Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorek już zmniejszyłem dawno do 52 bo razem z żywym kolorem na minimum było faktycznie za kolorowo ;) Ale to musiałem pooglądać trochę żeby dojść do takiego wniosku, na planszach testowych Burosch było ok ;) W gradacji nie zauważyłem zmniejszania ostrości, natomiast bardzo ładnie działa ta funkcja, wszelką pikseloze i niedokładne przejścia zostają poprawione, przydaje się to zwłaszcza do gorszej jakości materiału ale i w filmach MKV także poprawia to jakość przejść. Co do bieli, dla mnie biel ma być śnieżno biała, dlatego kolor naturalny i czystość bieli na minimum bardzo mi odpowiada, wszelkie inne ustawienia wydają mi się zbyt "ciepłe", a "zimne barwy" załatwiam zwiększeniem nasycenia i żywym kolorem, nie rusza to wtedy białego koloru lecz pozostałe kolory nie są "wyprane".

Korekcją czerni i kontrastu bym się nie martwił, nic Cię nie ominie na ekranie, natomiast poprawi czernie i kontrast, dla mnie to dobre ustawienie inaczej obraz wydaje się zbyt szary i nie widać czerni ;)

Uwydatnianie szczegółów przydaje się moim zdaniem, wyostrza to materiał filmowy i wydaje się bezstratne dla jakości ;)

Podświetlenie, używam 5 aktualnie i też jest ok, czy to w dzień czy wieczorem, czasem zjadę na 4, inaczej mam wrażenie, że obraz jest wyblakły, mało kontrastowy i po prostu szary. Może przy 46" vs 55" to wygląda inaczej, ciężko powiedzieć :) Ustawienie motionflow na wyraźny jeszcze bardziej przyciemnia obraz, używam standard i nie pogarsza to jasności. Ten czujnik światła to dla mnie właśnie źle działa, dlatego go wyłączyłem, zarówno w dzień jak i w nocy musiałem zwiększać podświetlenie na 9 lub maks a obraz i tak wydawał się mało jasny. Może mam coś z oczami albo po prostu lubię jasny kontrastowy obraz a nie łagodne kolorki i szary biały :)

Tworzenie realizmu - ustaw rozdzielczość na 50 albo użyj auto i przyjrzyj się np. piłce w ruchu na kanałach HD i obrysom zawodników, tam masakrycznie widać pikseloze - za dużo poprawiania/wyostrzania szkodzi ;)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradacja na max pogarsza ostrość w tle przyjrzyj się dokładnie obiektom w tle.

Co do śnieżnej bieli i zimnej temp kolorów jak kto lubi :) na pewno robią większe wrażenie jak ekran tak świeci, ja natomiast preferuje cieplejszy obraz który jest bliższy naturalności, mniej męczący nie kuje tak po oczach, ustawienie Ciepłe 1 jest dla mnie akurat.

http://news.cnet.com...does-it-matter/

But if you want an image more like what the director intended, switch to one of the warmer settings. Give it a day or two to allow your brain to adjust. If after a few days you want to go back, by all means. I'll warn you though, it's now going to look really blue.

Korekcja czerni i kontrastu w sumie moze i byc ale raczej tylko pod telewizje, pod filmy BD myślę ze nie ma sensu na sile poprawiać cokolwiek, Uwydatnianie szczegółów podobnie.

Motionflow na Wyraźny tak jak piszesz przyciemnia troche obraz, takze ustawienie Standard optymalne najbardziej, a szkoda bo na Wyraźnym jest zachowana ponoć wyższa rozdzielczość dynamiczna w ruchu z tego co czytałem, ale ja nie dostrzegam i tak jako takich różnic.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, niech właściciele modelu HX850 włączą plansze testowe mp4 (ściąga się mp4.exe i wypakowuje) z tego źródła http://www.avsforum....mp4-calibration i uruchomić pliki mp4 na TV - CalMAN Fields / 10 Step Grayscale, mam wrażenie że TV cierpi z powodu "vertical banding" - takie czarne paski na matrycy, u mnie nie jest aż tak źle jak tutaj na Samsungu D7000 http://zapodaj.net/5...87f18c.jpg.html - kolor powinien być jednolity... Ale jednak dostrzegam pewne mankamenty podświetlenia matrycy, da się to również zauważyć na kolorze zielonym (warto też uruchomić ColorHCFR Fields\75% Color). Uruchomcie po kolei szare plansze, przy 10-40% szarości powinny wyjść największe mankamenty matrycy, żeby je dokładniej zobaczyć trzeba wyłączyć Dynamiczną Kontrolę LED i podbić podświetlenie, wtedy widać czy matryca jest równomiernie podświetlona czy nie.

Czy to jest wada wszystkich obecnych LCD Edge Led? Nawet tutaj w teście przy badaniu cloudingu widać drobne pasy od góry do dołu. Te drobne paski zauważyłem w trakcie meczy gdzie kamera przesuwa się to z lewej na prawą i odwrotnie dość szybko, wtedy można dostrzec te paski. Od razu przerażonym powiem, że na co dzień i przy włączonej Dynamicznej Kontroli LED efekt vertical banding jest niewidoczny, trzeba się nieźle wpatrywać i go szukać, żeby cokolwiek zobaczyć. A do tego musi być odpowiedni materiał w HD żeby dało się dostrzec problem. Ale z drugiej strony tak drogi TV (topowy model) powinien mieć idealny obraz i podświetlenie matrycy... U mnie np. nie ma tej "latarki" w lewym dolnym rogu jak ktoś wcześniej pisał że 55" na to cierpi, oglądałem Transformers 3 i nic nie zauważyłem ;) vertical bandingu też nie było widać ;) Czernie są super, cloudingu w ogóle nie jestem w stanie zauważyć, dopiero na specjalnych planszach delikatnie coś widać, w filmach nic, idealnie. Ów minimalne problemy w podświetleniu matrycy najbardziej są widoczne na szarych planszach, które wskazałem w linku i na kolorze zielonym o nasyceniu 75% oraz przy dynamicznych scenach gdzie kamera przesuwa się szybko w lewo bądź prawo na stosunkowo jasnym tle.

Zdjęcia 10% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/a...651d68.jpg.html

JW http://zapodaj.net/0...482a8a.jpg.html

Włączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie 5 http://zapodaj.net/c...b7e9ad.jpg.html

Zdjęcia 20% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/0...af1546.jpg.html

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem te białe pasy. Szczególnie są zauważalne z dalszej odległości. Szczerze to myślałem, że to po skalibrowaniu te pasy znikną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gemini4all - a widziałeś jakakolwiek matryce w technologi LCD/LED na wyżyłowanych maks. ustawieniach aby byla idealnie podświetlona i jeszcze przy takich przekątnych bo ja nie. Panowie szukacie nie wiem czego :)

Obadam później te plansze u siebie, choć juz je sprawdzalem ale z dynamiczną kontr. i podświetleniem na bodajże na 2.

kalafi - po skalibrowaniu masz wył. Dynamiczna kontr LED i podświetlenie powyżej 5 :blink: ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac, masz też fotkę przy Dynamicznym Kontraście LED na Standard i podświetlenie 5, zresztą czy jest 1 czy 5 to paski widać i tak ;) Po prostu taka technologia krawędziowa... Ale i tak Sony w swoich TV ma o niebo lepsze matryce niż Samsung, nieważne, że w Sony mamy często matryce Samsunga, ale chyba jednak standardy są bardziej wyśrubowane i w ostateczności Sony ma lepiej podświetlone matryce i mniejszy clouding. Przy poprawnie ustawionym TV i "normalnym" podświetleniu (dla mnie 5) banding jest nie do zauważenia, zresztą niech świadczy o tym fakt, że z domowników i znajomych tylko ja zauważyłem ;) BTW wiesz, za tyle tysięcy które płaci się za TV można jednak wymagać bardzo dobrego obrazu, po to zresztą kupiłem model najwyższy, a nie ze średniej półki, aby obraz był najlepszy z możliwych ;) Dopóki OLED nie zawita na stałe i nie będzie w cenach obecnych TV to chyba nie wyprodukują matryc z lepszym obrazem od obecnych...

kalafi - to akurat nie białe pasy są winowajcą tylko te ciemniejsze, brakuje tam podświetlenia ;) I przez to na jaśniejszych obrazach nic się nie podświetla w tym pasie. Skalibrowanie nic nie da, po prostu taka konstrukcja matrycy i takie podświetlenie poprzez technologię LED...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - może niezrozumiale napisałem. Kalibracji jeszcze u mnie nie było. Pisałem w sensie takim jaki chciałbym mieć efekt po kalibracji :)Dynamiczna kontr LED mam włączoną a podświetlenie na 2. I te pasy na zielonej trawie widze.

gemini4all - no skoro tego nie zażegnamy to szkoda ale i tak muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony z tego tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalafi - nie wiem jak mozna widzieć pasy na zielonej trawie przy odpowiednich ustawieniach, ekran po kalibracji to podświetlenie matrycy na 1, max 2, skoro na planszach testowych od 20% szarości w góre jest to praktycznie nie do zauważenia przynajmniej u mnie na 46''.

gemini4all - z tymi ustawieniami to trochę tak jakby wyłączyć dynamiczna kontrole led dać max podświetlenie i pisać ze ma sie clouding ze matryca zle podświetlona mając np. HX920 jak poniżej na zdjeciu.

dsc-2810_186819.jpg

Pewnie przed OLED zawita Crystal LED od Sony i pozamiata :) miejmy nadzieje ze bedzie to troche tansze od typowego OLED'a.

Tu u mnie, podświetlenie 6, czujnik światła off, dynamiczna kontr. LED on.

38122602.jpg

20120610333.jpg

20120610335.jpg

przy 10% minimalnie coś tam widać.

90948325.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zadowolony ;) Kalibracja na pewno nie usunie problemu podświetlenia diodami LED. A mankamentów w TV można doszukać się na siłę... Chociaż kąty boczne są tragiczne, od razu znika kolor i robi się szary, z czarnego też ;) Dużo gorsze mankamenty w obrazie ma konkurencja ;)

PeterMac, widać widać ;) jak już się raz zauważy to widać ;) Patrz na środek ekranu na trawę podczas gdy kamera szybko przesuwa się w lewo bądź w prawo - musi być ruch horyzontalny inaczej nie widać. Jednak nie jest to do wychwycenia bez skupienia tylko na tym zamiast na meczu :)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale clouding na 1 fotografii.Masakra.Niech się pojawi crystal i oled bo ledy są już skompromitowane na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac u Ciebie ledwo co tam widać za krótko zdjęcia naświetlałeś ;) ale widać drobne pasy, tyle że przy 46" to inaczej przykuwa uwagę zapewne ;) Włączona dynamiczna kontrola LED trochę pomaga w tej kwestii co też zauważyłem ;) Ogólnie jest jak jest (całkiem dobrze) i trzeba z tym żyć ;) Przy Sony przynajmniej nie ma takiej loterii matryc jak w Samsungu, gdzie 7 na 10 to padaka :)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu TVN Player to się trochę zdziwiłem jakością... Naprawdę super sprawa, że wszystko w jednym miejscu, darmowo itd.. ale kurcze jakość tego masakra... no chyba, że to kręci jakoś ten nasz procek przy dobrych ustawieniach ale w to raczej nie wierze:) Jednak będę nagrywał na Nbox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale clouding na 1 fotografii.Masakra.Niech się pojawi crystal i oled bo ledy są już skompromitowane na maxa.

play, z całym szacunkiem ale na maxa skompromitowany to jesteś Ty a nie LEDy:-) Rozwinąć myśl?

kalafi, jakośc na serwisach iternetowych zalezy od dostawcy, tvn na niektórych programach faktycznie przesadza. Wystarczy zobaczyć Ipla - tam są nawet materiały HD. Przepaść jakościowa. Myślę, że szybko to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądałem też Iple i nawet zrobili tam zakładki z materiałem tylko HD... No miejmy nadzieje, ze TVN szybko ogarnie tą kuwetę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos oświeć mnie , bo jestem tak bardzo skompromitowany.Widzę że jesteś w fanklubie cloudingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 na prawdę nie wiesz o czym piszesz kolego :) to jest zdjecie z wyłączonej kontroli LED z max podświetleniem na HX920, i to normalne ze bedzie tak to wyglądać, o zadnym cloudingu nie ma mowy jesli włączysz ustawisz co potrzeba.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 na prawdę nie wiesz o czym piszesz kolego :) to jest zdjecie z wyłączonej kontroli LED z max podświetleniem na HX920, i to normalne ze bedzie tak to wyglądać, o zadnym cloudingu nie ma mowy jesli włączysz ustawisz co potrzeba.

Ja oceniam zdjęcie widocznego efektu i nic więcej.Nie interesuje mnie że kontrola led jest wyłączona.Clouding okropny.Koniec i .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play to wyłącz w samochodzi hamulce i powiedz - nie interesuje mnie, że nie ma hamulców. Okropnie wolno hamuje i kropka. Twoja ignorancja wprost obezwładnia... ale i jest zabawna:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zupełnie inny może ktoś pomoże... Jest gdzieś na forum test Panasonica TX-L47DT50 lub innnego o innej wielkości z rozszerzeniem DT. Dość chwalą ten tv za granicą a u nas nikt go chyba nie testował. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczona. Inaczej nie zrobilbym takiego zdjecia. Chcialem pokazac i zapytac wszystkich uzytkownikow 55" czy maja taka sama biala plame w lewym dolnym rogu, ktora czasami jest dla mnie dokuczliwa nawet przy wlaczonej kontroli led na standard i podswietleniu 1-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, w swoim modelu 55" tej plamy nie odnalazłem, kontrola LED na standard a podświetlenie 5, w filmach jest wszędzie ładny czarny ekran, jeszcze posprawdzam w wolnej chwili.

Tony72 - wiesz jestem mocno wyczulony na clouding, w nocy mam podświetlenie 4 (normalnie 5) i w sumie obojętne na 5 też chmur nie widać nawet przy różnych scenach w filmach, np. Transformers 3 gdzie lewy dolny róg powinien być ciemny a reszta ekranu jest jasna. Jest naprawdę ok, na clouding nie mogę narzekać, trafiłem dobry egzemplarz TV. Pomęczyłem różne tryby oraz plansze testowe, menu TV, clouding jest oczywiście ale Kontrola Dynamiczna LED na standard bardzo sobie dobrze z tym radzi i w trakcie użytkowania (filmów) chmur nie widać, a na poprzednim TV widziałem je od razu (Samsung A656). Chmurka w lewym dolnym rogu również jest i u mnie ale słabo widoczna "świeci" podobnie jak w 2-3 innych miejscach ekranu dość delikatnie, pomimo że żyłowałem ustawienia TV żeby doszukać się cloudingu. Za to mam banding jak w zdjęciach wyżej ;) Co prawda widać drobne pasy w specyficznych scenach i trzeba się mocno wpatrywać (z domowników tylko ja zauważyłem) ale jednak coś tam "prześwituje" zwłaszcza podczas meczy.

PeterMac - nie wiem co ma TV do MKV, ale filmy uruchamiane z różnych odtwarzaczy (KMPlayer, WMP, PowerDVD, kodeki ffdshow+coreavc) z dwóch komputerów (hdmi 1.3 i 1.4) po prostu skaczą co kilka sekund - płynność jest idealna na parę sekund potem "haczy". Zmiana trybu filmu na automat2 albo wył. załatwia problem "haczenia obrazu", ale płynność scen jest nieco gorsza. Jeszcze nie mam bluray żeby potestować dokładniej. Ale myślę, że to wina ilości klatek/s MKV mają 23.976 może to powoduje te mankamenty obrazu, ponieważ tryb filmu automat1 może jest dopasowany do 24...

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...