Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobnie jest na sprzecie który wczoraj testowałem, z tym ze w lewym rogu jest bardziej widoczne niz u ciebie a w pozostałych mniej ale dochodzi jeszcze plama na lewo od srodka.

I jak TV z takim podswietleniem moze wygrac z ST50 albo VT50 to ja nie wiem. Chyba dlatego ze ma tvn player hehe

Powiem ci ze dluuugo sie wachalem czy lcd czy plazme. Przypadlosci plazmy sa dla mnie jeszcze gorsze (migotanie, problem 50hz, postering) A czytam wciaz na forach o st50 i tam jeszcze nowe cuda sie dzieja (wszyscy maja jakies jasniejsze lub ciemniejsze paski na boku ekranu) Co 3-4 lata to samo wyzwanie z kupnem tv i to samo rozczarowanie. Jak z polska reprezentacja - he he. Nadzieja ze bedzie juz super, a wychodzi jak zawsze:) Czegos zawsze brakuje, cos zawsze musza popsuc. Tak samo z tv:) Moj ostatni Sharp nie mial takich jaj z podswietleniem choc to byl lcd. Nie sadzilem ze po 4 latach moze byc gorzej z tym. Napewno ruch i kolory stoja za sony (sharp mial tzw red push) no ale minelo troche czasu.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widac lepiej. Lewy dolny rog: http://img834.imageshack.us/img834/1411/dsc04801w.jpg

Podswietlenie jest na 1 i wlaczona kontrola led. Niestety nic to nie pomaga. Jesli ktos z posiadaczy 55 jej nie stwierdza lub nie w takim stopniu to dzwonie do serwisu jeszcze raz!

U mnie plama jest, ale znika w 100% po wlaczeniu dynamicznej kontroli LED (podswietlanie na 6).

Masz na pewno wlaczona kontrole LED dla wyjscia, do ktorego podpiete bylo urzadzenie odtwarzajace ten obraz w momencie wykonywania zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plama jest, ale znika w 100% po wlaczeniu dynamicznej kontroli LED (podswietlanie na 6).

Masz na pewno wlaczona kontrole LED dla wyjscia, do ktorego podpiete bylo urzadzenie odtwarzajace ten obraz w momencie wykonywania zdjecia?

Tak. Gdyby bylo inaczej, plama obecna bylaby niemal caly czas. A tak tylko w scenach z jasnym srodkiem ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plama jest, ale znika w 100% po wlaczeniu dynamicznej kontroli LED (podswietlanie na 6).

Masz na pewno wlaczona kontrole LED dla wyjscia, do ktorego podpiete bylo urzadzenie odtwarzajace ten obraz w momencie wykonywania zdjecia?

U mnie nawet przy wyłączonej kontroli LED plama jest bardzo delikatnie widoczna w samym menu, a przy włączeniu kontroli LED nie ma najmniejszych szans jej zobaczenia podczas oglądania nawet z czarnymi pasami filmu, to juz bardziej mogę sie czepić czerni ze pod kątem wpada w fiolet, ale o plamie to nawet mi przez myśl nie przejdzie bo jej po prostu nie ma.

Tony72 - lepiej pomyśl jak taki ekran jak ST50 miałby wygrać z takim migotaniem ekranu 50Hz, judderem albo teatrem do wyboru, ciemnym 3D, grzaniem jak kaloryfer, i poborem 5 razy większym :D z reguly telewizor nie służy tylko i wyłącznie do oglądania filmów po ciemku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze nic nie widzi!

Weź rzeczoznawcę i ekspertyzę na piśmie jak mają pracowników z wadą wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga strona opcji obrazu - Dynamiczna Kontrola LED - daj Standard - najlepiej się wtedy sprawuje.

dzięki, a motionflow jak macie ustawiony? Impuls to nawet w grę nie wchodzi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard wystarczy w zupełności do codziennego oglądania i filmów, do sportu wyraźny i trzeba podbić podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petermac pisze tak:)

"Tony72 - lepiej pomyśl jak taki ekran jak ST50 miałby wygrać z takim migotaniem ekranu 50Hz, judderem albo teatrem do wyboru, ciemnym 3D, grzaniem jak kaloryfer, i poborem 5 razy większym :D z reguly telewizor nie służy tylko i wyłącznie do oglądania filmów po ciemku."

A ja odpowiadam tak,

-Mam plazme od 2006 roku, PV60 i migotanie zauważam tylko jeśli patrze w bok, kątem oka, normalnie tego nie widze

-Judder/teatr z plazmy, no cóż widoczny tylko i wyłącznie na tym forum, nikt, nigdzie na żadnym innym forum na całym świecie tego nie stwierdził i ŻADEN POWAŻNY RECENZENT NIE ZARZUCIŁ ŻADNEJ PLAŹMIE PANASONIC'A tego efektu, jeśli sie mylę proszę podajcie link do takiego stwierdzenia.

Można go wywołać IFC na maxa ale dla BR powinno byc off.

-3D z plazm jest oceniane jako referencyjne, tylko tu w testach jest ble ble

- nie sprawdzam temperatury panelu, nie mierze mu gorączki:)

- i ostatnie, zgadzam sie ze tv nie powinien byc tylko do filmów po ciemku ale nie mniej jednak jest to dla mnie najważniejsze i na tym polu musi byc the best.

I na koniec, zauważcie że sam Maciek kalibrator wybiera ST50:)

pozdr,

Poza tym, parametry ST50 w czerni i kontraście są znacznie lepsze od tych w Sony, bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie chciałbym jutro potestować w SC ten telewizorek, skąd mogę ściągnąć jakieś plansze testowe do sprawdzenia tv...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek wybrał ST bo sam podkreślił, że chodzi o seanse po ciemku. Jednocześnie przyznał, że HX850 leje ST w płynności i 3D. Temperatury panela nie trzeba mierzyć, miałem juz okazję spocić się przy dużej plazmie i otwoeranie okien niewiele pomogło w ciepły dzień. Może gdyby dorzucali klimę...;-) No widzisz Tony - migotanie jest jak byk a Ty go nie widzisz. Podobnie judder. Na tej samej zasadzie 3D w plazmach jest referencyjne, widzą to tylko niektórzy testujący. I nie ekscytuj się Tony tak tą czernią i kontrastem bo wszyscy już dokładnie wiedza, że to można zobaczyć i docenić tylko ciemną nocą. Kilka cd/m2 wiosny nie czyni - szczególnie w tym przypadku. A tak w ogóle, to nie nudźmy juz o plazmach w wątku o porządnym telewizorze:-)) Co do równomierności podświetlenia potwiedzam to co pisze Peter. Na 46 calach zarówno równomierność jaki problemy z jakimś potężnym doświetleniem rogów nie występuje. Jeśli chodzi o motionflow polecam też tryb "łagodny". Wbrew pozorom nie działa on słabiej niż "standardowy" - raczej działa w inny sposób i dlatego jest godny uwagi.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petermac pisze tak:)

"Tony72 - lepiej pomyśl jak taki ekran jak ST50 miałby wygrać z takim migotaniem ekranu 50Hz, judderem albo teatrem do wyboru, ciemnym 3D, grzaniem jak kaloryfer, i poborem 5 razy większym :D z reguly telewizor nie służy tylko i wyłącznie do oglądania filmów po ciemku."

A ja odpowiadam tak,

-Mam plazme od 2006 roku, PV60 i migotanie zauważam tylko jeśli patrze w bok, kątem oka, normalnie tego nie widze

-Judder/teatr z plazmy, no cóż widoczny tylko i wyłącznie na tym forum, nikt, nigdzie na żadnym innym forum na całym świecie tego nie stwierdził i ŻADEN POWAŻNY RECENZENT NIE ZARZUCIŁ ŻADNEJ PLAŹMIE PANASONIC'A tego efektu, jeśli sie mylę proszę podajcie link do takiego stwierdzenia.

Można go wywołać IFC na maxa ale dla BR powinno byc off.

-3D z plazm jest oceniane jako referencyjne, tylko tu w testach jest ble ble

- nie sprawdzam temperatury panelu, nie mierze mu gorączki:)

- i ostatnie, zgadzam sie ze tv nie powinien byc tylko do filmów po ciemku ale nie mniej jednak jest to dla mnie najważniejsze i na tym polu musi byc the best.

I na koniec, zauważcie że sam Maciek kalibrator wybiera ST50:)

pozdr,

Poza tym, parametry ST50 w czerni i kontraście są znacznie lepsze od tych w Sony, bez dwóch zdań.

No Ty juz naprawdę żartujesz z tymi recenzjami ze zaden poważny recenzant nie zarzucił migotania 50Hz w Panasach, w praktycznie każdym teście jaki czytałem opiniach uzytkowników jest to wspominane i cały czas sie na to narzeka ze nadal w tej kwesti jest jak było! Proszę pierw przejrzyj dokładnie recenzje na sieci a potem pisz.

Nie widzisz bo sie do tego przyzwyczaiłeś najwidoczniej, postaw z boku LCD'ka popatrz na niego troche potem na plazme to zobaczysz pod każdym kątem i o każdym czasie.

Co do 3D to jest dokładnie tak jak przedstawił Gmeru i Maciej, crosstalku nie ma praktycznie wcale ani na ST50 ani na HX850, na sieci różnie jest to oceniane w zaleznosci o recenzji, jedni piszą ze minimalny crosstalk wystepuje na ST50 a inni znowu ze na HX850, wszystko kwestia indywidualna danego recenzanta i materiału który testował, mogę Ci znaleźć recenzje co piszą i tak i tak dla jednego i drugiego.

Na HX850 jest o tyle lepiej ze ekran jest sporo jaśniejszy świeci znacznie mocniej, takze oglądanie 3D np. za dnia bedzie duzo lepsze, w wielu recenzjach na sieci sie o tym zapomina bo z góry zakładają ze bedzie oglądane tylko w ciemnych warunkach.

Problem 50Hz to sprawa bardzo indywidualna. Jedni to widzą, inni nie.

Mi w TX-P42VT30E to zdecydowanie przeszkadza i nie jest to ograniczone tylko do SD.

Na programach HD, zwłaszcza w kontrastowych scenach, przy szybkich panoramach (ruch obrazu w poziomie) efekt dosłownego rozpadania się obrazu w tle jest mocno widoczny. Dodatkowo postacie, a zwłaszcza ich twarze, maja straszne przekolorowania.

Przy obrazach statycznych lub wolnym ruchu jest super.

Problem dotyczy również sygnału z tunera DVB-T.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zaczyna wojna LCD vs PLAZMA, obie technologie mają wady i zalety, każdy wybiera to co mu bardziej odpowiada, koniec kropka! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Moje obecne ustawienia:

Do TV kablowej cyfrowej i filmów:

Typ obrazu standardowy:

Podświetlenie 4-5 (w zależności od natężenia światła)

Kontrast 90

Jasność 50

Nasycenie 52

Odcień 0

Temperatura barw - ustawiam naturalny - cieply1 i 2 są dla mnie zbyt żółte

Ostrość 60 (załatwia to samo co wyostrzanie szczegółów i krawędzi ale mniej artefaktów)

Redukcja zakłóceń - wył

Redukcja zakłóceń mpeg - wył

Redukcja zakłóceń punkt. - automat

Tworzenie realizmu - ręczne

rozdzielczość - 20

filtr zakłóceń - 30

Łagodna gradacja - średnia (gradacja jest ładnie poprawiona nawet w słabym materiale, możemy spokojnie ustawić maks ponieważ nie pogarsza to jakości obrazu ani nie powoduje artefaktów)

Motionflow - standardowe lub wyraźne (przy wyraźnym i wyżej mocno spada jasność i trzeba podnieść podświetlenie)

Tryb filmu - automat 1 (przy filmach MKV z komputera opcja wyłączona i ustawione 24Hz w PC)

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni - średnie

Zaaw. zwiększ. kontrastu - małe

Gamma - 0

Dynamiczna kontrola LED - koniecznie standardowa (odpowiada za wygaszanie strefowe)

Automat. ograniczanie światła - wył

Czystość bieli - mała

Żywy kolor - wył

Uwydatnianie szczegółów - wył

Uwydatnianie krawędzi - wył

Naturalny kolor skóry. - wł - praktycznie niewidoczna opcja na obrazie

W ustawieniach systemowych z głównego menu Eco wył szczególnie czujnik światła...

Powyższe ustawienia sprawdzają się do TV jak i do filmów. Do gier koniecznie trzeba wybrać tryb gry (nieaktywny motionflow) i nieco go zmodyfikować, ponieważ włączony motionflow w grach się nie sprawdza (rozmazane piksele itd. np. wokół biegnących piłkarzy oraz lecącej piłki):

Wybieramy tryb gra i zmieniamy:

Nasycenie na 52

Ostrość 60

Korekcja czerni średnia

zaaw. zwiększ. kontrastu średnie

Dynamiczna kontrola LED koniecznie standardowa

Czystość bieli mała

Żywy kolor min.

Uwydatnianie szczegółów małe

Uwydatnianie krawędzi małe

Do sportu (minimalny vertical banding) mocny kontrast i kolory:

Typ obrazu sport:

Podświetlenie 8

Kontrast 92

Jasność 47

Nasycenie 55

Odcień 0

Temperatura barw - ustawiam naturalny

Ostrość 70

Redukcja zakłóceń - wył

Redukcja zakłóceń mpeg - wył

Redukcja zakłóceń punkt. - automat

Tworzenie realizmu - ręczne

rozdzielczość - 30

filtr zakłóceń - 35

Łagodna gradacja - średnia

Motionflow - wyraźne

Tryb filmu - automat 1

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni - duże

Zaaw. zwiększ. kontrastu - średnie

Gamma - 0

Dynamiczna kontrola LED - koniecznie standardowa

Automat. ograniczanie światła - wył

Czystość bieli - mała

Żywy kolor - min

Uwydatnianie szczegółów - wył

Uwydatnianie krawędzi - wył

Naturalny kolor skóry. - wł

Edytowane przez gemini4all
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie sprawdzić ile telewizor ma przepracowane..? Jest to do zobaczenia w menu, w moim starym trzeba było wchodzić w tryb serwisowy, czy tu jest podobnie.

Będę kupował z SC z wystawy bo dzisiaj ostatni dzień promocji a to ostatni ehzemplarz. Mówią, że świeci dopiero 1 tydzień, chciałbym to jednak jakoś sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Sony wypada z telewizorem Panasonic TX-L47DT50 ? Na zachodnich forach spokałem się z opiniami że Panasonic jest lepszy jeśli chodzi o płynność obrazu i dźwięk. Spotkał się ktoś z was z tym modelem na żywo i testował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek209 - w płynności żaden TV na rynku nie podskoczy Soniakowi a tym bardziej Panas patrząc po ich poprawiaczach płynności w topowych plazmach ;)

Tu masz recke tego Panasa w 55'' - biednie

http://www.trustedre...5dt50_TV_review

Koledzy, gdzie sprawdzić ile telewizor ma przepracowane..? Jest to do zobaczenia w menu, w moim starym trzeba było wchodzić w tryb serwisowy, czy tu jest podobnie.

Będę kupował z SC z wystawy bo dzisiaj ostatni dzień promocji a to ostatni ehzemplarz. Mówią, że świeci dopiero 1 tydzień, chciałbym to jednak jakoś sprawdzić.

Z tego co znalazłem to

Włącz telewizor w trybie telewizji analogowej, następnie wciśnij (i+) (5) (vol+) (power)

Do przebiegu ile przepracował ma być z (vol-)

tylko tam trzeba uważać co się robi bo można nieźle nabroić ;)

A to oni w SC powinni wiedzieć na sklepie :) nie po to mają szkolenia.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 46 cali i niestety vertical banding podczas meczy jest bardzo wyczuwalny co mnie niemiłosiernie denerwuje. Poza tym latarka w prawym dolnym rogu doprowadza mnie do białej gorączki. Pytanie może bez sensu, ale czy ktoś się orientuje czy te wady będą też występowały na modelu 40 cali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 46 cali i niestety vertical banding podczas meczy jest bardzo wyczuwalny co mnie niemiłosiernie denerwuje. Poza tym latarka w prawym dolnym rogu doprowadza mnie do białej gorączki. Pytanie może bez sensu, ale czy ktoś się orientuje czy te wady będą też występowały na modelu 40 cali ?

Pewnie będą ale w znacznie mniejszym stopniu - im mniejsza matryca tym mniej wad na niej jest widoczne. Do Vertical Bandingu w trakcie meczy spróbuj moje ustawienia podane wyżej - mi pomogło i wada została zminimalizowana do minimum, dużo bardziej jest widoczna na ustawieniach "do filmów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, posiadam 46 cali i niestety vertical banding podczas meczy jest bardzo wyczuwalny co mnie niemiłosiernie denerwuje. Poza tym latarka w prawym dolnym rogu doprowadza mnie do białej gorączki. Pytanie może bez sensu, ale czy ktoś się orientuje czy te wady będą też występowały na modelu 40 cali ?

no popatrz a u mnie nie ma śladu praktycznie na 46'' na planszach testowych jedynie coś widać przy skali szarości 10% i prawie nie zauważalnie przy 20% co jest normą przy LED'ach, a co dopiero przy oglądaniu i żeby to jeszcze denerwowało i było widoczne :blink:, pokaz najlepiej zdjęcia z plansz testowych - CalMAN Fields / 10 Step Grayscale (ściąga się mp4.exe z stąd http://www.avsforum....mp4-calibration) i uruchom pliki mp4 na TV z 10,20,30% skali szarości i pokaz zdjęcia, bo zaraz wyjdzie niesłusznie ze ten model cierpi na to jakoś wyjątkowo.

Tu masz jak to wygląda u mnie http://hdtvpolska.com/topic/28099-mega-test-lcd-led-3d-sony-bravia-kdl-46hx850-profesjonalna-kalibracja/page__st__580#entry278416

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

eM! - weryfikowałeś chociaż te ustawienia :)? raz ze te ustawienia są od innego egzemplarza to na dodatek to najgorsze nastawy jakie widziałem, podświetlenia na 7 w połączeniu z wyłączoną całkowicie kontrolą LED, niektórzy ustawią swoje tv wg. tych ustawień i pomyślą ze mają jak po kalibracji, a tak na prawdę jest dużo gorzej jak fabryka dała :lol:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz a u mnie nie ma śladu praktycznie na 46'' na planszach testowych jedynie coś widać przy skali szarości 10% i prawie nie zauważalnie przy 20% co jest normą przy LED'ach, a co dopiero przy oglądaniu i żeby to jeszcze denerwowało i było widoczne :blink:, pokaz najlepiej zdjęcia z plansz testowych - CalMAN Fields / 10 Step Grayscale (ściąga się mp4.exe z stąd http://www.avsforum....mp4-calibration) i uruchom pliki mp4 na TV z 10,20,30% skali szarości i pokaz zdjęcia, bo zaraz wyjdzie niesłusznie ze ten model cierpi na to jakoś wyjątkowo.

Tu masz jak to wygląda u mnie http://hdtvpolska.co...580#entry278416

No teraz to już nie dam rady, właśnie wróciłem z 40-stką. Wszystkie wcześniejsze problemy zniknęły. Teraz pozostaje tylko oglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trafiła Ci się wyjątkowo nierówna sztuka, bo to nie możliwe żeby dobra sztuka w 46'' miała takie problemy o jakich pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...