Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że w sieci na TVN i TVP nie ma praktycznie materiałów HD a jak są to... No i oprócz tego jest masa innych kanałów gdzie powtórek nie ma, nie mówiąc już o sieci. Wszystko zależy od tego co kto ogląda i czym się interesuje. Jeśli np. dwa albo trzy intersujące mnie programy lecą jednocześnie to chcę jeden skończyć i od razu drugi nagrany oglądać. Na powtórkę i zamieszczenie w sieci musze czekać i często w międzyczasie dowiem się jakie były wyniki czegoś tam a wtedy przyjemność oglądania jest zerowa:-) Myślę, że te playery sieciowe (ipla, tvn, tvp, i inne) oraz tunery dwugłowicowe ze swoimi możliwościami raczej się uzupełniają a nie zastępują jeden drugiego.

Wracając do tematu... Czy wiadomo coś na temat normalnej podstawy do HX850? Bo juz zaczynam się zastanawiać co podstawić pod tylką część tej monolitycznej, żeby ją "wyprostować"... Może książkę?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka dobry pomysł ;)))) Fakt, że się da.... o podstawach póki co cisza. Ale wiem, że w Sony wiedzą (dzięki naszym tutaj postom) i pracują nad tym by było to jako akcesorium. Czy się uda? Od razu dam znać jak będę wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś chyba pokombinuję, do pionu to może nie bo ryzykowne ale chociąż do 2 stopni:-) Przy pkazji mam pytanie: czy nie pasuje podstawka od HX820? Pewno nie ale... I jeszcze jedno, HX820 także miał Dynamic Edge LED - czy to dokładnie to samo co w HX850, czy też poczynili jakieś zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HX820 miał podświetlenie poziome góra, dół.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie banalne dot. tej dziwnej podstawki. Mam stolik o wysokości 80 cm. Czy ten tv o wielkości 46 cali będzie się dobrze oglądać pod kątem tychże 6 stopni. Mój stary soniacz lcd jest idealny co do wysokości ale on stoi pod kątem prostym. Piszcie i się nie śmiejcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko 6 stopni takze nie jest to jakieś duze odchylenie, siedząc na wprost tego sie nawet nie dostrzega, wprawdzie masz dość wysoki ten stolik u mnie jest z 60cm od ziemi ale mysle ze tak samo bez problemu.

Tu widac odchylenie fajnie z daleka a raczej go nie widac za bardzo :)

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Pytanie banalne dot. tej dziwnej podstawki. Mam stolik o wysokości 80 cm. Czy ten tv o wielkości 46 cali będzie się dobrze oglądać pod kątem tychże 6 stopni.

Nie będzie się dobrze ogladać. Jeżeli postawisz go pionowo, przy tej wysokości różnica jest ogromna. W LCD każdy stopień jest ważny. Przykład dwie osoby na kanapie na wprost. Trzecia ma zamiast czerni widzi fioletowo-granatowo. Góra dół kąty są jeszcze gorsze.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam maly problem jest bo ja podobny mam stolik i w jednym z Sc poprosilem zeby dwoch Panow podnioslo na wys. okolo 80 cm ten tv, ja oddalilem sie o 3,5 m i usiadlem na krzesle i w okolicach gornej czesci ekranu ( tv 55 cali ) swiatlo gorne odbija sie iwidac troszke i swiatlo lekko sufit. I lekkko odnosi sie wrazenie ze inaczej sie oglada jak tv postawiony pionowo. Nie wiem jak to opisac ale to samemu trzeba sprawdzic. Ale najlepiej to by bylo sprawdzic w warunkach domowych bo np jesli masz swiatlo boczne jakis kinket albo lampa i jak wtedy sie to wlaczy to efekt bedzie inny i w domu jest jednak mniejsze swiatlo jak w SC. Ale na pewno problem lekko jest , nie bedzie problemu jak stolik stoi na maxa na wys. 60 cm, a najlepiej jak na jakis 40 cm tak jak jest w SC . Dlatego tez we wszystkich w SC gdzie bylem ustawiane sa na wys okolo 40 cm. ( wiec cos w tym musi byc ..... ) Ale moze cos z robia z ta podstawka albo jak kolega pisal wyzej ksiazka :-) Pozdrawiam

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% stopa zwykła będzie dostępne wkrótce jako akcesorium więc myślę, że nie ma co się tym aż tak przejmować. Z drugiej strony dźwięk z podstawy monolitycznej jest duuuuuuuuuuużo lepszy od tego z samego telewizora więc to też jest jakiś argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dodac ze ci panowie trzymali ten tv powiedzmy gdzies okolo 1-2 min wiec wiecie ze to gucio nie test. Dlatego najlepiej by bylo w warunkach domowych obejrzec w dzien , wieczorem itp. I nie wiem czy dobrze mysle ale kilka osob sie odzywalo w sklepie jak ten ala test byl, ze przy takiej samej wielkosci ekranu postawionego na tej wys. 80 cm - im dalej sie bedzie od tv to bedzie sie lepiej ogladalo i ze to pochylenie mniej bedzie wplywalo na obraz i te wszystkie odbicia. I kiedys tez cos takiego przyszlo mi do glowy, ale nie wiem czy tak faktycznie by bylo. Ale tam nie mozna bylo dalej odejsc jak te okolo 3.5m. Na upartego przy 55 calach mozna poogldac powiedzmy z odl. 4.5m. ale 46 cali ogldac z tej odleglosci to juz lipa,a przynajmniej jak dla mnie, a do 3d jeszcze blizej trzeba podjesc zeby efekt byl lepszy.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ok lepszy jest dzwiek ale badzmy szczerzy pzzy ogladaniu np teleexpresu itp. dzwiek wystrczy z tv, a do ogldania filmu czy muzyki to i tak kazdy podlaczy amplituner i zestaw glosnikow, wiec reasumujac wiecej szkody robi ta podstawa jak pomaga , bo w SC mowia ze bardzo wiele osob rezygnuje z tego tv przez te podstawe i nie dalej jak w piatek kolega dzwonil na infolinie i gosc powiedzial mu ze duzo jest tel. w tej sprawie i ze ludzie marudza..... i jakas szansa jest ze w koncu zrozumieja ze powinien byc wybor nie patrzac juz ktora dla kogo jest lepsza, poprostu powinien byc wybor bo to sa dwie zupelnie rozne podstawy do zupelnie innych stolikow - taka jest prawda. A w koncu w USA jest podstawa normalna to tez o czyms swiadczy bo ich zawsze traktuja lepiej jak nas.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pieniadze to i czemu nie..... tylko moze warto troszke poczekac i jesli Gmeru pisze ze na 90% bedzie ta podstawka to moze faktycznie sie uda i bedzie ona dostepna i u nas....

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy HX920 to akt desperacji? haha ; ) No kurczę jak masz możliwość to oczywiście, że HX920. Co do dźwięku to wiele osób jednak pyta o to więc są tacy co zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z odchyleniem TV i podstawą to niech po prostu podłoży coś podłużnego pod tył podstawki (tą odstającą część) o grubości z 5mm lub grubszego wedle uznania, TV powinien "postawić się" do pionu ;) Proste rozwiązanie ale sam producent mógłby jednak zapewnić normalną podstawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ta podstawa bez problemu daje się podnieść do pionu jak się coś podłoży ; ) Ona jest lekko ruchoma a nie na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media markt jest różnica ok 1200 pln na tych modelach 850 i 920. Może mi ktoś napisać jak ten model hx920 wygląda jeśli chodzi o oglądanie sportu. Oglądam dużo piłki nożnej w HD i czy to będzie trafny wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie idealny. Płynność ruchu jest najlepsza biorąc pod uwagę np.: Samsunga, LG i Panasonica. Wiem bo właśnie testujemy (patrz inny wątek, który cały czas jest hot). Więc o to się nie bój. Na 100% będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akcie rozpaczy chyba dołożę kasy i kupię 46hx920. Tam problem podstawy znika a i obraz chyba lepszy :)

Czy ja wiem czy lepszy

http://www.avforums....50-post154.html

Tu tez roznice w ocenie na korzysc 850 hmm

http://www.trustedre...hx853_TV_review

http://www.trustedre...hx923_TV_review

920 dostała bęcki za widoczny efekt halo moze dlatego tak surowa ocena, chociaz w 850 tez wystepuje ale nie w takim stopniu, ale znowu troszke gorsza czerń jakby nie patrzeć.

Zobaczymy co pokaze HX950 a moze tego CrystalLED'a dadzą pod oznaczeniem HX950 :) wiem marzenia.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z PeterMac. Sam wybrałem właśnie HX850 chociaż obok stał HX920. W HX850 jest bardziej dopracowane 3D i zdecydowanie mniejszy efekt "halo". Poza tym jest to model tegoroczny a pod innymi względami telewizory są baaardzo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą latarkę, wymieniłem TV na inny i dalej do samo - model 55", podświetlenie 2, skalibrowany Spyderem3.

jack24bauer - wymyśliłeś coś z tym problemem?

http://imageshack.us...8/89506768.jpg/

Ciezko jest to uchwycic aparatem. Na zdjecie (lewy dolny rog) prosze spojrzec z bliska i pod katem zeby zobaczyc problem, ale zapewniam ze na zywo jest duuuzo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą latarkę, wymieniłem TV na inny i dalej do samo - model 55", podświetlenie 2, skalibrowany Spyderem3.

jack24bauer - wymyśliłeś coś z tym problemem?

Nic. Nie ma rady na nia. Ja mam podswietlenie na 1 ale to i tak nic nie daje. Pan z serwisu - normalka. Tez jestem po kalibracji bo przeciez kolory fabryczne byly tak spier... ze nie do wiary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko do Admina G. Jest duża szansa że Sony zmieni w tym roku na Europę podstawkę 850-tki na normalną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie posty to dotyczą 850 czy 920 ?

Prawdopodobnie jednego i drugiego, bo oba pracują fabrycznie na tej samej "scenie" i żaden z nich nie posiada systemu zarządzania kolorem. Po tym co da się uzyskać suwakami w menu świecą prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...