Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wie ktoś z was jak ustawić timer włączania, żeby TV odpalił przez HDMI1, bo w ustawieniach widzę tylko zmianę kanałów na analogu?

a fajnie by było gdyby tv mnie budził z dekodera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^raczej tylko analog

----

Nowy firmware PKG1.602EUA

  • Korzyści i udoskonalenia:
    • This software includes the improvement for internet services performance

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na polski znaczy nie mniej nie więcej jak:

Ta aktualizacja wnosi poprawę usług internetowych.

Zauważył ktoś "widoczną" różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem. Po ostatniej aktualizacji mój tv zrobił się wiekszy i zniknęła mi upierdliwa "latarka" z rogu. WOW :hura: .

Normalnie te wszystkie aktualizacje są Super :excl: SONY make.believe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nic nie zauważyłem. Super changelog, dużo nam to mówi.

P.S. TV działa nadal świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, ktos wie dlaczego na grach 3D (GoW Duch Sparty) z Ps3 nie mozna wlaczyc Motionflow? Bez tego jest slabo.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taka funkcja w grze? Co by to tak naprawdę dało? No bo z Blu-ray'a to dzięki temu obraz 24p przestaje "skakać" Ale w grze? Nie da się z gry 30fps zrobić 120fps ;p Bo chyba tylko o tą "niby" nadpłynność by chodziło. Chyba właśnie o te fps tutaj chodzi. Mega dziwne by to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow czy inne polepszacze są wyłączane w trybie gra. Dzieje się tak aby nie powodować opóźnień w wyświetlanym obrazie ( powodować większego input lagu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Przecież tutaj chodzi o input stąd "czystość przesyłu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum

Postanowiłem się zarejestrować, aby podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat zakupionego przeze mnie miesiąc temu omawianego tu telewizora 46 HX-850. Może moje opinie ktoś weźmie to pod uwagę planując zakup.

Oczywiście zakup poprzedzony był wieloma wycieczkami po różnych sklepach, przeczytaniem setek opinii w Internecie (również na tym forum), nie bez znaczenia był też megatest na tym forum Zawsze tak robię i nie jestem zwolennikiem zakupów w stylu „jaki TV Pan poleca”.

Od początku obraz generowany przez ten TV spodobał mi się, dobra czerń, ładne kolory itd., po prostu widać to było na tle innych TV.

Po zakupie okazało się jednak, że obraz nie jest tak powalający jak to widać było w sklepie, postanowiłem postawić obok „starego” 40” samsunga, i jakie było moje zdziwienie, że samsung gra o niebo lepiej i pomimo kilku dni spędzonych na ustawieniach nie udało mi się nawet zbliżyć do obrazu samsunga.

Dodam, że nie jestem zwolennikiem profesjonalnej kalibracji, a raczej ustawiam TV pod siebie (lubię ciepłe kolory z dość wyraźnym kontrastem)

Może trafił mi się jakiś dziwny egzemplarz, albo zbyt przyzwyczaiłem się do obrazu samsunga, oto mój mini test hx-850, a raczej to co mi się nie podoba

1. Uzyskanie pięknej żółtawej ciepłej bieli jest prawie niemożliwe, zjechałem z niebieskim -20 i nadal jest jeszcze daleko do wymaganego efektu. Różnica w bieli przypomina różnicę w żarówkach (żarnikowa – piękna ciepła biel i świetlówka lub LED – biel niebieska), jasność też pozostawia wiele do życzenia, wyłączony czujnik światła, jasność na maxa, a nadal ciemniej od samsunga, na którym można jeszcze

Sporo „podkręcić”

2. Wiele razy opisywany tutaj VERTICAL BANDING, do momentu kupna tego TV, nie wiedziałem co to takiego, ale teraz oglądanie meczu to koszmar, dodam też że efekt ten występuje u mnie także podczas ruchu kamery góra-dół. Z ostrością obrazu też jest coś nie tak – nawet na HD obraz wydaje się lekko rozmazany

3. pilot – często wymieniany jako wada tego TV i całkiem słusznie. Wygląda jak żywcem wzięty z 20 letniego CRT, ale wygląd to wygląd. Jest jedna rzecz, która mnie osobiście dobija, jakiś dow[beeep]niś zaprojektował drugi pierścień przycisków zaraz za przyciskami kierunkowymi joysticka i kilkakrotnie dziennie zamiast przycisku „dół, góra, lewo, prawo” wciskamy opcje HOME, SEN itd.

4 dźwięk nawet ten z podstawy również nie powala na kolana

5. A na koniec coś, o czym nie miałem pojęcia kupując TV, chodzi o efekt tęczy powstający podczas oglądania TV wieczorem przy włączonym oświetleniu. Od każdego źródła światła znajdującego się za osobą oglądająca odbiją się w kilku kierunkach kolorowa poświata, jeżeli ktoś ma kilka źródeł światła tak jak ja, to cały ekran pokrywa się tęczowym efektem znanym z transmisji walk bokserskich, kiedy pokazywany jest ring a światła reflektorów prezentują efektowną gwiazdkę, dość znacznie przyczynia się do tego odchylenie TV o 6st celując ekran dokładnie na sufit i lampy na nim. Efekt ten jest widoczny zwłaszcza na czarnym tle, ale nie tylko.

Ważna uwaga: ten efekt występuje nie tylko na SONY, ale także na innych TV, warto na to zwrócić uwagę wybierając TV, ale w sklepach jest to słabo widoczne, bo za TV musi być dość mocne źródło światła

Może powiecie, że się czepiam, bo TV jest jednym z lepszych na rynku, ale skoro tak jest to obraz powinien być chyba lepszy od tego na czteroletnim samsungu, a tak nie jest. I teraz nasuwa się pytanie, czy trafił mi się wyjątkowo nieudany egzemplarz czy obecne TV zrobiły krok w tył z jakością obrazu.

Najdziwniejsze jest to, że będąc w sklepie nadal ten TV wydaje się mieć najładniejszy obraz i to na standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akurat mój tv jest po profesjonalnej kalibracji, nie dlatego że "jestem jej zwolennikiem" ale dlatego, że jestem zwolennikiem świetnego obrazu i wyciskania maksimum możliwości ze sprzętu.

1. Nie wiem o czym mowa - podczas kalibracji można było uzyskać każdy rodzaj bieli, finalnie ustawiona jest elegancka, ciepła. Żadnym "zjeżdzaniem na -20 z niebieskim" (cokolwiek to znaczy) niczego dobrego nie uzyskasz. To nie są ustawienia, które reguluje się na "na oko".

2. Nie wiem czy masz 55 czy 46 cali, u mnie 46 takie zjawisko nie występuje w ogóle (u kolegi PeterMac również).

3. No to już każdy ma swoje fanaberie - mnie akurat pilot bardzo odpowiada. Na tle kilku innych, które miałem okazję testować (Philips, Panasonic, Samsung) ten wypada dla mnie najlepiej. Dzisiaj często piloty przypominają dziecięce zabawki, ten przynajmniej jest normalny, klasyczny.

4. A kto nastawia się, że dźwięk z jakiegokolwiek telewizora powali na kolana? Od tego są kina domowe, wzmacniacze stereo, kolumny itd. Dźwięk z podstawy jest bardzo przyzwoity i tylko tego oczekiwałem.

5. Do tęczy może nie będę się odnosił... niedługo ludzie będa mięli pretensje, że telewizor nie jest wodoszczelny:-) Nie widzę czegoś takiego u siebie - może dlatego, że nie świecę niczym w ekran w czasie oglądania.

Nie twierdzę, że się czepiasz ale stwierdzenie "dobry, lepszy" obraz jest pojęciem szerokim i bardzo względnym. Twierdzisz, że nie jesteś zwolennikiem kalibracji i jednocześnie podziwiasz obraz w swoim starym tv - piszesz też, ze w sklepie tv gra lepiej. To wszystko jednoznacznie sugeruje mi, że nie jesteś miłośnikiem naturalnego, neutralnego obrazu tylko raczej jaskrawych, ustawionych "pod siebie" kolorów. W takim przypadku śmiało mogłeś zaoszczędzić i nie kupowac tak drogiego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dyno

1. - Neutralną temperaturę bliską 6500K w tym modelu łatwo uzyskać bez większego grzebania w ustawieniach zmieniajac temperature kolorów na Warm 2, oczywiście pewne poprawki trzeba jeszcze zastosować w zależności od sztuki a najlepiej zamówić sobie porządną profesjonalną kalibrację np. u Macieja Kopera wtedy wyciśniesz wszystko co mozliwe z ekranu w stronę naturalności obrazu.

Nie wiem jakie masz ustawienie ale jezeli ustawiasz to na ustawieniach temperatury kolorów Neutralnych to sie nie dziw ze nie uzyskasz tam cieplejszego obrazu :) te ustawienie jest właśnie mocno chłodne, a zarazem efektowne dla laika.

2 - Jeśli masz spory v.banding to tylko wymiana na inną sztukę, ja w swoim egzemplarzu nie mam praktycznie żadnego na upartego na prawdę znikomy, kuzyn ma 55HX850 i tez byłem w szoku jak odpaliłem plansze testowe z bielą a tam niemal jak u mnie. Zobacz np. u Samsunga w modelach np. ES8000 ;)

Zrob fotki jak to wygląda u Ciebie na planszach testowych. U mnie tak to wygląda - http://hdtvpolska.co...580#entry278416

Co do ostrości w ruchu to juz chyba żartujesz sobie, ostrość jest świetna przy włączonym MF.

3 - Pilot jest jak dla mnie jak najbardziej ok, prosty w wyglądzie dobrze wykonany z dobrym ułożeniem przycisków ja tak uważam, na pewno lepszy niż w wielu innych TV na rynku jakie widziałem, jedynie co to mógłby być podświetlany co troszkę dziwi bo nawet w HX950 jest ten sam, także do tego jedynie bym sie przyczepił osobiście. Zresztą akurat z pilota oryginalnego to teraz i tak mało kto korzysta.

4. - Dźwięk jest dobry jak na LED'a, ustaw sobie lekkie podbicie na tonach niskich +10, na pewno jest lepszy ten z podstawy.

5. Jesli masz źródło światła naprzeciw TV to oczywiste jest ze będzie sie odbijać od takiego typu ekranu i własnie powstanie taki efekt tęczy od zródeł światła, coś za coś albo lepszy kontrast bardziej plastyczny obraz albo matowy bardziej wyprany sztuczny bez szyby. Takze ważne jest aby tak ustawić TV aby nie było w nim widoczne żadne mocne oświetlenie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 46HX850. Sprzęt ten jest naprawdę wysokich lotów i w stosunku do mojego poprzedniego telewizora -Samsunga 40M86 - to po prostu przepaść.

Mam jednak pewien problem - nie wiem czy jest to prawidłowe zachowanie tego telewizora czy też nie.

Otóż po włączeniu trybu 3D na którąkolwiek z jego opcji telewizor przez około 5 sek. pokazuje obraz w wybranym trybie 3D po czym przechodzi jakby w tryb standby (słychać pyknięcie przekaźnika) a na przednim panelu dioda sygnalizująca zasilanie zaczyna migać w cyklu: 4 mignięcia i długa przerwa. Odbiornik przestaje reagować na polecenia z pilota jak i z panelu sterowania, a w celu "przywrócenia go do życia" pozostaje wyłączyć go z zasilania.

Osobiście przypuszczam, iż powodem może być brak synchronizacji z okularami 3D (których na razie nie mam i dopiero zamierzam je kupić) i oczekiwaniem TV na sygnał od nich. Lecz póki co miałbym pytanie do innych użytkowników HX850 - czy opisane przeze mnie zachowanie przy braku w pobliżu odbiornika okularów 3D jest prawidłowe, czy też jest jakaś inna przyczyna tego zjawiska.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż po włączeniu trybu 3D na którąkolwiek z jego opcji telewizor przez około 5 sek. pokazuje obraz w wybranym trybie 3D po czym przechodzi jakby w tryb standby (słychać pyknięcie przekaźnika) a na przednim panelu dioda sygnalizująca zasilanie zaczyna migać w cyklu: 4 mignięcia i długa przerwa. Odbiornik przestaje reagować na polecenia z pilota jak i z panelu sterowania, a w celu "przywrócenia go do życia" pozostaje wyłączyć go z zasilania.

Witaj.

Również od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem 46HX850. Przesiadka z CRT 29" KOSMOS!! :)

Jeżeli włączam 3D (symulowane 2D - 3D) na którymkolwiek programie, to TV natychmiast włącza 3D i cały czas mam obraz. Tak samo, jeśli wchodzę na filmiki 3D w internecie - TV pisze, że wykryto sygnał 3D i obraz śmiga. Okulary 3D również dopiero mam w planach do kupienia.

Podejrzewam, że masz jakieś uszkodzenie a mrugająca sekwencja diody sygnalizuje wystąpienie jakiegoś błędu? Masz wgrany najnowszy soft ze strony sony? Jeżeli nie, to zaktualizuj oprogramowanie TV i dokonaj kolejnej próby włączenia 3D.

@Dyno - albo masz uszkodzony TV, albo jesteś z konkurencyjnej firmy ( ;) ) ponieważ mój egzemplarz śmiga jak złoto nawet na DVB-T bez HD! Mecz nie mecz obraz po prostu miodzio. Gładko-szybko-ostro-wyraźnie. W HD wiadomo - jeszcze lepiej. Może siedzisz 1m od TV?

Ja z kolei mam pytanie, jaki zewnętrzny HDD 1TB kupić, aby był obsługiwany przez TV, odtwarzacz Blu-Ray i router TP Link gdziekolwiek go podłącze? Głównie chodzi mi o to, czy jest wymagane, aby HDD miał dodatkowy zasilacz, bo dyski zasilane tylko poprzez USB podobno potrafią płatać figle, głównie ze względu na niską wydajność prądową z gniazda USB zależnie od urządzenia? A przykładowo router, posiada tylko jedno gniazdo USB i nie można zastosować podwójnego kabla zasilającego na dwa gniazda USB.

Posiada ktoś jakiś pewny, przetestowany HDD 1TB w takich urządzeniach? Wiadomo, że "mobilniejszy" i wygodniejszy będzie dysk, bez dodatkowego zasilacza.

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zainstalowaną wersję PKG1.602EUA-0002. Objaw niestety wygląda tak, iż po przejściu w tryb 3D (oczywiście bez obecności okularów) telewizor wyświetla obraz przez ok. 5 sekund, po czym następuje wyłączenie obrazu z charakterystycznym piknięciem przekaźnika i rozpoczyna się sekwencja migania diody power (na czerwono). Telewizor nowy z pudełka (pakiet z Bondem) 0 godz. przepracowanych, matryca bez bad pixeli a tu takie "g" - ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zainstalowaną wersję PKG1.602EUA-0002.

Mam dokładnie tą samą wersję.

To mamy dwie odwrotne sytuacje. Moja jest o tyle dziwna, że TV wyprodukowano 06.2012 - kupiłem przed 08.11.2012 (gdy oficjalnie pojawił się soft na www) a mam już wgrane najnowsze oprogramowanie? Miałem lekko ponad 1100 godzin przepracowanych, bo to niestety ostatnia wystawowa sztuka z Bondem była. Mam jeszcze możliwość zwrotu, ale się zastanawiam, bo póki co wychodzi, że tv wygrzany, przetestowany i faktycznie chodzi brzytwa.

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój egzemplarz to: data produkcji tak samo jak w Twoim przypadku 06.2012. Sprzęt nabyty w sklepie internetowym EURO RTV.

Oprogramowanie, które mam aktualnie zainstalowane - zostało zaktualizowane 12.11.2012. via internet.W menu serwisowym - 0 godz.

Przypadłość z 3D o ile mnie pamięć nie myli wystąpiła już w poprzedniej wersji softu. Wówczas po rozpakowaniu sprawdzałem wiele innych rzeczy (głównie matrycę) i w pewnym momencie po naciśnięciu 3D - obraz wyłączył mi się, lecz myślałem iż w ferworze walki musiałem wcisnąć Power off. Nie zwróciłem wtedy po prostu na to uwagi. Dziś miałem nieco więcej czasu i tu niestety wyszedł zonk :-( .

Zauważyłem jedną rzecz, która wygląda dość dziwnie - w menu dotyczącym wejść zew, mam cały czas zapaloną ikonkę przy AV1, pomimo tego, iż nie mam nic podłączonego do tego wejścia (wejście AV1 oczywiście jest sprawne - sprawdziłem to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..w menu dotyczącym wejść zew, mam cały czas zapaloną ikonkę przy AV1

Właśnie sprawdziłem i też mam zapaloną ikonkę przy AV1 (biała strzałka niebieskie tło). Myślę, że oznacza to aktywne wyjście AV np. do nagrywania na magnetowid? Też nie mam nic podłączone do gniazda.

Podejrzewam, że jak zadzwonisz do serwisu i połączą Cię w miarę z kompetentną osobą, to już zdalnie dowiesz się, co oznaczają te cztery mrugnięcia diody.

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku AV1 - wszystko O.K. Pozostaje jedynie nieszczęsny tryb 3D. Póki co nie udało mi się znaleźć w sieci jakiejkolwiek informacji odnośnie emitowanego przez diodę kodu usterki. Jutro spróbuję się skontaktować ze sprzedawcą.

Dziękuję Ci zibi727 za odpowiedzi na mój post - teraz wiem w jakim jestem miejscu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpalić te filmiki 3D w sieci? Aplikacje 3D w SEN.

W HOME - Ekran - Ustawienia 3D - masz wpis - Auto 3D wł / Powiadomienie o sygnale 3D wł ?

Może jeszcze spróbuj - HOME - Ustawienia - Ustawienia systemowe - Konfiguracja funkcji ogólnych - Ustawienia fabryczne

Ps. Przy okazji u mnie się wyjaśniło, że mam zaznaczone Automatyczne pobieranie oprogramowania. Pewnie stąd ten soft.

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aplikacjach 3D - wykrzacza się.

Teraz próbuję przywrócić ustawienia fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko ustaw do fabrycznych, gdziekolwiek coś znajdziesz? Jakaś inicjalizacja gdzieś mi się przewinęła w ustawieniach, cokolwiek to znaczyło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, po zresetowaniu nadal to samo, czy to obraz 2D, czy 3D po około 5s następuje wyłączenie i miganie diody. Po odłączeniu i włączeniu do kontaktu ponownie wraca do życia. Czyli jutro kontakt z pomocą techniczną Sony i sprzedawcą.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez Artex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artex - robiłeś przywracanie ustawień do fabrycznych czy inicjalizację pytam tak dla pewności, spróbuj tez odłączyć wszystkie urządzenia podłączone pod TV.

Jesli nadal TV będzie Ci się wyłączał po wybraniu 3D to sprawdź czy wyłącza się zawsze w identycznym odstępie czasu od naciśnięcia trybu 3D czy różnie, definitywnie ekran do wymiany.

Wejście AV1 jest aktywne cały czas, tak jest poprawnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W trakcie mych zmagań z TV dokonywałem zarówno przywracania do ustawień fabrycznych, jak i inicjalizacji. Odłączałem również wszystkie urządzenia podłączone do telewizora - włączona była jedynie antena - efekt cały czas taki sam tj. praca w trybie 3D przez około 5 sekund a potem wyłączenie.

Mam takie wrażenie, iż coś może się dziać z zasilaczem - być może przy wzroście poboru prądu (co ma miejsce w trybie 3D) dochodzi do jego niestabilnej pracy i telewizor w tej awaryjnej sytuacji wyłącza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...