Home News ASUS VG27WQ – zakrzywiony monitor VA ze 165 Hz i AMD FreeSync
ASUS VG27WQ – zakrzywiony monitor VA ze 165 Hz i AMD FreeSync

ASUS VG27WQ – zakrzywiony monitor VA ze 165 Hz i AMD FreeSync

174
0

Firma ASUS przygotowała nowy model monitora dla graczy z serii TUF Gaming, VG27WQ. Sprzęt odznacza się 165 Hz odświeżaniem i obsługą AMD FreeSync.

Monitor ASUS TUF Gaming VG27WQ pojawił się na oficjalnej stronie producenta. To nowy produkt dla graczy, który oferuje wysokie odświeżanie, jak również zgodność z coraz bardziej wszechobecną technologią FreeSync.

asus monitor

ASUS VG27WQ – parametry

Mamy tutaj do czynienia z 27-calowym monitorem z zakrzywionym panelem VA o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Obsługuje on technologię Variable Refresh Rate (VRR) w formie AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie, jakie jest w stanie zapewnić to 165 Hz. Wartość ta jest osiągalna przy połączeniu via DisplayPort, gdyż HDMI zapewni jedynie maksimum 144 Hz.

Ponadto monitor ten zgodny jest ze standardem VESA DisplayHDR 400, czyli zapewnia obsługę HDR10. Nie znamy jeszcze realnej maksymalnej jasności monitora, ale raczej będzie to model z minimalnymi wartościami, jakie pozwalają odczuć ten efekt w grach, czy filmach.

asus monitor

Krzywizna monitora wynosi 1500R, a producent reklamuje również czas reakcji na poziomie 1 ms w standardzie MPRT (Moving Picture Response Time). Ponadto możemy tutaj liczyć także na autorską technologię Extreme Low Motion Blur, redukującą rozmycie kierunkowe obrazu. Od strony funkcjonalności, monitor oferuje możliwość regulacji wysokości, pochylenia oraz obrotu. Od strony złącz, producent zapewnił jeden port DisplayPort 1.2, a także dwa HDMI 2.0 oraz wejście mini-jack 3.5 mm.

asus monitor

ASUS VG27WQ – cena i dostępność

Tajwański producent nie podał jeszcze informacji na temat ceny i dostępności. Jest niemalże pewne, że szczegółów dowiemy się dopiero na CES 2020, które rozpoczyna się 7 stycznia i będzie trwać do 10 stycznia 2020 roku w Las Vegas Convention Center.

Źródło: Blurbusters

Więcej na temat monitorów:

Więcej na temat marki ASUS:

(174)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o