Home News CANAL+ wprowadzi jeszcze jeden dekoder! Trafi do Polski – to będzie przełom?
CANAL+ wprowadzi jeszcze jeden dekoder! Trafi do Polski – to będzie przełom?

CANAL+ wprowadzi jeszcze jeden dekoder! Trafi do Polski – to będzie przełom?

2.23K
4

We Francji CANAL+ zapowiedział, że wkrótce na rynku zadebiutuje zupełnie nowy dekoder telewizyjny o nazwie Global One. Jak sugeruje sama nazwa, ma to być docelowo urządzenie, które trafi na wszystkie rynki i stanie się głównym modelem wykorzystywanym przez operatora. Dotyczy to także Polski! Kiedy ma się pojawić nowy dekoder CANAL+? Czym będzie się różnił od wprowadzanego właśnie u nas modelu 4K DualBox+?

Pojawi się jeszcze jeden nowy dekoder CANAL+! Model Global One trafi do Polski

Dopiero co CANAL+ Polska rozpoczął dystrybucję nowego dekodera 4K DualBox+ wśród swoich klientów, a już dowiedzieliśmy się o zamiarze wprowadzenia kolejnego! We Francji, podczas konferencji operatora, oficjalnie ogłoszono model Global One. O tym urządzeniu było już głośno kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz CANAL+ pochwalił się nim nieco szerzej. Global One to w założeniu sprzęt, który ma być dedykowany wszystkim rynkom, na których działa operator. Najpierw ma trafić do Francji, a ostatecznie też między innymi do Polski. Co jeszcze o nim wiadomo?

nowy dekoder canal+ telewizja kablowa satelitarna global one
fot. za: facebook.com/urki1981

Główną różnicą w stosunku do poprzedników ma być inne podejście do komponentów, z których składał się będzie dekoder Global One. Plastik użyty w obudowie ma w 97% pochodzić z recyklingu, a produkowany ślad węglowy ma ulec redukcji o 40%. I to niestety niemal wszystko, co póki co wiadomo o tym nowym sprzęcie. Specyfikacja techniczna pozostaje w większości tajemnicą, podobnie jak konkretna data premiery. Wedle dostępnych informacji, Global One może się pojawić na francuskim rynku jeszcze w tym roku.

Wiadomo też, że trwają pierwsze testy nowego modelu. Spekuluje się, że może być urządzeniem hybrydowym, a więc oferującym dostęp nie tylko do telewizji satelitarnej, ale i kablowej i usług VoD. W obudowie ma się znaleźć tylko jedno złącze SAT, zabraknąć ma z kolei portu RJ45 (tylko Wi-Fi).

nowy dekoder canal+ telewizja kablowa satelitarna global one pilot
fot. za: facebook.com/urki1981

Źródło: https://www.facebook.com/urki1981/posts/pfbid0AvSjDWjsoy5VFUwgNUY13mNotBd3GfbpAL6sRa34LuQGeED2vb3AHzcQSbvGH54wl


Telewizja – przeczytaj więcej:

(2231)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
2 dni temu

Niech oni poprawia oprogramowanie to co popsuli, wybór kanałów na dekoderze 4k to jest kryminał, tak samo jak mój telewizor Sony k90j po aktualizacji dekodera nie może pobrać poprawnie listy EPG(kolejność kanałów jest stara)

Poznańczyk
Poznańczyk
8 dni temu

Jedna głowica? Brak ethernetu? Kpina

Leszek
Leszek
9 dni temu

Najważniejsze jest oprogramowanie, a to obecne to krok w tył – o 30 lat, bo wtedy nie było programowania nagrań ich zmiany i szeregu funkcji, które twórcy nowego oprogramowania wycięli. Ktoś zatrudnił ograniczone dzieci, żeby zrobiły imitację Netflixa, więc obecnie mamy kaszanę.

Mariusz
Mariusz
7 dni temu
Reply to  Leszek

przy Netfliksie chociaż widać o ile się cofa, a tu w ciemno przewijam program. I nawet podczas meczu gdy tabela w lewym górnym rogu pokazuje czas meczu to logo C+ akurat zasłania. brawo! A że to nie netflix, lecz transmisja danego kanału o rzeczywistym czasie antenowym, więc powinno być tak jak w poprzednim oprogramowaniu czyli widoczny zegar do której minuty chcemy przewinąć. W netfliksie jest długość filmu a w SATce zegar!

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x