Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Podpięcia tak ale "wsadzenie karty" nie wchodzi w grę... Potrzebny jest moduł CAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może być przez modół Cam. Chodzi o to aby nie używać dodatkowego dekodera tylko aby cyfre odbierac bezpośrednio w tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wcześniej, jest to możliwe ale tylko w modelu HX855, który posiada tuner dvb-s i można do niego bezpośrednio podpiąć antenę satelitarną z konwerterem. HX850 nie ma tunera dvb-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tunera satelitarnego w tym tv, mianowicie czy tuner ten obsługuje przełącznik między konwerterami diseqc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co z tym jaśniejszym środkiem ekranu i "latarką"? jack24bauer wywołał temat i cisza, co ze zdjęciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze rozumiem, ale to też nie bedzie działać poprzez modół CI, że wsadze karte cyfry do niego i podepne do tv. Nie bedzie tak działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie i co z tym jaśniejszym środkiem ekranu i "latarką"? jack24bauer wywołał temat i cisza, co ze zdjęciem?

http://imageshack.us...8/89506768.jpg/

Ciezko jest to uchwycic aparatem. Na zdjecie (lewy dolny rog) prosze spojrzec z bliska i pod katem zeby zobaczyc problem, ale zapewniam ze na zywo jest duuuzo gorzej.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nic nie widzę. No ale skoro mówisz, ze coś tam jest a np. PeterMac u siebie tego nie potwiedza to chyba warto wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować kolege Gmeru

Clouding:

Gmeru: Nie ma co ściemniać. Każdy LCD LED na rynku go ma. Tak samo ma go HX850 ale da się spokojnie zaakceptować. Podczas oglądania filmów w żadnym wypadku nierzuca się to w oczy a jedyne co może czasem rzucić się w oczy to delikatnie doświetlone dolne narożniki. Na tym polu jest lepiej niż w HX750.

Ustaw podświetlenie na 1-2 bo przy 5 to oczy wypala jak dla mnie :) po kalibracji na cnet mieli na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack24bauer, jeśli naprawdę uważasz, że ten clouding jest za duży, skontaktuj się z serwisem Sony i umów z technikiem na wizytę. Przyjedzie, sprawdzi i oceni czy podchodzi to pod reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować kolege Gmeru

Ustaw podświetlenie na 1-2 bo przy 5 to oczy wypala jak dla mnie :) po kalibracji na cnet mieli na 1.

Pozwole sobie zacytować kolege Gmeru

Ustaw podświetlenie na 1-2 bo przy 5 to oczy wypala jak dla mnie :) po kalibracji na cnet mieli na 1.

No wlasnie: "w zadnym wypadku nie rzuca sie w oczy..." I ma racje bo caly clouding jaki mam z prawej i lewej strony jest nie do zauwazenia przy ogladaniu, a ta plama jest jakas ekstra dodatkowa - swieci duzo mocniej od pozostalych. Zmiana podswietlenia nic nie da bo jasnosc obrazu tez spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack24bauer, jeśli naprawdę uważasz, że ten clouding jest za duży, skontaktuj się z serwisem Sony i umów z technikiem na wizytę. Przyjedzie, sprawdzi i oceni czy podchodzi to pod reklamację.

No proste ze juz zglosilem. Dzis rano. Maja sie skontaktowac by umowic wizyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No wlasnie: "w zadnym wypadku nie rzuca sie w oczy..." I ma racje bo caly clouding jaki mam z prawej i lewej strony jest nie do zauwazenia przy ogladaniu, a ta plama jest jakas ekstra dodatkowa - swieci duzo mocniej od pozostalych. Zmiana podswietlenia nic nie da bo jasnosc obrazu tez spada

No to widocznie coś jest nie tak rzeczywiście skoro widzisz tą plamę wyraźnie podczas oglądania przy dynamicznej kontroli LED a nie np. w menu.

Jasność spada ale ustawienie 5 to stanowoczo za wysoko jak masz wył. czujnik światła, ten ekran świeci bardzo jasno nawet przy ustawieniu 1-2.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wyłączacie czujnik światła? Nie powinno być tak, że w nocy z włączonym czujnikiem podświetlenie zjeżdża samo na 1-2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony Center czekają na dostawę HX855 czyli tv z wmontowanym tunerem do odbioru telewizji satelitarnej... czy warto na to czekać i dopłacać ?? Czy ten tuner jest porównywalny z nbox recorder ?? Wiadomo, że nbox ma nagrywarkę ale do tv też można podłączyć hdd...Można by w sumie z nboxa zrezygnować i jednego mebla mniej. Co myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że opłacalne. Masz sporo korzyści jak jeden pilot, wszystko w jednym TV itp. Tylko pamiętaj, że póki co to oferta n na kartę. Czyli bez VOD i niektórych kanałów. Ale działa to rewelacyjnie. P&P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOD zawsze działa tylko na dekoderach platformowych. Zalety Gmeru już wymienił, do wad można zaliczyć uboższe możliwości w porównaniu do tunerów zewnętrznych no i... to tylko jeden tuner - czyli nagrywasz to samo co aktualnie oglądasz. Posiadacze dwugłowicowych tunerów wiedzą o czym mówię (mam na myśli wygodę):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy HX855 lub HX755 po instalacji odpowiedniego modułu CAM mogą odbierać tylko n na kartę, czy cyfrę+ lub Polsat Cyfrowy też?

Edytowane przez bulba99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOD zawsze działa tylko na dekoderach platformowych. Zalety Gmeru już wymienił, do wad można zaliczyć uboższe możliwości w porównaniu do tunerów zewnętrznych no i... to tylko jeden tuner - czyli nagrywasz to samo co aktualnie oglądasz. Posiadacze dwugłowicowych tunerów wiedzą o czym mówię (mam na myśli wygodę):-)

No fakt, rzeczywiście dość często z tej "wygody" korzystam... A uściślając moją wcześniejszą wypowiedz zmęczyłem pracownika Sony Center kiedy się spodziewają 855 i powiedział, że najwcześniej za miesiąc. Coż... fajnie dekoder mieć ale euro za tydzień :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Euro "eurem" gdzie na szczęście wyjeżdżam na urlop. Co do Cloudingu również ledwie go zauważam (dopiero gdy przekręce laptopa). Jeśli uważasz, że Cię to wkurza to trzeba zgłosić do serwisu (co słusznie zrobiłeś).

Jeśli chodzi o nagrywanie na HDD przy dekoderach 2głowicowych - fajna sprawa, ale szczerze powiedzcie - ile z tego obejżeliście? Ja nawet połowy nie zobaczyłem tylko kasowałem aby zrobić miejsce na nowe nagrania. Po jakimś czasie dalem sobie w ogóle z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dla mnie dwie głowice to podstawowa sprawa. Kilka razy w tygodniu mam sytuację, w której z tego korzystam. Dysk duży więc nie ma obaw:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie jak jest TVN Player, Ipla to az takiej koniecznosci ja juz nie widze w nagrywaniu, a tam gdzie lecą filmy kanały premium to są powtórki non stop :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już nic nie nagrywam z TVNu ; ) Wszystko na playerze. Więc to jest fakt. Zaraz się okaże, że nagrywarki są dużo mniej potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zeby jeszcze poprawili troche jakość w TVN Playerze na poziom taki jak w Ipla.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...