Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

@Crash - W tej chwili sprawdzam. Rodzinka.pl (odc 73, 74), Barwy Szczescia, Paradoks od 10 itp.

Nie mam ŻADNYCH reklam na VOD TVP. Klikam dowolny odcinek i leci treść właściwa (55HX850), czyli film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem o wersję softu. Jeśli dawno nie aktualizował, to mogą być takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam najnowszą wersje i to jest chyba problem, ponieważ na wcześniejszej nie miałem problemu. Ostatnia aktualizacja miała zoptymalizować usługi sieciowe ..... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie cene tego tv w domomarket? 6200 za 55" - jakas sciema?

w sony powiedzieli mi 7000 ( z kolekcja bonda i garancja na 5 lat ), przedluzenie gwarancji do 5 lat po zakupie w innym sklepie kosztuje w sony 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hugo00

W Domomarket poczekasz do świąt, wtedy może być więcej promocji. Cytuję "Dostępny. Realizacja 21-30 dni".

Jak w Sony Center mogli powiedzieć 7K za 55HX850 kolekcją Bonda jak w ulotce mają cały czas 7699? http://www.sony.pl/hub/sony-centre/2

@Crash

Wczoraj obejrzałem jeden odcinek (74 chyba) Rodzinka.pl bez problemu, a przy następnym odpaleniu innego odcinka (chciałem odpalić odcinek 1) wpadłem w taką pętlę o której pisałeś - co chwilę leciała ta sama reklama. Nie wiem czy to może mieć związek ale w tym samym momencie, gdy odpalałem odcinek 1 wszedłem w opcje obrazu, aby coś tam poregulować. Sprawdzę wieczorem czy da się ten sposób powtórzyć błąd. Moim zdaniem to jest jednak jakiś problem z usługą VOD po stronie TVP - pchają tam reklamy i coś im nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash, ja mam starszą wersję oprogramowania i problem jest ten sam. Wpada w pętlę reklam albo np. wybieram jakiś film a włącza się zupełnie inny. Chyba coś przebudowują na vod tvp/tvn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff no to git, teraz tylko pokaże te posty żonie i będę miał lajcik :hura: a tak poważnie to trzeba poczekać, może rzeczywiście coś TVP kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie działa VOD - TVP, od ponad tygodnia próbuję puścić coś z programów dla dzieci córce - ciągle reklamy. Oprogramowanie tv mam aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam za off top. Pare stron wczesniej pisaliscie o motionflow i trybie filmu. Instrukcja opisuje te tryby dosc schematycznie, tryb filmu 1 powoduje plynny obraz ale az nienaturalnie a tryb 2 wogole cos zmienia w obrazie bo nie ma takiej diametralnej roznicy miedzy wyl a trybem 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest offtop Whiplash:-)) Tryby filmu to tryby automatyczne (automat 1 i 2), działąjące w połączeniu z motionflow. To, że włączysz jeden z nich nie oznacza, że cały czas ma to wpływ na obraz (stąd automat - włącza się kiedy potrzeba). Dużo zależy od materiału (filmu, koncertu itd.) oraz sygnału (1080i, 24p czy SD). Wszystko to razem wpływa na efekt działania tych opcji. U siebie, po kilku próbach tryb filmu wyłączyłem całkowicie. Wystarcza mi tylko łagodny motionflow, który działa bardzo delikatnie i wpływa tylko na brak rozmazywania obrazu w ruchu, czyli to o co mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. manuala tryb 2 wyswietla film wygladem zblizony najbardziej do oryginalu. Tryb 1 jest dobry na pokaz bo plynnosc robi sie oszalamiajaca ale na dluzsza mete obraz zaczyna byc nie naturalny a w dodatku czasem potrafi przyciac a to widac przy takiej plynnosci. Ja aktualnie mam wlaczony tryb2 czyli ten "true cinema" i jest ok, ladny plynny obraz.

Btw. zauwazyliscie ze motionflow powoduje artefakty obrazu np. podczas meczu kiedy kamera szybko sie przemieszcza to wokol belki z wynikiem robi sie otoczka rozmazanego tla. Po wylaczeniu MF wszytko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdźcie u siebie ten VOD TVP, bo mi od wczoraj już wszystko działa ;) chyba uporali się z tym błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. manuala tryb 2 wyswietla film wygladem zblizony najbardziej do oryginalu. Tryb 1 jest dobry na pokaz bo plynnosc robi sie oszalamiajaca ale na dluzsza mete obraz zaczyna byc nie naturalny a w dodatku czasem potrafi przyciac a to widac przy takiej plynnosci. Ja aktualnie mam wlaczony tryb2 czyli ten "true cinema" i jest ok, ladny plynny obraz.

Btw. zauwazyliscie ze motionflow powoduje artefakty obrazu np. podczas meczu kiedy kamera szybko sie przemieszcza to wokol belki z wynikiem robi sie otoczka rozmazanego tla. Po wylaczeniu MF wszytko wraca do normy.

Jestes pewien ze to od MF ? hmmm, osobiście nigdy nic takiego nie zaobserwowałem żadnych widocznych artefaktów, a tym bardziej jakiegoś rozmazywania, nie raz tez tak myślałem ze MF wprowadził jakiś konkretny artefakt na ekranie, jednak włączenie/wyłącznie jego w danym momencie rozwiało moje wątpliwości.

Mecze u nas nadawane są w mocno średniej jakości z niskim bitratem porównując np. do niemieckich transmisji nawet takie na TVP HD i stąd widoczne nieraz rozmazania czy nawet makrobloki.

Nic nie przytnie jak jest ustawiona ultra płynność (np. Łagodny + Automat.1), ew. przycinki wynikają z problemów źródła sygnału (np. problem z poprawnym odtwarzaniem 23.976fps) i MF na pewno ich nie zatuszuje przy tak płynnym obrazie będą szybko widoczne.

Crash - u mnie działa, na ogół te serwisy różnie działają czasami reklamy sie potrafią zapętlić i nie odpala właściwego materiału zarówno na TVP jak i Ipla, choć zdarza sie to nie często jednak występuje czasami. Definitywna wina samych serwisów które są ciągle modyfikowane i zmieniają swoją zawartość.

Kiedyś było lepiej z tym jeszcze nie tak dawno nie było tam w ogóle reklam i od razu uruchamiał sie właściwy materiał.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crash sprawdziłem dopiero dziś, działa oki, btw ... dzięki za skin pod GP3, na satclubie nie miałem okazji podziękować ^_^

Swoją drogą Panie i Panowie przydałaby się wtyczka HBO Go na nasze tv. Skoro LG ma, dlaczego nie Sony.

Edytowane przez vattax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam to chyba przez androida?

obraz1oq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... tego nie wiedziałem. Rzecznik HBO na FB zachwala aplikację HBO Go na LG, myślałem że to taka sama apka jak ipla czy tvn player.

Edytowane przez vattax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe pytanko..

Robiłem próbę z pendrive 2GB/FAT32. Zdjęcia i filmy w katalogach.

Po włożeniu do TV wszystko działa. Natomiast po umieszczeniu go w routerze TP-Link TL-WR1043ND i uruchomieniu "USB Media Server" - telewizor widzi router i jest dostęp do wszystkich katalogów, ale nie widać żadnego pliku do odtworzenia? Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę że telewizor nie jest w stanie odpowiednio współpracować z tym serwerem. Coś tam widzi, ale jednak nie potrafi rozpoznać materiałów. Spróbuj na przykład wgrać same filmy bezpośrednio na pamięć bez żadnych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze to od MF ? hmmm, osobiście nigdy nic takiego nie zaobserwowałem żadnych widocznych artefaktów, a tym bardziej jakiegoś rozmazywania, nie raz tez tak myślałem ze MF wprowadził jakiś konkretny artefakt na ekranie, jednak włączenie/wyłącznie jego w danym momencie rozwiało moje wątpliwości.

Mecze u nas nadawane są w mocno średniej jakości z niskim bitratem porównując np. do niemieckich transmisji nawet takie na TVP HD i stąd widoczne nieraz rozmazania czy nawet makrobloki.

Nic nie przytnie jak jest ustawiona ultra płynność (np. Łagodny + Automat.1), ew. przycinki wynikają z problemów źródła sygnału (np. problem z poprawnym odtwarzaniem 23.976fps) i MF na pewno ich nie zatuszuje przy tak płynnym obrazie będą szybko widoczne.

Wydaje mi sie ze MF powoduje te rozmazania bo po wylaczeniu jest ok. Zalezy tez od transmisji, czasem cos tam widac czasem jest ok.

Co do trybu filmu na ustawieniu automat 1 i MF łagodny, standardowy itd widac ze czasem przytnie obraz czy to z N czy z DVD tu obraz mamy 1080i50 wiec 25 klatek. Myslem ze TV mam uszkodzony ale poszedlem ze swoja plytka do sklepu i na innym egzemplarzu tez zauwazylem takie delikatne przyciecia. Tryb film aut1 robi teatr z obrazu i dlatego na tym ustawieniu bardzo widac jak czasem cos przytnie. Jesli masz mozliwosc to potestuj. Mowa oczywiscie o HX750 ;)

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mowa oczywiscie o HX750

To kolega pomylił tematy... o HX750 jest osobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, coś jest nie tak, na HX850 nie widzę tego problemu. Nie używam już ustawienia automat 1, również wolę automat 2 i do tego łagodny MF.

A co z tworzenie realizmu? Do czego to jest? Używacie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawia głównie ostrość/rozdzielczość, usuwa ewentualne zakłócenia mówiąc w skrócie, zależy wszystko od sygnału, do treści internetowych jak najbardziej sprawdza sie rewelacyjnie (zobacz test na pierwszej stronie) np. ustawienie Automat, do telewizji tez używam w delikatnym zakresie na ustawieniu Ręczne i rozdzielczość ~25 (dla Component) dla HDMI pewnie dałbym trochę mniej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylilem tematow, myslem ze zobaczycie w stopce ze mam 750 :) To bardzo podobne modele a temat o 750 lekko zamiera a tu bylo wspomniane o MF dlatego napisalem, mysle ze nic sie zlego nie dzieje. Dla mnie nie da sie ogladac w trybie aut1, straszny teatr, mega plynnosc ale wyglada to nienaturalnie. Tryb 2 juz tak nie rzuca sie w oczy ale moim zdaniem delikatnie poprawia plynnosc i nie tworzy jeszcze teatru.

Wczoraj pobawilem sie MF i zobaczcie jak fajnie obraz wyglada w trybie filmu 2 i MF na Wyrazny Plus. Moim zdaniem nie ma jeszcze teatru, obraz plynny, szkoda tylko ze tak sie przyciemnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...