Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć co może być uszkodzone, moze tez np. sam procesor który w trybie 3D pracuje na duzo wyższych obrotach, niech sie serwis juz tym martwi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z 3D Artex-a przyćmiły nieco mojego posta, więc pozwolę sobie skopiować pytanie.. ;)

..jaki zewnętrzny HDD 1TB kupić, aby był obsługiwany przez TV, odtwarzacz Blu-Ray i router TP Link gdziekolwiek go podłącze? Głównie chodzi mi o to, czy jest wymagane, aby HDD miał dodatkowy zasilacz, bo dyski zasilane tylko poprzez USB podobno potrafią płatać figle, głównie ze względu na niską wydajność prądową z gniazda USB zależnie od urządzenia? A przykładowo router, posiada tylko jedno gniazdo USB i nie można zastosować podwójnego kabla zasilającego na dwa gniazda USB.

Posiada ktoś jakiś pewny, przetestowany HDD 1TB w takich urządzeniach?

Wiadomo, że "mobilniejszy" i wygodniejszy będzie dysk, bez dodatkowego zasilacza. Wiem, że TV nie obsługuje NTFS, ale Blu-Ray już tak.

I druga sprawa, czy niecałe 1200 przepracowanych godzin w sklepie to dużo, czy nic specjalnego na HX850? Pytam, ponieważ mam jeszcze możliwość zwrotu TV w przyszłym tygodniu. Poza tym, nie mam się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi727 - wprawdzie nie bawię sie nagrywaniem na dysk zew. bo korzystam z n-ki, ale jesli bym miał kupować dysk zew 2.5'' to brałbym WD Passport, na pewno nie wymagają dod. zasilania, zresztą obecnie cała wiekszość jak i nie wszystkie dzisiaj nowe dyski 2,5'' bedą w stanie chodzić bez dod. zasilania.

Co do ilości godzin przepracowanych to sobie policz 1200h : 12h powiedzmy dziennie czyli chodził średnio ponad 3 miechy od rana do wieczora zapewne na wyżyłowanych ustawieniach tryb "Sklep" także tak naprawdę ciężko powiedzieć, raczej nie wpłynęło to na jego jakieś większe zużycie, diody LED mają dużą żywotność świecenia, jednak samo podświetlenie to jeszcze nie cały tv, osobiście bym takiego nie kupił :).

Jak kupiłeś go pod warunkiem na prawdę dużo niższej ceny i masz gwarancje najlepiej 5-letnią to jeszcze można rozważyć jego zatrzymanie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi727 - ja zawsze polecam zakup dysku 3,5" z dodatkowym zasilaniem. Dla mnie osobiście praca takiego dysku jest stabilniejsza. Co prawda nie miałem jakiś rażących zajść z dyskiem 2,5 calowym ale jakoś nie przekonuje mnie on.

Co do ilości godzin - szczerze mówiąc te 1200h jest dużo nawet jak na warunki sklepowe. Osobiście rozważyłbym zwrot takiego TV do miejsca skąd go kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200h - moim zdaniem takiego TV już nie powinno się kupować, to "trochę" za dużo.

Jeśli chodzi o dysk, myślę że taki z zewnętrznym zasilaniem będzie lepszy - unikamy sytuacji gdy jakimś sposobem port USB nie da odpowiedniego zasilania.

A jeśli chodzi o problem z 3D i miganie diody - jest to jakaś usterka techniczna i raczej tylko technik wiedziałby co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

"Już po wszystkiem" - mogę powiedzieć jak młoda lekarka z kabaretu Elita.

Winowajcą całego zamieszania w moim Soniaczu okazał się LED driver - płytka z elektroniką znajdująca się dokładnie w samym środku panela. Moduł ten powodował właśnie wyłączanie odbiornika przy jakiejkolwiek próbie przejścia do trybu 3D. Dodatkowo po każdym takim padzie na głównym ekranie menu serwisowego w pozycji LD_ERR dopisywana była stosowna litania informacji o zaistniałym błędzie.

A teraz napiszę kilka słów o czymś, co wydawało mi się do tej pory w naszym kraju nie do pomyślenia i do głowy by mi nigdy nie przyszło, iż będzie miało miejsce.

Chodzi mi mianowicie o obsługę serwisową ze strony firmy SONY. W dużym skrócie wyglądało to tak:

Około godz. 9.30 (dzisiaj oczywiście) wykonałem telefon na infolinię do centrali firmy. Tam moje zgłoszenie o szczegółach usterki przyjęła bardzo miła Pani, a następnie poinformowała mnie, iż skontaktuje się ze mną wkrótce pracownik serwisu zlokalizowanego w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Kilka minut później zadzwoniła do mnie Pani z punktu serwisowego i ustaliła ze mną dogodny termin wizyty serwisanta w moim domu (dziś godz 14.00). O godz. 14-tej zgodnie z ustaleniami pojawił się u mnie sympatyczny Pan z serwisu SONY wraz z nowym modułem, którego wymiany dokonał w ciągu kilku minut. Telewizor odzyskał sprawność i aktualnie hula jak burza w trybach 3D. :hura:Jestem po prostu w szoku i pod wrażeniem szybkości reakcji ze strony SONY. Po prostu mega-miłe zaskoczenie.

P.S. Zawczasu wyjaśniam, iż nie jestem pracownikiem firmy SONY ani tez w żaden sposób nie jestem z nią związany ani też nie mam tam jakichkolwiek znajomości. Jestem po prostu zwykłym szarym klientem, który zakupił sprzęt przez tą firmę produkowany.

Edytowane przez Artex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko Artex, że poszło jak po maśle, jeszcze w takim tempie! ;)

Ja z kolei, też dzisiaj się dowiadywałem i jeszcze większa zagwozdka..

Mam możliwość zwrotu TV lub wymiany na nowy z najbliższej dostawy, ewentualnie mogę dostać okulary 3D do obecnego TV w ramach "zadość uczynienia" przepracowanych godzin.

Przy tym wszystkim, nie dopytałem, jedna czy dwie pary okularów? Bo jak dwie, to hmm..

A póki co, soniak chodzi jak złoto i kto z bliskich był zobaczyć, to myślał, że wszystko w DVB-T jest już nadawane w HD! :)

Ps. Jeżeli miałbym oddać, to jedynie miałem na oku LG 47LM760S - podobnie jak w Sony 200Hz / 800Hz Motion i chyba 7par okularów w zestawie?

Pytanie, jak się ma obraz z naziemnej cyfrowej oraz 3D z Blu-Ray tego LG w porównaniu do HX850?

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1000 godzin to nie jest mało ale... jeśli tv działa idealnie (jak piszesz) to osobiście nie prowokowałbym losu tylko przyjął okulary i używał dalej. Co tracisz? Nic. Trwałość dzisiejszych paneli to już grubo ponad 60 czy 80 tys godzin a więc 1000 to kropla w morzu. Gwarancja obowiązuje więc jaki sens ryzykować trafienie na jakiś gorszy egzemplarz. Zrobisz jak zechcesz ale jeśli nie masz do niego żadnych zastrzeżeń, ja bym go zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Wreszcie kupiłem mojego 55HX850. Zakupu dokonałem w SATURNIE w sobotę w promocji za 6599 + 22 filmy z Bondem. Sprzęt odpalony. Na razie wygląda, że wszystko działa?, ale nie uruchamiałem wszystkich rzeczy, bo jeszcze nie umiem i nie miałem czasu. Kalibracji też jeszcze nie robiłem, bo przesiadłem się z 10-cio letniego CRT 32" PHILIPSA, więc obraz nie dość, że jest dużo większy, to i dużo lepszy. O dziwo kablówka UPS daje dość dobry sygnał na wielu kanałach SD więc jestem bardzo zadowolony. Po problemach, o których pisał Artex od razu sprawdzałem tryb 3D. Pomimo tego, że nie kupiłem jeszcze okularów (i na razie nie zamierzam) to włączyłem zwiastuny i materiały reklamowe w 3D o chodziło bez zarzutu. Do soniaka podłączyłem net przez domowy router. Chciałem także podłączyć Smartfona Samsunga ACE 2, poprzez WIFI, ale zapytał mnie o hasło. Jeżeli ktoś wie gdzie mogę to hasełko znaleźć, to bardzo proszę o podpowiedź. Dzięki.

Na pewno będę tu często teraz się wypowiadał i zadawał dużo pytań, więc bądźcie wyrozumiali.

Pozdrawiam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy.

Tomek z Gdańska

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Azrel. Gratuluję zakupu! A to hasełko nie jest przypadkiem jakieś standardowe typu cztery raz 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azarel - hasełko poda TV jak odpalisz tryb Wi-Fi Direct > Opcje > Ręczne

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z nieco innej beczki.

TV 55HX850, używam media playera Himedia 910b. Po ok 2-2,5 godzinach oglądania (bez dotykania pilota do TV i pilota od playera)

telewizor wyświetla małą ramkę z komunikatem, że "telewizor przejdzie wkrótce w tryb uśpienia ze względu na wykrytą bezcyznność".

Wie ktoś, gdzie wyłączyć lub przedłużyć tryb bezczynności telewizora, żeby nie straszył wyłączeniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawianiach reguluje się ten czas. Jak nie chcesz zmieniać, to wystarczy wcisnąć coś na pilocie i komunikat znika, a odliczanie czasu bezczynności rozpoczyna się od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki. Dokladnie o to chodzilo. Myślałem, że to może player coś świruje i nie wysyła do TV informacji, że "coś się dzieje" ;)))

Jeszcze jedno pytanie: czy udało się komuś dodać/aktywować HX850 do listy swoich urządzeń na SEN (sonyentertainmentnetwork.com)?

Wg. ichniejszego tutoriala 5-znakowy kod aktywujący powinien znajdować się tutaj:

'HOME' -> SEN -> 'Link an account'

Dotyczy to jednak chyba tylko urządzeń starszego typu, bo w 850 nic takiego nie widzę...

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekraw - niestety nie wiem bo nie sprawdzelem tego.

Znalazłem przy okazji info ze do okularów BR250, i prawdopodobnie BR750 można dokupić w Sony przynajmniej w US dodatkowe filtry polaryzujące które eliminują problem z uciekaniem efektu 3D podczas mocniejszego przechylania głowy na boki, niby nie jest to jakis problem bo przecież ogląda się patrząc na wprost a nie przechyla sie głowę na boki, jednak z drugiej strony fajnie byłoby mieć taką możliwość i udoskonalone okularki :)

The filters fix the problem. Before inserting the filters, a tilt of the head left or right over 3 or 4 degrees caused a lightened image and after a few more degrees, a double image. It looks like the glasses are losing synch with the transmitter, but they are not. With the filters in, you can tilt yor head 45 degrees without any degradation of the 3D picture.

http://forum.blu-ray...ad.php?t=157415

Zastanawiam się czy jest to do kupienia w Sony w naszym kraju znając życie nie będą wiedzieli o co chosi :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - jak się głowa przechyla na boki, to znaczy, że pora iść spać ;D)

A tak serio, jak dotąd nie przyszło mi to do głowy (przechylanie głowy:) w trakcie używania 3D.

Nie wynika to z braku możliwości technicznych okularów, a raczej tego, że:

- podczas grania na PS3 ciężko byłoby ogarnąć sytuację na ekranie patrząc na TV horyzontalnie

- podczas oglądania filmów sporo ludzi (ja osobiście nie) ma problem z czytaniem napisów obróconych o 90 stopni

Filtry fajne i pewnie można to złapać na ebay'u. Jak będą za grosze (na co nie ma co liczyć;) to choćby i z ciekawości można by zakupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest to do kupienia w Sony w naszym kraju znając życie nie będą wiedzieli o co chosi :D

Niestety nie ma czegoś takiego póki co w Polsce. Szukałem również ale z innym zastosowaniem polaryzacji (nawet wśród okularów 3D). Co najciekawsze spróbujcie wziąć 2 płytki polaryzujące (np 2 pary okularów) i ustawcie jedne za drugą. Jedną z nich przekręćcie o 90 stopni i wtedy nic nie da się podejrzeć przez nie :) (Ameryki nie odkryłem).

Póki co nie udoskonalony 3D w TV na tyle aby można było kręcić głową dowolnie. Tyczy się to technologii aktywnej oraz pasywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądanie 3d w pionie to nie kwestia niedoskonałości technologii - tylko fizyki. obraz 3d jest filmowany w poziomie i w tej samej płaszczyźnie musi być oglądany by była pełna głębia. jak chce się 3d w pionie to ... trzeba obrócić tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego, co wyczytałem, to w USA wysyłają klientom za free jak się pomęczy tamtejszą obsługę klienta

można też te filtry kupić, ale cena nie jest atrakcyjna - 22.31 USD za sztukę

https://www.services...087697065191270 (do BR200)

https://www.services...087697065191270 (do BR250)

wg mnie średnio się to opłaca - lepiej mając kogoś zaprzyjaźnionego w stanach zanabyć drogą kupna okulary do PS3, które eliminują niedoskonałości BR200/250 - Amazon i best buy sprzedają je za 29,90 $

Edytowane przez seba74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie seba74, i z tego co wyczytałem te filtry są dość delikatne, piszą ze sa mocno podatne na zarysowanie nawet podczas zwykłego czyszczenia.

Co do okularów PS z Amazona nie wyślą do PL ani nawet do DE, za to o dziwo np. juz takie Xpand103 tak :). Kupiłem dzisiaj okulary PS z ebay'a z US za 44$, jako drugie, jak dostane zdam relacje na forum.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem i chciałbym zapytać czy u Was też tak się dzieje. Problem dotyczy VOD TVP. Nie mogę nić pooglądać. Generalnie chodzi o Rodzinka.pl Wybieram odcinek, idzie reklama a w momencie kiedy ma iść serial, następuje przeskok na następny odcinek. Tu znowu idzie tylko reklama … i tak w kółko. Z Internetem nie mam problemu ponieważ ipla oraz tvnplayer działają bez problemu. Testowałem też vod tvp na andku i tam nie ma problemu, odcinki odtwarzają się prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sprawdzic dzis wieczorem. Powiedz tylko, ktory odcinek (czy dotyczy to wszysktich).

TVP VOD ogolnie dzialalo mi jak trzeba (Ranczo).

Mialem kiedys problem z ipla, ale okazalo sie, ze to u nich bylo cos nie tak z kodowaniem odcinka i sie wylaczal po kilku minutach...

Okularki do PS3 fajne, ale sporo ludzi pisze, ze to to samo co 250ki. Wygladaja nawet podobnie, wiec obstawiam, ze to to samo, tylko z nieco inna obudowa wokol oczu - zeby bylo ladne logo PS ;)

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg różnych wyczytanych opinii, w odróżneniu od BR200/250/750 okulary firmowane logo Playstation mają filtr zapobiegający utracie efektu 3D przy przechylaniu głowy do iluś-tam stopni, chyba 45 w każdą stronę

osobiście jeszcze nie sprawdzałem, bo dostanę je dopiero pod koniec grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...