Home News CES 2019: NVIDIA G-Sync trafi na monitory FreeSync
CES 2019: NVIDIA G-Sync trafi na monitory FreeSync

CES 2019: NVIDIA G-Sync trafi na monitory FreeSync

366
0

Niedawno skończyła się konferencja firmy NVIDIA na CES 2019. Ważną wiadomością, jakiej się z niej dowiedzieliśmy będzie wsparcie G-Sync dla m.in. monitorów FreeSync.

NVIDIA jako pierwsza opracowała technologię adaptacyjnej synchronizacji obrazu, ale od pewnego momentu liczyła się z poważną konkurencją ze strony AMD i FreeSync. Ten drugi to otwarty standard, a więc miał przewagę ceny. Aby jednak nie pozostać w tyle NVIDIA postanowiła teraz wprowadzić wsparcie G-Sync dla monitorów z FreeSync, bez konieczności dokupowania żadnych akcesoriów.

 

NVIDIA

Firma przetestowała do tej pory 400 monitorów z FreeSync i 12 z nich pomyślnie przeszło cały proces. Jensen Huang, CEO NVIDIA Jensen Huang zapowiedział, że wszystkie monitory tego typu zostaną przetestowane, otrzymają certyfikaty a firma zoptymalizuje software aby jak najlepiej zapewniały adaptacyjną synchronizację. Aktualizacja G-Sync zostanie udostępniona 15 stycznia i nie będzie tylko ograniczona do modeli z FreeSync – one po prostu G-Sync będą miały włączone domyślnie. Inne monitory tego typu również otrzymają taką opcję, a nawet jeśli nie zostały przetestowane bądź nie posiadają certyfikacji – funkcję tę będzie można nadal włączyć ręcznie.

(366)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.