Home News CES 2019 CES 2019: Dell ogłosił 55” monitor Alienware 4K120Hz OLED dla graczy
CES 2019: Dell ogłosił 55” monitor Alienware 4K120Hz OLED dla graczy

CES 2019: Dell ogłosił 55” monitor Alienware 4K120Hz OLED dla graczy

693
1

Firma Dell zaprezentowała na minionych targach CES 2019 55-calowy gamingowy monitor Alienware z matrycą 4K i 120Hz a także Variable Refresh Rate i HDR. Jest to jednoznaczna odpowiedź na pytanie czy OLED nadaje się jako monitor do PC. Jak widać to moment kiedy takie monitory zaczną wchodzić do sprzedaży co jest doskonałą wiadomością dla entuzjastów najwyższej jakości obrazu.

Wielkoformatowe ekrany dla graczy wkraczają w najlepsze na rynek. Dell pod marką Alienware właśnie wprowadza takowy na rynek. Będzie to 55-calowy model z 4K, HDR10, odświeżaniem 120Hz oraz technologią Variable Refresh Rate, kompensującą urwane ramki obrazu i input lag.

Alienware

Z racji tego, że produkt Dell wykorzystuje panele wyprodukowane przez LG Display, możemy być spokojni o jakość monitora. Port HDMI 2.1 umożliwi rozgrywkę przy 4K i 120 FPS-ach, a firma rozważa także wprowadzenie obsługi Dolby Vision. Nie wiadomo natomiast czy sprzęt będzie kompatybilny z FreeSync. W tym momencie maksymalna jasność także nie jest znana ale z racji tego, że to OLED, prawdopodobnie uzyska certyfikat VESA DisplayHDR 1000.

Alienware

Produkt Dell, który ma ukazać się w drugiej połowie roku, będzie tym samym konkurował z Big Format Gaming Display (BGFD) Nvidii, które obejmuje monitory 65-calowe z obsługą G-Sync. Ponadto warto zaznaczyć, że ekrany OLED trafią także do laptopów Della z najwyższej półki także w tym roku.

(693)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. A mnie od razu nasuwa się kilka pytań.

    Jak z podświetleniem - czy system ABL (bazując na APL) będzie mocno wpływał na jasność (szary biały w przeglądarce lub wordzie, jak na TV?)?

    Co z utrwaleniami? Ciężko mi uwierzyć, by to zagrożenie zostało zupełnie wyeliminowane.