Home News Android 11: Google przypadkiem udostępniło stronę dla deweloperów. Co nowego w kolejnej wersji?
Android 11: Google przypadkiem udostępniło stronę dla deweloperów. Co nowego w kolejnej wersji?

Android 11: Google przypadkiem udostępniło stronę dla deweloperów. Co nowego w kolejnej wersji?

1.27K
0

Mimo iż na wielu smartfonach próżno jeszcze szukać aktualizacji do obecnej wersji Androida, niewiele dzieli nas od ogłoszenia kolejnej wersji najpopularniejszego systemu mobilnego. Google zaliczyło w dodatku małą wpadkę, nieintencjonalnie publikując w Sieci stronę o Android 11 przeznaczoną deweloperom.

Na dobrą sprawę użytkownicy odpowiedzialni za rozwój wczesnej wersji systemu i tak pewnie dostaną go na swoje urządzenia w ciągu najbliższych tygodni, ale po wspomnianym falstarcie Google szybko usunęło stronę. Jak jednak wiadomo, w Internecie nic nie ginie, dlatego dostarczyła ona kilku konkretów co do zawartości i funkcjonalności systemu Android 11. W połączeniu z pojawiającymi się wcześniej nieoficjalnymi doniesieniami, daje to całkiem wyraźny zarys kształtu następcy “dziesiątki”.

Android 11: Google przypadkiem udostępniło stronę dla deweloperów. Co nowego w kolejnej wersji?
Strona dla deweloperów, którą chwilowo udostępniło Google

Android 11: co nowego w systemie mobilnym?

Z załączonego powyżej zrzutu ekranu z rzeczonej strony możemy wyczytać, że Android 11 przyniesie m.in. zmiany w sposobie działania poszczególnych aplikacji i interfejsu systemowego. Może tu chodzić o wprowadzenie harmonogramu dla Dark Mode. Ma się również pojawić funkcja “Share-to-Print”, dzięki której będzie można bezpośrednio z poziomu smartfona drukować pliki (zdjęcia i PDF-y) na podpiętej przez sieć bezprzewodową drukarce.

Na stronie pojawiły się też informacje o lepszym dostosowaniu systemu do składanych smartfonów, poprawkach dla funkcji typu biometria i – tradycyjnie – o usprawnieniach w kwestiach bezpieczeństwa.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam poczekać do momentu, w którym deweloperzy będą mogli oficjalnie położyć swoje ręce na wczesnej wersji Androida 11 oraz do konferencji Google I/O 2020, która wystartuje 12 maja i na której gigant z Mountain View najpewniej zapowie nowy system.

Źródło: Tabletowo

Więcej o smartfonach:

(1270)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o