oświetleniu czerń z plazmy znika jak śnieg w maju.

Zgadza sie ale mysląc, pisząc videofilski miałem na myśli seanse bez światła, bądź z małym niczym w kinie. Mam nadzieje ze nasze tu małe wojenki ledo-plazmowe zakończy się wraz z premierą OLED. Wtedy ze względu na cenę będziemy się wciąż spierać ale na niższym już pułapie bo każdy będzie wzdychał na samo słowo OLED. Chyba ze coś skopią konstruktorzy i po kilkuset godzinach zaczną sie wysypywać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest trochę tak... ktoś kto np. chce szybko pojeździć kupuje samochód z mocnym silnikiem a nie w specyfikacji wrc czy też bolid na tor. Dlaczego? Dlatego, żeby była możliwość pojeżdżenia po normalnych drogach bo mało kto ma możliwość jazdy na torze czy odcinku specjalnym. Podobnie z video/audio filami. Stosunkowo niewiele osób posiada osobne pokoje audio-video z możliwością zaciemnienia itd. Jeszcze mniej ma osobny tv do filmów i koncertów a osobny do oglądania programów z satelity. Świadczy o tym również wbudowanie w topowe plazmy tunerów sat (oprócz oczywiście dvb-t). Gdyby były one wyłącznie dla video purystów spokojnie mogłyby być monitorami pozbawionymi tunerów (tak jak seria VX). Tak więc jakiś tam ułamek doceni wszystkie zalety plazm (i zobaczy wady lcd) a pozostali wybieraja wg uznania i zasobności portfela co wcale nie oznacza, że kiedy nie wybiorą plazmy są skreśleni z listy videomaniaków. Najbliższy prawdzie obiektywnej jest chyba pogląd, że zawsze ktoś będzie niezadowolony. Z OLEDa również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się Adamelab... Ty dałeś odnośnik do zakładki o promocjach Sony Store na stronie Sony a nie do regulaminu. Ja wszedłem w regulamin tej promocji i czytam, że obowiązuje ona TYLKO w Sony Store na Jana Pawła II - co jest logiczne bo nie ma innego Sony Store. Reszta salonów to Sony Centre:-) Dla przykłady w Salona Sony w Gdańsku nie mają pojęcia o takiej promocji - powiedzieli za to o innej. U nich jest 5 lat gwarancji na kilka niższych modeli,w tym HX750.

To w takim razie proszę inny odnośnik i cytat z regulaminu promocji " punkt 7. Uczestnictwo w Programie jest dobrowolne. Uczestnictwo w Programie uzależnione jest od zakupu Telewizora. Programem objęte są Telewizory zakupione przez Uczestników Programu, w punkcie sprzedaży Sony Centre w okresie od dnia 27 kwietnia 2012 do dnia 30 czerwca 2012. Lista salonów w których obowiązuje promocja znajduje się na stronie www.sony.pl/sonycentre"

http://www.sony.pl/hub/sony-centre i tutaj http://www.sony.pl/res/attachment/file/64/1237485460664.pdf

Myślę że teraz będzie jasne. A ten salon w Gdańsku jest w błedzie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz piszesz już o zupełnie innej rzeczy - promocji w Sony Centre. Poprzednio było tylko o Sony Store i dlatego po przeczytaniu regulaminu wychodziło na to, że promocja jest wyłącznie w Sony Store na Jana Pawła II w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zadzwoniłem przed chwilą z czystej ciekawości do Sony Centre, mają 5 lat gwar, ale nie maja go jeszcze na sklepie :blink: nie wiem co oni tak długo kiszą te telewizory, cena referencyjna za ten model 7100, może będzie taniej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo teraz to trochę wygląda w ten sposób, że jeśli dokupisz tą gwarancję w innym sklepie to wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo teraz to trochę wygląda w ten sposób, że jeśli dokupisz tą gwarancję w innym sklepie to wyjdzie na to samo.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem myślisz o cenie TV np w MM + cenie za 2 dodatkowe lata gwarancji która równa się cenie w SonyCenter również z 5 letnią gwarancją?

Jeśli komuś chce się liczyć pewnie wyjdzie na to samo cenowo ale należy pamiętać że 2+3 w sieciówce i 5 w SC to nie to samo, bo czesto te 3 dodatkowe lata nie są gwarancją a ubezpieczeniem sprzętu, poza tym najczęściej naprawa gwarancyjna po 2 roku odbywa się w serwisach z którymi mają podpisaną umowę sprzedawcy i niekoniecznie jest to serwis np Sony.

Reasumując: moim zdaniem opłacalna rzecz, gdy cena jest mniej więcej jednakowa przy 5 letniej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem przed chwilą z czystej ciekawości do Sony Centre, mają 5 lat gwar, ale ceny ho ho, 7100zł cena referencyjna za 46HX850 i jeszcze nie maja go na sklepie :blink: to ja wole 2 lata gwar i za 5999.

A jeszcze mnie rozbawiło jak w innym oddziale Sony powiedziano mi ze w RTV Euro maja pomyłkę z obecną ceną i nie mają ich jeszcze fizycznie :D:lol:

Nie wiem co oni tak długo kiszą te telewizory, jako Sony powinny być u nich najprędzej dostępne na rynku.

Mnie z kolei w sony center w Gliwicach podali orientacyjne ceny dla 40 cali - ok 5,5 tys a dla 46 cali 6,5 tys. W poniedziałek maja być na stanie więc będę znał dokładnie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eM! nie mówię o ubezpieczeniu tylko o pakiecie gwarancyjnym Sony. To jest produkt i tutaj akurat nie ma różnicy w jakim sklepie go zakupisz. Ubezpieczenie owszem bywa ale to inne zagadnienie. Oczywiście trzeba patrzeć bo pomysłowi sprzedawcy chcą wcisnąć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam niecierpliwie na test HX850, bo moje KURO juz mnie przestało kręcić ;)

Plazmy Panasa nie kupię na pewno, bo nie świeci lepiej od mojego TV który ma już 5 lat.. nawet VT30 którą ma mój znajomy. Dodam, że On ma podobne zdanie...

Jedyne dwie sprawy które mnie martwią, to clouding i migotanie w okularach... O ile migotanie jestem w stanie znieść, to jakieś plamy na czarnym ekranie doprowadziły by mnie do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnei jak Ty Kini0 też właśnie bym się przesiadł z VT30 na np tego Soniaka ale właśnie te plamy były , są i będą w edge ledzie . Już któryś raz się przymierzam do zmiany technologi z plazmy na coś innego i zawsze po testach kończy się znowu na plaźmie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co nam pozostaje...? PLED od LG?

-bo na OLEDa za 12k nie mamy co czekać... krócej niż 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka ale dlaczego przymierzasz się do zmiany technologii, która jak piszesz kilka postów wyżej "zamiata" wszystkie LEDy? Skoro wg Twoich obserwacji tak właśnie jest to ja bym się na Twoim miejscu nie rozglądał i nie przymierzał do LEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED oferuje INNE doznania jak plazma... lepsze, czy gorsze? -rzecz gustu

Jeżeli chodzi o obraz z BluRay'a, masakruje plazmę.... bynajmniej moją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pled to plazma i nic innego . A Xelos odpowiedz jest prosta - powidoki które jak już pisałem na tenisie mnie doprowadzają do szału . Wnerwia mnie że wydałem już tyle kasy na topowe telewizory i zawsze jakaś wada jest w nich nei do zaakceptowania . Miałem Kuro - powidoki , miałem dwa VT20- powidoki , terazmam VT30- powidoki . Jedyny telewizor którego z sentymentem wspominmam to stary dobry Sony Z5500 ale był mały bo tylko 46 calowy bo już w 52 calach sie kupy nie trzymał . Przegapiłem chyba najlepszy telewizorek jaki był kiedykolwiek na rynku czyli SONY X4500 w 52 calach czy 55 . Szkoda że Sony poszło jak wszyscy w to [beeep] ledowe płaskei nikomu nie potrzebne zamiast rozwijać stara dobra technologie CCF WCC . Czekam z utęsknieniem na Crystal leda ale czy się doczekam ?? . Miałem wszystkei topowe telewizory na testach full led , tam znowu efekt HALO i tak w koło . Pewno znowu sie skończy na plaźmie VT50 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding w modelach Sony jest naprawdę mały ( Samsung z tego co mi się wydaje ma większy problem z tym ), a przy zastosowaniu lokalnego wygaszenia, naprawdę to nie przeszkadza :). Zmiana plazmy na LCD-LED, no cóż trudna sprawa. Imho rozważ HX920, gdyż wydaje mi się że najbliżej mu do jakości plazm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PLED to raczej LCD podświetlany plazmą...?

btw- ja powidoków nie stwierdzam u siebie...

A juz gdyby jakiś model Sony miał pasywne 3D byłbym wniebowzięty....

Edytowane przez kini0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie takie plamy ze nie da sie normalnie oglądać ;)

20120503198.jpg

O jakich Wy tu plamach mówicie hehe ? przy wygaszaniu strefowym to nie Samsung D8000 :P znowu ktoś tu napisał ze przy strefowym wygaszaniu traci sie szczegóły co sie kompletnie z tym nie zgodzie, sprawdzałem włączając i wyłączając "Dynamiczną kontrole LED" i detale w ciemnych miejscach są na tym samym poziomie kompletnie nic nie zanika.

A juz gdyby jakiś model Sony miał pasywne 3D byłbym wniebowzięty....

Tak i połowa rozdzielczości FullHD z jedną wielką linią na ekranie ala przeplot ;) dziękuje wole aktywne 3D, Sony wie co robi nie tykając pasywa.

---

http://readtruerevie...-55hx853-review

This was even though black levels were the deepest of any of the other edge LED TVs in the multi-screen demo room, and despite the fact that the bright parts of the image still looked punchy and sharp. This ability to deliver a vibrant image while still producing a convincing black is a real improvement over many of last year’s Sony edge LED TVs.
Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylagos , pisałem już że miałem w domu na testach koło mojego VT30 Soniaka 55HX920 i już pisałem że VT30 zjadł go na śniadanie , a czary goryczy dolał efekt HALO . Dla mnie ten efekt jest gorszy aniżeli nierównomierność podświetlania w EDG LEDACH . Dlatego większość producentów się wycofuje z full leda , bo drogi a efekt poprawy obrazu znikomy . PeterMac , też jeszcze raz Ci napisze , że do max 46 cali LCD LED jakoś się trzyma , a jeszcze lepiej 40 cali . A dla mnie to malota , ja chce kupić 55 calówke , a ten rozmiar obnaża niesamowicie wady EDG LEDA . A do kolegi Kini0 , też tak jak Ty myślałem że PLED to LCD podświetlany plazmą ale to niestety nasze Pobożne życzenie . To nic inego jak zwykła plazma ze zwiększoną czernią , lepszym filtrem pochłaniającym światło i to tyle . Jak znajde artykuł gościa co opisuje całą tą niby pseudo nową technologie to Ci podrzuce na emaila . Więc nie licz na cuda od LG zwłaszcza . :) Po cichu liczę że ten 55HX850 coś wniesie faktycznie ciekawego i zanim kupie kolejną plazme napewno go dokładnie pomęcze , bo jestem umówiony w SC na testy z użyciem mojego własnego materiału i mozliwością pooglądania tego telewizora w pokoju całkowicie zaciemnionym w celu obnażenia wady podświetlania EDG LED . Jak tylko go dorwe napewno podzielę się moimi spostrzeżeniami , o ile mnie na tym forum ktoś nie zlinczuje jak napisze prawde . A może nawet komuś polece ten model i sam kupie , kto wie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem juz zdecydowany na ten model w wersji 55. Bedzie co ma byc. Mam nadzieje ze da rade i obraz bedzie sie trzymal kupy. Faktycznie jest tak ze kazdy kupuje to co mu sie podoba a nie to co inni uwazaja za najlepsze wiec kto celuje w ten model czy podobny to raczej bierze to co chce a nie to co musi. Kazdy jest inny i jeden bedzie akceptowal wady (lub nawet ich nie zauwazy) ktore dla drugiego beda nie do przeskoczenia. Bardzo podobal mi sie np tryb 800AMR Smooth - Wygladzony w Toshibie yl863 i mam nadzieje ze w tym Soniaku dziala to tak samo. Obecnie mam Sharpa 46xl2e i tam troche zacina, czern i kontrast juz lekko przestarzaly - jest w nim moze tez jakis delikatny clouding w niektorych scenach ale jakos mnie to nie rusza; bardziej denerwuje mnie migotanie w plazmach ^_^ Takze dla mnie plynnosc ruchu :excl: A jak Jackson skonczy Hobbita w 48p, pozniej Cameron Avatara w 60p mam nadzieje, to bedzie coraz lepiej...

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisząc o audiofilach miałem na myśli to,że nie jakość sprzętu ma znaczenie tylko to czego słuchamy .To samo dotyczy tv.Nie musi być drogi duży tv by uznać kogoś za kinomana tylko liczy się merytoryczna zawartość materiału filmowego.Lepiej obejrzeć pozycję z tv kultury co ma 2% udział w rynku oglądalności na starym poczciwym crt niż papkę z tvn na najdroższej 55 calowej plaźmie a taka opinia tu padła.

Co do ortografii moim zdaniem nie przystoi by dorosły człowiek w 21 wieku pisał na takim niskim poziomie, ale nie ja jestem tu gospodarzem.O braku szacunku do innych adwersarzy śmiem tylko zasygnalizować nieśmiało.

Jeśli chodzi o moje zestawienie tv full led i edge led jednoznacznie udowodniłem że są modele które różni aż 100% zmiana ceny co powoduje że w takich skrajnych przypadkach nie warto płacić tak wiele za full led.Natomiast w sytuacji gdy porównujemy najdroższy edge led z full led i różnica jest niska w cenie to tu zasadne wydaje się kupno właśnie full a nie edge.Tak jest właśnie gdy wybieramy pomiędzy hx850 edge(nowa linia) a full led hx920 (stara linia)- nowy Sony full hx 950 będzie miał premierę późną jesienią zapewne .Tu warto dopłacić tę różnicę w cenie.

Moim subiektywnym zdaniem to właśnie clouding jest bardzo uciążliwy wieczorem w edge i bardziej mi przeszkadza niż halo w full.

Co do plazm w warunkach dziennych sporego nasłonecznienia się nie sprawdzają.O ile podobno zużycie prądu i powidoki to mit, pomimo świetnych kątów to faktem jest migotanie ( podobnie jak crt) obrazu i mdły, nieostry obraz za dnia w plaźmie.Choć podobno naturalny.

Myślę że fanom plazm nie przystoi sięgać po tv z nierównym podświetleniem matrycy bo z testu hdtv c wynika że nawet nadroższy najnowszy samsung tak ma.Wszystko ma wady i zalety.Niech każdy podejmuje arbitralną decyzję sam i szanuje zdanie innych.

Proszę o podanie jaki tv ma lepszy obraz w wersji 46 cali od Philips 9706.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...