Home News Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!
Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!

Alita: Battle Angel na 4K UHD z HDR10+ i Dolby Vision!

2.97K
8

20th Century Fox postanowił wyłamać się HDR10+ Alliance. Alita: Battle Angel ukaże się na 4K UHD Blu-ray także z Dolby Vision!

Do HDR10+ Alliance należą m.in. 20th Century Fox, Warner Bros., Panasonic, Qualcomm czy Amazon. Do tej pory Fox wydawał swoje filmy na 4K UHD Blu-ray właśnie z HDR10+. Było ich już ponad 100. Tymczasem firma zdecydowała, że dzieło Roberta Rodrigueza, produkowana przez Jamesa Camerona „Alita: Battle Angel” ukaże się zarówno w HDR10+, jak i Dolby Vision.

Alita: Battle Angel

Jest to bezprecedensowy ewenement. Tym samym wszystkie wielkie studia filmowe w Hollywood mają w swoim portfolio tytuły w Dolby Vision. Pierwszym obrazem w obydwu formatach był wydany w tym roku Robin Hood.

HDR10+ chyba przeżywa obecnie gorsze chwile, gdyż firmy Panasonic i Philips ogłosiły, że ich tegoroczne modele będą wspierały również Dolby Vision. Jedynym producentem TV, który obsługuje wyłącznie HDR10+ został Samsung. W każdym razie większa otwartość branży technologicznej na mnogość formatów jest ostatecznie dużą wygraną dla konsumentów.

Alita: Battle Angel zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray i Blu-ray 22 lipca w UK. U nas z kolei zadebiutuje w tych formatach 26 lipca.


ZOBACZ TAKŻE:HDR, Co to jest HDR, HDR10 kontra Dolby Vision


Źródło: flatpanels

(2972)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(8)

 1. ifeelveryblah1 ifeelveryblah1 napisał(a):

  Nie będzie wydania UHD bo? Są jakieś rewelacje, że to już jest wydanie od Disneya z przetłumaczonym na język polski menu, a nie od 20th CF i  4K z PL? Poproszę autorze o link do tych rewelacji.

 2. Ja czekałem na ten film na UHD BD ale najlepiej aby miał polskie napisy.

 3. Byłem na tym w kinie w Helios w sali z Atmos i tez czekam na ten fim w UHD moze byc dubbing chociaż teraz bym zobaczył z napisami bo akurat na dubbingu juz to widziałem. ;)

 4. ifeelveryblah1 ifeelveryblah1 napisał(a):

  BD 4K z PL będzie na 99%. Skąd to sianie zamętu że nie będzie? A premiera w lipcu. Nie ma żadnego sensu opóźniać premierę filmu, którego to już premiera światowa jest opóźniona o 2 miesiące.

 5. Mr.Hankey Mr.Hankey napisał(a):

  Czesi twierdzą, że w ich wydaniu UHD znajdzie się polska wersja językowa, podobne informacje docierają z Hiszpanii. Do tego sklep dvdmax zamieścił ofertę wersji UHD z polską wersją planowaną na 23 lipca, więc chyba pora wyedytować newsa...

 6. Polskie wydanie dolby digital nawet w wydaniu 4K. Edycja steelbook BD Full HD ale w 4K już nie!  Kto wypuszcza u nas taką chu..ię !

 7. Niestety porównania wykazują, że wersja 4K została po macoszemu zmasterowana i jest po prostu za ciemna:

   

   

   

 8. Szkoda Twojego czasu. Ten kanał to jeden wielki żart i nie ma nic wspólnego z tym jak obraz wygląda w rzeczywistości. W szczególności jeśli chodzi o kolorki czy jasność obrazu.