Home News 76. Złote Globy – znamy zwycięzców
76. Złote Globy – znamy zwycięzców

76. Złote Globy – znamy zwycięzców

326
0

Tej nocy odbyła się 76. gala rozdania nagród branży telewizyjnej i filmowej, znanej jako Złote Globy. Wielkim wygranym – wbrew wszelkim oczekiwaniom – jest film biograficzny o Freddym Mercurym Bohemian Rhapsody, w którą tytułową rolę odegrał Rami Malek.

Ogromnym zaskoczeniem jest zdobycia przez Bohemian Rhapsody nagrody za najlepszy film dramatyczny. O ile biografia Mercurego miała imponujący box office, to jednak krytycy nie przyjęli go zbyt ciepło (48/100 Metacritic, 62% współczynniku aprobaty na Rotten Tomatoes). Produkcja Foxa wygrała m.in. z Czarną Panterą. Rami Malek zdobył też wyróżnienie za najlepszego aktora pierwszoplanowego, pokonując m.in. Willema Defoe (At Eternity’s Gate) i Bradleya Coopera (Narodziny gwiazdy). Nie został niedoceniony tytaniczny trud Christiana Bale’a, który dokonał (jednej z wielu na jego koncie) metamorfozy aby zagrać Dicka Cheneya w filmie Vice. Wygrał w kategorii musicalu lub komedii. Odbierając nagrodę przewrotnie podziękował Szatanowi.

Złote Globy

Jeśli chodzi o telewizję, to  może zdziwić podwójne wyróżnienie dla The Kominsky Method, produkcji Netflix. Serial został wyróżniony w kategorii musicalu lub komedii, a Michael Douglas uznany najlepszym aktorem pierwszoplanowym w tych gatunkach.

Poniżej znajdziecie pełną listę wyróżnionych, z rozbiciem na film i telewizję.

FILM

FILM DRAMATYCZNY: “Bohemian Rhapsody”

AKTORKA W FILMIE DRAMATYCZNYM: Glenn Close, “Żona”

AKTOR W FILMIE DRAMATYCZNYM: Rami Malek, “Bohemian Rhapsody”

KOMEDIA LUB MUSICAL: “Green Book”

AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU: Olivia Colman, “Faworyta”

AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU: Christian Bale, “Vice”

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Regina King, “If Beale Street Could Talk”

AKTOR DRUGOPLANOWY: Mahershala Ali, “Green Book”

FILM ZAGRANICZNY: “Roma”

REŻYSERIA: Alfonso Cuaron, “Roma”

SCENARIUSZ: Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly, “Green Book”

FILM ANIMOWANY: “Spider-Man: Uniwersum”

MUZYKA: Justin Hurwitz, “Pierwszy człowiek”

PIOSENKA: “Shallow,” ″Narodziny gwiazdy ”

(326)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.