Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

W HX750 nie efektu halo, bo nie ma wygaszania strefowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46" 7500 brutto

55" 9300 brutto

Ceny oficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w sparawie TV sony bravia kdl 46 hx 853.

cześć jestem posiadaczem TV sony bravia kdl 46 hx 853 i chciałbym rozwiązać mój problem z wyswietlaniem filmów będących na komputerze (desktopie) na TV. mam połączone w sieci desktopa, TV, sony xperieP, i ruter internetu. ruter+desktop przez kabel. problem w tym że nie moge ogladać wszystkich filmów z kompa na TV. oglądam tylko te które mogę "przesłac" poprzez kliknięcie PPM na plik/folder i wyslanie opcja PLAY TO do TV ale nie każdy film da sie wysłac. sciagnałem 3 filmy 3D mkv ale ich też nie da sie wysłac. próbowalem wysyłac/wybierać odtwarzać od strony kompa i TV. wybierając z TV moge ogladąć/odtwarzac filmy, zdjęcia mp3 z komórki ale z destopa tylko te ktore wczesniej wysłałem<play to>.

druga sprawa dlaczego foldery ze zdjęciami i muzyką są "no name" na TV przecież wszystkie foldery są podpisane na kompie.

dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP ma dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Jako, że ekspert ze mnie żaden a im więcej czytam tym mniej wiem czy któs mógłby pomóc i ocenić clouding z linku poniżej (zdjęcia 40 cali przed: podświetlenie max, kontrola off, jasność min; po: podświetlenie 5, kontrola on, jasność min; tło: czarny pulpit kompa, bo niestety przy odpalaniu filmików 10%szarego odtwarzacze po kilku s przyciemniały obraz).

http://imageshack.us...7/18026993.jpg/

Przyznam się szczerze, że przede wszystkim mnie ciekawi jak wygląda ta kwestia u innych użytkowników. Chyba że uznacie, że jest źle i odbiega to od normy, to powalczę z wymianą, ale pewnie i tak usłyszę, że to standard w tych tv, nawet droższych.

Generalnie najbardziej irytująca jest ta sporawa plama w prawym, górnym rogu. Nawet ze wspomagaczami widoczna choć przyznać trzeba, że mój wzrok tez podczas oglądania filmów często ląduje w tym jednym, konkretnym miejscu;)

Za wszelkie komentarze z góry dzięki.

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie 5 bez ECO ? stanowczo zbyt wysokie, optimum to 1-2, jasność Min ? lecą detale w ciemnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wolno mi chodzi wifi... Jak ściągam coś z youtube w jakości hd to mogę iść na spacer a jak wrócę to i tak może być np 20%... Czym to może być spowodowane ?? Wydaje mi się, że na początku było lepiej... Dużo lepiej ! Internet mam 50Mb i na kompie działa błyskawicznie. Spotkaliście się z tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac wymieniles juz monitor na wiekszy ? pozdr

Podświetlenie 5 bez ECO ? stanowczo zbyt wysokie, optimum to 1-2, jasność Min ? lecą detale w ciemnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie 5 bez ECO ? stanowczo zbyt wysokie, optimum to 1-2, jasność Min ? lecą detale w ciemnych miejscach.

przy robieniu zdjęć czyjnik światła był wyłączony. Odbiera mi przyjemność z oglądania;)

Jasność dałem na min do zdjęć ponieważ wtedy najlepiej (?) widać cały clouding.

Przy okazji, bawię się ustawieniami, ale nie mam zielone pojęcia jak pozbyć się jednej rzeczy.

Jeśli zmieniacie tryby obrazu pomiędzy np. własnym a żywym pierwsza rzecz, która znika to taka poświata na całym ekranie.

Nie wiem jak to opisać, ale na ekranie widać to od razu. Wiecie może, jaka kombinacja ustawień za to odpowiada? Bawię się i bawię i nie udało mi się jeszcze

odkryć jak się tego pozbyć.

A tak sam tv bajka. Z latareczką da się żyć, sygnał SD wyświetla nieźle, o HD nie wspominam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allo allo , tu nocny jastrząb :P

Drodzy użytkownicy...skopiuje swoją wypowiedź, na konkurencyjnym forum. Bo Ostatnio bardzo zainteresowałem się xh850 i potestowałem go sporo.

Dlaczego, napisałem to na konkurencyjnym forum, ponieważ widziałem topik tak zachwalany odnośnie wt50 i stawianie go na piedestale pod każdym kątem ;) aaa...argumentacja, super, extra, algorytmy wyższe-takie ogólniki do mnie nie trafiają.

Pozwalam sobie na kopie postu:

"Postanowiłem zadać tutaj w tym topicu pewne pytanie, które nurtuje mnie od wczoraj...

Byłem wczoraj w jednym z electromarketów i porównywałem 46hx850 i 47wt50.

Obraz jaki był wyświetlany to BD z promo sony (jakiś harry potter) Oba TV otrzymywały ten sam sygnał, na dobrych kablach sygnałowych (jakaś wysoka hama z filtrami ferrytowymi)

Oba tv ustawiałem, odnosiłem się w jednym i drugim do osobistych preferencji jak i do już ustawień polecanych na forach/testach.

Do czego zmierzam...Nigdy nie myslałem,że matryca IPS zaoferuje mi taką czerń! W HX850, gdzie widnieje matryca VA* widziałem gdzieś rozpiskę...Jednak takiej czerni nie uzyskałem-oczywiście local dimming w jednym i drugim włączone.

Punkt dla WT50

Design...

Wt gdybym miał podstawkę od dt50, a nie tego paskudnego rogala to był by ideałem icon_wink.gif

Dlatego tu punkt dla Sony

Płynność i ostrość...

Zaaferowany wt50, stwierdziłem,że to ten...Porównując jednak do hx850 pod względem ostrości, nie wiem czy się dobrze wysławiam ale ostrości w ruchu wygrywa sony...

W panasie jak w sony testowane rożne ustawienia...Obraz generowany przez WT50, statyczny lub dynamiczny nie dorównuje xh850...w każdej możliwej konfiguracji.

I tu wg mnie deklasuje w/w model Panasonic'a...

Drodzy użytkownicy,a i głównie KIKI...też zauważyliście,że jednak hx850 to nr1 pod względem płynności i ostrości obrazu, czy to kwestia wadliwego egzemplarza wt50?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze na początek polecę trochę offtopwo lecz uważam, że warto o takich rzeczach pisać. W piątek nabyłem 55HX850 w Sony Centre - Altus Katowice na Uniwersyteckiej. Tak jak każdy z Was stanąłem przed dylematem gdzie kupić TV – Internet czy tradycyjny sklep… Niby w Internecie taniej ale postanowiłem przyjrzeć się ofercie tradycyjnych sklepów. Pytałem w różnych sklepach ale takiego podejścia i obsługi jak w/w salonie nie miałem jeszcze nigdy w życiu. Pełen szacun dla obsługi. Nikogo tam nie znam i nie traktujcie proszę tego jako reklamy. Myślę, że warto informować się o takich rzeczach ponieważ wydajemy nie małe pieniądze na nasze zabawki i fajnie jest być potraktowanym profesjonalnie i poważnie z pełnym szacunkiem. BTW Dodatkowo obsługa pomogła mi zapakować TV do samochodu :) To tyle offtopowo. Przechodząc do meritum czyli samego TV to muszę napisać, że warto było wrócić do marki SONY. Około 2,5 roku temu zamieniłem KDL-40W5500 na Samsunga 40C8000 i to nie była najlepsza decyzja. Teraz nawet po wstępnej konfiguracji znowu mogę cieszyć się z płynnego oglądania piłki nożnej.

Edytowane przez Crash
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano wyszedl nowy FW, zainstalowalem, ale nie mialem czasu na szukaknie zmian przed wyjsciem do pracy...

Ktos moze zauwazyl jakies wieksze zmiany albo ma dostep do opisu zmian w najnowszej aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano wyszedl nowy FW, zainstalowalem, ale nie mialem czasu na szukaknie zmian przed wyjsciem do pracy...

Ktos moze zauwazyl jakies wieksze zmiany albo ma dostep do opisu zmian w najnowszej aktualizacji?

Na pewno poprawili coś w odtwarzaniu multimediów. Nareszcie mogę obejrzeć na Youtube "Chodź ze mną" Power of Trinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie Sony jeszcze cisza widnieje jeszcze stary.

Zdążyłem zauważyć, że z reguły informacja o nowym oprogramowaniu pojawia się z małym opóźnieniem ( dwa może trzy dni) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to nie odpowiedni wątek ale chyba warto tu tez wspomnieć :)

Sony HX950 w Japonii, raczej na pewno zostanie zaprezentowany na targach IFA - dzisiaj konferencja Sony o 16:00 http://www.ifa-tv.de/

http://www.engadget....lcd-hdtv-japan/

więcej zdjęć.

http://www.flatpanel...=1346225428

Nasuwają sie teraz podstawowe pytania, ile ma stref (liczę na 512), jak z efektem halo, czy będzie wersja 46'', jak z degradacją obrazu pod kątami, jaka podstawa na rynek EU, czy logo Sony podświetlane :) itd

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...