Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

PeterMac: fotek niestety nie mam. Nawet te, które zrobiłem poprzedniej matrycy z tą skazą pokasowałem. Chociaż skaza była wielkości 2-3 pikseli i pewnie nic by to nie dało, bo robione z bliska nie uchwyciłyby nic. Serwisantowi pokażę plansze i sobotni mecz ligi polskiej, który specjalnie nagrałem, ale pewnie nic nie zauważy ;)

Oczywiście plansze testowe puściłem, jak tylko tv wylądował u mnie. Na poprzedniej matrycy naprawdę problemu vertical bandingu nie miałem. Teraz, na tej wymienionej widzę zarówno na planszach, jak i podczas meczu.

Właśnie, obawiam się, że skończy się w ten sposób, że Sony stwierdzi, że to norma, czyli matryce mogą być różne (bo jak pokazuje choćby ten temat - są). No ale serwisant, który nie słyszał o vertical bandingu? Chyba Sony powinno się bardziej przyjrzeć temu z kim współpracują.

Xelos: może masz rację, ale jestem zirytowany podejściem serwisu, a w momencie, gdy to pisałem, to dodatkowo wkurzony, bo jego pracownik rozmawiał ze mną tak, jakbym szukał dziury w całym. Bardziej ta dzisiejsza rozmowa sprowokowała mnie do opisania sytuacji niż fakt posiadania kiepskiej matrycy :) W każdym bądź razie, czekam niecierpliwie do czwartku i wizyty serwisu :)

Edytowane przez sad_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć fotki z plansz testowych najlepiej jak to wygląda u Ciebie. Na jaką wartość masz ustawione podświetlenie matrycy ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ten temat ale moze nie skasuja tej wiadomosci bo to jakby nie patrzec tez nowosc tylko ze zupelnie inny tv. A wiec dzisiaj ogaldalem ten zacny 84 calowy tv sony 4K ;-) i tak chyba zaczne od najlepszych spostrzezen ; rewelacja to wyglada obraz jesli chodzi o material puszczony w 4k poprostu szal ( miedzy innymi tez lecial ten skrin a przynajmniej bardzo podobny co kiki daje na zdjeciach podczas testu ta ziemia na czarnym tle ) to ten obraz w 4k do tego co Kiki poakzuje w tv dla nas dla ludu pracujacego to zupelnie inna jakosc. Tylko nic nie bylo pokazanego w akcji wszystko na spokojnie... Teraz oczko nizej jak byl puszczony film z plyty bluray tez bylo fajnie ale slabiej jak wyzej ale biorac pod uwage wielkosc ekranu bylo fajnie. Dalej jeszcze slabiej bylo jak byl puszczony koncert z plyty dvd i sobie skalowal do 4k podobno bardzo slabo nagramny ten koncert byl tak mowili panowie ze sklepu ale tu juz szalu nie bylo spodziewalem sie lepiej. Podejde moze z filmami moimi na dvd to sie okaze czy tez bedzie podobnie czy jednak lepiej. Jak puscili tvp 1 hd i tvp 2 hd powiem ze wygladalo niezle nawet nie wiem czy nie lepiej jak ten koncert z dvd a wrecz bym stawial ze jednak lepiej ( wiec moze byc ze jakosc tego koncertu byla bardzo slabiutka ) A najgorzej sie perzentowal tv jak byl zwykly kanal cyfrowy puszczony, ten juz dla mnie byl nie do przyjecia chyba ze z daleka sie oglada .

Reasumujac to powiem tak gdybym mial takie pieniadze i takie pomieszczenie to moze i bym kupil ale na 100% nie jestem przekonany czy na pewno dlatego ze radosc taka wiecie 100% ze szczeka opada byla tak naprawde tylko podczas ogladania materialu 4k i powiedzmy 80% -90% zadowolenia jak byl puszczopny film z plyty bluray. A tear zomyslec kiedy u nas zawiatajka prgramy wszytskei w hd a juz nie wspomne o programach 4k i czy w wogole takei zawitaja to odlegle czasy, filmy jakby byly magrywane w 4k to tez pewnie swoje by kosztowaly wiec trzeba chyba sie cieszym tym co jest teraz bo placac takiepieniadze czy nawet mneijsze peiniadze na tv ktore skaluja do 4k to chyba nie ma sensu. Ale kazdy wydaje na to co mu sie podoba.

Ale wielkosc robi naprawde wrazenie :-) pozdrawiam

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sad sluchaj kolego tv dobry wybrales niestety tak jest z matrycami ale to nie tylko w sony cos takiego jest ze jedna matryca jest lepsza od drugiej .... tak nie powinno byc ale niestety tak jest i chyba nic z tym sie nie da zrobic .... tak naprawde zenujace jest to ze u ciebie nie widza w serwisie co to jest za wada. Ale nawet np w subach pewnej firmy gdzie sub kosztuje dobre ponad 7 tys jeden gra lepiej drugi gorzej i tez pracownicy tej firmy nie umieja stwierdzic dlaczego tak jest..... ale taki jest fakt. Ale moze serwisant zauwazy i cos zrobia z tym . Pozdrawiam

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad 40es8000 ale z tego co wyczytałem to przereklamowany TV. Warto kupić 40HX850 za 4200zł? Rozumiem że seria HX950 nie będzie dostępna w wariancie 40" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sad_x, z ktorego dokladnie katalogu sa te plansze testowe jesli mozesz napisac, dzieki. Bo domniemam ze jest to wszystko w pliczku MP4-2c.exe?

Kliknięte z SGS2

Edytowane przez LechoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sad_x - no widać widać niestety v.banding u Ciebie, ciężko mi coś doradzić bo z tego co słyszałem 55'' mają taką przypadłość mniej lub bardziej, patrząc na silę u siebie na 46'' tez minimalnie występuje na planszach testowych, ale pociesze Cie nie tylko te TV go mają, np. bardzo dobre topowe Philips z serii 9000 tez go posiadają i to juz widoczny na modelach 46'' FullLED.

Najlepiej wez z sobą te plansze testowe na pena i posprawdzaj w różnych sklepach na różnych sztukach 55HX850.

niq - na pewno lepszy HX850 niz ES8000 także warto (poczytaj Mega test), HX950 będzie dopiero od 55'' w górę niestety.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, chciałem dzisiaj dodać swój TV do urządzeń w Sony Entertainment Network, ale opisany tam sposób uzyskania kodu niespecjalnie pasuje do modelu HX850. Wygląda to tak:

How to Find Your Activation Code

Your Activation Code can be found in your TV menu:

1.

Press the 'HOME' button on your remote control, then navigate to 'Sony Entertainment Network.'

2.

Select 'Link an Account' from the 'Sony Entertainment Network' menu. The Activation Code is displayed on this page.

3.

Type the 5-letter Activation Code displayed on your TV in the spaces provided at right.

Wie ktoś może jak go uzyskać na tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Maciej będzie zorientowany.....

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McZdeb - chodzi Tobie o Bravia Wi-Fi Direct ?

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o rejestrację na stronie internetowej SEN, do tego jest potrzebny kod z TV, ale nie da się go znaleźć tak jak jest to opisane na ich stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już kto tu pisał ze miał problem związany z tym ze zapełnił sobie listę serwerów i TV nie miał juz miejsca na kolejne nowe serwery sieciowe na liście, chyba pisał to kolega Xelos.

Jest na to łatwe rozwiązanie wystarczy wejść w - Ustawienia > Sieć > Ustawienia sieci domowej > Ustawienia wyświetlania serwerów, i mozna tam usuwać z listy nie używane juz serwery :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. TV sam się wyłącza

Jestem posiadaczką telewizora sony kdl40hx850. Od jakiegoś czasu telewizor nagle sam się wyłącza. Nie ma reguły kiedy i na jakim kanale jest aktualnie - po prostu w pewnym momencie telewizor po prostu wyłącza się. Jak od razu po tym włączę go z powrotem potrafi tak wyłączyć się jeszcze kilka razy pod rząd w krótkim okresie czasu, ale to też nie zawsze. Co do tego wyłączania to tak jak pisałam nie ma reguły kiedy, bywały przerwy nawet kilkunastodniowe że nie wyłączał się w ogóle a czasami potrafi tak zrobić nawet kilka razy na dzień.

Chcę jeszcze dodać że funkcję eco całkowicie wyłączyłam i nie było różnicy czy z włączoną czy bez, zaktualizowałam też soft.

Moje ustawienia:

Oszczędność energii: Słabe

Czujnik światła: Wł

Tryb czuwania po bezczynności: Wył

Zarządzanie energią PC: Wył

Timer wyłączania: Wył

Timer włączania: Wył

Do tv mam podłączone:

- po HDMI tuner nbox (biały) od n

- po HDMI: odtwarzacz DVD Pioneer

- Po USB: dysk zewnętrzny

Może ktoś z użytkowników spotkał się z takim dziwnym objawem telewizora i podpowie co może być nie tak.

Z góry dzięki:)

Edytowane przez tygrys_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam kontakt z serwisem Sony. Skoro kupiłaś TV z tego roku za kilka ładnych złotych to warto korzystać z takich udogodnień. Serwis jeśli to możliwe naprawia sprzęt w domu, jeśli nie - zabiera go ze sobą.

Możesz spróbować odłączyć TV od prądu i odpiąć od niego inne urządzenia na kilka minut. Później poskładaj wszystko w całość i zobacz efekt.

I raz jeszcze polecam dzwonić po serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tygrys_8 - czy przed wyłączeniem się TV wyświetla jakąś informację na ekranie ze ekran zostanie wyłączony np. po bezczynności ?

Zrób tak jak napisał kolega wyżej + przywróć mu jeszcze ustawienia fabryczne - Ustawienia > Ustawienia systemowe > Konfiguracja funkcji ogólnych > Ustawienia fabryczne.

Po tych czynnościach podepnij tylko dekoder n-ki i zobacz czy nadal bedą restarty.

Możesz również zaktualizować wersję oprogramowania w TV do najnowszej wersji, chociaż jak się sam wyłącza to może tego nie rób na razie, jak będzie tak samo sie zachowywał to pozostaje tylko serwis.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tygrys_8 - czy przed wyłączeniem się TV wyświetla jakąś informację na ekranie ze ekran zostanie wyłączony np. po bezczynności ?

Zrób tak jak napisał kolega wyżej + przywróć mu jeszcze ustawienia fabryczne - Ustawienia > Ustawienia systemowe > Konfiguracja funkcji ogólnych > Ustawienia fabryczne.

Po tych czynnościach podepnij tylko dekoder n-ki i zobacz czy nadal bedą restarty.

Możesz również zaktualizować wersję oprogramowania w TV do najnowszej wersji, chociaż jak się sam wyłącza to może tego nie rób na razie, jak będzie tak samo sie zachowywał to pozostaje tylko serwis.

na ekranie nic się nie wyświetla - telewizor po prostu się wyłącza tak jakby to ktoś zrobił z pilota, po czym już sam się nie włącza - trzeba to zrobić samemu

Ustawienia fabryczne już przywracałam a soft mam najnowszy i tez się wyłącza (na starszym też)

spróbuje jeszcze odpiąć sprzęty tak jak piszesz i zobaczymy co dalej.

Może jednak najrozsądniejszy będzie serwis

Edytowane przez tygrys_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie serwis bedzie nie unikniony, a jeszcze zapytam TV nie stoi gdzieś w jakieś zabudowanej wnęce bez dobrej cyrkulacji powietrza ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie serwis bedzie nie unikniony, a jeszcze zapytam TV nie stoi gdzieś w jakieś zabudowanej wnęce bez dobrej cyrkulacji powietrza ?

telewizor stoi na stoliku rtv nie zabudowanym - od góry nie ma nic, między nim i ścianą z tyłu jest jakieś 15cm odstępu a z boków do najbliższej komody jest po ok. 30cm

Edytowane przez tygrys_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dzisiaj z kuzynem 55HX850 i patrze a tam jako bonus na kartonie 22 płyty Blu-Ray z kolekcją filmów 007 :) grubo, koszt tego na sieci ~1000zł.

http://www.empik.com/007-james-bond-50-lecie-kolekcja-filmowa-rozni,p1054370406,film-p

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupowany w Media Markt (świeżyna produkcja 09/2012), na pudle od razu widać ze jeden bok ma w szampańsko złotym kolorze i info o tych filmach.

Ciekawy tylko jestem czy taki fajny pack obejmuje tez model 46''

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okularów nie ma w zestawie, kosztował go 7199, czyli odliczając koszt filmów to 6200zł można powiedzieć :)

Btw.

Czy ktoś z posiadaczy testował może okulary 3D Sony Playstation ? są mocno chwalone na zachodnich forach z uwagi na to ze prawdopodobnie mozna przychylać głowe mocno na boki i efekt 3D nie ucieka jak na BR'ach. Jak ktoś ma te okularki niech sprawdzi i podzieli sie wrażeniami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...