Home News Ruszyło TVP3 Info! To nie nowy kanał – kolejny kontrowersyjny pomysł TVP?
Ruszyło TVP3 Info! To nie nowy kanał – kolejny kontrowersyjny pomysł TVP?

Ruszyło TVP3 Info! To nie nowy kanał – kolejny kontrowersyjny pomysł TVP?

851
1

Zgodnie z zapowiedzią, w obrębie kanału TVP3 wystartowało nowe pasmo informacyjne: TVP3 Info. Wedle słów byłego już prezesa publicznego nadawcy Jacka Kurskiego, to pierwszy krok na drodze do uruchomienia codziennych, cogodzinnych serwisów informacyjnych na antenach wszystkich lokalnych kanałów TVP3. Co mogą oglądać widzowie telewizji w ramach TVP3 Info?

Telewizja – wystartowało pasmo TVP3 Info! Co mogą oglądać widzowie?

Najważniejsze informacje z regionów, wiadomości ze wszystkich zakątków Polski i relacje wydarzeń lokalnych – wszystko w najnowszym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej, TVP3 Info. To możliwość przekazywania najciekawszych i najważniejszych wydarzeń krajowych i zagranicznych. Serwis będzie nadawany od poniedziałku do piątku o godz. 10 do 16. Wśród prowadzących znajdą się: Mirosław Rogalski, Urszula Sokołowska i Marek Durmała.

TVP 3 Info kanał pasmo telewizja logo
fot. TVP

TVP3 Info to jeszcze więcej informacji ze wszystkich 16 ośrodków regionalnych TVP i relacji przygotowywanych przez reporterów terenowych. Będą to również najciekawsze i najważniejsze wydarzenia krajowe i zagraniczne. Nie zabraknie również tematów kulturalnych i rolniczych.

Nowe pasmo tworzy zespół blisko 30 osób – dziennikarzy, operatorów montażystów i techników, którzy pracować będą w nowym, supernowoczesnym studiu wirtualnym.

Kolejnym krokiem publicznego nadawcy ma być przekształcenie TVP3 w drugi po TVP Info kanał informacyjny publicznej telewizji, a omawiane pasmo ma się przekształcić w cogodzinny serwis realizowany przez poszczególne lokalne oddziały. Kurski powiedział, że stanie się to możliwe w momencie, kiedy komplet regionalnych stacji TVP3 zostanie udostępniony za pośrednictwem telewizji satelitarnej. Najpierw jednak cała oferta TVP musi przejść na nadawanie w standardzie DVB-T2 i jakości HD. Ogólnokrajowy MUX-3, na którym ulokowano TVP3, maksymalnie do końca 2023 roku może nadawać w starym standardzie DVB-T. Po zmianach będzie więcej przestrzeni na emisję w wyższej rozdzielczości w przypadku lokalnych wersji stacji.

Źródło: TVP Info

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Telewizja – przeczytaj więcej:

(851)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
Michał
1 rok temu

Mam nadzieję, że nie będzie drugiego (a właściwie trzeciego biorąc też pod uwagę anglojęzyczny TVP World) kanału informacyjnego w portfolio TVP. Po co dublować TVP Info? Chyba nie po to była tworzona TVP Regionalna, aby być stacją informacyjną. Miały być tam pokazywane informacje lokalne bliskie dla regionów. I programy ogólnotematyczne. Pasmo TVP3 Info mi wygląda jak kopia TVP Info.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x