Home News Za chwilę rusza nowy kanał TVP w telewizji naziemnej! Będzie za darmo – co w ramówce?
Za chwilę rusza nowy kanał TVP w telewizji naziemnej! Będzie za darmo – co w ramówce?

Za chwilę rusza nowy kanał TVP w telewizji naziemnej! Będzie za darmo – co w ramówce?

30.22K
0

TVP włączy na początku października bieżącego roku zupełnie nowy kanał TVP Nauka! Stacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich w naziemnej telewizji cyfrowej. Jak będzie się prezentował jej program? Gdzie i jak będzie można oglądać i odbierać?

Telewizja naziemna: kanał TVP Nauka ruszy 3 października! Jaki program? Gdzie będzie można oglądać?

TVP poinformowało już wcześniej, że nowy, planowany i zapowiadany od dawna publiczny kanał TVP Nauka wystartuje 3 października 2022 roku. Stacja pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie będzie ją można oglądać za darmo. Gdzie trafi dokładnie, tego jeszcze niewiadomo. Najprawdopodobniej zajmie miejsce na MUX-3 lub MUX-8, gdzie dostępne są inne kanały publicznego nadawcy. Są kolejne, szczegółowe informacje dotyczące ramówki!

Ruszy zupełnie nowy kanał TVP! Co tym razem przygotował publiczny nadawca? Czy będzie za darmo w telewizji naziemnej?

Jednym z elementów programu TVP Nauka będzie teleturniej “Giganci nauki”, który ma być emitowany w niedziele – tak wynika z informacji pozyskanych przez serwis Wirtualnemedia.pl. Poza tym pojawi się też emitowany niegdyś w kanałach Telewizji Polskiej format “Boso przez świat” prowadzony przez Wojciecha Cejrowskiego. Raczej nie będą to nowe odcinki, a powtórki tych, które można było wcześniej oglądać w TVP2.

Teraz TVP podzieliło się dokładnymi szczegółami ramówki TVP Nauka. W kanale pojawią się jesienią następujące treści i formaty:

Premiery w TVP Nauka

Transmisje z ogłoszenia Nagród Nobla 2022 – Premiera: 3,4,5 i 10 października, godz. 11:00.

Transmisje ogłoszenia Nagród Nobla poprzedzi Studio Noblowskie. Gośćmi Marty Kielczyk i Michała Juszczakiewicza będą wybitni naukowcy, którzy opowiedzą o nominowanych i ich odkryciach oraz spróbują przewidzieć, komu w tym roku przypadną noblowskie laury.

  • 3.10 godz. 11:00 Fizjologia i medycyna
  • 4.10 godz. 11:00 Fizyka
  • 5.10 godz. 11:00 Chemia
  • 10.10 godz. 11:00 Ekonomia

Raport Naukowy – program publicystyczny – Sobota, godz. 18:45 emisja od 8 października

Cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata nauki. Twórcy opowiedzą o najnowszych dokonaniach i odkryciach naukowców, sprawdzą, co słychać na misjach badających tajemnice kosmosu, przyjrzą się technologicznym nowinkom oraz przeanalizują wydarzenia, które mogą mieć wpływ na przyszłość ludzkości. Raport Naukowy to niezbędnik tych wszystkich, którzy chcą być na bieżąco, poznawać otaczającą rzeczywistość oraz nie boją się wybiegać myślą w przyszłość.

Giganci Nauki – teleturniej – Niedziela, godz. 15:30 emisja od 9 października

Naukowy teleturniej oparty na oryginalnym formacie TVP. Połączenie emocji, zabawy, edukacji i misji popularyzacji nauki. Każdy odcinek to jeden temat i jeden zwycięzca, który najtrafniej odpowie na pytania przygotowywane przez ekspertów, dziennikarzy i konkurentów. Dla zawodników to emocjonująca rywalizacja, dla widzów – pełna wyzwań przygoda z zagadkami naukowymi w tle. Na zwycięzcę teleturnieju czeka tytuł Giganta Nauki i nagroda 20 tys. zł. Teleturniej składa się z 3 rund oraz finału. Zasady poszczególnych rund różnią się od siebie, a punkty zdobyte na poszczególnych etapach, są sumowane. Gospodarzem programu jest Łukasz Nowicki. Jesienią uczestnicy zmierzą się z tematami: „Podbój kosmosu”, „Nobliści”, „Ignacy Łukasiewicz. Od lampy naftowej do napędu elektrycznego”, „Wielkie epidemie”, „Tajemnice polskich lasów”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Klimat i meteorologia”, „Energia odnawialna”, „Mózg i jego tajemnice”, „Układ słoneczny”, Mikołaj Kopernik”, „Ginące gatunki”.

Tajemnice Operacji – serial dokumentalny – Poniedziałek, godz. 10:00 emisja od 3 października

Gospodarzem programu jest doktor Łukasz Grabarczyk, jedyny polski neurochirurg operujący w wojennych szpitalach na Ukrainie, wieloletni szef kliniki „Budzik” w Olsztynie, absolwent Uniwersytetu we Fryburgu, który swoje umiejętności doskonalił w USA i Japonii. Dr Grabarczyk oprowadzi widzów TVP Nauka po tajnikach nowatorskich operacji, objaśniając wkład lekarzy, rolę nowoczesnych technologii i znaczenie medycznych procedur.

Polskie Parki Narodowe – magazyn – Środa, godz. 15:30 emisja od 5 października

Nowoczesne technologie badawcze w służbie wielowiekowych dzieł natury. Program poprowadzi Dariusz Gross, dziennikarz i poszukiwacz-odkrywca zafascynowany przyrodą. Parki narodowe, które doskonale znamy jako turyści, teraz odkryjmy na nowo – z perspektywy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń.

Jasne jak słońce – cykl reporterski – premiera 3 października

W krótkich kilkuminutowych minireportażach Franek Cofta zada dociekliwe pytania, dotyczące pozornie oczywistych zjawisk dnia codziennego. Czy na otaczający świat można spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy? Oczywiście, a oglądana przez „szkiełko i oko” rzeczywistość może nas bardzo zaskoczyć.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Telewizja – przeczytaj więcej:

(30222)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x