Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

tomwpr dziękuję za wyjaśnienie kwestii DLNA w mojej sprawie. Tak się składa że posiadam same pliki .mkv oraz .avi (xvid) praktycznie w większości przekraczające wielkość 2GB. Szkoda że nie mogę potwierdzić twojego zdania odnośnie innych formatów bo niestety nie posiadam pliku .m2ts w wielkości większej jak 2GB. Z drugiej strony jeśli to prawda to coś nie tak z Sony że daje odtwarzać rozszerzenia plików ale z mniejszą wielkością pliku, a z większą już nie. Pewnie zastanowiłbym się nad zakupem telewizorów Sony gdybym wiedział o tym wcześniej. Napisze jeszcze odnośnie PS3 Media Serwer którym miałem okazję się pobawić i działało to u mnie ale niestety jest to rozwiązanie które mnie nie satysfakcjonuje ze względu na to żeby coś uruchomić muszę mieć włączonego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

To mój pierwszy wpis i nie wiem czy w dobrym miejscu , jak jest lepsze to proszę o przekierowanie.

Mógłby ktoś powiedzieć mi czy można w jakiś sposób podłączyć (żeby działał trzeci głośnik) podstawkę od telewizora? Muszę go powiesić a szkoda mi stracić jakość dźwięku. I jak w ogóle wygląda wiszący soniak ( nie ma jakichś widocznych otworów od spodu? ) To będzie moje pierwsze 3D ale nie wiem czy przy sygnale z Multimediów i braku odtwarzacza blueray cokolwiek da się oglądać w 3D , może z jakichś zewnętrznych nośników?

Pozdrawiam forumowiczów bo sporo się naczytałem waszych wypowiedzi i to zdecydowało na wybór tego modelu.

Edytowane przez marasek2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomwpr dziękuję za wyjaśnienie kwestii DLNA w mojej sprawie. Tak się składa że posiadam same pliki .mkv oraz .avi (xvid) praktycznie w większości przekraczające wielkość 2GB. Szkoda że nie mogę potwierdzić twojego zdania odnośnie innych formatów bo niestety nie posiadam pliku .m2ts w wielkości większej jak 2GB. Z drugiej strony jeśli to prawda to coś nie tak z Sony że daje odtwarzać rozszerzenia plików ale z mniejszą wielkością pliku, a z większą już nie. Pewnie zastanowiłbym się nad zakupem telewizorów Sony gdybym wiedział o tym wcześniej. Napisze jeszcze odnośnie PS3 Media Serwer którym miałem okazję się pobawić i działało to u mnie ale niestety jest to rozwiązanie które mnie nie satysfakcjonuje ze względu na to żeby coś uruchomić muszę mieć włączonego PC.

no niestety SONY ma taką popapraną politykę, nie pozwala odtwarzać plików w tych najbardziej popularnych formatach. Niestety ja w podobny sposób jak Ty wpadłem, bo również do końca nie wiedziałem, że tak beznadziejnie to będzie działać. Wszędzie pisali, że TV odtwarza wszystko po DLNA i to mi w zasadzie odpowiadało, bo chciałem odtwarzać pliki po DLNA prosto z routera z podpiętym dyskiem bez włączania komputera. Później okazało się, że chodziło o odtwarzanie plików po DLNA ale z wykorzystaniem programów do konwertowania plików w locie do zjadliwego formatu. Bez konwertowania działają mi jedynie pliki m2ts (Blu-ray). TV nie chce odtwarzać wszystkich plików .mkv i większości .avi (xvid) z wyższą rozdzielczością. Po wielu próbach obejścia problemu zdecydowałem, że zbuduję HTPC pod TV i mam ich gdzieś. Szkoda, że Sony tak robi, to byłby naprawdę świetny TV gdyby nie to. Jakość obrazu jest OK, TV jest super, ale pod omawianym względem już nie. Funkcje multimedialne i internetowe kuleją, SONY powinno to szybko zmienić, bo niedługo skończy jak NOKIA. Inni producenci pozwalają na odtwarzanie wszystkiego, a ich funkcje internetowe również działają lepiej, szybciej i przyjemniej. Edytowane przez tomwpr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie okulary 3D Playstation zakupione na ebay'u, trochę to trwało zanim dotarły bo wysłane były z US (nigdzie indziej ich nie mogłem znaleźć żeby zakupić)

Co mnie skłoniło do zakupu tych ze okularów, przede wszystkim bardzo dobre opinie użytkowników na zagranicznych forach, główną ich zaletą nad modelami BR250, BR750 są filtry polaryzacyjne które pozwalają na przekrzywianie głowy na boki podczas oglądania 3D a efekt nie ucieka.

Mogę to potwierdzić filtry są i działają, po przekrzywieniu głowy na bok efekt 3D zostaje nic się nie rozjeżdża kolory pozostają bez zmian itp. jedynie im większe przekrzywienie tym obraz staje się ciemniejszy, ale nawet leżąc da się z nimi oglądać film mając przechyloną głowę :) co w modelach BR250,750 było niemożliwe.

Sama jakość obrazu jest na pierwszy rzut identyczna z nimi jak z modelami dedykowanymi do TV (z czasem jeszcze to zweryfikuje dokładniej)

Jeśli natomiast chodzi o komfort noszenia, to jest mniej więcej poziom BR250, wydaje mi się ze są nawet odrobinę lżejsze od nich, ale na pewno nie są tak lekkie i wygodne jak BR750, mogą tez lekko uciskać osoby z większą głową.

Z zalet na pewno matowy plastik który się nie palcuje jak w modelu BR250, dodatkowo maja przełącznik główny ON/OFF akumulatorka, warto tez dodać ze szkła są fabrycznie zabezpieczane naklejkami foliowymi.

W zestawie są okulary, pokrowiec szmaciany (mięciutki zamsz), bardzo krótki kabelek USB do ładowania, instrukcja.

Zapomniałbym dodać okulary są kompatybilne nie tylko z urządzeniami Sony, na pudełku podane jest ze są kompatybilne z Sony, Samsung, Panasonic, Mitsubishi, Toshiba, Sharp, z urządzeniami które używają transmitera IR, mogę tylko napisać ze z Sony HX850 naturalnie współpracują wyśmienicie.

Porównanie wideo

62199320.jpg

65427748.jpg

18343356.jpg

11023061.jpg

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jak pamiętam ok 185zł z przesyłką z US, przesyłka "USPS First Class Mail International"

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac, mógłbym Cię tak skromnie poprosić o jakiś osobny temat, jakieś fotki porównujące z TDG-BR250 (na wprost do TV, pod kątem itd - zdaję się na Twoją inwencję :) ).

Jestem ciekaw do jakiego kąta odchylenia od płaszczyzny horyzontalne będzie dobrze oddawało 3D (oczywiście nie liczę na 90 stopni, choć przy PS3 Move przydałoby się ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie moge porównać tylko do BR750, BR250 juz nie mam.

Powiem tak, do przechyłu ok 45 stopni tych okularów Playstation da sie jeszcze oglądać jest tylko znacznie ciemniej, kolory, crosstalk sie nie zmieniają nawet pod takim przekrzywieniem, natomiast przy BR250, 750 już lekkie przechylenie głowy na boki ingeruje w kolory a jeszcze przy większym zaczyna pojawiać sie crosstalk, przy powiedzmy 45 stopniach jest tak jakby się nie miało w ogóle okularów.

Takze troszke się dziwie ze w BR750 nie dodali tego filtra jak w tych okularach PlayStation, natomiast tak jak pisałem wygoda BR750 jest duzo większa, mozna zapomnieć ze sie ma w ogóle okulary na głowie, czego nie można powiedzieć o tych PlayStation czy BR250.

Oczywiście nie zapomnijmy ze takie przechylanie głowy ma raczej rzadko miejsce, bo jak sie siedzi to sie trzyma okulary niemal idealnie w poziomie.

Jak dla mnie idealne okulary byłoby to połączenie BR750 + filtr polaryzacyjny z tych PS + trochę większe szkła jak te w BR750, jak i włącznik w innym miejscu (nie cierpię włączać BR750)

Jeszcze jedna rzecz temperatura barw na tych okularach PS jest cieplejsza jak na BR750, jak dla mnie to zaleta.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów to w rtv euro agd nabyłem wczoraj 2 pary 750ki za 469 zł co wydaje mi się dość dobrą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej, świetny deal, ja dałem prawie tyle za 1szt. :)

Btw. ciekawią mnie jeszcze mocno okulary Xpand X104LX1, tez są uniwersalne i maja filtry (zachód również chwali)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne PeterMac, dałbyś radę wolną chwilą zrobić jakąś fotkę pod kątem 45* w 750-kach i PS3-kach?

Będę multo multo zobowiązany ^_^ .

Polarek niby taka prosta i oczywista rzecz a cieszy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polaryzacja_fali

P.S. kąt 45* to po części max zakres TV 3D oraz filtra polaryzacyjnego. Spróbujcie sobie zwykłe okulary z polarkiem przekręcić o 45*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie coś wrzucić w wolnej chwili, o ile wyjdzie i będzie coś widać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch miesięcy mam 55hx850 i jeżeli chodzi o jakość obrazu, funkcjonalność, aplikacje internetowe, obraz 3D to rewelacja. Jest tylko jeden mankament: nie czyta z pendrive plików txt zawierających napisy do filmów. Jest to naprawdę wkurzające.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W poniedziałek zakupiłem KDL-46HX855 w Centrum Sony. Wczoraj wieczorem dopiero go odpaliłem. Po uruchomieniu i bez zmiany parametrów w całkowitych ciemnościach widzę delikatne latarki w dolnych rogach (bardziej w prawym) poza tym delikatna chmura na dole ekranu nad diodą sygnalizacyjną trybu pracy. Nie wiem czy źle nie zrobiłem, że nie sprawdziłem TV w SC. Pewnie i tak u nich bym tego nie zauważył. Dzisiaj trafiłem na forum i przeczytałem 57 ston które skłoniły mnie aby do Was się zwrócić. Panowie jak dokonać testu telewziora jakie pliki, skąd pobrać aby clouding, branding itp.

Chcę wiedzieć czy TV jest ok i jest to normalne. Czy może telewizor zamienić na inny model. Jakie fotki zrobić przy jakich testach abyście zerknęli na to Waszym okiem jako użytkownicy podobnego modelu.

Dodam że w dolnych rogach gdzie są latarki telewizor jest cieplejszy niż w pozostałych miejscach.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rychu81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odpowiednich dla niego ustawień, czyli przede wszystkim podświetlenie matrycy w granicach od Min. - 2 max przy wył. funkcji czujnika światła, jesli z wł. to mniej więcej 6-8. Sprawdź tez czy na danym wejściu jest włączona Dynamiczna kontrola LED w ustawieniach Zaawansowanych.

W menu gdzie Dynamiczna kontrola LED jest nie aktywna w ogóle małe latarki na dole bedą widoczne wieczorem, cloudingu nie powinno być.

Tutaj masz plansze testowe CalMAN w formacie MP4 które TV przeczyta np. po sieci czy z pendrive, na których mozesz sobie sprawdzic takie rzeczy jak np.Vertical Banding na planszach 10 Step Grayscale.

http://www.wuala.com...blic/MP4-2c.exe

http://hdtvpolska.co...580#entry278416

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odpowiednich dla niego ustawień, czyli przede wszystkim podświetlenie matrycy w granicach 1-3 max przy wył. funkcji czujnika światła, jesli z wł. to mniej więcej 6-7. Sprawdź tez czy na danym wejściu jest włączona Dynamiczna kontrola LED w ustawieniach Zaawansowanych.

W menu gdzie Dynamiczna kontrola LED jest nie aktywna w ogóle małe latarki na dole bedą widoczne wieczorem, cloudingu nie powinno być.

Tutaj masz plansze testowe CalMAN w formacie MP4 które TV przeczyta np. po sieci czy z pendrive, na których mozesz sobie sprawdzic takie rzeczy jak np.Vertical Banding na planszach 10 Step Grayscale.

http://www.wuala.com...blic/MP4-2c.exe

http://hdtvpolska.co...580#entry278416

Czyli mam rozumieć, że dynamiczna kontrola LED nie działa wszędzie np. w Menu. A co do tej chmurki na diodą sygnalizacyjną to efekt był taki, że po wybraniu wejścia np. HDMI1 obraz na dole jest ok. ale jak na pilocie nacisnę klawisz "digital" to na ekranie po prawej stronie pojawia się napis w rodzaju "Funkcja nie dostępna" a po lewej wtedy widać chmurkę na diodą taką jakby poświatę, poza tym jest to widoczne w czasie wyświetlania Menu widać że obraz jest delikatnie jaśniejszy w tym miejscu. Testy przeprowadzę w domu wieczorem i podeślę fotki. Kupując TV za ponad 5 tys. chcę wiedzieć że TV jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Menu nie działa DKL. Mała poświata od napisu takiego na zupełnie czarnym tle będzie widoczna - norma (TV ma strefy)

__

Na prośbę kolegi eM!

3D Playstation

BR750

[media=]http://youtu.be/9HByUdC0_wg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to tylko film. ale okulary wydają się być naprawdę bardzo dobrą alternatywą - po filmiku wydaje mi się że dobrze składają obraz pod kątem ( co prawda za cenę przyciemnienia), ale i tak dobrze to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z odtwarzaniem filmów z usb. Pierwsza sprawa to napisy. Jaki format jest odczytywany? Mam film, napisy mają taką samą nazwę, format .txt i { } (nie znam dokładnej terminologii w tym aspekcie) i telewizor ich "nie widzi". Funkcja zmiany formatu obrazu na NAPISY też zawodzi, gdyż pojawia się komunikat, iż format nie jest dostępny. A po wciśnięciu przycisku "erkanu z kropkami" po prawej stronie od przycisku 0 pojawia się informacja "Funkcja niedostępna w bieżącym trybie wejścia". Czy istnieje jakiś inny magiczny przycisk na pilocie czy może trzeba coś włączyć w opcjach, czy może wymagany jest inny format napisów np. .srt albo [ ] lub czasowy? Druga sprawa - czy istnieją granicę dolne i górne odczytywanej rozdzielczości filmów? Miałem film o rozdzielczości 624x352, jednak odtwarzanie było niemożliwe - taki się pojawił komunikat. Jeszcze jedna, mniej ważna sprawa. W artykule rozpatrywany był wątek aplikacji internetowych i możliwości korzystania z facebooka i twittera przez SEN. Twitter mam, ale po facebooku ani śladu, a na zdjęciach w artykule widać wyraźnie ikonkę Facebooka w SEN. Czy trzeba to jakoś dodać? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowane przez tyrion12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem napisy należy wmuxować w film. Co do facebooka masz najnowszy firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem TV pod kątem brandingu i jest ok. Ale efekt latarek mam nadal nawet przy DKL, podświeltaniu 6-7 z czujnikiem światła. Nagórze jest ok , ale na dole niestety nie. Ewidentnie nad diodą czuwania jest jaśniejszy obraz. Zamówiłem na czwartek po świętach serwisanta z Sony bo przy okazji okazało się że jest problem z pilotem a mianowicie z klapką. W SC powiedzieli mi że lataki przy krawędziowym LED to norma a chmurka nad diodą się musi wygrzać :)

Mam problem z wrzuceniem fotki. Kto podpowie jak wrzucić aby nie dostać ostrzeżenia że za duża?

Edytowane przez Rychu81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a gdzie mogę to sprawdzić, bo nie mam zielonego pojęcia.. ?

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/c_sup_europe_co_sys.html

Rychu81 - bandingu nie brandingu ;) z tym wygrzewaniem to tez gdzieś czytałem na zagranicznym forum ze z czasem tego typu rzeczy lekko sie korygują, ile w tym prawdy nie wiem. Co do latarek małe będą widoczne, ale podczas normalnego oglądania z DKL powinny być ledwo co widoczne, przynajmniej tak jest u mnie.

Wrzuć fotki np. na imageshacka (trzeba sie zalogować) albo na tinypic.com (bez logowania), jak wrzucisz nawet większą fotkę to sie dopasuje do wymiarów forum z automatu, mysle raczej ze ważniejszy jest sam rozmiar aby nie zajmowała zbyt dużo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post, zapomniałem edytować.

Nowy soft PKG1.700EUA

Tradycyjnie zmiany :)

  • This software includes the improvement for internet services performance

Ktos pisał ze zostało tez zmienione EPG na bardziej rozbudowane (nie mam jak sprawdzić bo nie uzywam DVB-T)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mnie może oświecić jak edytować listę kanałów aby niektórych kanałów nie było na liście. Mam poważny problem z tym gdyż Sony W4500 nie było z tym problemów a w HX850 to wyzwanie.

Edytowane przez NETCOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...