Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Play, zapewniam Cię że dla audiofila znaczenie ma jedno i drugie. Każdy słucha "swojej" muzyki ale tylko audiofile słuchają jej na naprawdę dobrym sprzęcie i uwierz - jakość sprzętu ma ogromne znaczenie (oczywiście bez popadania w skrajności). Z kinomanami jest trochę inaczej - prawdziwy kinoman nie musi mieć nawet tv, wystarczy że zna się na filmach i chodzi do kina:-))

Myślę że fanom plazm nie przystoi sięgać po tv z nierównym podświetleniem matrycy bo z testu hdtv c wynika że nawet nadroższy najnowszy samsung tak ma.

To akurat jest dowód na to, że nie wszystko co nowsze musi byc lepsze. Samsung obecnie reprezentuje gusta tych jak napisałeś "kinomanów", dla których ważne jest tylko to co oglądają a nie na czym - clouding jest ogromny, są tez inne "kwiatki". Jednak znajdą się i tacy, dla których najważniejsze będą super cienkie ramki samsunga i dla nich kupią ten tv. A na koniec napisałeś, ze "każdy musi podjąć arbitralną decyzję sam" - po czym poprosiłeś o podanie jaki tv ma lepszy obraz od 9706... No to może właśnie sam oceń - bo każda ocena jest subiektywna, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekajmy na testy i własne spostrzeżenia. Póki co na whathifi i t3 otrzymał po 5 gwiazdek ale ja oczekuje testów z wynikami pomiarów a nie organoleptycznych bo te są sugestywne. 850 wygląda ślicznie, to fakt i swoją drogą podobna do VT50 przez to szkło. Jeśli ta 850 bedzie miał czerń bardzo dobrą, kontrast i ogólne parametry obrazu na wysokim poziomie bez widocznego cloudingu, bandingu albo czegoś tam to bedzie hitem sprzedaży wśród lcd i nie tylko. Ciekawe stylistycznie jak i co do braku cloudingu są nowe Philipsy ale one zawitają późnym latem. Najwyższy model juz odpada bo 9000 oko ćmy ma tylko w 46" a kolejny to 60" bez oka. Model 8000 jest wart uwagi ale co z niego wylezie, słaba znowu czerń itd.

850 to jedyny model LCD który na chwile obecną mnie interesuje, następnie już tylko VT50 ewentualnie ST50 w większym jeszcze rozmiarze. Bedzie wkrótce test na avforum ST65" i VT55". No i czekam na testy tutaj i prośba do Gmeru i Maćka aby podali jak najwięcej pomiarów aby skupili się głównie na jakości obrazu HD, ewentualnie SD chociaz nie oglądam:) a te wszystkie media i inne bzdety typu tvn player to mozna pominąć zupełnie. No i 3D jest crosstalk czy go nie ma. Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam mam dylemat ale zapewne skończy się jak zwykle na plaźmie Niektórzy na tym i nie tylko tym forum nie chcą na siłę przyjąć do wiadomości , że żaden LCD EDGE czy FUULL LED z racji specyfiki swojej budowy nie jest w stanie i nigdy nie może dorównać jakości plazmy co do jakości obrazu z powodu świecenia w plaźmie każdego piksela w 3 kolorach RGB . Więc dopiero wtedy LCD się zbliży do plazmy jak będzie posiadał tyle diod ile pikseli czyli 1920 x 1080 = 2073600 diodek . :) Więc gdyby nie problem powidoków to LCD nie ma prawa bytu w kwestii jakości obrazu , no chyba , że zapowiadany Crystal LED ale już wiadomo że jak by się pokazał to będzie bardzo drogi i tylko dla garstki do nabycia , a co za tym idzie nie opłacalny dla firmy SONY , która ma poważne kłopoty finansowe . Na taki ruch mógłby sobie pozwolić chyba jedynie SAMSUNG zarabiający na plastikowej tandecie krocie , więc model dla HD maniaków mógłby wypuścić . No ale może Sony się pozbiera , czego im życze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka ale Ty porównujesz rzeczy, których tak naprawdę nie powinno się porównwać. To co napisałeś odnosi się do czerni wyświetlanej przez tv. Pixel w plazmie świeci w trzech kolorach - w lcd też tylko, że nie świeci a jest podświetlany. A kwestia "jakości" jest bardzo szerokim pojęciem - pisaliśmy już o tym. Nie zaciemnisz odpowiednio pomieszczenia i po jakości plazmy wiele nie zostaje. Bolid F1 też jest superszybki ale na polskiej ulicy nie ma szans nawet Fordem Focusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, imho plazma nie świeci lepiej, tylko INACZEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos , jak go zwał tak zwał , tak jak piszesz w lcd jest podświetlany i dlatego nie zaświeci taką jakością jak plazma . A co do jakości obrazu może to ja wytłumacze jak ja to widzę przynajmniej . Chyba każdy się zgodzi że obraz wyświetlany na telewizorze , a właściwie jego jakość rzeczywista nie ma być a raczej nie powinna być inna od tego co widzimy dokoła . Czy li dajmy na to patrzymy przez okno na niebo , trawe itd . I plazma właśnie pokazuje taki prawie sam obraz jak widzimy za oknem czyli taki jakiego wszyscy powinniśmy rządać od telewizora . A LCD nie pokazuje tego co za oknem widzimy , tylko pokazuje swój własny świat wymyslony przez elektroników którzy tą technologie stworzyli i kropka . A to że komuś się podoba obraz sztuczny to niech się naćpa i wtedy podobno obraz świata jest lepszy :) . I dlatego jak wiemy tryb THX który jest właśnie zbliżony do rzeczywistości jest jakoś dziwnie tylko w plazmach , a w zasadzie tylko w plaźmie Panasonica . Więc przestańmy się może spierać co lepiej wyświetla obraz rzeczywisty bo to jest pewne jak 2 razy 2 jest 4 , a skupmy się na pytaniu co komu odpowiada , bo może komuś świat realny się nie podoba to wtedy kupuje LEDA i ma świat z bajki . Dlaczgo to w sklepach na telewizorach LCD zazwyczaj lecą filmy rysunkowe i w testach na różnych forach tak samo , a no po to żeby nie obnażać kiepskiej jakości realnego obrazu , a wiadomo że w bajkach czy buzia jest czerwona czy różowa nie ma znaczenia bo przecież to bajka . A co do spadku wielkiego w plaźmie przy jasnym pokoju to kolejna bzdura wyssana z palca , nikt normalny nie ogląda albo nawet nie powinien ogladać żadnego telewizora w pokoju gdzie jest pełno okien bo nawet w mocnym świetle LCD wysiada . Chyba się nazwa pokoi w domu różni nazwami , stąd mamy sypialnie w której zazwyczaj stoi łóżko a nie wanna , mamy pokój dziecinny , wktórym stoją zabawki a nie półka z wódką . I tak samo mamy pokój telewizyjny gdzie powinien zawsze być jak nie pół mrok to przynjmniej nie powinno być ani jednego okna z którego pada światło na ekran czy to plazmowy czy to LCD . Więc jak ktoś jest sadomasochistą to wstawia telewizor do jasnego pokoju i się katuje odsałnia okna i podjaśnia obraz . Czyli tzw [beeep] . Normalny człowiek oglądając obrz na telewizorze czy w kinie stwarza do tego warunki sprzyjające a nie na odwót . To jakby postawić komputer zamiast na biurku na rogu wanny i mówić że byłby dobry jak by w wannach był specjalny uchwyt ale nie ma . Więc skończmy z tymi bzdurami jak jasność pomieszczenia , kąty itp . Ja w domu ogladam jak każdy normalny człowiek telewizor patrząc na wprost , a nie robie z domu kołchozu i ogladam w 40 osób że ktoś patrzy na obraz z kąta 180 stopni . Więc dla mnie mitem przeszkadzającym w ogladaniu w LCD są słabe kąty i mitem jest zły obraz w plaźmie przy świetle słonecznym . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozmawiałem właśnie z kilkoma Salonami - cena 6500 zł, 5 lat gwarancji ale bez... okularów. Nie ma wersji 851 czy 855, która takie akcesoria by posiadała. W zestawie podstawa monolityczna - odchylenie stałe o 6 stopni, bez możliwości regulacji. Pan przekonywał mnie, że jest to efekt długoletnich doświadczeń firmy i to pochylenie niweluje refleksy świetlne... :blush: Czyli dokupując dwie pray okularów cena nie jest juz taka atrakcyjna (w porownaniu do HX920). A na stronie Sony ciągle brak modelu HX850...

Teraz do Peterki. To, że "Ty tak twirdzisz" nie jest prawdą objawioną, musisz o tym pamiętać. Przepraszam ale to co piszesz o obrazie LED jest bzdurą - cukierkowo to może świecą marketowe telewizory za 1000 zł a nie te, o których tutaj piszemy. Zresztą dobrze o tym wiesz, bo sam jesteś zainteresowany HX850 - chyba nie zgodziłbyś się na nienaturalny obraz w swim salonie, prawda? Wiele poważnych testów wskazuje na to, że dobrze skalibrone tv plazmowe i lcd wyświetlają bardzo podobny obraz jeśli chodzi o barwy. W plazmie tez mogę ustawić takie nasycenie, ze wszystko będzie skrajnie nienaturalne. Z tymi kreskówkami to już wymyśliłeś... może też wiesz kto zastrzelił Kennedyego? Koniec i dwie kropki:-))) Kąty w LCD to nie mit - to fakt, tylko jednemu przeszkadza a drugiemu nie. Ty oglądasz SAM więc Tobie nie przeszkadza - nie musisz oglądać w 40 osób, wystarczą 4 i te na skraju będę widziały już inną charakterystykę obrazu. To normalne. Z jasnym pokojem to też nie mit i nie trzeba wcale wstawiać plazmy w środek słońca - widac to doskonale np. na zdjęciu, które wrzucił Gmeru. Czerń robi się szara lub zielonkawa wraz ze wzrostem ilości światła.

Nie rozumiem Twojego podejścia - jesteś w zasadzie fanatykiem plazm (zamiatają, niszczą itd.) ale jednocześnie piszesz, ze jeśli HX850 "przejdzie Twoje testy" to bierzesz go od razu do domu! Przyznam, że dosyć zagadkowe podejście do sprawy.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Crystal led i Oled to pieśń przyszłości nie na naszą kieszeń.Jeśli podświetlenie segmentowe pełne strefowe nie jest lepsze od krawędziowego to proszę mnie przekonać argumentami.Skoro podświetlenie plazmowe jest takie rewelacyjne czemu producenci i klienci ochodzą od tej technologii i to pomimo iż jest tak tania i bezapelacyjnie najlepsza?

Cytuję:Nie rozumiem Twojego podejścia - jesteś w zasadzie fanatykiem plazm (zamiatają, niszczą itd.) ale jednocześnie piszesz, ze jeśli HX850 "przejdzie Twoje testy" to bierzesz go od razu do domu! Przyznam, że dosyć zagadkowe podejście do sprawy.

Raczej nielogiczne.

Więc dla mnie mitem przeszkadzającym w ogladaniu w LCD są słabe kąty i mitem jest zły obraz w plaźmie przy świetle słonecznym .

To nie mity .To fakty.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Xelos - okulary i tak najlepiej bedzie kupic te nowe BR750 tytanowe niż posiadać BR250, chociaż zawsze można takowe opylić. Ja juz nie moge sie doczekać kiedy bedą dostepne BR750 w sprzedaży ale obawiam sie ich ceny :/

Co do odchylenia jak dla mnie jest idealne zupełnie nie ma to wpływu na oglądanie czy jakieś pogorszenie jakości a do tego fajnie wygląda, monitor tez mam tak ustawiony od dawna z lekkim odchyleniem od spodu i nawet przez mysl mi nie przeszło zeby go prostować idealnie pionowo.

Czyli za 3 dodatkowe lata gwarancji placi sie u nich 500zł wiecej, trzeba tez pamietać ze ta gwarancja i tak nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych takze czy ja wiem czy sie opyla, hmm. Ja wychodze z tego założenia ze jak coś ma sie popsuć to padnie na początku okresu użytkowania, chociaz wiadomo nie ma pewnej reguły :)

Miałem 5lat gwar. na 46Z4500 i odpukać minieło ze 3,5 roku i ma sie TV świetnie, wygląda świeci jak nowy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xselos przecież już nei raz pisałem że gdyby nie powidoki to plazmy bym na nic innego nie zamienił i nie tylko ja . Ale one niestety są . A z Sony HX850 jak powiedziałeś zamienię jak przejdzie moje testy w co wątpie. Do Play007 . Im więcej się wypowiadasz tym bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu że nie masz pojęcia o czym piszesz . Zapamiętaj sobie żebyś się nie ośmieszał w przyszłości że : technologia plazmowa nie jest tańsza tylko o wiele DROŻSZA od technologii LCD i właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie dlaczego upada ona , ano upada dlatego że produkscja plazm jest droga i można je robić tylko w bardzo wysoko wyspecjalizowanych zakładach . O ile panele LCD teraz już byle kto i byle gdzie produkuje o tyle np panele plazmowe do Panasonica sa tylko i wyłącznie produkowane w jednej z najnowoczesniejszych fabryk na świecie i tylko w Japonii . I tutaj jest pies pogrzebany . Krótko mówiąc sukces LED-ów jest spowodowany tylko i wyłacznie przez czysty marketing nic więcej. Dajmy na to że telewizor LCD przecietny kosztuje 4000 zł i załóżmy że plazma też coś koło tego , to sklep zarabia na LCD 1500 zł a na plaźmie 500 . To oczywiście obrazowe porównanie może nie do końca prawdziwe ale skale odzwierciedla . Twoim zdaniem Pioneer KURO padł dlaczego ?? dlatego że był kiepski ?? każdego leda kładł jak chciał ale i cena kładła . Więc nie ma nic wspólnego to że plazmy padają z jakością obrazu tylko z wynikami finansowymi . Do tego weź pod uwagę że na 100 sprzedanych LCD może 5 to te z najwyższej półki jak nie mniej . Więc tak naprawde sprzedaje się chłam do 2500 zł w 37 czy 42 calach i to napędza maszyne LCD bo jest on prawie dla każdego . Natomiast plazma jednak ta która jest dobra jest droga i mało sklep na niej zarabia i to cały sekret upadku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To miło posłuchać takiego autorytetu w dziedzinie elektroniki jak Pan Peterka.Dziękuję bardzo za wykład.Jest bardziej merytoryczny niż testy fachowców z hdtv czy Pana Kikiego z Hd forum.

pół mrok rządać Na Boga litości!!!!!!

http://technowinki.onet.pl/inne/felietony/telewizory-plazmowe-choc-wciaz-sa-swietne-wkrotce-,1,5090752,artykul.html

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci juz że tutaj nie forum Jana Miodka . Brakuje Ci wiedzy merytorycznej to się czepiasz , będe pisał ktury i też przekaz rozumni zrozumieją . Ale nie Ty na Boga litości . Pozatym Pan Kiki zarabia na tv , więc pisze tak o tv aby było dla niego ok . Ale jak Ty tego nie rozumiesz tylko dla Ciebie wyrocznią są fora to już Twoja sprawa . Jak byś uruchomił Swoją wyobraźnie to nawet będąc średno zaawansowanym inteligentnie , raczył byś zauważyć że telewizory na testy przysyła w 99 % producent tych że telewizorków . I jak myślsz , że gdyby ktoś napisał o danym modelu że to totalna kicha to kiedykolwiek by dostał coś na testy ?? Zastanów się i na spokojnie przemyśl to . Nigdy nie byłem expertem , ani nie ma zamiaru być ale przynajmniej moją więdzę jaką posiadam czy bardziej czy mniej profesjonalną , posiadam z praktycznego obcowania ze sprzętem , a nie samym czytaniem jak większość tutaj . Jeżeli np ja piszę że Sony HX920 świeci gorzej od Panasonica VT30 to nie dlatego że wyczytałem gdzieś na jakimś forum , tylko dlatego że ten telewizor miałęm obok mojego PANASA i sam testowałem istotne sprawy dla mnie i wiem o czym pisze . Nikt mi nie płaci za to że chwale to czy tamto ,do testów sam organizuje telewizorki i niestety nei jednokrotnie nie za darmo , tylko muszę płacić żeby móc potestować i ewentualnie jak mi się nie spodoba oddać . Moje domowe testy traktuje całkiem hobbistycznie , a nie straktuje jako sposób na życie . Więc sam sobie odpowiedz które opinie są lub powinny być obiektywniejsze , a które nie . Kończmy zresztą spór bo narazie SONIAKA HX850 prawie nikt na oczy nie widział , więc czas pokaże jak to będzie . Tylko krowa ponoć nie zmienia poglądów , więcjak HX850 zaświeci na poziomie dla mnie akceptowalnym ( bo napewno nie lepiej od Panasa VT50 ) to ze względu na powidoki go raczej zakupie . Pozdrawiam Cię i nie traktuj za bardzo personalnie moich przepychanek . Poprostu nie lubie jak ktoś mi wciska kit . Nie przesadze ale miałem w domu ze 30 telewizorków z najwyższych półek i zmagałem się z ich wadami i zaletami . Więc jak już pisałem nie raz nie jestem expertem ale wiedzę tą która jest w zasadzie najbardziej przydatna szaremu Kowalskiemu posiadam nie najgorszą . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petreka, to trzymam kciuku, żeby HX850 przeszedł te Twoje testy albo... żeby VT50 nie miał powidoków:-)) To prawda, że sukces LCD napędzają modele 32 - 42 cale w dużo niższych cenach niż te, o kótrych tutaj piszemy. Najwyższe modele plazm i lcd to margines sprzedaży i niestety nie one decydują o kształcie i trendach na rynku. Co do fabryki paneli PDP to już i ta została w ub. roku przeniesiona do Chin - także ze względu na koszty. Niestety plazmy nie sprzedają się bo są większe (a to mniejszy rynek), grubsze (a ludzie chcą cieniutkich obudów) - a szkoda. Gdyby było inaczej może już mięlibyśmy telewizor prawie idealny. Jednak porównując obraz dzisiejszych topowych plazm i lcd uważam, że jest on zbliżony pod względem naturalności a wady jednej i drugiej technologii pozwalają niemal postawić znak równości pomiędzy najwyższymi modelami. O wyborze decydują niuanse i raczej możliwe do zaakceptowania wady niż jakieś wybitne zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda , że trzeba się zgodzić z wadami . Aż dziw bierze , że w 21 wieku telewizor nie potrafi spełniać podstawowych funkcji dla których przecież został stworzony . Producenci stawiają na plan pierwszy dziadoskie gadżeciki w stylu internet , Iple , TVN Playery , czytanie wszelkiego rodzaju nośników , a zapominają o jakości obrazu . Ale wiadomo że te bzdurki nic ich nie kosztują , a fajnie się medialnie sprzedają , bo wiadomo że dla przeciętnego gościa popatrzenie na instrukcje obsługi i stwierdzenie , że : ten telewizor jest lepszy bo ma IPLE czy TVN player i do tego czyta Xvid jest łatwiej przyswajalnym parametrem , aniżeli stwierdzienie że jest lepszy bo kolory są naturalniejsze . Poprostu mamy do czynienia z Ignorancją techniczno intelektualną i na tym bazują firmy które doskonale o tym wiedzą . Pozatym praca i testy nad jakością obrazu generują wielkie koszty , a tak wkłada się to samo co w zeszłym roku w inną obudowę , dodaje się wpis w instrukcji że ten model na rok 2012 już czyta Divixa i jest OK . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wyborze decydują niuanse i raczej możliwe do zaakceptowania wady niż jakieś wybitne zalety.

Święta Racja. Niestety takie czasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

peterka1000 - zbyt bardzo uogólniasz temat, modele telewizorów rozwijają sie cały czas i zyskuje na tym nie tylko strona multimedialna ale tez jakość obrazu. Porównaj sobie od choćby stare modele Sony np.z topowej serii X3500, 4500 i zestaw je z najnowszymi, od choćby w płynności obrazu, skalowaniem, i wieloma innymi parametrami. Z roku na rok wiadomym jest ze nie mozna sie spodziewać cudów względem zeszłorocznych modeli.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peterka wszystko jest tak naprawde wzgledne a punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i nic tego nie zmieni :) to jaki tv kupujemy to tak naprawde temat rzeka .czy lepsza jest plazma od np leda to zalezy np jakiej wielkosci panel mamy zamiar zakupic ,w jakich warunkach mamy zamiar ogladac tv i z jaka liczba osob .czy podlaczamy pod tv sygnal analogowy ,cyfrowy z hd czy tez mamy zamiar podlaczac tv tylko pod kompa .oczywiscie bierzemy pod uwage cene bo nie kazdemu kowalskiemu budzet domowy pozwala na zakupy tv w okolicach 8 tys zl tak jak nie kazdy kowalski widzi sens kupowania ekranu 55 " :) mozna wiec tak pisac i pisac a w koncowym wyborze i tak kierujemy sie wlasnymi odczuciami .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos - okulary i tak najlepiej bedzie kupic te nowe BR750 tytanowe niż posiadać BR250, chociaż zawsze można takowe opylić. Ja juz nie moge sie doczekać kiedy bedą dostepne BR750 w sprzedaży

Pierwsze oferty jako przedsprzedaż już się pojawiają http://allegro.pl/1x-sony-3d-okulary-tdg-br750-dostep-koniec-06-2012-i2313139392.html i z tego co rozmawiałem w salonie Sony przy zakupie swojego tv to cenę będą mieli podobną , czyli ok. 650zł/szt.

Już widzę, jak się wszystkim będzie opłacać zakup kilku sztuk 750 w tej cenie ( mam na myśli rodzinę a nie tylko siebie :) ) zamiast 250 po ok. 240-250pln /szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena za aktywne okulary to bzdura.3D to gadżet który nie może tak rujnować kieszeni.Teraz wiadomo czemu klient wybiera tanie pasywne od Lg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fakt drogo, ale dziwne bo ceny w niemczech to ok 420zł za BR750, ale wiadomo u Nas przywalą cene jak zawsze, na razie wziąłem BR250 stykną na pewien czas, BR750 kupie jak bedą powiedzmy w cenie ok 400zł, więcej nie dam.bo sie nie opłaca.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oferty jako przedsprzedaż już się pojawiają http://allegro.pl/1x...2313139392.html i z tego co rozmawiałem w salonie Sony przy zakupie swojego tv to cenę będą mieli podobną , czyli ok. 650zł/szt.

Już widzę, jak się wszystkim będzie opłacać zakup kilku sztuk 750 w tej cenie ( mam na myśli rodzinę a nie tylko siebie :) ) zamiast 250 po ok. 240-250pln /szt.

550zl na pixmanii - dostepne w polowie czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem myślisz o cenie TV np w MM + cenie za 2 dodatkowe lata gwarancji która równa się cenie w SonyCenter również z 5 letnią gwarancją?

Jeśli komuś chce się liczyć pewnie wyjdzie na to samo cenowo ale należy pamiętać że 2+3 w sieciówce i 5 w SC to nie to samo.

No właśnie. Pytałem się w MM na czym polega ich 5-letnia gwarancja, za którą trzeba by dopłacić coś ok 800zł ( dotyczyło Sonego 46HX920). Uprzejmy sprzedawca oznajmił, iż jest to ich gwarancja i przy "kłopotach z TV po trzecim roku zwracają 85% wartości sprzętu , po czwartym coś ok. 70% , w piątym roku 50%.

I gdzie tu jest porównywalna kalkulacja?

W MM telewizor kosztował 7699 bez gwarancji. W SC 7999 ale utargowałem na 8000 z dodatkowymi ( trzecimi ) okularami, z 5-letnią gwarancją SC gdzie mam pewność , ze jak telewizor padnie po 2 latach, to nie zwrócą mi iluś procent wartości nowego telewizora, tylko wymienią na nowy- taki sam lub o zbliżonych parametrach, jeśli już dany model nie będzie produkowany.

Tyle w kwesti dokupowania gwarancji poza salonami Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...