Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dzięki temu cena serii 850 spadnie, bo może wówczas kupię hx850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będzie wersja 46''

Z tego co tam jest napisane 55-65.

Podstawka nawet fajna. Z wyglądu to taki hx920 z inną podstawką :) Ciekawe czym się będzie róznił oprócz ceny :)

Mam nadzieję, że dzięki temu cena serii 850 spadnie, bo może wówczas kupię hx850.

Uuu gdybym miał tak kalkulować to nigdy bym nie kupił Tv ani auta :D

Edytowane przez morfeusz747
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz changelog dla nowej wersji firmware z przed wczoraj

PKG1.402EUA

Korzyści i udoskonalenia:

- This software includes the improvement for Hbb TV performance

Czyli w moim przypadku nawet sobie głowy nie zawracam :) bo i tak nie korzystam z DVB-T.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz changelog dla nowej wersji firmware z przed wczoraj

PKG1.402EUA

Korzyści i udoskonalenia:

- This software includes the improvement for Hbb TV performance

Czyli w moim przypadku nawet sobie głowy nie zawracam :) bo i tak nie korzystam z DVB-T.

Czyli w sumie to co w ostatnich chyba trzech ( wliczając tą ) aktualizacjach. W sumie na ten moment najważniejsze powinno być uruchomienie HbbTV, na zeszłorocznych modelach ( ale to zostało już zapowiedziane, więc pozostaje jedynie czekać ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości (do tych którzy robią aktualizacje) - czy zauważyliście jakieś inne zmiany oprócz tych, które opisują w changelogu? Jakieś zmiany w obrazie czy zachowaniu tv? Druga rzecz - jak zakończyła się sprawa z podstawami, czy w końcu Sony wprowadziło ten drugi rodzaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości (do tych którzy robią aktualizacje) - czy zauważyliście jakieś inne zmiany oprócz tych, które opisują w changelogu? Jakieś zmiany w obrazie czy zachowaniu tv?

Nic się nie zmieniło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony użytkowej, wyglądu menu, działania funkcji nic sie zupełnie nie zmieniło, zapewne zmiany sa jakies pod maską :) z Hbb TV nie korzystam.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z wersji oprócz HbbTV było też "usprawnienie funkcji internetowych" czy coś podobnego. Myślałem, że tam coś widocznego zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z wersji oprócz HbbTV było też "usprawnienie funkcji internetowych" czy coś podobnego. Myślałem, że tam coś widocznego zmienili.

Myślę, że jakieś naprawdę widoczne zmiany, poprzez aktualizację oprogramowania, są mało prawdopodobne. Wszystko zależy od tego na co pozwala hardware telewizora, więc głównie w aktualizacjach dostajemy jakieś małe usprawnienia istniejących funkcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę ale bywa, że hardware ma spore rezerwy. Zobacz np. sterowniki do kart graficznych - hardware pozostaje ten sam a osiągi idą sporo w górę. Można też pozmieniać design, usprawnić nawigację, dodać nowe aplikacje, funkcje. Można... choć zwykle tego nie robią. To inna sprawa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra wiadomość dla fanów tej marki. Sony nie utrzymało tytułu EISA za najlepszy TV LCD na rok 2012/2013. Mieli nagrodę w ubiegłym roku za model HX920. Model HX850 otrzymał tylko tytuł najlepszego TV 3D. W kategorii najlepszy TV LCD lepszy okazał się w tym roku Phillips.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ widzę, że obudziłeś się ze snu zimowego? Każdy temat teraz zaspamujesz informacją "z przed miesiąca" o EISA :hura: ? Chyba częściej na forum trzeba wpadać... Było multum newsów i informacji na ten temat.

ps. Philipsa testujemy : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Właśnie rozmawiałem Sony Center w Gdyni na Świętojańskiej i jest promocja na KDL-55HX850:

- cena 7579,00 PLN

- 20x0% (20x378,95 PLN) Bank Santander

- 3x okulary 3D w komplecie (TDG-BR250)

- opcja: 300,00 PLN przedłużenie do 5 lat gwarancji (standardowa producenta)

- opcja: 769,00 PLN przedłużenie do 5 lat gwarancji (rozszerzona z ubezpieczeniem)

Opłaca się bardziej niż w Euro RTV AGD 7590,00 PLN 40x0%, ale nie dają żadnych okularów. W MediaMarkt 7299,00 PLN bez okularów i bez rat 0%.

Ja mam za to pytanie odnośnie montażu na ścianie na uchwycie. Nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia z widokiem na tył tego TV. Z tego co wiem to jest VESA 300x300. Na zdjęciach są widoczne dwa miejsca na śruby, a kolejne dwa to w miejscu, gdzie przykręca się podstawkę?

Podstawa fabryczna w zestawie to ta długa z wbudowanym głośnikiem, jakby ktoś zastanawiał się, czy jest jak w USA, to nie jest ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 20xo% lub 40x0% to nie jest tak jak wszyscy myślą w RTVEuroAGD zresztą w Sony jest to samo bo się dowiadywałem ;) Sam z tego przy zakupie chciałem skorzystać i już byłem gotowy i nagle Pani mówi, że kredyt trzeba obowiązkowo ubezpieczyć, nie pamiętam ile to było % ale spłata wychodziła, dużo dużo drożej od telewizora, więc te 0% to taki można powiedzieć chwyt marketingowy. Uważajcie na to i czytajcie umowy ;)

Ubezpieczenie nie obowiązuje przy kredycie 6x0%, ale i tak wyłożyłem ciężko zarobioną gotówkę za niego i nie żałuje po dziś dzień ;)

Ale promocja nawet fajna, zwłaszcza przekonuje fakt posiadania 3 okularów ;)

Jak kupowałem w czerwcu to w RTVEuroAGD był zestaw 2par okularów BR250 za 449zł i się lekko zdenerwowałem jak zobaczyłem to:

http://allegro.pl/so...2613417706.html

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Właśnie rozmawiałem Sony Center w Gdyni na Świętojańskiej i jest promocja na KDL-55HX850:

- cena 7579,00 PLN

- 20x0% (20x378,95 PLN) Bank Santander

- 3x okulary 3D w komplecie (TDG-BR250)

- opcja: 300,00 PLN przedłużenie do 5 lat gwarancji (standardowa producenta)

- opcja: 769,00 PLN przedłużenie do 5 lat gwarancji (rozszerzona z ubezpieczeniem)

Opłaca się bardziej niż w Euro RTV AGD 7590,00 PLN 40x0%, ale nie dają żadnych okularów. W MediaMarkt 7299,00 PLN bez okularów i bez rat 0%.

Ja mam za to pytanie odnośnie montażu na ścianie na uchwycie. Nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia z widokiem na tył tego TV. Z tego co wiem to jest VESA 300x300. Na zdjęciach są widoczne dwa miejsca na śruby, a kolejne dwa to w miejscu, gdzie przykręca się podstawkę?

Podstawa fabryczna w zestawie to ta długa z wbudowanym głośnikiem, jakby ktoś zastanawiał się, czy jest jak w USA, to nie jest ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

kiedys na tym forum i nie tylko miala miejsce goraca dyskusja na temat tych i nie tylko tych gwarancji.sa ludzie co maja takie gwarancje lub mieli i narzekaja a sa i tacy ktorzy sa zadowleni Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Z tym 20xo% lub 40x0% to nie jest tak jak wszyscy myślą w RTVEuroAGD zresztą w Sony jest to samo bo się dowiadywałem ;) Sam z tego przy zakupie chciałem skorzystać i już byłem gotowy i nagle Pani mówi, że kredyt trzeba obowiązkowo ubezpieczyć, nie pamiętam ile to było % ale spłata wychodziła, dużo dużo drożej od telewizora, więc te 0% to taki można powiedzieć chwyt marketingowy. Uważajcie na to i czytajcie umowy ;)

Ubezpieczenie nie obowiązuje przy kredycie 6x0%, ale i tak wyłożyłem ciężko zarobioną gotówkę za niego i nie żałuje po dziś dzień ;)

Też nie jest do końca tak, jak powiadasz. Kupowałem 5 miesięcy temu pralkę w Euro RTV AGD w systemie 10x0% i też miało być ubezpieczenie, ale we wniosku poprosiłem Panią o nie zaznaczanie. Pomarudziła i powiedziała, że to i tak zależy od Banku, który udziela kredyt. Był to Sygma Banque. Nie miałem problemu i przeszło bez ubezpieczenia i płacę dokładnie 10x0%. Wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko porozmawiać.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Właśnie rozmawiałem z Euro RTV AGD ubezpieczenie jest dobrowolne na 40x0%, ostatecznie bank podejmuje decyzje, ale zazwyczaj idzie na rękę klientowi. Dwa banki obsługują ten kredyt, Sygma jak w przypadku mojej pralki i coś tam jeszcze. Pani w Euro nie ma nic do powiedzenia, to bank podejmuje decyzje. Jak nie chcą, to nie. Płacę wymagam :) Zaraz dryndnę do Sony Center w Gdyni raz jeszcze i podpytam.

EDIT

No i po rozmowie z Sony Center Gdynia (kontakt: 586206729). "Nie ma żadnego ubezpieczenia, żadnych kruczków, jak w innych sklepach, jest całkowite 20x0%".

Nie mam więcej pytań ;) Coś chyba miałeś jakiś pech ;)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to było 2-3mc temu może się coś zmieniło. Pech to by był jakbym w ogóle kasy nie miał na niego :D

Także korzystaj z promocji bo TV jest tego w 100% wart ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Tak wiem, dlatego jestem nim zainteresowany. Co do promocji, to szczerze aż tak mi na tych okularach nie zależy, a z każdym następnym dniem ceny będą niższe. 7500 PLN i więcej nie będzie. Powolutku :)

Jak masz czas i ochotę, to prosiłbym Cię o wykonanie fotki z tyłu TV, żeby było widać cały panel. Chciałbym zobaczyć mocowanie pod uchwyt. Masz możliwość zmierzenia input laga? Byłbym wdzięczny za test w trybie Game i bez aktywnego trybu.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

O! Fajnie, dziękuję za linka. Czyli 50ms na trybie Game. Nie jest źle, ale bosko też nie ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam skąd takie różnice w wartościach mierzonego Input Laga, co recenzja to inny wynik :) na FlatPanelsHD podają znowu 28-32 ms dla sceny Gra.

Input lag was measured to 28-32 ms in the game mode, which is quite good for a LCD-TV

http://www.flatpanel...l&id=1336720019

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Może nie robili na CRT ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...