Home News Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!
Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!

Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!

3.10K
8

20th Century Fox postanowił wyłamać się HDR10+ Alliance. Alita: Battle Angel ukaże się na 4K UHD Blu-ray także z Dolby Vision!

Do HDR10+ Alliance należą m.in. 20th Century Fox, Warner Bros., Panasonic, Qualcomm czy Amazon. Do tej pory Fox wydawał swoje filmy na 4K UHD Blu-ray właśnie z HDR10+. Było ich już ponad 100. Tymczasem firma zdecydowała, że dzieło Roberta Rodrigueza, produkowana przez Jamesa Camerona „Alita: Battle Angel” ukaże się zarówno w HDR10+, jak i Dolby Vision.

Alita: Battle Angel

Jest to bezprecedensowy ewenement. Tym samym wszystkie wielkie studia filmowe w Hollywood mają w swoim portfolio tytuły w Dolby Vision. Pierwszym obrazem w obydwu formatach był wydany w tym roku Robin Hood.

HDR10+ chyba przeżywa obecnie gorsze chwile, gdyż firmy Panasonic i Philips ogłosiły, że ich tegoroczne modele będą wspierały również Dolby Vision. Jedynym producentem TV, który obsługuje wyłącznie HDR10+ został Samsung. W każdym razie większa otwartość branży technologicznej na mnogość formatów jest ostatecznie dużą wygraną dla konsumentów.

Alita: Battle Angel zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray i Blu-ray 22 lipca w UK. U nas z kolei zadebiutuje w tych formatach 26 lipca.


ZOBACZ TAKŻE:HDR, Co to jest HDR, HDR10 kontra Dolby Vision


Źródło: flatpanels

(3095)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

8
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o