Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

btw - czy 55HX850 ma wbudowaną antenę DVB-T czy jest ona dołączona do TV czy też trzeba ją dokupić osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, a jak tam sprawdzanie pliku powyżej 4Gb przy exFat ? :) Ruszyło się coś w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie od kilku godzin bawie sie 55HX850 we własnym zaciszu - nie chcialło mi sie czekać na test i nie żałuję :)

Na razie stwierdzić moge, że TV świetnie radzi sobie z sygnałem SD (o niebo lepiej niż 52ka Sharpa u znajomego),

ma rewelacyjne (jak dla mnie) czernie i praktycznie zerowy clouding, bo siedzę w ciemnościach i nie widzę żadnych plam.

Jestem mega-zadowolony. Jeśli ktoś ma jakieś pytania i prośby o sprawdzenie - pytajcie, postaram się odpowiedzieć, a na razie wracam do PS3/GoW3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja właśnie od kilku godzin bawie sie 55HX850 we własnym zaciszu - nie chcialło mi sie czekać na test i nie żałuję :)

Na razie stwierdzić moge, że TV świetnie radzi sobie z sygnałem SD (o niebo lepiej niż 52ka Sharpa u znajomego),

ma rewelacyjne (jak dla mnie) czernie i praktycznie zerowy clouding, bo siedzę w ciemnościach i nie widzę żadnych plam.

Jestem mega-zadowolony. Jeśli ktoś ma jakieś pytania i prośby o sprawdzenie - pytajcie, postaram się odpowiedzieć, a na razie wracam do PS3/GoW3 :)

No i super. Na to czekalem. Na opinie 55 bo taka chce kupic za tydzien :rolleyes: Z tym testem to naprawde chlopaki chyba za bardzo zwlekaja. Forum huczalo. Przyjechal tv i .... cisza! Daleko siedzisz od tego tv? Ja mam sciane 4m wiec rzeczywista odleglosc to bedzie jakies 3,6m Przesiadam sie z 46 wiec mam nadzieje ze na poczatku 55 mnie nie zassa :P Pozniej to sie juz czlowiek zawsze przyzwyczaja. I jaka plynnosc jest? Bo na tak duzym ekranie nie wyobrazam sobie zacinania! I

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Gmeru, Maćka albo kogokolwiek kto potrafi łopatologicznie wytłumaczyć mi działanie w praktyce trybu LED DYNAMIC CONTROL.

Pytam ponieważ testujący 850 ke na flatpanels ustawił go na off podczas gdy testując 920ke ustawił go na STANDARD. Różnice w pomiarach są ogromne. Recenzent z avforums potwierdził że nie mozna skalibrować i zrobić pomiarów z tym trybem na "ON" ale w takim razie co on wnosi, jakie jest jego działanie podczas normalnego ogladania TV. Rozumiem że to kontrola podswietlenia, ale co ona wnosi dla obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Na to czekalem. Na opinie 55 bo taka chce kupic za tydzien :rolleyes: Z tym testem to naprawde chlopaki chyba za bardzo zwlekaja. Forum huczalo. Przyjechal tv i .... cisza! Daleko siedzisz od tego tv? Ja mam sciane 4m wiec rzeczywista odleglosc to bedzie jakies 3,6m Przesiadam sie z 46 wiec mam nadzieje ze na poczatku 55 mnie nie zassa :P Pozniej to sie juz czlowiek zawsze przyzwyczaja. I jaka plynnosc jest? Bo na tak duzym ekranie nie wyobrazam sobie zacinania! I

Kanape mam ok 2m od TV (zmierzyć moge jak wróce do domu). Podstawa wygląda imo bardzo fajnie, niewielkie odchylenie do tyłu może faktycznie niektórym przeszkadzać.

Ja dziś jadę po uchwyt ścienny/odchylny. Bynajmniej nie ze względu na to 6-stopniowe odchylenie, tylko na to, że razem z szafką TV tworzy taaaaką bryłę, że mam wrażenie, że pół salonu mi zawaliło ;)

Do tego chce pod TV postawić centrala na szafce...

Płynność jest moim zdaniem bardzo dobra. Na razie sprawdzałem tylko TV DVB-T i PS3 ale, jak dla mnie, jest bardzo ale to bardzo dobrze.

Polecam brać w Sony Centre. 5 lat gwarancji + mają teraz promocję i do każdego TV dorzucają piłkę Ligi MIstrzów i 2x film na BR (Men in Black/Men in Black 2).

Do tego cena niezła :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka mnie nie interesuje bo tv bedzie wisial jak wczesniejszy gdyz mam centralke na szafce i to duza! Tez kupie w SC tylko dopiero 21.05. jak mi sie lokata skonczy. Wiem o gwarancji ale nie wiedzialem o filmach :D Rany boskie, ty masz 2m a ja prawie 4m i sie zastanawiam czy nie bedzie za duzy? :P Dzieki, utwierdziles mnie na 100% w wyborze. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka mnie nie interesuje bo tv bedzie wisial jak wczesniejszy gdyz mam centralke na szafce i to duza! Tez kupie w SC tylko dopiero 21.05. jak mi sie lokata skonczy. Wiem o gwarancji ale nie wiedzialem o filmach :D Rany boskie, ty masz 2m a ja prawie 4m i sie zastanawiam czy nie bedzie za duzy? :P Dzieki, utwierdziles mnie na 100% w wyborze. Pozdrawiam!

Odnośnie odległości - zależy jak na to spojrzeć. Ja jestem z tych co w kinie zawsze siadają w 4-5 rzędzie (po to idę do kina, żeby mieć duży ekran przed sobą, a nie jakiś mały kwadracik w ciemności ;)

Właśnie szukam wieszaka, ale ciężko znaleźć coś fajnego w niezłej cenie. Na razie znalazłem 2 modele Vogela; dość drogie (Thin 315 i PHW200XL) ale fajnie wyglądają i budzą zaufanie wykonaniem.

jack24bauer - odnośnie zakupów w SC - daj znać ile u Ciebie chcą za 55HX850, bo jestem ciekaw. Z tego co zauważyłem ceny zależnie od salonu (firmowy albo partner) wahają się nawet na poziomie 1000zł (!).

W wawie na Górczewskiej krzykneli za niego 8950zł, na Ostrobramskiej nawet 9200zł. Ja swój egzemplarz wyrwałem w innym SC w dobrej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie odległości - zależy jak na to spojrzeć. Ja jestem z tych co w kinie zawsze siadają w 4-5 rzędzie (po to idę do kina, żeby mieć duży ekran przed sobą, a nie jakiś mały kwadracik w ciemności ;)

Właśnie szukam wieszaka, ale ciężko znaleźć coś fajnego w niezłej cenie. Na razie znalazłem 2 modele Vogela; dość drogie (Thin 315 i PHW200XL) ale fajnie wyglądają i budzą zaufanie wykonaniem.

jack24bauer - odnośnie zakupów w SC - daj znać ile u Ciebie chcą za 55HX850, bo jestem ciekaw. Z tego co zauważyłem ceny zależnie od salonu (firmowy albo partner) wahają się nawet na poziomie 1000zł (!).

W wawie na Górczewskiej krzykneli za niego 8950zł, na Ostrobramskiej nawet 9200zł. Ja swój egzemplarz wyrwałem w innym SC w dobrej cenie:)

Zanim sie zaczely pojawiac w salonach to chcieli 8,9k ale jak juz sie pojawily to zaczeli spiewac 8k :D Problem w tym ze wciaz nie maja go na salonie wiec wciaz nie jestem pewny ceny u nich! Poki co jeszcze mi sie nie spieszy.

A powiedz mi czy brales pod uwage inne modele czy poprostu mialo to byc Sony i koniec?

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie zaczely pojawiac w salonach to chcieli 8,9k ale jak juz sie pojawily to zaczeli spiewac 8k :D Problem w tym ze wciaz nie maja go na salonie wiec wciaz nie jestem pewny ceny u nich! Poki co jeszcze mi sie nie spieszy.

A powiedz mi czy brales pod uwage inne modele czy poprostu mialo to byc Sony i koniec?

No niezle. Wlasnie czegoś szukałem na stronach Euro i proszę - też im cena w magiczny sposób podskoczyła z 7999zł na.... 8999zł!

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-55hx850.bhtml

Dobrze, ze zdążyłem kupić, bo zaraz i w SC by podskoczyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediak wawa 7800 (Ostrobramska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediak wawa 7800 (Ostrobramska)

Potwierdzam. Tyle, że tam nie dają gwarancji 5L i 2x filmBR + piłki Uefa Champions League ;)

W Euro zrobili to samo co z ceną 55HX750. Tez była o 1000zł mniejsza jak wprowadzili TV do systemu sprzedaży i na strony sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mało dostępny, więc myślę że stąd ta cena. No ale jeśli cena będzie na poziomie 55VT50 to czarno to widzę. Wszak musi jeszcze zaświecić na poziomie VT.

Gmeru, czy 850 świeci na poziomie VT np. VT30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zanim sie zaczely pojawiac w salonach to chcieli 8,9k ale jak juz sie pojawily to zaczeli spiewac 8k :D Problem w tym ze wciaz nie maja go na salonie wiec wciaz nie jestem pewny ceny u nich! Poki co jeszcze mi sie nie spieszy.

A powiedz mi czy brales pod uwage inne modele czy poprostu mialo to byc Sony i koniec?

8k to też drogo :)))

Brałem pod uwagę jak najbardziej inne modele. M.in. Samsunga D8000, 55HX750, Sharpa 52LE830 albo Toshibe 55YL863.

- Samsunga miałem do niedawna i nie byłem z niego zbyt zadowolony. Do tego nigdzie nie dawali dobrej ceny (no i jeszcze afera z FullHD 3D...). Żona stwierdziła, że od 3D na Samsungu oczy bolą, więc odpuściłem.

- Sony 55HX750; czekałem długo na ten TV i po obejrzeniu w salonie nie zachwycił ani wyglądem ani jakością obrazu.

- Sharp odpadł, bo to "tylko 52", do których przyzwyczaiłem się u znajomego. Gdyby robili 55; wziąłbym Sharpa;)

- Toshiba - do ostatniej chwili brałem pod uwagę... gdyby tylko ten TV dało się gdzieś kupić albo choćby zobaczyć.

A to prawdziwy duch! Nigdzie go nie ma, nikt go nie widział, nikt o nim nie słyszał. Znalazłem kilka testów, w których ten TV wypadł raczej średnio i zmęczyło mnie

dzwonienie po kraju i szukanie sklepu, który przygarnąłby parę złotych, więc w niedziele się wkurzyłem, wsiadłem w samochód i już bez dalszego i głębszego kontemplowania pojechałem po HX850.

Nadal nie żałuję, a wręcz sam sobie gratuluję wyboru :)

Dziś podepnę WDplayera i pobawię się MKV. Wczoraj na chwilę usiadłem do God of War i skończyłem o 4 nad ranem. Ten ekran dosłownie wciąga. Słowo daję ;))))

Aha, coś dla zastanawiających się nad odbiciami: mam okna od południowego zachodu i słońce prosto w okna przez cały dzień.

Ściany na biało, TV stoi 7m od okna - na wprost przeszklonej ściany i... tragedii nie ma (spodziewałem się dużo większych odbić). Nie ma nawet co porównywać do 3-letniego Samsunga ze szklaną matrycą, na którym nie było nic widać przy połowę słabszym natężeniu światła jak stał bokiem do okna...

W dolnej części ekranu częściowo widzę okna (na razie stoi na podstawie) i tam, gdzie się odbijają - widać je owszem, ale nie ma problemu z dostrzeganiem obrazu.

Do tego nie mam jeszcze na oknach żadnych rolet ani żaluzji. Myślę, że po założeniu żaluzji będzie zupełnie cacy.

Wieczorem jest naprawdę super. Odbić zero, a takiej czerni nie widziałem jeszcze na żadnym LCD u znajomych.

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mało dostępny, więc myślę że stąd ta cena. No ale jeśli cena będzie na poziomie 55VT50 to czarno to widzę. Wszak musi jeszcze zaświecić na poziomie VT.

Gmeru, czy 850 świeci na poziomie VT np. VT30?

Oczywiście ze w nocy nie. Nic nie ma takiego kontrastu jak tej klasy plazma podczas wieczornego seansu. Kazdy pomiar to powie. W dzień plazma jest słaba i tej klasy LCD jest po prostu lepszy.

Test powinien być jutro najpóźniej w środę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k to też drogo :)))

Brałem pod uwagę jak najbardziej inne modele. M.in. Samsunga D8000, 55HX750, Sharpa 52LE830 albo Toshibe 55YL863.

8k drogo??? To za ile ty kupiles i gdzie? O Toshibie widzialem raczej pozytywne recenzje i widzialem ja w euro tylko ze 46 cali, no ale jak Sony wyskoczylo z cena 8k za hx85 to stwierdzilem ze nie ma co sie zastanawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

radekrw - gratuluje słusznego wyboru, w tej cenie nie mogles wybrać nic lepszego, ja równiez jestem baardzo zadowolony z zakupu, dzis byłem przedlużyć sobie gwarancje na 5lat rozszerzoną.

Pobawiłem sie jeszcze ustawieniami obrazu i można naprawdę zdziałać sporo na plus, ustawienia fabryczne są złe delikatnie mówiąc :), przede wszystkim zmiana na barwę kolorów z Neutralnych na Ciepłe 1, dodatkowo mieszając balansem bieli, teraz jestem zadowolony z tego co widzę a nawet więcej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i piszą ze gwarancja 12 miesięcy, oj te MM :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki jest sens pisania na danej rzeczy, że ma gwarancję 12 miesięcy. Nie mówimy tu o spożywce np chlebie z 12-o miesięczną gwarancją, ale chyba każdy już w naszym kraju wie że wg prawa UE jest 24. Czy się mylę, a może są jakieś dodatkowe zapisy o których nie wiem ;)? Hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ile czasu minie zanim ( jeśli w ogóle do tego dojdzie) ceny tej HX850 się ustabilizują. Bo różnica 1000zł w cenie między salonami to dosyć sporo. Muszę się wybrać do jakiegoś sklepu z telewizorami w mojej okolicy i zobaczyć jak tam wygląda ta cena ( byłem dwa tygodnie w MediaExpercie to nawet HX750 nie mieli i nie wiedzieli kiedy będą na magazynach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się jaki jest sens pisania na danej rzeczy, że ma gwarancję 12 miesięcy. Nie mówimy tu o spożywce np chlebie z 12-o miesięczną gwarancją, ale chyba każdy już w naszym kraju wie że wg prawa UE jest 24. Czy się mylę, a może są jakieś dodatkowe zapisy o których nie wiem ;)? Hmmm?

Myśle ze sie nie mylisz :) choć moze to tak ze jest gwarancja 24mc od producenta Sony, a dodatkowo te 12mc od sklepu MM w tym okresie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...