Home News Telewizja naziemna: za moment więcej kanałów! Włączone zostaną nowe multipleksy – gdzie?
Telewizja naziemna: za moment więcej kanałów! Włączone zostaną nowe multipleksy – gdzie?

Telewizja naziemna: za moment więcej kanałów! Włączone zostaną nowe multipleksy – gdzie?

21.53K
2

Naziemna telewizja cyfrowa: do powrotu do domów odbiorców szykują się od dłuższego czasu testowe multipleksy niosące kanały DVB-T2 / HEVC. Wcześniej te przestrzenie zostały wyłączone. Kiedy ruszą eksperymentalne MUX spółki BCAST i grupy MWE? Jakie kanały i gdzie będzie można oglądać za darmo w jakości HD? Trwają formalności na drodze do aktywacji multipleksów.

Naziemna telewizja cyfrowa – kiedy wrócą testowe multipleksy i kanały DVB-T2? Gdzie będzie można oglądać?

Do czerwca bieżącego roku w Polsce nadawał szereg eksperymentalnych multipleksów z kanałami w standardzie DVB-T2 / HEVC. W okolicy ostatniego przełączenia telewizji naziemnej na nowy format, kolejne lokalne MUX-y były wyłączane. Sensu ich dalszego istnienia nie widział Urząd Komunikacji Elektronicznej, jednocześnie jednak zostawił furtkę umożliwiającą ich powrót. Teraz już wiadomo, że testowe multipleksy powrócą niebawem w kilku lokalizacjach. Jakie kanały zostaną przywrócone odbiorcom?

Odbiorcy telewizji naziemnej w dużym polskim mieście stracili sygnał! Kanały zniknęły - gdzie?

Wnioski o ponowne uruchomieni emisji złożyły w UKE wspomniane na wstępie BCAST i MWE Networks. W pierwszym przypadku mowa o lokalnych multipleksach w następujących miastach:

  • Gdańsk, Warszawa, Wrocław

MWE Networks z kolei chce wznowić nadawanie MUX-MWE tylko na terenie Katowic. Wcześniej sygnał obecny był również w Szczecinie.

Jakie kanały się pojawią? Prawdopodobnie skład obu multipleksów będzie podobny do tego, który występował wcześniej. Zawartością MUX-BCAST i MUX-MWE były wcześniej:

  • MUX-BCAST: Polsat HD (HEVC), TV Republika (HEVC), TV Regionalna (HEVC), TV Okazje, EWTN HD, Nowa TV HD i STARS.TV HD
  • MUX-MWE: Power TV, Nuta.TV, Home TV, Junior Music, FILMAX, TV Okazje, Xtreme TV i STARS.TV

UKE ustalił wcześniej, że będzie wydawać roczne pozwolenia na testowe nadawanie w telewizji naziemnej. Tym razem jednak chętni nadawcy będą za nie musili płacić. Wcześniej emisja eksperymentalna była darmowa. Koszt licencji jest uzależniony od lokalizacji i zasięgu – wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Wedle najnowszych informacji, do których dotarł serwis Wirtualnemedia.pl, wnioski BCAST i MWE do UKE są wciąż niegotowe, a urząd nie wydał jeszcze niezbędnych zgód. Niedawno powrócił jedynie na Śląsku MUX-TVS. Należy jednak oczekiwać, że w najbliższych tygodniach widzowie w poszczególnych regionach będą mogli odbierać kolejne nowe kanały.

Źródła: https://www.press.pl/tresc/72259,do-wroclawia_-warszawy_-gdanska-i-katowic-powroca-czasowe-multipleksy-telewizyjne, https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-multipleks-eksperymentalny-dvb-t2-hevc-mwe-michal-winnicki-bcast-pozwolenie


Telewizja – przeczytaj więcej:

(21533)

3.3 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mateusz
Mateusz
3 dni temu

Najpierw niech poprawią odbiór MUXa 1 bo po zmianach jest dużo gorszy sygnał albo wcale nie ma!

Robert
4 dni temu

Może narażacie Podlasie włączycie więcej kanałów a Warszawą największe miasta Polski mają nowe kanały a małe to płacić abonament a jak za komuny 1i2tvp dzięki to zwracać mi pieniądze za abonament a ja dolej nic nie obejrze

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x