Home News Aplikacja myTube na Xbox One oferuje odtwarzanie w 4K
Aplikacja myTube na Xbox One oferuje odtwarzanie w 4K

Aplikacja myTube na Xbox One oferuje odtwarzanie w 4K

417
0

Obecna aplikacja YouTube na konsole i Smart TV pozostawia wiele do życzenia. myTube to z kolei jeden z najlepszych programów zewnętrznych, który jednocześnie doczekał się odtwarzania 4K na konsoli Xbox One S i Xbox One X.

myTube to nie tylko aplikacja konsolowa, lecz dostępna także na Windows 10. Na Xbox One daje dostęp do większej ilości opcji niż oficjalna apka Google. Dzięki niej możemy czytać komentarze, pobierać filmiki, zarządzać listami odtwarzania i wiele, wiele innych.

Od teraz w wersji beta, myTube pozwala także na odtwarzanie filmików w rozdzielczościach wyższych niż 1080p, w tym także 4K – dzięki obsłudze kodeka VP9. Może okazać się to zbawienne, gdyż ostatnio nadchodziły doniesienia o tym, że Google wyłączyło treści w tej rozdzielczości dla posiadaczy wielu rodzajów urządzeń, w tym konsol.

 

aplikacja myTube na Xbox One pozwala na odtwarzanie filmików w 4K

myTube jest dostępne za darmo w wersji testowej, natomiast pełna odblokowana wersja kosztuje symboliczne 4,49 PLN. Gdyby aplikacja nie była widoczna z poziomu konsoli, zaleca się jej pobranie z poziomu PC i sklepu Microsoft, gdzie należy zaznaczyć opcję „zainstaluj na Xbox One”.

(417)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.