Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Nic. Nie ma rady na nia. Ja mam podswietlenie na 1 ale to i tak nic nie daje. Pan z serwisu - normalka. Tez jestem po kalibracji bo przeciez kolory fabryczne byly tak spier... ze nie do wiary:)

Nie przesadzaj chyba nie widzialeś na prawde spier... fabrycznych nastaw kolorów u konkurencji, ale fakt odbiega trochę od tego jak powinno być.

I jeszcze pytanko do Admina G. Jest duża szansa że Sony zmieni w tym roku na Europę podstawkę 850-tki na normalną ?

Lepiej niech nie zmienia tylko dadza ją jako opcja, bo wtedy poleci dźwięk na łeb TV vs podstawa.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nikt nie bedzie sie zastanawial nad dzwiekiem tylko popatrza na stan konta jaki maja i jesli dojda do wniosku ze nie za wesolo jest gdyz np jakas czesc ludzi generalnie wybierze inne tv a inna czesc ludzi zrezygnuje wlasnie przez te podstawe to zmienia podstawe, a czy to bedzie tylko i wylacznie podstawa standartowa czy bedzie wystepowac jako opcja to inna inszosc. Bo jak w Sc sprawdzalismy jaki to jest dziwek z tej podstawy to ludzie generalnie ktorzy byli przy tym twierdzili ze to i tak nie nadaje sie nawet jako namiastka kina, a do wiadomosci czy czy innych programow ten dzwiek z tv wystarcza. Ale kazdy ma swoje zdanei na temat tego dzwieku.... Ja gdybym mial do wyboru tylko kupic taki tv a juz nie mialbym kasy na jakies kino domowe to wolalbym kupic tv za 5 tys, a za 3 tys jakies kino domowe i mysle ze fajniejsza by byla zabawa niz kupic sam tv ktory mialby robic tez za kino domowe z ta podstawa.

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz rację :) przeciez zadne głośniki w TV czy w podstawie nie mogą sie równać z nawet najprostszymi zestawami kina domowego to oczywista oczywistość, i nawet nie można patrzeć pod tym kątem, porównywać. Ale nie zmienia faktu ze różnica z głośników wbudowanych w TV skierowanych do dołu, a tych w podstawie jest znacząca na korzyść tych w podstawie.

Jak dadzą czy to jako opcja czy razem z TV ale tak aby była dostępność jednej i drugiej to będzie dobrze. Sony powinno sie troche sprężać jak chcą utrzymać klienta a teraz mają gorący okres przed Euro.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę i cena dobra, Euro znowu jako pierwsi :) zobaczymy kiedy zmieni sie status na dostępne

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam male pytanie panowie :czy podlaczaliscie tv sony hx750 lub hx850 z laptopem by ogladac filmy w wersji 3D side by side i jakie warunki musi w takim wypadku spelniac laptop ? pytam poniewaz mam laptopa HP Pavilion dv7-6140ew Entertainment (kupionego w sierpniu zeszlego roku) ktory ma gniazdo HDMI a jak poinformowano mnie na stronce hp : Wersja portu HDMI, jaki posiada Pan w laptopie to 1.4 .z drugiej strony poinformowano mnie ze :W przypadku próby podłączenia TV w celu przesyłu obrazu 3D to niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ laptop nie zawiera żadnych programów do obsługi technologii 3D, przez co może wysyłać sygnał tylko 2D. wiec jak to jest bo na moj rozum lapek wysyla sygnal z materialem 3d side by side po hdmi a sam tv przerabia go na 3d i wyswietla na matrycy .nie wiem czy dobrze rozumuje dlatego prosze o odpowiedz jesli to nie problem .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie prosciej kupic chocby prawie najprostszego bluray-a za te 400 zl i miec problem z banki i na pewno ladniej taki bluray wyswietli obraz jak laptop....... czysto teoretycznie tv widzac obraz 3d powinien pokazac komunikat ze wykryl taki obraz i powinno wyswietlic sie w 3d ale z laptopa nigdy nie kombinowalem....z drugiej strony po wlozeniu plyty 3d do laptopa tez laptop powinien wygryc taki sygnal tak jak odwarzcz bluray do ktorego sie wlozy plyte w 3d. Moze kolega Peter Mac moze popros jego i on u sibei takie cos zrobi i si eokaze jak jest na 100%.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tych okulrach sonego ? Mi zawsze sie wydawalo ze boki okularow w technologii aktywnej musza byc zasloniete, a przynajmniej jeszcze jakis czas temu mowiono tak w SC , a te calkowicie odkryte tak jakby byly to okularki pasywne a przeciez nie sa ....

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie prosciej kupic chocby prawie najprostszego bluray-a za te 400 zl i miec problem z banki i na pewno ladniej taki bluray wyswietli obraz jak laptop....... czysto teoretycznie tv widzac obraz 3d powinien pokazac komunikat ze wykryl taki obraz i powinno wyswietlic sie w 3d ale z laptopa nigdy nie kombinowalem....z drugiej strony po wlozeniu plyty 3d do laptopa tez laptop powinien wygryc taki sygnal tak jak odwarzcz bluray do ktorego sie wlozy plyte w 3d. Moze kolega Peter Mac moze popros jego i on u sibei takie cos zrobi i si eokaze jak jest na 100%.

Lolek

po pierwsze to naped blu ray mam w tym lapku wiec nie o to tutaj chodzi .zabawa jest tego typu ze mam mase trailerow filmow 3d side by side a oprocz tego zamierzam ogladac filmy 3d side by side na tv sony prosto z laptopa a dlaczego z laptopa ? hmm 20 lat temu (wieza technics-a a potem pionka) bym sie jeszcze podniecal kolejnym nowym sprzetem w domu ale teraz daze do minimalizmu jesli chodzi o ilosc kolejnych podzespolow audio wideo .nie interesuje mnie takze wymiana co jakis czas odtwarzacza gdyz tak naprawde nie mam na to ani checi ani czasu .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam płyty Blu-Ray 3D z komputera za pomocą TMT5, side by side nie próbowałem bo nie mam nic takiego. Telewizor od razu wykrywa sygnał 3D i zmienia scenę tryb wyświetlania na 3D, wszystko chodzi jak po maśle.

lolek126 - po czym wnioskujesz ze player wyświetli lepszy obraz niż laptop, jak układ graficzny jest przyzwoity to jakość będzie taka sama, a na pewno taka ze nie wychwyci się różnic.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaromir123: spokojnie beda dzialac filmy SBS z tego lapka nawet bez hdmi 1.4 ale jesli masz 1.4 to jeszcze lepiej bo z uzyciem TMT5 albo Cyberlinka bedziesz mogl ogladac filmy Full Hd 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy przewinęło się w tym wątku mimochodem, że HX920 byłby lepszym wyborem, jeśli kogoś stać dołożyć te parę zeta. Czy kolega Gmeru jest w 100% pewny tego stwierdzenia...? Pojawiło się tu również stwierdzenie, że 3D jest bardziej dopracowane w obecnym modelu. Jestem na etapie wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami i woham się, który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV zainstalowany !! Chyba nocka z głowy :) SC ładnie uraczyli mnie gratisami: piłka adidas euro 2012 (oczywiście replika) i 2 części MIB na BR. Trochę działam z ustawieniami ale jest tego duuuużo... Chyba będzie trzeba kolegę Maćka zaprosić do Wlkp, najlepiej jeszcze przed Euro ;)

Pytanie z innej beczki... Wziąłem tv na fv aby uratować ten koszt w firmie. Pracownik SC powiedział mi, że jak biorę na firmę to jest tylko gwarancja na 1 rok a nie dwa. Oddzielnie otrzymałem gwarancję na 3, 4 i 5 rok w związku z promocją. Czyli mam gwarancję na 1, 3, 4 i 5 rok. Czy to pewne?? Co prawda podsunął pomysł jak zrobić żeby to obejść ale i tak nie czuje się pewny co do rozwiązania tego problemu... Czy ktoś z Was spotkał się z tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy przewinęło się w tym wątku mimochodem, że HX920 byłby lepszym wyborem, jeśli kogoś stać dołożyć te parę zeta. Czy kolega Gmeru jest w 100% pewny tego stwierdzenia...? Pojawiło się tu również stwierdzenie, że 3D jest bardziej dopracowane w obecnym modelu. Jestem na etapie wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami i woham się, który wybrać?

Było juz mówione, świecą prawie tak samo, HX850 ma trochę lepsze 3D bo ma x4 High Speed Panel, czy tez bardziej rozbudowane serwisy sieciowe.

[media=]

[/media]

Uważam tez ze lepiej wygląda, ale to osobiste preferencje.

HX920 ma troszkę lepszą czerń ale i większy efekt "halo" który w nocy jest bardziej widoczny, w HX850 obraz jest bardziej jednolicie podświetlony, w HX920 jest więcej wycinanki w obrazie z świecenia z ciemnych miejsc przez to czerń jest lepsza, ale głębia już niekoniecznie.

HX920 ma fajniejszy pilot, choć i tak na rynek EU nie jest podświetlany jak w US, fajnie tez podświetlane logo Sony, ale to raczej mniej ważne drugoplanowe akcenty.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję.

A ile on teraz kosztuje w SC, wersja 55".

W RTV dzisiaj oglądałem za niecałe 7500 plus okulary 3D za 1 zł ale tylko 2 lata gwarancji, 5 lat za dopłatą.

Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro 55'' promo za 7460, gwara właśnie tylko 2 lata.

TV zainstalowany !! Chyba nocka z głowy :) SC ładnie uraczyli mnie gratisami: piłka adidas euro 2012 (oczywiście replika) i 2 części MIB na BR.

Mogli lepiej dorzucic jakies filmy w 3D na BR :) ale dobre i takie gratisy z ich strony.

Trochę działam z ustawieniami ale jest tego duuuużo... Chyba będzie trzeba kolegę Maćka zaprosić do Wlkp, najlepiej jeszcze przed Euro ;)

Duzo sie wydaje na początku, jak dla mnie teraz to nawet jest zbyt mało mogli by dać bardziej rozbudowane ustawienia obrazu jak choćby brakujące zarządzanie kolorem, jak juz wspominał Maciek, ale nawet jakby było to bez odpowiedniego sprzętu do kalibracji to nawet nie byłoby tam sensu zaglądać :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem 55HX850 - w sam raz na Euro2012 hehe :D Spędziłem całe popołudnie i pół nocy na rozgryzaniu tego TV. A więc wstępna relacja i opinia:

Telewizor jest naprawdę bardzo dobry! Super wykończenie, bardzo dokładne itd. U mnie na razie TV stoi na podstawce (przy 55" i odchyleniu 6" bardzo słabo to się sprawdza - ogląda się "nieswojo" - gdzie TV stoi 40cm nad ziemia na szafce RTV 3 metry od kanapy) ale z czasem będzie wisiał na ścianie - pod tył podstawki wystarczy że włożyły z 5-10mm złożonego papieru a TV będzie stał w pionie w dodatku dość stabilnie. Sony nie przewidziało postawienia TV w pionie lub normalnej podstawki. Przez to musiałem dekoder UPC wywalić gdzieś na bok żeby chwytał, ponieważ inaczej TV by go kompletnie zasłonił.

Teraz o obrazie:

Czerń dzięki wygaszaniu strefowemu jest piękna! Ciemne sceny, czy nawet głupie napisy końcowe lub pasy góra dół od proporcji wyglądają bajecznie, smolista czerń w LCD i to w nocy! :) Widać minimalny efekt halo (podświetlenia strefy) jeśli cały ekran jest czarny a w którymś miejscu mamy coś do wyświetlenia (napis, logo, itd.) Podświetlenie 6-7 w nocy zero chmurek (można je "wymusić" planszami testowymi z białymi pikselami ale w normalnym użytkowaniu ich zupełnie się nie pokazują) lub jakichś innych "placków" też nie ma, obraz żyleta, sceny mroczne są dobrze widoczne, TV wyświetla je tak jak powinien. Kąty boczne jak w większości TV - im bardziej z boku tym gorzej. Procesor obrazu bardzo dobrze wyświetla sygnał cyfrowy zarówno HD jak i SD. Standardowe tryby obrazu w TV są jednak strasznie słabe, trzeba poświęcić duuużo czasu na ustawienia aby TV zaczął wyświetlać zadowalający obraz. Moje ustawienia (choć nie mam specjalistycznego sprzętu do kalibracji, poniższy obraz na tych ustawieniach po prostu mi "pasuje", choć komuś innemu może nie przypasować)

Scena ogólna tryb obrazu standardowy - ponieważ scena kino i tryb obrazu kino1 lub 2 są dla mnie zbyt "plastyczne" i jak by za "mgiełką", można trochę wyostrzyć scenę dzięki opcji "tworzenie realizmu" i zwiększeniu rozdzielczości, ale nie więcej niż 30 gdyż pojawi się "kaszka" na jasnych obiektach.

Podświetlenie 5-7 (w zależności od natężenia światła)

Kontrast 90-95

Jasność 50

Nasycenie 52

Odcień 0

Temperatura barw - ustawiam naturalny - cieply1 i 2 są dla mnie zbyt żółte

Ostrość 50-55

Redukcja zakłóceń - wył

Redukcja zakłóceń mpeg - wył

Redukcja zakłóceń punkt. - wył

Tworzenie realizmu - wył (zwłaszcza podczas oglądania sportu np. piłki niżnej, inaczej powstają artefakty wokół szybko poruszających się obiektów)

Łagodna gradacja - duża (gradacja jest ładnie poprawiona nawet w słabym materiale, możemy spokojnie ustawić maks ponieważ nie pogarsza to jakości obrazu ani nie powoduje artefaktów)

Motionflow - standardowe lub wyraźne (przy wyraźnym i wyżej mocno spada jasność)

Tryb filmu - automat 1

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni - małe lub średnie

Zaaw. zwiększ. kontrastu - małe

Gamma - 0

Dynamiczna kontrola LED - koniecznie standardowa (odpowiada za wygaszanie strefowe)

Automat. ograniczanie światła - małe

Czystość bieli - mała

Żywy kolor - min.

Uwydatnianie szczegółów - małe bądź średnie

Uwydatnianie krawędzi - średnie

Naturalny kolor skóry. - wł - praktycznie niewidoczna opcja na obrazie

W ustawieniach systemowych z głównego menu Eco wył szczególnie czujnik światła...

Powyższe ustawienia sprawdzają się do TV jak i do filmów. Do gier koniecznie trzeba wybrać tryb gry (nieaktywny motionflow) i nieco go zmodyfikować, ponieważ włączony motionflow w grach się nie sprawdza (rozmazane piksele itd. np. wokół biegnących piłkarzy oraz lecącej piłki):

Wybieramy tryb gra i zmieniamy:

Nasycenie na 52

Ostrość 60

Korekcja czerni średnia

zaaw. zwiększ. kontrastu średnie

Dynamiczna kontrola LED koniecznie standardowa

Czystość bieli mała

Żywy kolor min.

Uwydatnianie szczegółów małe

Uwydatnianie krawędzi małe

Multimedia:

TV ma wszystko co mieć powinien, można sterować smartfonem (ala myszka, klawiatura itd.) ściągamy sony remote z google play lub appstore. Oglądanie seriali i filmów przez serwisy działa wzorowo, konfiguracja wifi jest banalna. Przeglądanie stron działa znakomicie ale brakuje flasha... Z dysku odczytuje ładnie wszystko, prócz... mkv a szkoda.

3D:

Mało mam doświadczenia z tą technologią, ale jak dla mnie obraz czy to konwertowany z 2D do 3D, czy normalne 3D wygląda rewelacyjnie ;)

I to tyle z rewelacji tego lata jakim stały się modele Sony na rok 2012 - są znacznie tańsze niż tegoroczne modele Samsunga lub Panasonica, gwarancja w salonach Sony na 5 lat, rabaty na okulary, a sam obraz moim zdaniem mają lepszy od konkurencji! :) Jak ktoś nie kocha plazm tak jak ja, to seria HX850 jest dla niego! Bardziej budżetowa seria HX750 też jest godna uwagi! Lecz warto dopłacić :)

Edytowane przez gemini4all
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter mac czemu sadze ze odtwarzacz stacjonarny lpszy od odtwarzacza w kompie? Nie wiem czy tak jest z kazdym laptopem ale sprawdzalismy odtwarzacz w laptopie HP na filmie oryginalnym -bluray podpietym u kolegi do lcd 55 cali odl. 3,20m po czym kolega poszedl do sasiada i pozyczyl odtwarzacz samsunga za okolo 500 zl seria D 550 czy cos w tym stylu nie pamietam okolo 500 zl .... i roznica byla widoczna. Zadzwonilismy na infolinie HP i pan wielce zdziwony powiedzial ze czego sie spodziewalismy po odtwarzaczu bluray w kompie. :-) wiec nie wiem czy tak dzialaja wszytskie czy tylko ten jeden w tym modelu kompa....

A i zapomnialem dodac laptop kosztowal okolo 5300 zl. tak zeby bie bylo ze jakis tani byl..... wiec niezly 40 calowy tv by kupil za niego :-)

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sceny obrazu w TV wam się zmieniły na odtwarzaczu bluray i stąd różnica, to bym obstawiał najpierw. Potem zalecił bym zajrzenie do opcji obrazu programu odtwarzającego z PC - na pewno coś tam może być do ustawienia, nawet KMPlayer ma różnorakie opcje które mogą wpływać na jakość. To jest raczej plus, że można popróbować różne ustawienia aż do ideału, a na odtwarzaczu stacjonarnym bluray już tak nie poszalejemy...

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilismy na infolinie HP i pan wielce zdziwony powiedzial ze czego sie spodziewalismy po odtwarzaczu bluray w kompie. :-)

No tak, jak się nie ma pojęcia to najlepiej powiedzieć "czego się Panowie spodziewali" :_bezradny: Odtwarzacz blu-ray w komputerze może dawać taką samą referencję obrazu jak Oppo, czy Denon, tylko wymaga odpowiedniej konfiguracji, no właśnie konfiguracji która jest trudna, żmudna i zależy od posiadanego sprzętu. Najczęstszy problem jest jednak bardzo prosty. Laptop wymusza sygnał "komputerowy" RGB, podczas gdy odtwarzacze wypuszczają sygnał "wideo" YCbCr - to można ustawić w sterowniku karty graficznej. Telewizor otrzymując taki sygnał często przełącza się w inny tryb pracy i blokuje wiele funkcji wpływających na obraz. Jak mierzyliśmy input lag z Gmerem to 2 z 4 telewizorów właśnie tak się zachowywały.

KMPlayer ma różnorakie opcje które mogą wpływać na jakość. To jest raczej plus, że można popróbować różne ustawienia aż do ideału, a na odtwarzaczu stacjonarnym bluray już tak nie poszalejemy...

Tak, tylko trzeba pamiętać, że ustawienia w odtwarzaczu najczęściej degradują sygnał Video. Przykładowo podnosząc kontrast zmniejszasz płynność przejść tonalnych. Regulując to samo w telewizorze nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byc moze wlasnie tak jest jak mowisz ze to trzeba troche sie pobawic w ustawieniach zeby to gralo jak nalezy, bo w tych podstawowych ustwieniach to tam kolega troszke mieszal i to co sie dalo i co umial to ustawil. W karcie graficznej nic tam nie ustawial, ale ogladajac juz na samym kompie bylo znacznie lepiej niz podpietym do tv. Tak czy siak ja osobiscie wole stacjonarny odtwarzacz bluray i takowy kupie razem z nowym amplitunerem ale moze i faktycznei jak sie ustawi wszystko to bedzie gralo tak jak mowisz jak stacjonarny. Kolega zreszta tez kupil stacjonarny jakis lg za okolo 500 zl i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów spędziłem trochę czasu na badaniu ustawień i tak:

Tworzenie realizmu - lepiej wyłączyć (zwłaszcza podczas oglądania sportu np. piłki niżnej, inaczej powstają artefakty wokół szybko poruszających się obiektów) - to jest tzw. "zwiększacz ostrości" przez procesor, owszem poprawia to ostrość obiektów oraz tła, ale niestety powoduje dość spore artefakty podczas ruchu, robi się taka "pikseloza" wokół lub "kaszka" zwłaszcza odnośnie jasnych obiektów. Do normalnego oglądania (nie sportu) ustawiam tryb ręczny, rozdzielczość na 15-20 a filtr na 50 - dzięki temu filtrowaniu zmniejszają się artefakty a lekko podnośi się ostrość obrazu.

Łagodna gradacja - duża (gradacja jest ładnie poprawiona nawet w słabym materiale, możemy spokojnie ustawić maks ponieważ nie pogarsza to jakości obrazu ani nie powoduje artefaktów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gemini4all - co do ustawień ustawiłeś podświetlenie na 6-7 i wyłączyłeś czujnik światła taki poziom ustawienia wypala gałki oczne jak dla mnie :), wieczorem to sie nie da patrzeć na tak mocne podświetlenie, co innego jak włączysz czujnik światła wtedy 6-7 podświetlenie ok, ale bez czujnika to maks 1-3, Ja mam obecnie na 1.

Łagodna gradacja - akurat ustawienie maksymalne bym nie polecał gdyż wpływa to na ostrość detali w tle i pogarsza ich ostrość rozmywając je zbyt mocno, ustawienie co najwyżej Małe załatwia sprawę gradacji i nie powoduje duzych strat ostrości.

Autor testu: Gmeru

img1284o.jpg

Funkcja Łagodna gradacja wyłączona

img1283x.jpg

Funkcja Łagodna gradacja włączona na Duża

Tworzenie realizmu - na ustawieniu Auto nie widzę najmniejszych artefaktów przy oglądaniu sportu w HD, ale wszystko zalezy od jakosci materiału, na kanałach SD gdzie jest bardzo slaba jakosc/ostrosc to wtedy drobną kaszke widać z bardzo bliska fakt taki algorytm ale za to o wiele wyraźniejszy obraz niz przy wył. funkcji cos za cos, na kanalach HD nie ma nic a jeszcze lepsza ostrość.

Korekcja czerni/zaaw zwiększ. kontrastu - wyłączam od razu, chociaz ustawienie na Min. jedno i drugie nie jest złe, zawsze troszke poprawia czerń tam gdzie jest zbyt jasno i kontrast, ale ciagle mam dylemat czy mieć to włączone czy nie :) bo jednak powinno być tak jak jest oryginalnie na materiale.

Mam troche uprzedzenie szczegolnie do ustawienia zaaw zwiększ. kontrastu bo w starszych modelach Sony powodowało to wypranie kolorów szczegolnie czerwonego na ciemnym tle, tu tego nie zauważyłem.

Kolor - ustawiłeś nasycenie kolorów na 55 to juz "Żywy kolor" nie potrzebny uważam bo robi sie zbyt cukierkowo, ja mam Nasycenie na 48 bez Żywy kolor.

Temperatura barw - Ustawienie Neutralny jest zbyt zimne, za duzo tam troche niebieskiego, wole Ciepłe 1 choć są mniej efektowne, w ostateczności można dać Neutralny a w Balansie bieli zjechać troche na wzmocnieniu koloru niebieskiego i zjechac o oczko Gamme, jeszcze włączyłeś "Czystość bieli" to juz w ogóle powiało chłodem :D

Uwydatnianie szczegółów, krawędzi - zdecydowanie na Off oba, nie potrzebne to w ogóle, pogrubia nienaturalnie czcionki.

Oczywiscie wszystko zalezy od zrodla i co sie ogląda, wyżej podane moje ustawienia tyczą sie oglądania tv/sat dla n-ki, i mam świadomość ze daleko im do idealu jak po fachowej kalibracji ale mysle ze jest znacznie lepiej jak z out of the box :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...