Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Peterka1000 już się tak nie wahaj pomiędzy plazmą a edge led :) Pomyśl jeszcze raz o wadach plazmy (sam je wymieniałeś i tu i na innym forum) i czy to jest warte zachodu dla lepszej czerni, kolory i ruch w obu technologiach są porównywalne.. Kiedyś plazma faktycznie była lepsza nawet ze swoimi wadami teraz powoli schodzi na dalszy plan, jak tylko pojawi się OLED dla przeciętnego Kowalskiego to obie technologie umrą, a na rynku pozostanie tylko OLED. Sam zastanawiałem się nad edge led a plazmą, zrobiłem tabelkę za i przeciw, w moich kryteriach lepiej będzie kupić edge led i tak uczynię, jeszcze tylko celuję w odpowiedni model, Soniacz wydaję się bardzo dobrą propozycją, clouding starają się lepiej zamaskować niż Samsung lub LG, Panasonic dał kosmiczne ceny LCD nikt im tego nie kupi, Sharp też jest ok, ale to nie są naszpikowane technologią telewizory, więc pozostaje Sony... Dali w tym roku super ceny TV, wreszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
clouding starają się lepiej zamaskować niż Samsung lub LG

Niestety kosztem szczegółowości obrazu - czyli przez permanentne przyciemnianie podświetlenia (bez możliwości ingerencji w to zjawisko). Tak przynajmniej twierdzą spece od kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gemini4all

Możesz przedstawić tą tabelkę za/przeciw plaźmie w porównaniu do HX850?

Zacząłem czytać o plazmach, a szczególnie modelu Panasonic TX-P50ST50, którym recenzenci są zachwyceni.

Jedyna wada jakiej się dopatrzyłem to większy pobór energii (przy 4h dziennie wychodzi ze160zł rocznie, więc chyba nie majątek).

Poza tym same zalety: lepsza czerń, mniejszy input lag, mniejsza cena (4400zł !).

Jakie są inne wady plazmy względem HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że w dzień nie ma tych zalet: słaba czerń, marny kontrast ogólnie za dnia plazma nie świeci nawet 50% swoich możliwości. I to jest największy problem plazmy. A nie pobór energii czy wypalanie.

img0566kopia.jpg

Dokładnie tak to wygląda w ciągu dnia. LCD vs Plazma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w testach czytam.

HDTVtest -> "the contrast performance shown by the ST50 is the closest thing we have today to a large-screen, affordable OLED display". "outstanding contrast performance"

AVForums -> "Superb contrast ratio and dynamic range"

HDTVtest -> "The only people we’d not recommend it to are users who, for whatever reason, simply don’t like Plasma display technology, or users who live in sun-drenched rooms with huge windows (the anti-reflective panel coating does work wonders, but the gigantic amounts of light that an LCD-based display can pump out are still a better match for fighting off lots of sunlight)"

Więc chyba nie jest tak, że plazma za dnia ZAWSZE nie świeci, tylko słabo świeci przy dużym nasłonecznieniu (którego zresztą nie mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba to napisałem :) Pytasz więc Ci odpowiedziałem. W nocy super w dzień ZAWSZE duuużo słabiej. W dzień to tak trochę jak z projektorem ale oczywiście nie ta skala problemu. Jednak jak tylko światło popieści plazmę/projektor to wiadomo, że już na dzień dobry kontrast leci na łeb na szyję.

Ja o HX850 się wypowiem dopiero jak go potestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba to napisałem :) Pytasz więc Ci odpowiedziałem. W nocy super w dzień ZAWSZE duuużo słabiej. W dzień to tak trochę jak z projektorem ale oczywiście nie ta skala problemu. Jednak jak tylko światło popieści plazmę/projektor to wiadomo, że już na dzień dobry kontrast leci na łeb na szyję.

Ja o HX850 się wypowiem dopiero jak go potestujemy.

Witam a w jakim czasie mozna sie spodziewać testu na forum. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień przyjdzie więc 1-2tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Nawiązując jeszcze do porównania plazma vs. LCD, to faktycznie, na zdjęciu widać różnicę, ale łatwo też na nim zauważyć, że:

- plazma po prawo stoi w miejscu o innym nasłonecznieniu (wystarczy spojrzeć np. na refleks światła na biurku pod plazmą, czy na obrazku za plazmą)

- inne kąty, inna odległość od obiektywu

Takie porównanie byłoby miarodajne w tych samych warunkach oświetleniowych, ewentualnie gdybyś zamieścił drugie zdjęcie z tego samego punktu, gdzie obydwa tv byłyby zamienione miejscami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest miarodajne bo to ja robiłem to zdjęcie i wiem jak to wyglądało w realu obojętne z jakich kątów. Zresztą nie muszę wrzucać takich zdjęć. Mam Kuro na co dzień od lat i wiem jak beznadziejnie świeci w dzień plazma. I tyle. I wydaje mi się, że temat trzeba zakończyć bo robimy offtop a nie odkrywamy tutaj nic bo każdy kto miał/ma plazmę i miał też LCD obok siebie wie o czym jest mowa. Tak jest i rzeczywistości nie zmienimy. W dzień słońce zabija jakość plazmy. Czerni nie ma żadnej tylko jest dokładnie jak na foto. A to, że ten Sony tak wygląda to zasługa deep black panel, który tak akurat wygląda. Inny LCD był też z boku (LG ) i już nie był taki czarny bo nie miał tej powłoki. Akurat tak wyszło. Więc bardziej chodzi mi o plazmę niż o ten drugi TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka1000 już się tak nie wahaj pomiędzy plazmą a edge led :) Pomyśl jeszcze raz o wadach plazmy (sam je wymieniałeś i tu i na innym forum) i czy to jest warte zachodu dla lepszej czerni, kolory i ruch w obu technologiach są porównywalne.. Kiedyś plazma faktycznie była lepsza nawet ze swoimi wadami teraz powoli schodzi na dalszy plan, jak tylko pojawi się OLED dla przeciętnego Kowalskiego to obie technologie umrą, a na rynku pozostanie tylko OLED. Sam zastanawiałem się nad edge led a plazmą, zrobiłem tabelkę za i przeciw, w moich kryteriach lepiej będzie kupić edge led i tak uczynię, jeszcze tylko celuję w odpowiedni model, Soniacz wydaję się bardzo dobrą propozycją, clouding starają się lepiej zamaskować niż Samsung lub LG, Panasonic dał kosmiczne ceny LCD nikt im tego nie kupi, Sharp też jest ok, ale to nie są naszpikowane technologią telewizory, więc pozostaje Sony... Dali w tym roku super ceny TV, wreszcie :)

Kolego , to nie jest takie proste jak by się wydawało. plazma jesli chodzi o jakość obrazu nie ma sobie równego żadnego telewizora LCD LED czy nie led. Pobór pradu jest dla mnie śmieszny bo jak już liczyłem średni pobór LCD LED 55 calowego to około 100 wat , a plazmy 200 wat . Więc miesiecznie przy 10 godzinach oglądania dokładnie wychodzi 18 zł . Więc to śmiech i mit z tymi rachunkami za prąd . W pokoju , w którym mam telewizor mam specjalne rolety i zawsze oglądam w lekkim półmroku , więc plazma świeci zawsze rewelacyjnie u mnie . Katy zaś LCD też mnie nie interesują bo telewizor zawsze oglądam idealnie na wprost . Jedyny mankament plazmy taki dla mnie dotkliwy to małe ale jednak powidoki . Więc muszę się uporać czy wybrać małe powidoki na plaźmie ale za to zawsze rewelacyjny obraz , kolory , naturalność barw , jednolite idealnie podświetlenie , super czerń , czy w sumie jedyny pozytyw LCD LED brak powidoków ale reszta kicha w porównaniu do plazmy . Z czystego rachunku matematycznego wynika że plazma jednak poza powidokami we wszystkim innym góruje nad LCD .To nie mój wymysł ale fakty . I nie zapomnij tego że mnie interesuje tylko i wyłacznie telewizor 55 calowy , a im większy telewizor tym plazma bardziej jakościowo się oddala od LCD LED .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamelab, we wszystkich?:-)) Tylko że Sony Store jest wyłącznie w Warszawie przy ulicy Jana Pawła II 82 i TYLKO TAM obowiązuje ta promocja (patrz "regulamin promocji").

Tak we wszystkich.

Ten odnośnik który dałem dotyczy regulaminu SS z Ogrodowej i oni tak go sobie zredagowali, ale dotyczy to całej Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem topowy LCD Sony i mam obecnie plazmę. I moim zdaniem LCD będzie lepszy dla osób które mają TV w pokoju dziennym, w którym z racji tego że toczy się tam życie pozostałych członków rodziny w ciągu słonecznego dnia nie da się zasłonić okien. Natomiast dla osób które szukają wysokiej jakości obrazu, szukają TV o dużej przekątnej, i są w stanie zapewnić odbiornikowi dobre warunki pracy, mają pokój przygotowany do oglądania TV to tylko plazma.

Co do poboru prądu, to jest to moim zdaniem śmieszny argument. Dla mnie dobry film to obraz i dźwięk. Nie rozumiem osób które kupują drogie TV( bo o takich tu mowa) i ogladają filmy bez systemu kina domowego. Film to obraz i dźwięk i trzeba zadbać o obie składowe. A skoro tak, to dodatkowe 100W poboru jest marginalną sprawą. Ja np.mam w kinie ponad 3kW więc jakie ma znaczenie 100W?

Więc wybór pomiędzy tymi technologiami moim zdaniem powinien się toczyć w zależności od zastosowania tych odbiorników. Jeśli bardziej TV w pokoju dziennym, oglądany przy nie zasłoniętych słonecznych oknach w ciągu dnia i jest to TV do wszsytkiego, to może lepiej LCD. Jeśli duża przekątna, do pokoju z kinem domowym, głównie do oglądania filmów i innego materiału w wysokiej jakości to lepiej plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Peterka1000 już się tak nie wahaj pomiędzy plazmą a edge led :) Pomyśl jeszcze raz o wadach plazmy (sam je wymieniałeś i tu i na innym forum) i czy to jest warte zachodu dla lepszej czerni, kolory i ruch w obu technologiach są porównywalne.. Kiedyś plazma faktycznie była lepsza nawet ze swoimi wadami teraz powoli schodzi na dalszy plan, jak tylko pojawi się OLED dla przeciętnego Kowalskiego to obie technologie umrą, a na rynku pozostanie tylko OLED. Sam zastanawiałem się nad edge led a plazmą, zrobiłem tabelkę za i przeciw, w moich kryteriach lepiej będzie kupić edge led i tak uczynię, jeszcze tylko celuję w odpowiedni model, Soniacz wydaję się bardzo dobrą propozycją, clouding starają się lepiej zamaskować niż Samsung lub LG, Panasonic dał kosmiczne ceny LCD nikt im tego nie kupi, Sharp też jest ok, ale to nie są naszpikowane technologią telewizory, więc pozostaje Sony... Dali w tym roku super ceny TV, wreszcie :)

Ja tez mysle o tym modelu bardzo powaznie. Rozmiar 55. Ale jeszcze biore pod uwage Toshibe yl863. Nie zastanawiales sie nad nia? Plazma odpada. Jej wady sa zbyt powazne dla mnie. To jak jezdzic Ferrari ale na trzech kolach:)

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , wady plazm są rozdmuchane na siłe , założe sie z Tobą że weźmiesz do domu na testy plazme i jaki kolwiek telewizor LCD np Toshiba ZL1 , która kosztuje 14000 zł i bez wahania wybierzesz plazme . Wady plazm powtarzam są szeroko rozdmuchane . I zauważ , że o ile wady plazm są dosłownie marginalne i nie dotyczą można by powiedzieć samego obrazu jaki ona generuje , tak wady LCD dotyczą tylko i wyłacznie wad obrazu , więc widzisz je cały czas oglądając co kolwiek . Wade plazmy żeby zobaczyć trzeba chcieć zobaczyć . Pojmujesz różnice ?? Reasumując można zawsze wade znaleźć nawet w Bentleyu , mówiąc że fajny był by ale ma lusterko trójkątne nie kwadratowe . Takie to wady ma właśnie plazma . A lcd ma wady w stylu , kupiłem samochód ale biegi mi nie wskakują jak powinny i do tego przy jeździe coś cały czas rzegocze . :) Co do Toshiby wymienionej przez Ciebie , miałem z nią styczność , Skalowanie SD wzorowe ale serwis w razie usterki i podejście do klienta tragedia , do tego nierównomierne podświetlenie w rozmiarze 55 cali dosłownie denne . Jednym słowem powiem Ci tyle że na własne oczy we własnym domu miałem wszystkie topowe modele LCD czy to full led czy to Edge led i żaden nie spełnił moich oczekiwań. Plazma poprostu jest o klase lepsza i w przypadku niższych modeli o klase tańsza . Nie tewierdze że nie szukam czegoś innego zamiast plazmy ale widzę że się chyba nie doczekam . Jeszcze na placu boju pozostał jak w temacie Sony 55HX850 , jestem już wstępnie umówiony na testy do Media Center z zastrzeżeniem że testuje na moim materiale który przyniose do nich i zapewnią mi w pewnych kwestiach możliwość oglądnięcia i przetestiowania tegoż telewizorka w całkowitej ciemni , żeby wykluczyć denne podświetlenie . A zapewniam że nagrane materiały na twardy dysk mam takie które wykładają każdy telewizor i jego wady obnażają . Jak to przejdzie ten telewizor pomyślnie oczywiście z wadami akceptowalnymi bo że takowe są każdy to wie , wtedy odrazu prosto z prezentacji zabiorę go do domu . A jak znowu nie spełni mojego oczekiwania , to wstąpie po drodze po Panasonica 55VT50E i po sprawie . :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A lcd ma wady w stylu , kupiłem samochód ale biegi mi nie wskakują jak powinny i do tego przy jeździe coś cały czas rzegocze .

Do ogladania w różnych warunkach,(dzień ,półmrok) i różnych programów (sport, film ,informacyjnych) plazma nie da rady HX920. Nawet takiemu jaki dostałem z okropnym cloudingiem w rogach. Udało się to całkowicie wyeliminowac. Nie wiem czy polega to na wygaszaniu stref czy procesor steruje obrazem, ale w tym tv cloudingu podczas oglądania nie ma. a czerń jest bardzo dobra. Moj tv byl dwa razy w serwisie, wiec powinienem znęcać się nad tą firma ,ale piszę obiektywnie szczególnie dla tych, ktorzy wlasnie chćą kupić tv Jeżeli HX850 jest lepszy lub dorównuje HX920 plazma nie ma szans, jezeli chcemy oglądać rózne programy.

Zwracałbym uwagę na wykonanie. Czy proste są ramy(światłocień na ramach nie może się zalamywać) i czy przedni panel nie ma wgłębień. Jeżeli naciska matryce robi się jasniejszy ekran w tym miejscu.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I ja dorzucę swoje 5 groszy. Również przymierzam się do 50-55" w tym roku. Z czystej ciekawości poczekam na testy tego Sony ale jestem pewien że nie będzie miał idealnego podswietlenia a dla mnie to jest najwazniesze. Ogladam głownie nocą a jesli w dzien to przy roletach. Póki co VT50 nie został jeszcze pobity w tym roku i wątpie aby cos go pobiło. Jak mówi peterka, wady plazm są rozdmuchane. Mam w drugim pokoju starą 6 letnia plazme PV60, 42" i wiecie co ZERO powidoków, wypalen itd. Normalnie oglądam godzinami jeden kanał i nic a jesli jest to szybko i całkowicie znika.

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak we wszystkich.

Ten odnośnik który dałem dotyczy regulaminu SS z Ogrodowej i oni tak go sobie zredagowali, ale dotyczy to całej Polski.

Nie zrozumieliśmy się Adamelab... Ty dałeś odnośnik do zakładki o promocjach Sony Store na stronie Sony a nie do regulaminu. Ja wszedłem w regulamin tej promocji i czytam, że obowiązuje ona TYLKO w Sony Store na Jana Pawła II - co jest logiczne bo nie ma innego Sony Store. Reszta salonów to Sony Centre:-) Dla przykłady w Salona Sony w Gdańsku nie mają pojęcia o takiej promocji - powiedzieli za to o innej. U nich jest 5 lat gwarancji na kilka niższych modeli,w tym HX750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ogladania w różnych warunkach,(dzień ,półmrok) i różnych programów (sport, film ,informacyjnych) plazma nie da rady HX920. Nawet takiemu jaki dostałem z okropnym cloudingiem w rogach. Udało się to całkowicie wyeliminowac. Nie wiem czy polega to na wygaszaniu stref czy procesor steruje obrazem, ale w tym tv cloudingu podczas oglądania nie ma. a czerń jest bardzo dobra. Moj tv byl dwa razy w serwisie, wiec powinienem znęcać się nad tą firma ,ale piszę obiektywnie szczególnie dla tych, ktorzy wlasnie chćą kupić tv Jeżeli HX850 jest lepszy lub dorównuje HX920 plazma nie ma szans, jezeli chcemy oglądać rózne programy.

Zwracałbym uwagę na wykonanie. Czy proste są ramy(światłocień na ramach nie może się zalamywać) i czy przedni panel nie ma wgłębień. Jeżeli naciska matryce robi się jasniejszy ekran w tym miejscu.

Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie ale nie wiesz o czym mówisz . To lcd nie ma szans z plazmą w tych aspektach o których piszesz . Albo się nei znasz na obrazie albo się sam okłamujesz . Akurat tak się składa że miałem w domu na testach 55HX920 i stał obok mojego 55VT30E . Było u mnie kilku kumpli i ani jeden nie zostawił suchej nitki na HX920 . Czerń o której piszesz jest sztucznei wywołana przez przygaszenie wszystkiego . Jesto to czerń bezszczegółowa . Dam Ci rzykład jak to zobaczyć . Na plaźmie na bardzo ciemnym obrazie gość dajmy na to ma marynarke też ciemną czy czarną i na niej drobne szy czy malutkie wzorki bielsze . To na plaźmie te wzorki zobaczysz , a HX zleje wszystkei ciemne kolory w jeden i masz czerń ale już tych malutkich szczegułów nie uświadczysz . Więc ta czerń na LCD nie ma szans z plazmą , która ma czerń taka jak widzimi w koło , ze wszystkimi jej odcieniami . Do filmu to strzeliłeś już jak kulą w płot . Tutaj LCD to już porażka całkowita. Jednym słowem bez obrazy ale albo sie kompletnie nie znasz albo chwalisz na siłę co swoje . Tak się składa że mógłbym sobie kupić jaki chce tv bez ograniczeń cenowych . Więc jak myślisz dlaczego mam plazme ?? Dlatego że chodzi gorzej od LEDA ?? Nie , dlatego że właśnie zamiata leda . Jeżeli myśle wogóle nad zmianą plazmy to tylko i wyłacznie dlatego że jak już pisałem na drugim konkurencyjnym forum , to dlatego że oglądam bardzo dużo tenisa ziemnego i te linie na korcie zwłaszcza korcie ceglastym czyli czerwonym które są białe , tworzą powidoki które potem widać na obrazie poza kortem i mnie to denerwuje . One szybko znikają jak dasz na inny kanał ale jednak są i mnie to wnerwia . Jak by nie ta przypadłość plazm to LED nie ma prawa bytu na jakim kolwiek polu walki o jakość obrazu . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego , wady plazm są rozdmuchane na siłe , założe sie z Tobą że weźmiesz do domu na testy plazme i jaki kolwiek telewizor LCD np Toshiba ZL1 , która kosztuje 14000 zł i bez wahania wybierzesz plazme.

Ze mną się załóż... Ciężko się Ciebie czyta, nie dość, ze obrażasz innych tych, którzy maja odmienne zadnie to jeszcze pitolisz bez sensu na temat plazm. Po co takie porównania. Co z tego, ze u siebie testowałeś??? Jak każdy z nas wybiera sam dla siebie. Dla siebie rozumiesz? Nie dla sąsiada, kolegi itp (tak powinno być). A jak chcesz przetestować to może podłącz laptopa do plazmy gdzie będzie lepszy obraz na plazmie czy LCD? A to dla niektórych ma znaczenie. Kazda technologia ma wady. Technologia z założenia marketingowego nie może być idealna bo byś nie zbierał pieniędzy na następny sprzęt. To bardzo proste. Niestety ludzie kupują naklejki na kartonach. A kto wie, czy za parę lat plazm nikt już nie będzie produkował ze względu na tania masowa produkcje LCD. Pamiętaj, ze producent w pierwszej kolejności patrzy na swój zysk. Wiec będą produkować to co im się najbardziej będzie opłacało i na to będzie największy. W/g mnie plazmy będą coraz bardziej elitarne i ich produkcja będzie malała na rzecz masowych LCD. Ale to moje rynkowe spostrzeżenia. Tak wiec reasumując wady o których wspomniałeś wynikają z masowego podejścia do sprzedaży i z chęci zysku producenta. A zachowując lekka złośliwość co do Ciebie. No nie dość, ze obrażasz, pitolisz to jeszcze widzę, ze z polskiego tez uciekałeś? (oglądnę - bosze rence biera i opadowuja)

Edytowane przez domag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie... i znowu zaczyna się bezsensowana przepychanka. Jedni piszą (w podtekście) o swoimi statusie materialnym, inni walczą z ortografią i "pitolą" :) Peterka, przykład z ciemną sceną i marynarką ciekawy ale jednocześnie pokazuje, że nie masz co czekać na HX850 i go testować. Nie ma szans, żeby pokazał on takie rzeczy, o których piszesz. Ewentualnie pokaże ale przy widocznym cloudingu. Wady plazm są rozdmuchane... hmm niektóre może tak ale np. powidoki denerwują Cię dosyć mocno. Gdzieś wspominałeś też o brzęczeniu czy buczeniu, które po jakimś czasie stało się głośniejsze. Niektóre wady LCD też są rozmuchane - np. kąty. Sam piszesz, że nie są dla Ciebie istotne. Jednak tak jak napisał domag, każdy kupuje dla siebie i nie ma uniewrsalnego przepisu. Dla jednego jakaś wada będzie nieistotna i rozdmuchana a dla innych fundamentalna. A usterki czy wady fabryczne mają wszystkie modele wszystkich firm, przykładem niech będą świecące rogi w HX920 czy zielona plama w VT30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plama zielona na VT30 nigdy nie występowała . Nie rozumiem tez dlaczego pisanie że nie mam ograniczeń finansowych ( tzn mam ale nie w przypadku telewizorów ale na nowego Merca mnie nie stać :) ) jest dla kogoś obraźliwe czy dyskryminujące . Widać że Polska jest daleko w tyle za normalnością . Nie piszę o mojej jakiejś wyższości nad innymi tylko chyba normalne jest z natury rzeczy , że jak ktoś może kupić w danej materii co chce to wybiera świadomie a nie pod presją że ma wyliczoną kase i musi się cieszyć z tego co kupił . Ludzie co mają wolny wybór kupują o ile ich to interesuje najlepszy produkt w danej kategorii i chyba to nie przestępstwo . Więc tak na zdrowy rozum , kogo opinia o czym kolwiek jest obiektywna tego co to miał i widział , testował i porównywał , czy teoretyków co nie mieli z tym do czynienia nigdy i swoje opinie kształtują o opinie innych ?? Więc nie rozumiem kogo taki post obraża , bo mnie nie obraża jak ktoś sobie napisze że jeździ Bentleyem , a mnie nie stać na takowego . Mam się zakłamywać że najlepszy telewizor jest 32 calowy za 1300 zł ?? Wtedy będzie ok ?? Pisze jak widzisz przeważnie rzeczowo i staram się pomóc innym w wyborze telewizora , bo mam dość duże doświadczenie z różnymi modelami ponieważ zmienim telewizory prawie co rok i mam swoje zdanie na ten temat , a nie czyjeś niejednokrotnie zakłamane . Jeżeli ja piszę że plazma jest lepsza w jakości obrazu to nie dlatego że ja tak sam uważam .Tylko dlatego że tak poprostu jest . Gdyby tak nie było stał by u mnie w domu HX920 czy Toshiba ZL1 . Oczywiście szanuje że ktoś woli LCD LED ale on woli i napewno nei dlatego że lepiej wyświetla obraz tylko dlatego że jemu się to podoba . W niezależnych testach o których czytałem ( jak znajde artykuł to zapodam ) pokazano ludziom kilka modeli plazm i kilka modeli lcd . Wszystkie telewizory były tak zasłonięte że nie było widać która to plazma , a który LCD . Pokazano je przypadkowym laikom . I co się okazało , że 80 % prawie ludzi postronnych wybrało obraz z plazm , które ich zdaniem o wiele lepiej wyświetlało obraz . Taka jest prawda . A że ciemnota kupuje płaszczaki dla wyglądu , internetu , teoretycznego mniejszego zuzycia prądu to inna sprawa . Ale wychodzi na to że obraz w telewizorze który przecież jest dla obrazu spadł na plan dalszy . Kończe i nie będe sie więcej tutaj wypowiadał bo szkoda mojego czasu . Wszystkim wszytko tutaj przeszkadza , jak brakuje argumentów to mowa o ortografii ( to nie forum JANA MIODKA ) , albo jest sie beeee bo ma się za co telewizor kupić . Ciemnogród i tyle . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, Peterka nie zachowuj się jak nastolatka :rolleyes: Skoro ktoś pisze w tym temacie i jednocześnie chce kupić jeden z telewizorów, o których rozmawiamy to zakładam że wszystkie te osoby stać na modele za 6 czy 8 tysięcy. W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Są też ludzie, których stać i na tego Mercedesa, o którym pisałeś ale telewizor kupią w Biedronce, bo taki im wystarczy. Nieważne. Istotne jest to, że chociaż wszystkie "ślepe" testy oraz znaki na niebie i ziemii wskazują Tobie na wyższość plazm - jednak postanowiłeś poszukać czegoś dla siebie wśród LED (HX850). A więc chyba nie jest z tymi LCD aż tak źle Panie Peterka :) Nikt nie mówi, że masz się zachwycać 32 calowym tv za 1300 zł, bo o takich modelach tu nie piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka

"Oczywiście szanuje że ktoś woli LCD LED". Zobacz z 1 strony szanujesz a z drugiej ("A że ciemnota kupuje płaszczaki") ciemnota bo kupują LCD. Nie ciemnota to ludzie, którzy maja inne potrzeby (tak sobie to wmówiłem) Ja widzę po sobie, ze niesienie ludziom "pomocy" urastające do rangi misyjnej bardzo wyczerpuje emocjonalnie. Ja już wyluzowałem i jak ktoś czegoś nie widzi bo nie chce to jego sprawa. Już cioci i wujkowi nie doradzam... Bo widzę, ze "najlepiej" robią to sklepy.

PEWNIE, ZE SIĘ NIE OBRAŻAJ.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...