Home News Dzisiaj prezentacja Snapdragon 845. Będą działać na nim sprzęty z Windows 10
Dzisiaj prezentacja Snapdragon 845. Będą działać na nim sprzęty z Windows 10

Dzisiaj prezentacja Snapdragon 845. Będą działać na nim sprzęty z Windows 10

315
1

Dzisiaj odbywa się konferencja Technology Summit, organizowana przez firmę Qualcomm. W jej trakcie zostanie zademonstrowany nowy procesor, Snapdragon 845, na którym będzie działał system operacyjny Windows 10.

Microsoft i Qualcomm ściśle ze sobą współpracują już od przynajmniej roku. Wynikiem ich kolaboracji jest powstanie emulacji Windows 10 dostępnej na architekturze typu ARM, a więc procesorach mobilnych typu Snapdragon. Technologia ta była prezentowana przynajmniej trzy razy, w tym na oficjalnym kanale YouTube marki Windows, a także na targach Computex 2017. Warto zaznaczyć, że mówimy tutaj o pełnoprawnym Windowsie 10, takim samym jak dla komputerów osobistych, a testowe urządzenie nie miało problemu z uruchomieniem i pracą w Photoshopie. Dlatego też wynalazek ten może okazać się przełomowy.

Pierwsze produkty tego typu z procesorami Snapdragon 835 miały ukazać się pod koniec tego roku. Tak jednak się nie stało. Być może rozczarowujące działanie ostatniego SoC firmy Qualcomm miało wpływ na brak wprowadzenia smartfonów i urządzeń przenośnych pozwalających na uruchamianie pełnoprawnego Windows 10. Prawdopodobnie sprzęty tej kategorii będą funkcjonować na najnowszym, nadchodzącym chipie 845, o którym usłyszymy więcej dzisiaj.

Windows 10 ARM Snapdragon 845 Qualcomm

Dzięki przeniesieniu Windowsa 10 na urządzenia z procesorami Snapdragon, użytkownicy zyskaliby wbudowane LTE, lepszą żywotność baterii oraz możliwość bycia ciągle podłączonym pod Internet w podróży. Co ciekawe, nie byłoby to ograniczone jedynie do smartfonów (które można będzie także podłączyć pod zewnętrzne ekrany, by korzystać zupełnie jak z komputera, bez żadnych ograniczeń), lecz także netbooków, ultrabooków i laptopów konwertowalnych oraz hybrydowych tabletów.

19:30 naszego czasu odbędzie się wspomniana wyżej konferencja Tech Summit. Będzie można ją śledzić za pomocą przekazu na żywo tutaj.

(315)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. Z dostępnych materiałów wynika, że jest to przekompilowany Windows 10 na architekturę ARM(64bit) pozwalający na uruchomienie aplikacji x86 (tylko  w wersji 32-bitowej) poprzez swoistą emulację architektury intelowej przy użyciu mechanizmu "WoW" (Windows on Windows - podobny do tego co pozwalał uruchamiać aplikacje Win16 na 32bitowej maszynie, albo Aplikacje Win32 na 64 bitowej)).