Home News Za oglądanie kanału TVP 4K jednak będzie trzeba płacić?! To on pokaże MŚ Katar 2022
Za oglądanie kanału TVP 4K jednak będzie trzeba płacić?! To on pokaże MŚ Katar 2022

Za oglądanie kanału TVP 4K jednak będzie trzeba płacić?! To on pokaże MŚ Katar 2022

4.28K
0

Jesienią do telewizji powróci kanał TVP 4K, po który publiczny nadawca sięgał już w przeszłości dwukrotnie. Będzie go można oglądać za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej, pod warunkiem posiadania telewizora lub dekodera DVB-T2. W ramówce TVP 4K znajdą się wyłącznie mecze Mistrzostw Świata Katar 2022. Nie dla wszystkich stacja może być jednak darmowa! TVP może wymagać opłat licencyjnych od operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

TVP może kazać płacić operatorom telewizji za dostęp do TVP 4K! Kanał z MŚ Katar 2022 nie będzie za darmo?

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze. Telewizja Polska ogłosiła, że przy ich okazji ponownie uruchomi kanał TVP 4K, w którym w przeszłości pokazywano mecze MŚ 2018 i Euro 2020. W tym drugim przypadku stacja trafiła do naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie była dostępna za damo w standardzie DVB-T2 / HEVC. Tak będzie i tym razem! Wszyscy odbiorcy sygnału naziemnego, którzy posiadają odbiorniki 4K wspierające ten format, w listopadzie będą mogli oglądać mecze mundialu w najwyższej rozdzielczości bez opłat. Później – jeśli znów nie zostanie wyłączony – TVP 4K ma nadawać filmy, seriale, dokumenty i programy rozrywkowe.

logo tvp4k

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą ostatecznie otrzymać dostęp do TVP 4K bez opłat. Pierwsza kwestia to oczywiście dostępność, bo przy poprzednich okazjach ta pozycja nie trafiła do ofert wszystkich mniejszych i większych operatorów. Niewątpliwie i tym razem znajdą się tacy, którzy nie włączą go do swoich ofert na czas turnieju. Być może stanie się tak także dlatego, że publiczny nadawca może oczekiwać od poszczególnych operatorów opłat za dystrybucję sygnału darmowego przecież naziemne TVP 4K.

Serwis Wirtualnemedia.pl pozyskał następujący komentarz od Centrum Informacji TVP: “W przypadku kanału TVP 4K operatorzy kablowi, satelitarni oraz udostępniający usługę telewizji cyfrowej w technologii IPTV otrzymają od Telewizji Polskiej ofertę na zasadach niedyskryminujących”. Czy to oznacza, że będą musieli zapłacić za licencję? W takim wypadku kanał TVP 4K mógłby trafić do wyższych, droższych pakietów telewizji kablowej i satelitarnej. Oficjalnie TVP nie zdradza jeszcze swojej strategii – ta ma zostać ujawniona w najbliższych tygodniach.

Telewizja polska TVP logo

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-4k-jak-odbierac-mundial-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-operatorzy-kablowi-platformy-satelitarne


Telewizja – przeczytaj więcej:

(4279)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x