Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś uważa, że nie jest możliwe żeby "upłynniacz" nie robił teatru, to... nie widział naprawdę dobrego upłynniacza (np. w Sony 920/850). Czerń lepsza w niższym modelu Sony? Czytaj dokładnie, chodzi o czerń natywną matrycy - zapomniałeś o lokalnym przyciemnianiu w 850, które przeciez po coś zostało zaprojektowane i stosowane. A Kiki... Kiki..., czy to ten znany "fotograf"? :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wg mnie nie ma fizycznej możliwości by upłynniacz nie robił efektu teatru.

hobbit 48hz wygląda jak isaura.

Oglądałeś już?

Poza tym 48Hz to nie upłynniacz tylko 2 razy więcej zarejestrowanych klatek. Nie wiem jak będzie to wyglądało, ale teraz przy 24 fps nie jest za ciekawie. Są skoki, które da się ograniczyć upłynniaczem i można odczuć poprawę zanim dojdziemy do subtelnej granicy po której pojawia się teatr.

w panasie jest niby delikatny (w serii gt20) ale dla mnie robi sztuczny obraz i wolę mieć judder niż isaurę.

jeśli sony jest też tak "delikatny" jak panas to sorki ale upłynniacz nadaje się dla mnie wtedy do wyłączenia (no chyba że do sportu).

kwestia gustu.

Panasonic ma słabą kompensację ruchu. Ustawienie "minimalne" niewiele wnosi, tylko redukuje trochę problem 50Hz. "Maksymalne" z kolei daje fatalny teatr.

no z tą czernią to nie wiem czy się pogrążył bo w poniższym teście (jest też hx850) model o 2 serie niższy ma lepszą czerń i kontrast niż hx850

http://www.digitalve...12906/test.html

Pisałem o porównaniu Sonego do IPS'owego Panasonica, a nie do Philipsa. Test, który podlinkowałeś jest natomiast dosyć kontrowersyjny.

Cytuję: <i><span style="color:#666"> We measured the contrast at over 5000:1, not to mention accurate colours (average Delta E = 3.1)</span></i>

I dalej: <i><span style="color:#666">Finally, the TV screen has good viewing angles. They're about equivalent to those seen with IPS panels, which are the best of the bunch in terms of LCD technology.</i></span>

Po pierwsze nigdy nie spotkałem ekranu LCD, który przy kontraście 5000:1 byłby w stanie poprawnie reprodukować kolory. Zawsze jest alternatywa albo wysoki kontrast (wystarczy ustawić temp. barw na wysoką, czyli zimną), albo realnie oddane kolory i kontrast w okolicach 2500:1 na matrycy xVA i 1000:1 na IPS. Oczywiście mówie o kontraście natywnym, zmierzonym na szachownicy, a nie przy wyświetlaniu na przemian czerni i bieli. Wtedy mogą wyjść takie kosmiczne wyniki, przez jakieś dynamiczne algorytmy zaszyte w sterowniku matrycy. Druga sprawa to kąty, których w nie-IPS'owych matrycach po prostu brak. Nawet 10 stopni jest destrukcyjne dla obrazu.

W podlinkowanej recenzji wszystkie trzy rzeczy są na najwyższym poziomie. Nie będę negował, bo telewizora jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale szanse na takie osiągi są nikłe. Byłby to po prostu telewizor rewolucyjny i konkurencja by przy nim nie istniała :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej recki tego Philipsa FL5507 to juz nie wiem o co tam biega :) piszą w opisie ze ma dobre kąty a wynik z boku Viewing angles: 2.3 / 5, dla porównania HX850 otrzymał: 2.8 / 5, HX750 otrzymał: 0.9 / 5, sam już nie wiem co to za punktacja i jak ją interpretować :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to kupy się nie trzyma, a tym bardziej, że na HX750 następuje mniejsza degradacja obrazu pod kątem niż na HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś już?

Poza tym 48Hz to nie upłynniacz tylko 2 razy więcej zarejestrowanych klatek. Nie wiem jak będzie to wyglądało, ale teraz przy 24 fps nie jest za ciekawie. Są skoki, które da się ograniczyć upłynniaczem i można odczuć poprawę zanim dojdziemy do subtelnej granicy po której pojawia się teatr.

nie - ale umiem czytać:

http://www.engadget.com/2012/05/28/editorial-48-fps-hobbit-preview-high-frame-rates/

jak widac reżyser powinien zwrócić się do Sony bo inaczej będzie isaura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - ale umiem czytać:

http://www.engadget.com/2012/05/28/editorial-48-fps-hobbit-preview-high-frame-rates/

jak widac reżyser powinien zwrócić się do Sony bo inaczej będzie isaura.

Nie wiem po co ten sarkazm.

Sam jestem zdania, że zbyt płynny ruch na ekranie psuje przyjemność oglądania, ale równie źle wygląda szarpanie spowodowane judderem przy 24 fps.

Z oceną hobbita wstrzymam się aż zobaczę na własne oczy. Filmik podglądowy zamieszczony tam nie jest miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty pierwszy zacząłeś :)

poza tym w tematach z sonym najnowszej serii każdy sceptyk - w stosunku do "genialnego hx850" jest ustawiany do parteru.

więc skoro taki ten sony genialny że robi to co się nie udaje w filmie za kilkaset milionów to i sarkazm mi się jakoś zintensyfikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym w tematach z sonym najnowszej serii każdy sceptyk - w stosunku do "genialnego hx850" jest ustawiany do parteru.

Po co być sceptycznym odnośnie upłynniacza? Wystarczy pójść do salonu Sony i przetestować HX850 i po tym krytykować czy chwalić, a nie odwrotnie :) Nie zauważyłem, żeby ktoś był tu ustawiany do parteru za konstruktywną krytykę.

więc skoro taki ten sony genialny że robi to co się nie udaje w filmie za kilkaset milionów to i sarkazm mi się jakoś zintensyfikował.

Widzisz i znowu to robisz, a chyba nie ma potrzeby tłumaczyć, że te kilkaset milionów poszło na realizację produkcji, a nie na badania jaka ilość klatek na sekundę wyzwala efekt teatru. Użyto 48 FPS zapewne dlatego, by można było to szybko i bezstratnie przerobić na standardowe 24 klatki i zadowolić każdego. A czy oryginał będzie dobrze wyglądać? Zobaczymy. Zapewne ile ludzi tyle będzie opinii. Jak przesadzimy z upłynniaczem w Sony to też wygląda fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że sony w najłagodniejszym upłynniaczu nie robi conajmniej 48hz i dlatego jest lepiej niż w hobbicie?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że sony w najłagodniejszym upłynniaczu nie robi conajmniej 48hz i dlatego jest lepiej niż w hobbicie?

Nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo:

1. Nie oglądałem jeszcze hobbita

2. Na płynność ruchu nie składa się tylko klatkaż, ale także rozmycie ruchu związane z ekspozycją kamery i czasem reakcji matrycy

Tak czy inaczej Motionflow na moim ulubionym ustawieniu ("Wyraźny") zdecydowanie nie skutkuje nienaturalnością ruchu, a ogranicza skoki i daje ostry obraz. Jakbym miał to już na siłę przyrównać do jakiejś ilości klatek to powiedziałbym że około 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze w SC nie potrafili Ci odpowiedzieć, akurat HX850 jest wykonany starannie i jest dokładnie spasowany, chyba nie widziałeś spasowania u konkurencji albo HX920 gdzie tam można było się do czegoś ostatecznie przyczepić.

Co do zniekształceń to może Tobie chodzi o same narożniki u dołu ze na bardzo jasnym tle widać ze są lekko ciemniejsze ?

Te ciemniejsze w rogach to norma czy też wada danego telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Latarki" to dosyć ciekawe zagadnienie, bo spotkałem wiele HX'ów z rażącymi latarkami, ale równie dużo egzemplarzy pozbawionych problemu zupełnie. Zarówno małe jak i duże matryce. Wniosek - reklamować, może trafi się lepszy ;)

Panie Maćku. Taką informację o rażących latarkach wypadało napisać w teście który to panowie przeprowadzaliście kilka dni, zamiast podawac dane; że tv posiada 4xhdmi, 2xusb, że w pudełku znajdziemy pilot... itp oczywiste fakty które można znaleźć na stronie producenta lub innych! Wy macie podać info o rzeczach (wadach i zaletach), które można dostrzec dopiero w warunkach domowych czyli takich, w jakich przeprowadzacie test tv! Tej wady (cechy) czyli "latarki" Sony nie uznaje, więc mam niestety popsute (łagodnie ujmując) oglądanie telewizji przez najbliższe 3 lata!

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze większe mniejsze latarki to norma w LED, nie wiem na jakich oglądasz ustawieniach bo u mnie latarki są prawie nie widoczne nawet oglądając wieczorem, postaram sie jutro nagrać jakies wideo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z PeterMac, u mnie jest to praktycznie niewidoczne, lubię się "przyczepić" ale tutaj nie mam do czego:-)) Nawet w całkowitych ciemnościach. Ustawienia oczywiście mają wpływ - szczególnie poziom podświetlenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku. Taką informację o rażących latarkach wypadało napisać w teście który to panowie przeprowadzaliście kilka dni, zamiast podawac dane; że tv posiada 4xhdmi, 2xusb, że w pudełku znajdziemy pilot... itp oczywiste fakty które można znaleźć na stronie producenta lub innych! Wy macie podać info o rzeczach (wadach i zaletach), które można dostrzec dopiero w warunkach domowych czyli takich, w jakich przeprowadzacie test tv! Tej wady (cechy) czyli "latarki" Sony nie uznaje, więc mam niestety popsute (łagodnie ujmując) oglądanie telewizji przez najbliższe 3 lata!

A jak miałem niby taki wniosek wyciągnąć na podstawie jednego egzemplarza testowego? Napisałem to dopiero z perspektywy czasu, gdy miałem okazję skalibrować kilka różnych HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich ustawieniach na moim egzemplarzu nie ma praktycznie znaku latarek, jak sie tak człowiek dobrze będzie przyglądał to coś tam zobaczy w rogach. U mnie matryca na 1, Kontrast 87, Jasność 48. O jakiej znowu dyskotece mowa, pewnie masz na myśli bardzo ciemne sceny i działanie stref w zależności od jasności obrazu, no przecież inaczej sie nie da, możesz ustawić kontrole LED na Minimum wtedy ten efekt bedzie mniej widoczny, to jest oczywiste. Wrócę do domu to nagram wideo z latarek. Ludzie zacznijcie oglądać a nie przyglądać sie obrazowi i doszukiwać sie w nim nie wiem czego, taka jest technologia i trzeba sie pogodzić na pewne niedoskonałości.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze większe mniejsze latarki to norma w LED, nie wiem na jakich oglądasz ustawieniach bo u mnie latarki są prawie nie widoczne nawet oglądając wieczorem, postaram sie jutro nagrać jakies wideo.

Matryca 1, Kontrola Led Standard, Kontrast 75, Jasnosc 38! To sa najnizsze wartosci jakie sprawdzalem. Nizej juz nie dalo sie ogladac. Nic to nie pomoglo. Miejscami jest dyskoteka na ekranie gdy strefy zapalaja sie na zmiane:) No, ale jesli dla ciebie i innych to NORMA to zdaje sie ze na dobry tv nie mam co liczyc. Producenci beda zawsze nas karmic bublami, bo to przeciez NORMA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich ustawieniach na moim egzemplarzu nie ma praktycznie znaku latarek, jak sie tak człowiek dobrze będzie przyglądał to coś tam zobaczy w rogach. U mnie matryca na 1, Kontrast 86, Jasność 48. O jakiej znowu dyskotece mowa, pewnie masz na myśli bardzo ciemne sceny i działanie stref w zależności od jasności obrazu, no przecież inaczej sie nie da, możesz ustawić kontrole LED na Minimum wtedy ten efekt bedzie mniej widoczny, to jest oczywiste. Wrócę do domu to nagram wideo z latarek. Ludzie zacznijcie oglądać a nie przyglądać sie obrazowi i doszukiwać sie w nim nie wiem czego, taka jest technologia i trzeba sie pogodzić na pewne niedoskonałości.

Ciezko bedzie nagrac. Probowalem. ale moze tobie sie uda. Ja naprawde nie szukalem kwadratowych jaj w tv. To nie ze usterka jest ledwo widoczna, czy ze trzeba sie wpatrywac. Wali po oczach ewidentnie! To jest jasny placek 20x20cm! Drugi moj Soniak z trzech jakie mialem (i juz ostatni) z wada konstrukcyjna! Tylko projekcyjna Grand Vega 42sx200 z 2000r (12k) byla ok a obraz z DRC wyrywal z butow:) Stare czasy. Chodzi mi oto ze przy topowych modelach mogliby sie bardziej postarac!!!

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Tak, minimalne zaciemnienie występuje tylko w dolnych rogach, widać to tylko na bardzo jasnych planszach z bielą, najwidoczniej matryca jest tam mocniej dociśnięta skręcona i stąd tez wspomniane "latarki" z tego powodu, ale są tak małe ze ich zupełnie nie widać za dnia, w nocy są praktycznie tak samo nie widoczne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem "zaciemnienie" powstaje z powodu patrzenia pod pewnym kątem. Kiedy patrzę na wprost danego rogu, żadnego zaciemnienia nie ma a patrząć na środek ekrani rogi mamy już pod sporymi kątami i podony efekt widzę także na plazmach. Trochę mocniejsze świecenie rogów po części może wynikać z tego samego a po części z konstrukcji podświetlenia. Jednak mój egzemplarz Sony jest tym "starym dobrym Sony" z dawnych czasów - świetnie spadowany, bez wad a po kalibracji daje obraz, który śmiało nazywam kinowym (po ostatniej wizycie w kinie:-)). Szkoda, że jack24 bauer trafił na gorszy, też bym się wkurzył ale kiedyś znajomy kupił mercedesa i po 5 tys km padły mu wtryskiwacze czy coś takiego... Trafił bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Stary! Ale fakt ze sa modele ok dobija mnie jeszcze bardziej:) A serwis... ja piernicze, porazka! Najpierw przyszedl dziadek ktory stwierdzil ze nic nie widzi i ze moze byly jakies plamy, bo telewizory leza plasko podczas transportu i styropian odcisnal slad..., oookej. Ale plama dalej jest wiec dzwonie do Warszawy i wysylam zdjecie. Mowia - naprawa i zlecaja do Krakowa. Wysylam zdjecie do Krakowa i czekam... Po 3 tygodniach sie przypominam. Pani sprawdza. Za dwa dni odpowiedz ze ten typ tak ma i ocena 100% pozytywna. Dzwonie do Warszawy znow z zapytaniem jak to jest ze wy mowicie wymiana, a Krakow ze jest ok. Nikt nie raczy sprawzic czy moze faktycznie plama jest zbyt jasna. Czy nie ma jakies granicy? Pani sprawdza... Ja czekam kolejny tydzien. Zero odpowiedzi... No po prostu jakas telenowela! Podejscie Sony widze jedno: Kupiles, to sie bujaj! Moze da sie jakos ustawic diody by nie doswietlaly tak mocno w tych konkretnych scenach i byloby git. Ale nie moge pogadac z serwisantami bo caly czas sa w terenie a sekretarka co odbiera telefony to co mi pomoze? Xelos gratuluje trafionego egzemplarza, bo faktycznie poza tym obraz jest bomba. Jakbys chcial sie zamienic, to ja bardzo chetnie:) Oczywiscie odplatnie:)))

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecany filmik z niby to "latarkami" których nie widać podczas oglądania filmu nawet wieczorem na mojej sztuce, widać je delikatnie jedynie w samym menu (tam nie działa w ogóle DKL) ustawienia obrazu jak wcześniej było wspominane, Podświetlenie 1, Kontrast 87, Jasność 48, DKL Standard.

[media=]http://youtu.be/KVOcnhIxv4Q[/media]

Ustawiłem możliwie maks. ekspozycje aby aparat w tym wypadku telefon N8 wychwycił możliwie najwięcej w trudnych ciemnych warunkach stąd taka jakość i mocne szumy.

jack24bauer - takie podejście jest niestety praktycznie wszędzie w każdej firmie.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Stary! Ale fakt ze sa modele ok dobija mnie jeszcze bardziej:) A serwis... ja piernicze, porazka! Najpierw przyszedl dziadek ktory stwierdzil ze nic nie widzi i ze moze byly jakies plamy, bo telewizory leza plasko podczas transportu i styropian odcisnal slad..., oookej. Ale plama dalej jest wiec dzwonie do Warszawy i wysylam zdjecie. Mowia - naprawa i zlecaja do Krakowa. Wysylam zdjecie do Krakowa i czekam... Po 3 tygodniach sie przypominam. Pani sprawdza. Za dwa dni odpowiedz ze ten typ tak ma i ocena 100% pozytywna. Dzwonie do Warszawy znow z zapytaniem jak to jest ze wy mowicie wymiana, a Krakow ze jest ok. Nikt nie raczy sprawzic czy moze faktycznie plama jest zbyt jasna. Czy nie ma jakies granicy? Pani sprawdza... Ja czekam kolejny tydzien. Zero odpowiedzi... No po prostu jakas telenowela! Podejscie Sony widze jedno: Kupiles, to sie bujaj! Moze da sie jakos ustawic diody by nie doswietlaly tak mocno w tych konkretnych scenach i byloby git. Ale nie moge pogadac z serwisantami bo caly czas sa w terenie a sekretarka co odbiera telefony to co mi pomoze? Xelos gratuluje trafionego egzemplarza, bo faktycznie poza tym obraz jest bomba. Jakbys chcial sie zamienic, to ja bardzo chetnie:) Oczywiscie odplatnie:)))

W moim HX920 po zakupie też miałem duże latarki (już o tym pisałem). Gdyby nie spostrzegawczość Pana Maćka (pozdrawiam), który przy kalibracji zauważył dwa martwe piksele, to bym je miał do tej pory.

Po wezwaniu serwisu wymienili matrycę i okazało się że w tej nowej, problem latarek prawie nie istnieje. Co więcej matryca okazała się lepsza pod kątem odwzorowania barw, co potwierdziła ponowna kalibracja.

Ale wracając do głównego problemu, to po zwróceniu uwagi panom serwisantom na wspomniane latarki, usłyszałem " To nas nie interesuje. Gdyby nie te piksele to nic byśmy nie robili, a tak ma pan szansę że producent reklamację uzna". Więc reklamowanie samych latarek nic nie da.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adamelab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...