Home News Kino na smartfonie? “V2: Escape From Hell” ma być pierwszym hitem nagranym w całości pionowo
Kino na smartfonie? “V2: Escape From Hell” ma być pierwszym hitem nagranym w całości pionowo

Kino na smartfonie? “V2: Escape From Hell” ma być pierwszym hitem nagranym w całości pionowo

162
1

Timur Bekmambetov, producent i reżyser odpowiedzialny m.in. za “Wanted – Ścigani” czy “Hardcore Henry”, tworzy pierwszy pełnometrażowy film kręcony wertykalnie. Budżet nietypowej produkcji wynosi 10 milionów dolarów, a premierę zaplanowano na 2021 rok.

Bekmambetov ma okazję na nowo zdefiniować pojęcie “kino na smartfonie”. Wszystkie sceny jego najnowszej produkcji mają być bowiem nagrywane pionowo, co hołduje obecnym trendom dyktowanym przez Instagrama, Snapchata i TikToka. Nigdy wcześniej jednak nie powstał w ten sposób żaden filmowy tytuł z krwi i kości.

“V2: Escape From Hell” przedstawi opartą na faktach historycznych drogę sowieckiego pilota Michaiła Diewiatejewa, któremu w trakcie II Wojny Światowej udało się zbiec z niemieckiego obozu koncentracyjnego, porywając samolot. Biorąc pod uwagę spory budżet filmu i szum, który zaczyna wokół niego powstawać, można się po nim spodziewać wysokiego poziomu. Oglądanie takiej produkcji na smartfonie rzeczywiście może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem.

Kino na smartfonie? “V2: Escape From Hell” ma być pierwszym hitem nagranym w całości pionowo

Doświadczenie – szczególnie z podobnymi eksperymentami z formą – ma na pewno Bekmambetov, który odpowiadał m.in. za utrzymany w konwencji widoku pierwszoosobowego “Hardcore Henry” czy “Koniec przyjaźni” i “Searching” – filmy oglądane z perspektywy kamerki internetowej. Stworzył też horror “Dead of Night”, który powstał dla Snapchata i również kręcony był pionowo.

Na efekty prac nad “V2: Escape From Hell” przyjdzie nam poczekać do 2021 roku. Ciekawe, na jaką drogę dystrybucji tego tytułu zdecydują się twórcy. Pewne jest natomiast, że najwygodniej obejrzymy go na swoich smartfonach.

Źródło: Komórkomania.pl

Więcej o smartfonach:

(162)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
Poznańczyk Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Poznańczyk
Gość
Poznańczyk