Home News Alien: Ore. Kolejny krótkometrażowy Obcy
Alien: Ore. Kolejny krótkometrażowy Obcy

Alien: Ore. Kolejny krótkometrażowy Obcy

1.14K
0

Wczoraj miała miejsce premiera czwartego filmu krótkometrażowego z serii Obcy. Był to Alien: Ore, a reżyserował go duet The Spear Sisters.

Alien: Ore to czwarta krótkometrażówka na 40-lecie kinowej premiery filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo. Jej akcja toczy się w podziemnej kopalni Weyland-Yutani.

Ore trwa 10,5 minuty i jest to do tej pory najdłuższa produkcja z tego cyklu. Znajdziemy w niej wizualne i tekstowe aluzje do pierwszej oraz drugiej części. Ponadto, siostry Sam i Kailey Spear przez umiejscowienie wydarzeń w kopalni chciały odtworzyć klaustrofobicznego ducha oryginału.

Przy okazji są ukazane pewne tematyczne aspekty nawiązujące do korporacji Weyland-Yutani i jej metod działania. Osobiście ten film podobał mi się z dotychczasowo wydanych najbardziej. Jest on chyba również najmniej odtwórczy i jedynie zastrzeżenia miałbym wobec samej końcówki. Na następny piątek, 26 kwietnia, przypada Alien Day (od nazwy planety LV-426). Wtedy też zostaną udostępnione dwa ostatnie produkcje w krótkim formacie – Alien: Harvest i Alien: Alone.

Źródło: IGN, opr. własne

(1138)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x