Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

PeterMac - niestety nie mam możliwości sprawdzenia ustawień w tym modelu bo najprościej w świecie nie mam go w domu :). Miałem nadzieję, że będę pomocny podrzucając schemat ustawień.

P.S. dlaczego są do innego egzemplarza? Myślałem, że zgodnie z tematem cały czas rozmawiamy o HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ustawienia są owszem od hx850 ale z innego egzemplarza, nie mogą być to ustawienia uniwersalne dla każdego, każda sztuka sie od siebie rożni nieznacznie, nie ma tych samych powtarzalnych egzemplarzy, także nie ma zupełnie sensu ustawianie swojego tv z zapożyczonych ustawień z sieci po kalibracji od kogoś innego tym bardziej np. takich ustawień jak balans bieli.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. PeterMac mam pytanie do ciebie oraz do innych forumowiczow (wlascicieli tegoz modelu tv) jakim kablem podpinacie tv do kompa ? pytam poniewaz musze zakupic kabelem hdmi - hdmi 1,4 ale za bardzo nie wiem na co zwracac uwage przy wyborze takiego przewodu a nie chce przeplacac za nie potrzebne detale ? czy ten bylby ok :http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-5m-signal-1-4-3d-ethernet-fullhd-i2416121840.html .ogolnie komp ma byc podlaczony do tv bym mogl odpalac filmy w 3d oraz filmy i materialy w hd 1080i i to jest glowny cel tegoz zakupu .na co wiec musze zwracac uwage przy wyborze takiego kabelka ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego dlaczego taki drogi kabelek? W internecie pełno jest artykułów które wskazują, że kabel za parę złotych niczym nie różni się od kabla za nawet kilkaset złotych, więc nie ma sensu przepłacać. Czasem nawet te tańsze są lepiej wykonane od tych droższych. Dlaczego tak jest? Chwyt marketingowy i tyle. Ja dałem za swój podajże 10zł i wszystko na nim śmiga 3D itp.

Pierwszy jaki znalazłem:

http://allegro.pl/pr...2394407310.html

Widzę, że potrzebujesz 5m np.

http://allegro.pl/pr...2405860135.html

i mnóstwo innych aukcji

Pozdro

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dlaczego taki drogi kabelek? W internecie pełno jest artykułów które wskazują, że kabel za parę złotych niczym nie różni się od kabla za nawet kilkaset złotych, więc nie ma sensu przepłacać. Czasem nawet te tańsze są lepiej wykonane od tych droższych. Dlaczego tak jest? Chwyt marketingowy i tyle. Ja dałem za swój podajże 10zł i wszystko na nim śmiga 3D itp.

Pierwszy jaki znalazłem:

http://allegro.pl/pr...2394407310.html

Widzę, że potrzebujesz 5m np.

http://allegro.pl/pr...2405860135.html

i mnóstwo innych aukcji

Pozdro

no coz ja na tych przewodach sie za bardzo nie znam dlatego zapytalem . fakt faktem ze czasami sila marketingu wyprzedza mocno przydatnosc i wykonanie danego elementu .tak czy inaczej zapytac nigdy nie zaszkodzi .dzieki za odpowiedz . macie panowie inne opinie od morfeusz747 -a ?pozdr

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przewodami HDMI jest tak, że albo działa, albo nie działa. Moim zdaniem nie ma sensu kupować drogich kabli. 40zł to moim zdaniem taka optymalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak pisze kolega Mylagos, wszystko w tym temacie zostało juz powiedziane :) osobiście nie trawię juz takiej najtańszej chińszczyzny za 10zł w kablach co nie zmienia faktu ze takie przewody działają identycznie co droższe firmowe kable o ile sa sprawne i nie zbyt długie (15m i wiecej) chociaż tez nie ma reguły loteria. W połączenie komputer-TV zainwestowałem w kabel miniHDMI-HDMI firmy Lindy bo akurat był w dobrej cenie na aukcji ~45zł to sie juz skusiłem tylko z uwagi na lepsze precyzyjniejsze wykonanie mając przy tym pełną świadomość ze gdybym kupił coś tańszego za powiedzmy 10zł obraz byłby identyczny co jest oczywiste w tego typu połączeniu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Salonie SC oryginał HDMI Sony (2m) przy zakupie telewizora rabat 50%, kupowałem w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]osobiście nie trawię juz takiej najtańszej chińszczyzny za 10zł w kablach co nie zmienia faktu ze takie przewody działają identycznie co droższe firmowe kable o ile sa sprawne [...]

Zgodzę się z tym i po prostu odradzę takie przewody - większe prawdopodobieństwo, że taki przewód nie będzie w ogóle działał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja już takie kupowałem i nie tylko sobie i do dziś wszystkim one działają :) Może zależy jak sie trafi.Ale panowie lekko odbiegamy od tematu xD

Dlatego wracam do niego :P Dobrze Wam się ogląda na takim 6 stopniowym przechyle? Mi osobiście na wprost dobrze ale po bokach to jakoś już dziwnie...

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój powędrował od razu na ścianę, jeszcze nawet nie rozpakowałem tej podstawy, może ktoś chce ją odkupić ..?

Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model Sony juz obsluguje kanaly VEVO na Youtubie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przecież te kanały sie nie różnią od innych, chyba ze ja cos nie wiem

Edit: fakt, kanały Vevo i ich zawartość nie jest widoczna z poziomu klienta YT w TV.

btw.

Otrzymałem dzisiaj fajny pokrowiec z amazona na moje BR750 bo ten z okularami worek mi kompletnie nie leżał i nawet nie chronił dobrze.

20120709447.jpg

20120709439.jpg

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z troche innej beczki . jak juz pisalem zakupilem okulary sony 250 a wraz z nimi otrzymalem gratis zafoliwany film na bluray Faceci w czerni (czesc pierwsza ale zwykla nie 3D) ktorego za pioruna nie idzie otworzyc na kompie a mam takie playery jak CyberLink PowerDVD 12 ,TotalMedia Theatre 5 ,VLC media player a takze KMPlayer . za kazdym razem kazdy odtwarzacz wywala ze nie mozna zweryfikowac kodeku by otworzyl go odtwarzacz . poszukalem na plytce i znalazlem plik z filmem (objetosc 25 GB) ktory ma koncowke m2ts .co ciekawe zrzucilem ten plik na pulpit i nadal echo choc sam bylem zdziwiony ze ogolnie udalo sie go bezproblemowo zrzucic :) mialem probke obrazu (zassana z netu) zakodowanego w m2ts i ta probke kazdy odtwarzacz mi otwiera a ta z filmem zaden :( zaznaczam ze plytka byla w zafoliowanym pudelku i teoretycznie nic nie swiadczy ze moze byc piratem . hmm no sam juz nie wiem bo ekspertem od piratow to ja nie jestem . co o tym myslicie panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno .plytka musi byc orginalem gdyz sprzedawca poimformowal mnie wlasnie ze otrzymal ja razem z okularami i tv w salonie Sony Center .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do odtwarzania na komputerze używam GOMPlayer'a - nie zdarzyło mi się by czegoś nie odtworzył. Spróbuj może nim. Napisz jeszcze, jaki zestaw kodeków masz zainstalowany na komputerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalaj za pomocą TMT5 musi działać, inne filmy Blu-ray chodzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osób posiadających ten TV,mianowicie chodzi mi o ramę okalającą telewizor tzn w czasie ogłądania zauważyłem w prawej dolnej części ramy niewielkie zniekształcenie odbijanego obrazu jak się patrzy na wprost. Ogólnie cała ramka tv nie jest jakoś szczególnie idealna pod względem wykonania w SC nie wiedzieli zabardzo co mi odpowiedzieć i odesłali z ulotką na infolinię ...w Saturnie w Katowicach jest ten model na wystawie 55'' i też to się da zauważyć...kurcze trochę jestem zawiedziony bo jeżeli chodzi o obraz i funkcje to jestem zachwycony co do tego modelu ale za 7600zł to powinni się lepiej postarać moim zdaniem. Czy u Was też na ramie występują takie zniekształcone odbicia obrazu?? dodam jescze że na matrycy jak i na ramie nie zaobserwowałem żadnych uszkodzeń mechanicznych i chciałem tylko spytać czy ten model tak po prostu ma...proszę Was o odpowiedz w tej sprawie bo nie wiem co mam robić...reklamować, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze w SC nie potrafili Ci odpowiedzieć, akurat HX850 jest wykonany starannie i jest dokładnie spasowany, chyba nie widziałeś spasowania u konkurencji albo HX920 gdzie tam można było się do czegoś ostatecznie przyczepić.

Co do zniekształceń to może Tobie chodzi o same narożniki u dołu ze na bardzo jasnym tle widać ze są lekko ciemniejsze ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chodzi o narożniki i i ch kolor tylko jeżeli popatrzy się z bliska na dolną ramę z napisem SONY mniej więcej 15 cm od napisu widzę swoje odbicie jak w lustrze jest ok ale tak z 2,5 jak oglądam cokolwiek i w ramie dajmy na to w ciągu dnia odbiciw w tym miejscu jest zniekształcone a nie idealnie równe w Saturnie tez to widziałem tylko trochę w mniejszym stopniu ...ja chciałbum tylko wiedzieć czy to norma bo tv naprawdę ładny .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest wykonany starannie to prawda miedzy innymi dlatego mi się spodobał i uważam że to najładniejszy tv na rynku .To o czym piszę jest trochę irytujące bo nie ma żadnych śladów uszkodzeń w transporcie itd dlatego moje zdziwienie po kilku dniach. Dopiero teraz to zauważyłem bo na początku zachwycił mnie obraz ... ale po kilku dniach zacząlem patrzeć pod kątem wykonania i to mi się rzuciło w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz z telewizora nie odbija się przecież w samej szybie, także nie ma to wpływu na jakieś zniekształcenia w obrazie, to ze szyba ma minimalne zniekształcenia to myślę norma jak się samemu w niej przyglądasz :) przypomniał mi się post http://hdtvpolska.co...260#entry280162

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za te odpowiedzi ,chyba Masz rację ...nie mogę oczekiwać że nie będzie minimalnych zniekształceń ja to rozumiem tylko chcę żeby mi ktoś potwierdził że to norma,że kupiłem produkt bez żadnych wad.Chodzi mi o obraz który widzę w ramie on jest zniekształcony czyli jak się nachylę to w ramie odbija obraz wiszący na ścianie i jak przejadę wzrokiem wzdłuż lini obrazu to w miejscu o którym pisałem powyżej w odbiciu jest zniekształcony obraz a nie prosty jak w innych miejscach... może za dużo wymagam ale tak już mam dzięki jeszcze raz za reakcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzym rozwiązaniem jest abyś patrzył centralnie na wprost TV, wtedy nie będziesz widział tego "wgniecenia" ;)

A tak poważnie, to nie spotkałem nigdy w 100% idealnej sztuki, która byłaby prota jak żyletka. Moim zdaniem wynika to z ilości plastyfikatorów dodawanych podczas produkcji ramy, które mają za zadanie uplastycznić całą mieszankę platiku na tyle aby nie pękła przy lekkim uderzeniu. To takie moje skromne zdanie. Też uwielbiam perfekcję wykonania i rozumiem Twój "ból" związany z dopatrzeniem się małego szczególiku w mega dobrze zaprojektowanym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...