Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb filmu automat1? Bo tylko tu cos moze zmienia ale dla mnie to juz zbyt duzy teatr i czasem artefakty. W trybie automat2 lub bez nie wmowisz mi ze MF dziala tak samo przy 1080i i 720p. Owszem zmniejsza nieco judder ale obraz tak samo sie rozmywa.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF działa tak samo na 1080i i 1080p, czyli poprawia płynność judder i polepsza ostrość rozdzielczość dynamiczną i nic sie kompletnie nie rozmywa. A skąd moja pewność ze tak jest wystarczy włączyć sobie test "Characters 1" na płycie testowej Hi-Definition Reference Disc która jest w 1080i zeby sie o tym przekonać czy na podobnych płytach testowych w 1080i.

Oczywiście tryb filmu Automat 1 w połączeniu z MF np. Łagodny powoduje zbyt duzy teatr.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesli "łagodny" to albo tryb filmu na off albo automat 2. Automat 1 daje mega teatr. Jeśli motionflow nic nie wnosi to jest coś nie tak ze źródłem sygnału. Jak pisałem, telewizor zawsze pracuje na sygnale progresywnym więc zmiana z 1080 na 720 może oznaczać jedynie mniej danych do obliczeń (w SD będzie jeszcze mniej) ale zasada działania i skutek pozostają bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF dziaa tak samo na 1080i i 1080p, czyli poprawia pynno株udder i polepsza ostro栲ozdzielczo栤ynamiczn i nic sie kompletnie nie rozmywa. A skd moja pewno栺e tak jest wystarczy wczy栳obie test "Characters 1" na pycie testowej Hi-Definition Reference Disc kt�jest w 1080i zeby sie o tym przekona栣zy na podobnych pytach testowych w 1080i.

Oczywicie tryb filmu Automat 1 w poczeniu z MF np. agodny powoduje zbyt duzy teatr.

Moze podzielisz sie ta plyta....np w formie .ISO ;) albo moze masz linki gdzie tego szukac? :)

Klikni괥 z SGS2

Gmeru: Tak a na koniec będzie ban za piractwo

Edytowane przez Gmeru
Zalatuje piraceniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sory, że może nie na temat, ale chciałem zapytać czy wiecie, co się dzieje z cenami na ten TV 55hx850? Myślałem, że na jesień przy zbliżającej się premierze serii hx950 inne modele troszkę stanieją. A tu dziwne sprawy? Obserwuję od ponad m-ca ceny w necie i najniższe wahały się na poziomie około 6750-6800 (kilka sklepów internetowych). W marketach typu MM; EW; Saturn, EuroRTVAgd, cena około 7500.

Teraz jest na odwrót najniższe ceny w necie z 6740 skoczyły do 7600 (Neo24.pl), a w EuroRTVAgd to np. 6999.

Jak to się dzieje, że w sklepie internetowym przez miesiąc jest stała cena oscylująca przy 6750 a obecnie skoczyła do 7600??

Wiecie może jak powinny zachować się teraz ceny, bo ja już zgłupiałem. Czaję się na zakup 55hx850, ale nie chciałbym przepłacić i za jakiś czas żałować. Z drugiej jednak strony, czy ceny jeszcze spadną, czy też nie?

Jeżeli coś wiecie to doradźcie PROSZĘ :( czy jeszcze poczekać, czy nie ma, na co, bo jak wejdzie xh950 to SONY zaniedba sprzedaż modelu hx850, sklepy przestaną sprowadzać i egzemplarze się wyczerpią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny z czasem spadną jak na każdy produkt tylko nikt nie wie kiedy i jak dużo. Czasami niektóre sieci robią akcje obniżki cen żeby pozbyć się trochę towaru. Jeżeli nie jest to takie pilne to dobrze jest śledzić niektóre sieci, a i tu http://hdtvpolska.com/topic/681-promocje-i-okazje-jakas-ciekawa-promocja-napisz-jak-wiesz/page__st__860 jest dział dotyczący promocji więc też czasami zajrzeć dobrze. Ja znalazłem stronę http://www.bazarcen.pl/main.asp?suche=Sony+55HX850&x=37&y=5 zobacz jak tam kształtują się ceny modelu który Cię interesuje. Mnie natomiast interesuje ten model http://www.bazarcen.pl/chart_1810190.html celowo wskazałem Diagram zmiany ceny akurat ten model ma taki diagram na tej stronie, możesz posprawdzać inne modele i jak cena zmieniała się. Nota bene ciekaw jestem czy ktoś korzystał z oferty tej sieci http://www.domomarket.pl/ bo u nich ceny sprzętu porównaniu z innymi są naprawdę najniższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Urgentino

Sprawdzałem domomarket.pl. To jakaś ściema, albo ze mną jest coś nie tak. Znalazłem u nich 55hx850 i cena widneja 6110,64 PLN http://www.domomarket.pl/product_info.php?cPath=1000_1021&products_id=65135. Ale nie można tego wsadzić do koszyka. Nota bene sprawdzałem inne produkty na ich stronie i tam też nie ma przycisku włóż do koszyka?? Jest za to sprawdź dostępność. A tam przerzuca cię do strony nokaut.pl, a tam najniższa cena to 6746,00 na morele.net. Tą obserwuję od 02-10-2012 (6746,61 do 6808,38). Czy coś można wogóle kupić na domomarket.pl czy też nie.

Pozdrawiam

Tomek z Gdańska

Edytowane przez Azrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nie rozwijajcie off topiców w postaci dyskusji o sklepach internetowych. Tam wiadomo, że często handlują tym czego nie mają. A ceny zależą od wielu czynników - oprócz wieku danego modelu i premier innego, najważniejszym są kursy walut i marże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedą :) nie tylko BR200, 250, 750 z nim naturalnie działają a np. tez okulary 3D Playstation ktore sa w pewnych względach lepsze czytajac zagraniczne opinie uzytkownikow, ale nie wiem gdzie je kupic w PL, moze ktos wie ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dzieje, że w sklepie internetowym przez miesiąc jest stała cena oscylująca przy 6750 a obecnie skoczyła do 7600??

Wiecie może jak powinny zachować się teraz ceny, bo ja już zgłupiałem.

Zdarzają się fajne okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli żeby zawsze po uruchomieniu tv źródłem sygnału było hdmi1 - do tego wejścia podłączony mam dekoder. W Panasie ustawialem to przez tryb hotelowy w menu serwisowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem tv 46hx850. udało mi się go kupić w MM bez vat :-) Często tutaj na forum zwracamy dużą uwagę przy wyborze tv z jakiej odległości będziemy oglądali tv. Sam się przekonałem, że jednak warto słuchać tego co tutaj doradzamy. Odległość od tv mam w zależności od sposobu oglądania 2-2.5 m. 46 cali jest naprawdę spoko. Jedyna rzecz to sygnał musi być choć przyzwoitej jakości. Jak powiesiłem ten tv i włączyłem coś w hd i usiadłem z 2 m to zaliczyłem przysłowiowy opad szczęki. TV jest super, muszę jeszcze znaleźć swoje ustawienia obrazu. Gdybym szukał jakiegoś minusa to czepiając się znalazłem tylko to, że pilot z modelu 32ex500 wyglądał troszkę lepiej, ale to naprawdę drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli żeby zawsze po uruchomieniu tv źródłem sygnału było hdmi1 - do tego wejścia podłączony mam dekoder. W Panasie ustawialem to przez tryb hotelowy w menu serwisowym.

Nie wiem czy jest sens grzebania w menu serwisowym, TV pamięta ostatnio używane wejście źródło, omija tez te niepodłączone na liście oprócz AV1 które jest niestety na stałe.

Najlepszym rozwiązaniem jest używanie pilota Harmony i dodanie sekwencji włączania TV zawsze na HDMI1.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinię, czy 55HX850 stojący na szafce o wysokości ok. 60 cm i oglądany z poziomu typowej kanapy (ok. 30 cm, więc jakby od dołu) da w odbiorze gorszy obraz ? Mocno obawiam się tego pochylenia o 6 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie masz sie zupełnie czego obawiać, siedząc na kanapie głowa nie znajduje sie przecież 30cm od ziemi :) takie drobne pochylenie w żadnym stopniu nie wpływa ujemnie na obraz, trzeba jedynie pamiętać bardziej o kątach bocznych.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie problemów z tym nachyleniem. 6 cm stopni ( czytam 30cm, 60cm i tak mi się przypadkowo napisało ) nie jest aż tak duża wartością by w znaczny sposób wpłynąć negatywnie przy opisanych warunkach ;)

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. A jak będzie w przypadku gdy dzieciaki siedzą na dywanie oglądając bajki lub grając na PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już trochę gorzej. Kąty akurat nie są mocną stroną LCD. Obraz może być lekko "wyprany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...