Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, ze coś złego się dzieje, dla mnie możesz pisać nawet o koparce "Białoruś" ale to jest trochę bez sensu. Twierdzisz, że temat 750 zamiera a jednocześnie sam się do tego przyczyniasz bo piszesz w temacie o 850. To nie są takie same telewizory a różnice tkwią także w systemiem Motionflow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i samych procesorach, HX750 to procesor jedno rdzeniowy, 850 to dwa rdzenie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak pytałem w jakimś wątku czy MF na hx750 i 850 się czymś różni była odpowiedź że w zasadzie nie.

chyba ktoś z testujących tak napisał (gmeru?).

w sumie logiczne byłyby dodatkowe tryby MF na hx850 a nie zmiana sposobu działania "wspólnych" trybów.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak troche z innej beczki co sadzicie o promocji w rtv euro agd KDL-40HX850 + kolekcja BD "Bond" + 2 x okulary TDGBR250W za 4799 cena chyba dobra????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono specjalistów od Sony. Panowie przymierzam sie do kupna soniaka i takie małe zapyttanie, bo duzo mowicie o 46, 55, a prosze mi powiedzieciec czy jest jakas duzo róznica w obrazie , kolorze i tych wszystkich głębiach czy tez aktualizacjach oprogramowania miedzy tymi modelami aaa 40 cali? (oczywiście oprócz wymiarów)

Prosiłbym bym również o podpowieć jakie do tego telewizorka byłoby odpowiednie kino domowe tak do 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Kina domowego nie dobiera się do telewizora tylko do warunków lokalowych (przez pryzmat finansowych niestety również) oraz uzależnia od swoich preferencji (jakie brzmienie lubimy itd.). Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie np. Marantz, Denon a inny poprzestaną na Sony. Możliwości jest bardzo wiele a najwięcej zależy od warunków, w których ten system będzie pracował. Znam człowieka, który tylne głośniki od kina za każdym razem stawia gdzies po bokach , na półkach z książkami, bo nie ma miejsca:-)) W takim przypadku nie pomoże i system za 130 tys. zł. "Kino" to nie tylko amplituner ale również kolumny - szeroki temat. Jeśli chodzi o różnice w obrazie - takie mogą występowac w pewnych granicach bez względu na rozmiar matrycy (np. miedzy róznymi 46HX850). A generalnie im większa matryca w lcd tym większa szansa na pojawienie się np. efektu vertical banding. Łatwiej tez zauważyć nierównomierności podświetlenia (na hx850 40 i 46 nie widać ich w ogóle). 40 calowa wersja pod względem możliwości ustawień obrazu (w tym kalibracji) oraz osiągów będzie identyczna jak wersje większe. Aktualizacje oprogramowania wychodzą najczęściej dla danego modelu, bez względu na wielkośc matrycy (a więc np. wszystkie HX850).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos - ja tez trzymam tyły obecnie na półkach z książkami :), w sumie takie kolumny półkowe to nic złego w zastosowaniu do kina, wystarczy zobaczyć na ofertę np.Klipscha ile mają modeli półkowych tzw."Bookshelf"

Tak jak pisze kolega Xelos nie dobiera się kina pod telewizor :), dobierać to można ale kolumny do wzmacniacza/amplitunera.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu i oczekiwań. Jeśli zapytasz jakiego audiofila czy postawiłby kolumnę na półce to nie będzie wiedział o co pytasz:-)) Tylko standy albo podłogowe, inaczej "gra" cała szafa a nie o to chodzi. Oczywiście producenci mają w ofertach także "pólkowce", bo tak im nakazuje marketing a zresztą do niektórych zastosowań wystarczy. Ja w przykładzie pisałem jednak o znajomym, który za każdym razem kiedy coś ogląda to rozstawia te tyły na nowo i na dodatek nie są one z tyłu tylko po bokach, z braku miejsca:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObrze, dziekuje, to juz pisze jak mam warunki lokalowe, pokój 24m ,6/4 , telewizor bedzie stał na połowie sciany 6 metrowej , ogladanie bedzie z 3,5 metra, .no bo tak sie zastanawiam czy jest jakaś duża róznica w oglądaniu bo cenowo to wychodzi 1000zł.

Jakiś taki przykładowy zestaw zebym miał rozeznanie , co gra czysto i ma fajną głębie basową. czy lepiej będzie kupic osobno amplituner plus odtwarzacz czy 2 w jednym. Wiem wiem ze kazdy lubi coś innego. Prosze tylko o jakis podgląd na rzecz. jaka marka lepsza jakie kolumny lepiej graja. tak o poprostu. albo co wy macie w domu i jestescie zadowolenie albo znajomi .

To obszerny temat i trudno doradzic ale moze cos zasugerujecie.

Jeszcze sie zastanawiałem na tym philipsem z serii 8 badzo fajna maszynka i tak porównuje jak moge z tym 850, bo panasonic wt50 to raczej gorszy od nich dwóch,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że jeśli odległość 3.5 metra i mówimy o poważnym oglądaniu (tzn. nie tylko wiadomości) to minimum 55 cali. Jeśli chodzi o kino to zawsze lepiej osobno - amplituner razem z odtwarzaczem, lepiej od razu zapomnieć o czymś takim. Konkretnych propozycji nie podam, sam mam system stereo ale za cenę, którą podałeś to szczerze mówiąc można dostać tylko niezłe kolumny (albo jakiś amplituner) ale nie jedno i drugie. Oczywiście mozna kupić całe "kino domowe" za 1000 zł ale wtedy to już naprawdę wszystko ejdno co wybierzesz. Dobre komponenty niestety mają swoją cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz racje ze za 3 klocki to nie zawojuje z kinem, ale zawsze to bedzie lepsze granie niz za 1000:) dziekuje za rade, teraz przegladam ceny tv i promocje, jedni dodaja okulary inni maja nizsza cene bez okularów. moze lepiej poczekac do świąt , moze wtedy bedzie jeszcze lepiej, w co wątpie bo raczej te modele maja stałe mocne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapewne masz racje ze za 3 klocki to nie zawojuje z kinem, ale zawsze to bedzie lepsze granie niz za 1000:)

Zgadzam się. Będzie dobrze, tylko przemyśl zakupy, popatrz, posłuchaj i dopiero decyduj:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże chcesz z 3,5 m oglądać 40 cali?Alladyn dla mnie z tej odległósci 60 cali to mało!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehhe , dzisiaj znajomy mowi tak, zaczynalem od 32 a teraz 47 to malo hehehe, a dla mnie to strasznie duzy telewizor. wiesz jak sie jedzie na samsungu 29 heheh to teraz nawet 40 jest duza hehhe :) ja to mam wrazenie ze mi oczy wysiądą jak bede patrzyl w taką wielka matryce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnią się tunerami (855 ma dodatkowo dvb-s). Nie wysiądą Ci oczy, nie obawiaj się. Jeśli tylko możesz kupuj 55 cali, bo za tydzień stwierdzisz, że 46 jest za mały. Ja swój 46 oglądam z około 180 cm i uwierz mi, jest optymalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Już 3 dzień walczę z ustawieniami obrazu(dodam,że telewizor jak i obraz jest bajeczny)Nie mogę skalibrować profesjonalnie ,ponieważ w mojej miejscowości nie mam takiej możliwości.Boję się ,że posadzę oczy zanim mi się uda dobrze ustawić.Byłby ktoś tak miły i podesłał pełną kalibrację jego telewizora.Zdaje sobie sprawę,że to indywidualna sprawa ,ale miałbym jakieś porównanie.Ustawienia fabryczne niestety wyglądają efektownie,ale po godzinie mam wrażenie ,że dostałem piaskiem w oczy.Dziękuję za ewentualną chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę nakierować Cię we właściwym kierunku, bo podawanie konkretnych wartości kontrastu czy nasycenia mija się z celem. Tryb obrazu "kinowy", odcień "ciepłe 2", motionflow łagodny (ale to już wg uznania), wszelkie podbicia kontastu, "bielsza biel" itp wyłącz, podświetlenie matrycy na 2-3 (przy motionflow łagodny lub standardowy, przy wyższych proporcjonalnie zwiększaj). Niestety w taki sposób nie da się skorygowac i ustawić wszystkiego (np. wzmocnienia czy przesunięcia rgb nie masz co ruszać bez kalibratora i jego sprzętu). Mam też dobrą wiadomość odnośnie profesjonalnej kalibracji - Maciej Koper z naszego Forum jeździ po całej Polsce i miejsce zamieszkania nie jest tutaj problemem. Wystarczy się umówić, trochę zaczekać i po sprawie:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wysłalo dwa razy - ten post do usunięcia.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem na 60 cali Philipsa z 21 cali Sony CRT.Powtarzam jak mantrę(choć też sie wahałem)-tv nie moze być za duży nigdy(niestety zawsze jest za mały) .Ludzie oglądają projektory ponad 100 cali w warunkach mieszkaniowych w blokach.Kolega tak ma w pokoju 25 metrów kw.I jest super.Alladyn219 nie kupuj 40 będziesz żałował.

Dziś oglądałem Avatar w 3D na blu ray.Jedyne co mi przeszkadzało .. to zbyt mały ekran.Nie mam powodu Cię kłamać.Do efektów 3d trzeba dużego ekranu.Oglądałem też Gladiatora razem z żoną i sama stwierdziła pomimo ze wsklepie 60 cali był ogromny na tle innych tv że teraz ten nasz jakoś zmalał przez ten miesiąc .Obraz z br ma pasy u góry i u dołu wiec jest jeszcze mniejszy.Mam od 3,5 do 4.5 metra odległosci ale wiele razy przybliżyłem sie na 2-2,5 metra.Inna sprawa jak ograniczają nas finanse,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja obrazu to podstawa jak i dźwięk, sam zastanawiam się nad czymś do mojego Sony. @trus74 jak chcesz to możesz sprawdzić jak Ci to pasuje http://reviews.lcdtv...alibration.html, ale profesjonalna kalibracja to już coś jeśli moja propozycja nie przypasi to dobrze jest zastanowić się na usługą naszego kolegi z forum.

Edytowane przez Urgentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alladyn219 - tak jak twierdza koledzy wyżej, 46'' jest dobry do ok 1,8m od ekranu, ja swojego oglądam z 1,6m i jest optymalnie, nie wyobrażam sobie teraz oglądać 40'' tym bardziej w 3D, a Ty chcesz z 3,5m 40'' dobre :).

Zobacz sobie tu masz porównanie crt 29'' do 40'', na wysokość ekranu nie ma dużej różnicy

http://www.displaywa...vs-40-inch-16x9

Na 3,5m to nawet 55'' bedzie stanowczo za mały, optimum to gdzieś 65, także zbieraj na 65HX950 :) albo kupuj 46'' i się przybliżysz na ok 2m.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.@Urgentino dzięki za link do stronki, pomogło mi. Po lekkich korektach zachwycam się pięknem obrazu. Jedynie co to muszę w dzień wyłączać czujnik światła a w nocy włączać bo jest za ostry-jasny obraz. Z pewnością jest to najlepszy telewizor w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale te ustawienia kalibracyjne na tej stronie co podał Urgentino to chyba z palca :) dla modelu HX750 i 850 wyszły im identyczne http://reviews.lcdtv...kdl55hx750.html

http://reviews.lcdtv...alibration.html

Poza tym było juz wielokrotnie mówione, nie kopiować centralnie ustawień kropka w kropkę od innych bo to nie ma żadnego sensu, tylko zastosować sie do porad wyżej kolegi Xelos.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...