Home News Qualcomm chce zablokować sprzedaż iPhone X w USA
Qualcomm chce zablokować sprzedaż iPhone X w USA

Qualcomm chce zablokować sprzedaż iPhone X w USA

418
0

Nie jest tajemnicą, że firmy Qualcomm i Apple za sobą nie przepadają. Popularny producent chipów Snapdragon właśnie wystosował pozew w ramach którego żąda zakazu sprzedaży iPhone X w Stanach Zjednoczonych.

Qualcomm skierował swój pozew do Międzynarodowej Komisji Handlu w USA z uzasadnieniem, że Apple naruszyło patenty należące do Qualcommu. Warto podkreślić, że kilka dni temu (29 listopada) to Apple pozwał Qualcomm twierdząc, że Snapdragon kopiuje technologię firmy Tima Cooka.

Natomiast amerykański producent układów SoC wystosował teraz pozew przeciwko gigantowi z Cupertino, w którym zgłoszono aż 16 naruszeń patentowych, w tym nadajniko-odbiorników, komponentów odpowiedzialnych za przetwarzanie głębi pola w aparatach, itd.

Qualcomm pozew Apple zakaz sprzedaży iPhone X

W zależności od decyzji amerykańskiej instytucji, importowanie a jednocześnie sprzedaż iPhone X oraz innych produktów Apple może zostać zakazana w USA. Wygrana Qualcommu niewątpliwie zachęciłaby firmę do wystosowania podobnych pozwów na całym świecie. Nie jest to też pierwszy raz gdy Apple stanęło na celowniku producenta Snapdragona, który w sierpniu br. stwierdził naruszenie sześciu patentów, w wyniku czego Międzynarodowa Komisja Handlu wszczęła śledztwo, lecz na razie nie miało ono żadnych reperkusji.

(418)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.