Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem wyżej, w swoim modelu 55" tej plamy nie odnalazłem, kontrola LED na standard a podświetlenie 5, w filmach jest wszędzie ładny czarny ekran, jeszcze posprawdzam w wolnej chwili.

Tony72 - wiesz jestem mocno wyczulony na clouding, w nocy mam podświetlenie 4 (normalnie 5) i w sumie obojętne na 5 też chmur nie widać nawet przy różnych scenach w filmach, np. Transformers 3 gdzie lewy dolny róg powinien być ciemny a reszta ekranu jest jasna. Jest naprawdę ok, na clouding nie mogę narzekać, trafiłem dobry egzemplarz TV. Pomęczyłem różne tryby oraz plansze testowe, menu TV, clouding jest oczywiście ale Kontrola Dynamiczna LED na standard bardzo sobie dobrze z tym radzi i w trakcie użytkowania (filmów) chmur nie widać, a na poprzednim TV widziałem je od razu (Samsung A656). Chmurka w lewym dolnym rogu również jest i u mnie ale słabo widoczna "świeci" podobnie jak w 2-3 innych miejscach ekranu dość delikatnie, pomimo że żyłowałem ustawienia TV żeby doszukać się cloudingu. Za to mam banding jak w zdjęciach wyżej ;) Co prawda widać drobne pasy w specyficznych scenach i trzeba się mocno wpatrywać (z domowników tylko ja zauważyłem) ale jednak coś tam "prześwituje" zwłaszcza podczas meczy.

PeterMac - nie wiem co ma TV do MKV, ale filmy uruchamiane z różnych odtwarzaczy (KMPlayer, WMP, PowerDVD, kodeki ffdshow+coreavc) z dwóch komputerów (hdmi 1.3 i 1.4) po prostu skaczą co kilka sekund - płynność jest idealna na parę sekund potem "haczy". Zmiana trybu filmu na automat2 albo wył. załatwia problem "haczenia obrazu", ale płynność scen jest nieco gorsza. Jeszcze nie mam bluray żeby potestować dokładniej. Ale myślę, że to wina ilości klatek/s MKV mają 23.976 może to powoduje te mankamenty obrazu, ponieważ tryb filmu automat1 może jest dopasowany do 24...

O filmach mkv pisalem juz wczesniej, ze strasznie zacinaja przy trybie filmu automat 1. Filmy BD z Ps3 ida normalnie na wszystkich trybach. Najplynniej oczywiscie na automat1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych krawędzi to wszystkie LCD mają większe lub mniejsze problemy. Oto porównanie wyłączonego i włączonego dynamicznego podświetlenia LED (oczywiście plazma tylko z ciekawości):

LG 47LM765S VS Sony KDL-46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic TX-P50ST50E

Off:

wyczoneled.jpg

On:

wczoneled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna czerń HX850 ;) Od razu przy pierwszych wieczornych testach zauważyłem, że zostało to genialnie wykonane i takich czerni nie widziałem w żadnym TV do tej pory prócz plazm ;) Martwi mnie troszeczkę banding, który raz przeze mnie zauważony nie chce zniknąć, pomimo różnych wariacji ustawień jest widoczny ale już tylko ciut ciut ;) Najbardziej rzuca się w oczy na mocnym kontraście TV oraz jasnym tle i tylko przy horyzontalnym ruchu kamery. Jeśli koledzy testujący mieliby możliwość sprawdzenia szarości o nasyceniu 10-30% z mp4 z http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration na modelu HX850 to byłbym wdzięczny za informację jak wygląda podświetlenie i czy paski od vertical bandingu są podobnie widoczne jak w modelu który ja posiadam (zdjęcia kilkanaście postów wyżej). To w sumie powinien być element wszystkich testów TV, wiadomo byłoby wtedy jakich jakościowo matryc możemy spodziewać się w danym modelu telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie recka 65HX920 ale widac ze tez występuje http://www.homme-cin...hp?extend.134.3 (patrz minusy) przy takich przekątnych to chyba nieuniknione, moge tylko dodać ze ja u siebie na 46HX850 choćbym nie wiem jak patrzył i co oglądał to tego nie widzę, jedynie na planszy testowej 10% skali szarości w stopniu minimalnym, ale zapewne im mniejsza przekątna tym mniejszy efekt bandingu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ale efekt halo straszny na tym HX920, na HX850 tego się nie zobaczy bo ma mniej stref, a wygaszanie stref działa prawidłowo i do tej pory nic mi nie przeszkadza. PeterMac zapewne masz rację, że przy 55" banding bardziej "wychodzi", niestety u mnie z kolei co bym nie robił to i tak widać. Musiałbyś pewnie sam to zobaczyć na żywo bo słowami nie da się wytłumaczyć upierdliwości tego efektu ;) Dla spokoju ducha sprawdzę z dwa inne 55" HX850 w salonach Sony, tyle, że w oświetleniu salonowym to mogę nic nie zobaczyć ;)

Pytanie:

Czym odtwarzacie 3D? np. MKV albo bluray 3d, mam problemy ponieważ TV nie wykrywa sam sygnału 3D (powerdvd, kmplayer, TotalMedia Theatre 3), a ustawianie trybu 3D SBS w TV nie daje takich efektów jak nawet trailer MIB3 z serwisu Sony 3D.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna czerń HX850 ;) Od razu przy pierwszych wieczornych testach zauważyłem, że zostało to genialnie wykonane i takich czerni nie widziałem w żadnym TV do tej pory prócz plazm ;)

Czerń jest po prostu genialna w tym modelu. Patrząc na te zrzuty od Gmeru nabawiłem się choroby pod tytułem kup nowy TV (co prawda mam LCD z LEDowym podświetlaniem z prawie najniższej jak nie najniższej półki ;) bez 3D i choćby nawet internetu - ale jeszcze trochę muszę wytrzymać).

Mam tylko pytanie jak zachowuję się ten model pod kątem czerni jeśli zwiększymy/zmniejszymy przekątną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMT5 (GTX570, hdmi 1,4) - TV wykrywa od razu materiał puszczany z BD 3D.

___

btw. okularki TDG-BR750 juz dostępne na magazynie w RTV EURO :)

http://www.euro.com....tdg-br750.bhtml

A jakie masz ustawienia w general settings 3D w TMT5? Auto? Viewing Environment - S3D display? Ja mam GF GT 555M i HDMI 1.4, przełączam laptopa na TV, uruchamiam TMT5, włączam film i TV nie wykrywa 3D, leci jakieś pseudo 3D na 2 kolory (zielony i czerwony), natomiast to jest film side-by-side i np. w KMPlayer od razu jest obraz SBS tyle że TV oczywiście tego nie wykrywa a gdy uruchamiam w TV 3D SBS to efekt jest dość słaby :( w TMT5 próbowałem różne opcje i nie udało się żeby w ogóle 3D zadziałało. Mam Ocean wonderland 3D na płycie BluRay zamontowanej jako obraz płyty i 3D również się nie uruchamia :/

Czerń jest tak samo fajna na 40" jak i na 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sterownikach karty nvidia ustawisz TV jako ekran główny i włączasz tryb obrazu 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki PeterMac dobrze mnie nakierowałeś ;) Żeby TV wykrywał tryb 3D trzeba uaktywnić "stereoskopowy tryb 3D NVIDA" w panelu Nvidia. Wtedy zarówno PowerDVD12 jak i TotalMedia Theatre 5 automatycznie wykrywają 3D z filmu i przełączają w ten tryb, pozostają tylko okularki na nos i 3D pełną gębą ;)

To jedna rzecz jaka udała mi się rozwiązać druga to przycinanie mkv na trybie filmu automat1! Wystarczyło zmienić częstotliwość odświeżania ekranu podczas podłączonego TV - należy ustawić 24Hz - jak ręką odjął, wszystkie sceny stały się super płynne i bez denerwujących zacięć ;) To info dla kolegi jack24bauer, który też borykał się z tym problemem. Oczywiście uprzednio należy wyłączyć tryb 3D z panelu Nvidia - inaczej TV pozostanie w trybie HDMI 3D czyli dość "wyżyłowanych" ustawieniach.

Teraz jestem mega zadowolony :)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę mega zadowolony jak Nvidia doda wsparcie dla 3DTV Play :) dla tego modelu, juz im zgłosiłem jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi jak będą mieli większa ilość zgłoszeń od użytkowników dla tego modelu, z stąd można wysłać prośbę http://nvidia.custhe...id/2774/kw/3DTV

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki PeterMac dobrze mnie nakierowałeś ;) Żeby TV wykrywał tryb 3D trzeba uaktywnić "stereoskopowy tryb 3D NVIDA" w panelu Nvidia. Wtedy zarówno PowerDVD12 jak i TotalMedia Theatre 5 automatycznie wykrywają 3D z filmu i przełączają w ten tryb, pozostają tylko okularki na nos i 3D pełną gębą ;)

To jedna rzecz jaka udała mi się rozwiązać druga to przycinanie mkv na trybie filmu automat1! Wystarczyło zmienić częstotliwość odświeżania ekranu podczas podłączonego TV - należy ustawić 24Hz - jak ręką odjął, wszystkie sceny stały się super płynne i bez denerwujących zacięć ;) To info dla kolegi jack24bauer, który też borykał się z tym problemem. Oczywiście uprzednio należy wyłączyć tryb 3D z panelu Nvidia - inaczej TV pozostanie w trybie HDMI 3D czyli dość "wyżyłowanych" ustawieniach.

Teraz jestem mega zadowolony :)

Gdzie, jakie odswiezanie??? W telewizorze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak w telewizorze :) koledze chodziło o zmianę odświeżania ekranu w sterownikach karty graficznej na 24Hz, bo większość programów nie przełącza poprawnie TV w tryb 24p przy puszczaniu filmów i stąd niektórzy piszą o haczeniu z komputera, dlatego przedtem pisałem jak któryś z Was pisał o tym ze mu przycinają filmy czy TV przełącza się poprawnie w 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV po podpięciu HDMI od laptopa przełącza się na 1080p/24p 12bit, 24Hz trzeba ustawić jako odświeżanie "monitora" w panelu nvidia w zakładce "zmiana rozdzielczości"->"częstotliwość odświeżania". Dla mnie obraz wygląda wtedy na płynniejszy, już nie widać "haczenia" co kilkanaście sekund w każdym filmie i w sumie wtedy już bez różnicy czy tryb filmu jest automat1 czy 2 czy off, obraz jest płynny na 24Hz.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV po podpięciu HDMI od laptopa przełącza się na 1080p/24p 12bit, 24Hz trzeba ustawić jako odświeżanie "monitora" w panelu nvidia w zakładce "zmiana rozdzielczości"->"częstotliwość odświeżania". Dla mnie obraz wygląda wtedy na płynniejszy, już nie widać "haczenia" co kilkanaście sekund w każdym filmie i w sumie wtedy już bez różnicy czy tryb filmu jest automat1 czy 2 czy off, obraz jest płynny na 24Hz.

Ja ogladam mkv z odtwarzacza IcyBox i mi zmiana sygnalu wyjsciowego na 24Hz nie pomaga jak bym chcial. Haczenie wciaz pozostaje. Sporo mniejsze ale jednak jest obecne. Prawidlowo jest tylko przy wylaczonym wyjsciu 24Hz i nie wlaczonym automacie 1 w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe oceny (dobre!) zebrane w jednym miejscu a do tego skan z what hifi też mocno pozytywny!

hx850review.jpg

kdl55hx853whathificz1.th.jpg kdl55hx853whathificz2.th.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników HX 850.

Tydzień temu nabyłem ten TV w rozmiarze 46". Już na drugi dzień po zakupie doszliśmy z Żoną do wniosku, że mógłby być ... większy.

W MM w ciągu 14 dni bez problemu możemy go wymienić na 55", ale mam obawy:

1) Forumowicze pisali, że powyżej 46" niedoskonałości technologii LCD / LED stają się bardziej widoczne.

2) Czy rzeczywiście HX 850 w 55" może wykazywać większy clouding i inne mankamenty tej technologii niż odbiornik 46", czy też nie ma to zadnego znaczenia a jest tylko kwestią danego egzemplarza ?

Proszę doświadczonych kolegów i użytkowników 850-ki o opinie, doradztwo.

3) Tak myślę, że coś w tym może być, bo ogladając 55 HX850 w Media M., zauważyłem że matryca w okolicy środka ekranu, w górnej części (w pobliżu ramki) jest słabiej doświetlona - widać to tylko i wyłącznie na białym / jasnym tle (biel w tej okolicy jest bardziej szara). W dolnej części też to pewnie występuje, tylko rzadziej się zdarza że dół ekranu jest biały / jasny - i nie jest to tak widoczne.

W 46" odbiorniku też to widzę - ale mniej.

Czy ktoś, kto dysponuje materiałem do przeprowadzania testów może to potwierdzić.

4) Zastanawiam się też dlaczego do testu został wybrany model 46", a nie 55" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Bo taki przyszedł z Sony Europe. Sorry ale im większy tym większy problem z logistyką. 40 jest optymalna. Większe to już wyzwanie. Rzadko kiedy firma przysyła 55" na testy bo... po co? ....

46 czy 55 widziałem oba. Każdy ma przypadłość tak samo jak Samsung ES8000 i LG. Tak to już jest. Osobiście mam też 40. Nie ma znaczenia. Każdy zachowuje się pod tym względem bardzo podobnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 czy 55 widziałem oba. Każdy ma przypadłość tak samo jak Samsung ES8000 i LG. Tak to już jest. Osobiście mam też 40. Nie ma znaczenia. Każdy zachowuje się pod tym względem bardzo podobnie....

Rozumiem, że nie potwierdzasz że 55" będzie miał bardziej widoczne mankamenty ?

(Chodzi mi po głowie wymiana)

Nadmienię, że TV stoi w pokoju o wymiarach 4,6 x 4,5 i jest oglądany z odległości ok. od 3,5 do 3,8 m.

Za rok będzie zajmował miejsce w większym salonie, chociaż odległośc od oglądającego do ekranu nie zmieni się - ale w większym pomieszczeniu 46" może wizualnie "zginąć".

Obecnie źródło sygnału to Telewizja Kablowa Vectra, pakiet HD (na rok czasu nie bedę już zmieniał na "n"-kę).

Dodam, że przez 2 tygodnie użytkowałem 46 HX820. TV miał "siną" plamę w górnej części matrycy o średnicy ok 4 cm. Zakupiłem go w sklepie internetowym więc mogłem oddac bez podania przyczyny - co też zrobiłem.

Moim zdaniem 850 wypada znacznie lepiej niż 820. Obraz lepszy, design nam lepiej odpowiada, przez cienką ramkę TV wygląda "lżej". Soundbar i odchylenie o 6 stopni - super sprawa zarówno jeżeli chodzi o wygląd i dźwięk. Poprzednio zawsze razem z TV włączałem zestaw audio, teraz robię to rzadziej - dźwięk znacznie lepszy niż z TV na tradycyjnej podstawie - no ale żeby to stwierdzić trzeba przekonać się osobiście.

Edytowane przez JGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim 55" modelu ja zauważyłem vertical banding - czyli poprzeczne cienkie pasy niedokładnie doświetlone, jeszcze nie udałem się do salonu Sony aby "przebadać" inne egzemplarze 55". Na razie jakoś z tym żyję i powoli staram przyzwyczaić bo efekt jest widoczny w specyficznych scenach (horyzontalny ruch kamery) i tylko w HD. Doradziłbym tak: owszem zdecydować się na 55" ale wybrać dopiero po obejrzeniu w sklepie - uruchomić plansze testowe szarości i czarnego, mecz w HD - poszukać niedoskonałości podświetlenia (clouding, banding) - wybrać model z najmniejszymi wadami. Powinieneś być zadowolony. HX850 to naprawdę hit tego roku, super jakość obrazu za rozsądniejsze pieniądze niż u konkurencji za flagowe 55".

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JGM - 46'' z 3,8m :o w sklepie nie doradzili ? oczywiście ze wymień na 55'' i ten będzie trochę nie wystarczający, oczywiście zakładam ze oglądasz z reguły HD.

Żadnymi mniejszymi mankamentami się nie przejmuj bo zawsze coś się znajdzie na upartego w każdym TV nawet w tym najdroższym, oczywiście sprawdź go dobrze na sklepie. Tak na marginesie to 46'' jest dobre na ~2 metry od ekranu, ja oglądam z 1,6m i jest w sam raz po przyzwyczajeniu oka, znowu mam drugiego 46'' z 2,2m i juz tak sie wydaje na styk można rzec odrobinę za mały, z 3,8m to bym przez lornetkę musiał oglądać :lol:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JGM

Masz rację, mając obawy co do większej przekątnej ekranu. Nie można mówić o identycznej jakości dla dwóch TV różniących się o ponad 40% powierzchni ekranu. Dlatego recenzenci testując dany TV nie piszą i nie oceniaja całej linii tylko konkretny model. Pisanie że jest inaczej jest nadużyciem. Jakość większego może być lepsza, ja nie twierdzę że gorsza, ale na pewno inna. Wiadomo że w modelach LED, najczęściej wraz ze wzrostem przekątnej, ilość niedociągnięć wzrasta, w PDP odwrotnie. Ciężej jest wyprodukować mały TV plazmowy pozbawiony wad.

Jakoś nie przekonuje mnie argument o tym, że Sony do testów dało 46 tylko i wyłącznie z powodów logistycznych. Gdyby wysałali 1000 szt.TV na testy to może by to miało znaczenie ale przy jednym?!

Najlepiej sam postaraj się obejrzeć w akcji 55''. Mniejszego przy Twojej odległości od ekranu NIE KUPUJ.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos stoi przed zakupem SONY KDL-55HX850 to akurat na allegro jest w sprzedazy 3 tygodniowy za 6 tys zl .pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam zdjęcie 55 HX850 z zaznaczeniem miejsca gdzie matryca jest słabiej doświetlona. Czy ktoś z użytkowników 55" może sprawdzić jak to wygląda u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware PKG1.305EUA-0002, (poprzednia PKG1.208EUA-0002) ciekawe jakie zaszły zmiany, przydałby się jakis changelog. Mozna gdzies takowy znaleźć ?

---

JGM - gdzie to zdjęcie?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...