Home News Wiedźmin: Netflix rozważał Ciri jako główną postać serialu
Wiedźmin: Netflix rozważał Ciri jako główną postać serialu

Wiedźmin: Netflix rozważał Ciri jako główną postać serialu

753
0

Seria Wiedźmin, niezależnie, czy w wydaniu książkowym, czy growym, bezsprzecznie kojarzy się z Geraltem z Rivii. Jednakże twórcy serialu Netflix początkowo rozważali, aby opowieść skupiała się na innej znanej postaci, Ciri. O tym interesującym obrocie spraw powiedziała showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich w niedawnym wywiadzie.

Już po świetnie przyjętej, trzeciej części growego “Wiedźmina”, która sugerowała odejście od tytułowej postaci, w sieci pojawiło się sporo głosów zachęcających do tego, aby seria skupiła się na Ciri. Moim zdaniem (i nie wstydzę się tego mówić) segmenty z nią związane były pod kątem walki i rozgrywki dużo ciekawsze, bardziej dynamiczne, niż bezpieczny, “drewniany” Geralt. No, ale serial to co innego…

wiedźmin serial

Ciri jako główna postać w Wiedźminie?


Showrunnerka produkcji Netflix wyznała (posłuchaj wywiadu powyżej), że początkowo zakładała, że cała opowieść będzie opowiedziana z perspektywy Ciri. Serial w tej wersji miał zaczynać się od motywów znanych z “Pani jeziora”, która to powieść właśnie opowiadała wydarzenia z punktu widzenia Ciri. Niestety Hissrich nie udało się pogodzić historii Geralta z Ciri, a także Yennefer. Dlatego też showrunnerka porzuciła swoją oryginalną wizję, starając się zapewnić każdej z głównych postaci jednakowo ważny udział w narracji.

wiedźmin serial

Wiedźmin – w oczekiwaniu na premierę, dwa utwory z serialu

Pierwszy sezon “Wiedźmina” pojawi się 20 grudnia 2019 i składa się z ośmiu odcinków. Niedawno otrzymaliśmy także przedsmak talentu muzycznego Jaskra (nota bene, nawet w angielskiej wersji serialu jego przydomek jest użyty w języku polskim). Twórczynie ścieżki dźwiękowej, Sonya Belousova i Giona Ostinelli podzieliły się dwoma utworami z serialu. Jednym z nich jest “Toss a Coin to Your Witcher” (w wolnym tłumaczeniu: “kopsnij miedziaka dla wiedźmaka”?). Drugi utwór to natomiast motyw przewodni, “Geralt of Rivia”. Obydwu z nich można posłuchać na portalu Soundcloud.

Co ciekawe każdy z odcinków ma zawierać wariację na temat motywu głównego, zależną od klimatu danego odcinka – niektóre z nich będą mieć wydźwięk tryumfalny, a niektóre mroczny. Ciekawe, czy serial sam w sobie okaże się tryumfem…

Źródło: Game Rant [1, 2]

Więcej na temat Netflixa:

(753)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o