Home News Zestaw AR firmy Apple w sprzedaży od 2020?
Zestaw AR firmy Apple w sprzedaży od 2020?

Zestaw AR firmy Apple w sprzedaży od 2020?

126
0

Każdy traktuje ostatnio AR (rzeczywistość rozszerzoną) bardzo poważnie, a firma Apple – według najnowszych wieści – zamierza wydać dedykowany zestaw w roku 2020.

Jak donosi Bloomberg, gigant z Cupertino powinien ukończyć produkcję w 2019, a wprowadzić sprzęt do sprzedaży w 2020. Według informacji zdobytych przez Bloomberga zestaw AR firmy Apple będzie wyposażony w nowy chip i ekran, a ponadto będzie go napędzał nowy system operacyjny, wewnętrznie oznaczony jako „rOS” (reality operating system).

W kwestii nawigowania po interfejsie użytkownika, amerykańska korporacja testuje panele dotykowe, jak również komendy głosowe Siri oraz gesty związane z ruchami głową.

Jeśli chodzi o dostępne obecnie aplikacje, są tam wirtualne sale konferencyjne i odtwarzanie filmików w 360 stopniach. Technologia AR niesie ze sobą ogromny potencjał, nie tylko w grach, ale różnego typu aplikacjach, nie tylko do służących do pracy, lecz nawet lifestyle’owych. Szacuje się, że obecnie rynek AR i VR jest warty 11,4 mld USD, ale w roku 2020 wartość ta miałaby wynieść aż 143 mld USD, a rok później – aż 215 mld USD.

Apple na rynku AR rywalizowałyby z (dostępnym już od kilku lat w wersji deweloperskiej) HoloLens Microsoftu i wyłaniającym się dopiero w tym segmencie Magic Leap.

(126)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.