Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, powinna być chociaż jedna para. Podstawa monolityczna jest oczywiście świetna chociaż rozumiem, że dla niektórych może być kłopotem (np. pisał o tym Peterka). Myśle jednak, że nie będzie problemu z zakupem zwykłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbys się:-) Jeśli coś nie występuje jako akcesoria w danym kraju to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Dla wszystkich zainteresowanych powiem ,że dziś zakupiłem w Krakowie w Saturnie :) 46HX850 w cenie 5399 !! Można także dokupić ich gwarancję dodatkowo za 600zł (bez sensu) ,ale człowiek od Sonego powiedział ,że do 30 dni od zakupu można w Sony zakupić za 360zł :). Cena telewizora rewelacja - i on sam narazie super. Co ważne dostępnośc dużą (było kilkanaście sztuk). Poprzedni miałem z serii X3500 - różnica płynności olbrzymia . Bajery w nowych TV to normalne. Wykonanie rewelacyjne. Jakość obrazu super - lecz narazie jeszcze ustawiam. Jak ktoś ma już skonfigurowany na miód to proszę o przesłanie parametrów w tym wątku - chętnie wypróbuje bo nie mam z tym doświadczenia.

Okularów w zestawie nie mam żadnych - cena modeli 750 to kosmiczne 600zł w Polsce więc szukam modelu 250 - można znaleść je za około 200zł.

MKV nie czyta - to standard u Sony . wkońcu są olbrzymim wydawcą filmów na bluray więc byłoby to dziwne jakby to wspierali.

Pilot działa fajnie - ale już używam na sprawdzonym logitechu.

TV jest z tą podstawą - wygląda fajnie aczkolwiek ma w sobie subwoofer i tego nie wykorzystam niestety bo mam go powieszonego.

TV jest płynny w nawigacji - naprawde dopracowany.

to tyle narazie - Pozdrawiam

edit : Co ważne - pozwolono mi potestować w domu do 14 dni od zakupu. Gdyby były jakieś wady to wymiana na inny egzemplarz od ręki. Czyżby molochy zaczeły starać się o klienta i walczyć z netem ?

Edytowane przez Areknh
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Dla wszystkich zainteresowanych powiem ,że dziś zakupiłem w Krakowie w Saturnie :) 46HX850 w cenie 5399 !! Można także dokupić ich gwarancję dodatkowo za 600zł (bez sensu) ,ale człowiek od Sonego powiedział ,że do 30 dni od zakupu można w Sony zakupić za 360zł :). Cena telewizora rewelacja - i on sam narazie super. Co ważne dostępnośc dużą (było kilkanaście sztuk). Poprzedni miałem z serii X3500 - różnica płynności olbrzymia . Bajery w nowych TV to normalne. Wykonanie rewelacyjne. Jakość obrazu super - lecz narazie jeszcze ustawiam. Jak ktoś ma już skonfigurowany na miód to proszę o przesłanie parametrów w tym wątku - chętnie wypróbuje bo nie mam z tym doświadczenia.

Okularów w zestawie nie mam żadnych - cena modeli 750 to kosmiczne 600zł w Polsce więc szukam modelu 250 - można znaleść je za około 200zł.

MKV nie czyta - to standard u Sony . wkońcu są olbrzymim wydawcą filmów na bluray więc byłoby to dziwne jakby to wspierali.

Pilot działa fajnie - ale już używam na sprawdzonym logitechu.

TV jest z tą podstawą - wygląda fajnie aczkolwiek ma w sobie subwoofer i tego nie wykorzystam niestety bo mam go powieszonego.

TV jest płynny w nawigacji - naprawde dopracowany.

to tyle narazie - Pozdrawiam

edit : Co ważne - pozwolono mi potestować w domu do 14 dni od zakupu. Gdyby były jakieś wady to wymiana na inny egzemplarz od ręki. Czyżby molochy zaczeły starać się o klienta i walczyć z netem ?

No to faktycznie grubo zaczyna sie dziac. Przy tej cenie za 46 to licze na 55 ponizej 8k. A niewiesz czy tylko wymiana czy zwrot tez jest mozliwy?

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie grubo zaczyna sie dziac. Przy tej cenie za 46 to licze na 55 ponizej 8k. A niewiesz czy tylko wymiana czy zwrot tez jest mozliwy?

Szczerze mówiąc nie pytałem o zwrot kasy bo byłem zdecydowany na niego. Ale raczej z tego co pamiętam to zaakcentowanie było na wymiana na inny nowy ezgemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym problem,ze lolek pisze także na :

http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php

Inny kraj ? Inne poglady ?! Inne tematy ?

Prblem w tym ,że Towarzycho haruje za kasę. Gdzies obiektywizm im ucieka. Mialem wrażenie, że nie widzieli nawet sprzętu na temat , którego pisali caaaaałe strony Motoryzacyjno - AGD/RTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie pytałem o zwrot kasy bo byłem zdecydowany na niego. Ale raczej z tego co pamiętam to zaakcentowanie było na wymiana na inny nowy ezgemplarz.

Wymiana towaru zawsze byla. Na ten sam lub cokolwiek innego. O ile 100 czy 200zl mozna jeszcze wymienic na sile to z 6-8k moze byc juz ciezko :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie grubo zaczyna sie dziac. Przy tej cenie za 46 to licze na 55 ponizej 8k. A niewiesz czy tylko wymiana czy zwrot tez jest mozliwy?

HX750 kosztuje 6600pln więc do 8k ten model raczej kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az z ciekawosci podjade dzis przed praca do Saturna. Moze jeszcze maja na stanie 46. Gdyby tylko mozna bylo zwrocic to odrazu wzialbym do domu 46 chociaz na chwile ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Dla wszystkich zainteresowanych powiem ,że dziś zakupiłem w Krakowie w Saturnie :) 46HX850 w cenie 5399 !! Można także dokupić ich gwarancję dodatkowo za 600zł (bez sensu) ,ale człowiek od Sonego powiedział ,że do 30 dni od zakupu można w Sony zakupić za 360zł :). Cena telewizora rewelacja - i on sam narazie super. Co ważne dostępnośc dużą (było kilkanaście sztuk). Poprzedni miałem z serii X3500 - różnica płynności olbrzymia . Bajery w nowych TV to normalne. Wykonanie rewelacyjne. Jakość obrazu super - lecz narazie jeszcze ustawiam. Jak ktoś ma już skonfigurowany na miód to proszę o przesłanie parametrów w tym wątku - chętnie wypróbuje bo nie mam z tym doświadczenia.

Okularów w zestawie nie mam żadnych - cena modeli 750 to kosmiczne 600zł w Polsce więc szukam modelu 250 - można znaleść je za około 200zł.

MKV nie czyta - to standard u Sony . wkońcu są olbrzymim wydawcą filmów na bluray więc byłoby to dziwne jakby to wspierali.

Pilot działa fajnie - ale już używam na sprawdzonym logitechu.

TV jest z tą podstawą - wygląda fajnie aczkolwiek ma w sobie subwoofer i tego nie wykorzystam niestety bo mam go powieszonego.

TV jest płynny w nawigacji - naprawde dopracowany.

to tyle narazie - Pozdrawiam

edit : Co ważne - pozwolono mi potestować w domu do 14 dni od zakupu. Gdyby były jakieś wady to wymiana na inny egzemplarz od ręki. Czyżby molochy zaczeły starać się o klienta i walczyć z netem ?

Swietna cena gratuluje zakupu, co do dodatkowej gwarancji to w sumie dobry deal za te 360zł o 3 kolejne lata, chyba sie tez skusze.

Jaką masz wersje oprogramowania ? Moja wersja opr. PKG1.206EUA-0002

Później wstawię moje preferowane ustawienia do oglądania TV (oglądałem wczoraj X-Factor 2 na TVN HD i miałem cały czas banana na facjacie z jakości obrazu, czerni jak ten TV świeci)

Ustaw sobie w samym menu jak i Treściach internetowych "Dynamiczną kontrole LED" bo jest domyślnie wyłączona, polecam tez zmiane temperatury kolorów na Neutralne tam, bo są domyślnie na "Ciepłe 2"

Btw, znalazłem drobny bug w kliencie YouTube'a

http://youtu.be/4d96xX342kI

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Saturna. Cena za 46 faktycznie 5400. Az nie do wiary! 15.05 maja miec 2 sztuki juz w 55 calach. Ma kosztowac 7800 ale uwierze jak zobacze. Plynnosc obrazu zwalila mnie z nog. Chociaz panowie nie byli w stanie powiedziec czy to byl material nagrany w 24p czy 60p czy jeszcze inny. Jesli 60p to nie ma co sie dziwic ze obraz plynal ale jesli nie i tak maja wygladac filmy z BD to dla mnie BOMBA. Obraz ani myslal sie zaciac czy rozleciec. Masakra jakas. Obok stala plazma 55st50. Lecial teledysk Emmy Rossom. Plynnosc tez super ale czasem na jej twarzy robil sie dziwny efekt posteru :blink: No i to lekkie drżenie obrazu. Dla mnie odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz wyglądy okulary 250 różnią się czymś od 750 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

250 są o wiele lepsze . Nabywcy tych nowych śmiesznych szkiełek się szybko przekonają że nie nadają się do niczego . Sony wzorcem pasywnego 3D chciało zabłysnąć . Ale nic z tego nie będzie bo okulary aktywne powinny nie dopuszczać światła podczas oglądania , a te własnie 750 nie chronią przed tym , więc oprócz wyglądu kolejna bezużyteczna kicha i za wielką kase . U nas wycenione na 660 zł ( kogoś poje...ło ) . W USA niecałe 100 dolców czyli około 300 zł . Więc znowu widać że Polska to o wiele zamożniejszy kraj od USA :)Widać że Sony znowu wybrało złą drogę rozwoju . Zamiast do topowego modelu w cenie dołączyć wszystko co ma być , czyli conajmniej dwie pary okularków 3d , podstawy obie do wyboru , to jak się policzy niby atrakcyjną cenę telewizora i dokupi to bez czego telewizor nie spełnia swojej funkcji to wyjdzie ze 8000 zł za tv , dwie pary okularów 1200 zł plus podstawa z 300 zł i czar pryska jak bańka mydlana . Mamy 9500 zł . :)

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kogoś powaliło na allegro i wywalił sobie cene jaka chciał, nie sądze zeby az tyle one kosztowały, widać ceny w niemczech chodzą po 400-420zł, takze u nas powinny być mniej wiecej za 450zł, jak bedzie wiecej to kompletna bzdura.

Co do tego dopuszczania światła to masz teoretycznie racje ale tez nie wiadomo do końca jak to będzie w praktyce i jak to rozwiązano, nie wypuszczali by czegoś nowego co by sie nie nadawało do użytkowania oglądania, czy ja wiem czy sie wzorowali na pasywach, raczej na zredukowaniu całkowicie masy, a zarazem świetnym wyglądzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty myślisz że Sony nei popełnia błedów ?? Cała ich twórczość ostatnich lat pokazuje jaką drogą poszli . Zadłużenie , zadłużenie i zadłużenie , a dlaczego ?? Ano dlatego że zamiast jak przez lata skupiać się na obrazie czyli jego jakości i zamiatać wszystkich jak dawneij na tym polu , poszli drogą którą nie znali czyli tandety a zarazem drożyzny , a jak się okazało to Samsung w produkcji tandety i efekciarstwa się okazał lepszy i tańszy i mamy co mamy . Popatrz na te okuklary , nie trzeba być fachowcem że są całkowicie odkryte i światło będzie do nich dochodziło z boku , dołu i kicha . Okulary do 3D aktywnego muszą zasłaniać dopływ światła z zewnątrz . A co do ceny którą podałeś to nie sądzisz że 450 zł to co najmniej 3 razy za dużo ?? Takie okulary to nie cud techniki tylko kawałek plastiku z bateryjką czy akumulatorkiem . Gołym okiem widać że robią to samo co producenci drukarek , kupisz za grosze a tusz potem kosztuje więcej od drukarki . Naciągarstwo i nic więcej . Sony powiinno się skupić na tym co dawniej . Sprzęt droższy od innego ale wypasiony i najwyższej jakości . Wtedy wrócą na piedestał , inaczej upadek jest nieunikniony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz każda firma ma wzloty i upadki, i przechodzi rożne etapy na swojej drodze, próbują rożnych ścieżek w dotarciu zdobyciu każdego klienta bo konkurencja nie śpi.

Jak każda firma ma lepsze gorsze produkty było tak kiedyś i jest teraz. Moze ostatnio rzeczywiście trochę zbyt nisko schodzą z produktami robiąc tanie plastikowe klocki za grosze, może przejrzą na oczy z czasem miejmy nadzieje, bo tez bym wolał żeby firma ta kojarzyła sie tylko z topowym sprzętem najwyższej jakości bez tanich pudełek w ofercie.

Nad jakością obrazu poprawą płynności ruchu to akurat pracują i widać bardzo dobrze postępy, wystarczy zestawić starsze topowe modele TV z obecnymi, czy porównać z konkurencją nadal zamiatają innych na całej lini.

Co do okularów to trzeba będzie poczytać najlepiej fora recki zagraniczne jak sie one sprawują innym, z góry nie można zakładać i ich skreślać ze są do niczego patrząc tylko na ich zdjęcie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okularki za połowę tej ceny nie różnią się niczym oprócz wyglądu, jasność jest taka sama itp., to 750 skreślają się przesadzoną ceną...

-chociaż wyglądają kozacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[Moze ostatnio rzeczywiście trochę zbyt nisko schodzą z produktami robiąc tanie plastikowe klocki za grosze,

Robią drooogie plastikowe klocki schodząc nisko z produktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poziom produktów wszystkich firm zszedł bardzo nisko... Zrobić coś jak najmniejszym kosztem, a sprzedać z maksymalnym zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze okulary sa na allegro po takiej a nie innej cenie niczego nie oznacza .sam moge te okulary wystawic za 1 tys zl (wysylka w czerwcu) i moze jakis desperat sie zlapie :) dziwie sie ze nikt tego modelu tv nie wystawil jeszcze na allegro z cena powiedzmy 500zl wieksza od swojego zakupu :) ryzyko zadne ,koszty wystawienia prawie zerowe a 500zl pieszo nie chodzi :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spoleczenstwo mamy globalnie skomercjalizowane nastawione glownie na konsumpcje .nie oplaca sie produkowac dobrych i trwalych rzeczy ktore przetrwaja lata tylko takie ktore wytrzymaja do konca gwarancji a potem kliencie radz sobie sam :) dlaczego tak jest ? konkurencja ,konkurencja i chec zysku to dwa elementy ktore rzadza wspolczesnym swiatem .peterka czy myslisz ze gdyby sony nadal podazalo ta doga co np 15 lat temu to byloby nadal elitarna firma ?niestety nie i smiem twierdzic ze skonczyloby tak jak kuro pionka . czy myslisz ze przecietny kowalski walac na zakupy po nowy tv ma chociaz 30 procent wiedzy ktora posiadasz ty ?on idac do sklepu ma zamiar kupic telewizor na ktory ma przeznaczony taki a nie inny budzet (ten element jest najwazniejszy) i ewentualnie jego wiedza sprowadza sie do tego ile ma miec cali tv i czy to jest led czy lcd :) sprzedawca natomiast ma za zadanie ten zakup sfinalizowac i dlatego sprzedawane sa tzw tv z nizszej polki. miales przyklad kilkanascie lat temu z kuro .plazmy super ale dla bardzo waskiego grona i dlatego pionek zakonczyl ich produkcje .pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie bym się zgodził , że takie są trendy i takie będą . Ale może nie do końca mnie zrozumiałeś , nie twierdze że na samym topowym sprzęcie dzisiaj można jechać, bo tak nie da rady , za duża bieda i mało kogo stać . Ale zauważ że napisałem i zresztą jesteśmy w temacie TOPOWEGO TELEWIZORA SONY NA ROK 2012 ( bo hx950 nie wiadomo czy wogóle będzie ) . Więc odnoszę się jednak nie do pospolitego tv tylko topowego . Niech sobie robi Sony tandete i na niej zarabia . Ale w Swoich flagowcach powinni zadbać o wszystko co możliwe na wyposażeniu i w cenie telewizora , oraz zadbać o niesamowitą jakość obrazu . Niech kosztuje ten 55HX850 nawet 12000 zł . Dał bym tyle bez zmrużenia oka . Ale musi być tego wart . I o tym pisze . Jako klient topowca od firmy TOPOWEJ mam prawo rządać jakości . A nie wypuszczają tandetny telewizor 55HX920 , cena wywalona , a jakość obrazu i wykonania pozostawia wiele do życzenia . To wtedy jest naciągarstwo , a nie uczciwa zapłata za uczciwy najwyższy produkt wykonany topowo , wyposażony topowo i wtedy kosztujący topowo i do tego zmierzam . Popatrz na Panasonica 55VT30 czy 55VT50 , już bez spierania się czy jest lepszy od LEDA czy nie ale wyposażony jest po królewsku , ma satelite na pokładzie , kablówke , dwie pary okularków , dodatkowego pilota i wykonany jest nie nagannie jak przystało topowcowi . Sony się powinno od Panasa uczyć , a nie jeszce zarobić to na okularach , to na kamerce do Skypa , to na podstawie itd . Pozdrawiam

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okularów nie ma w komplecie bo to nie jest topowy model.Topowy to będzie model HX950.Cena 7800 za 55cali jest na normalnym/dobrym poziomie(przy braku podstawy/wieszaka + okularów) to nie koniec wydatków.Sony nie zaczął z wysokiego poziomu cen to może w tym roku się odbić.Natomiast ceny Panasonica na topowe plazmy/led to skandal.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...