Home News ZTE, Qualcomm pracują nad streamingiem 4K UHD w 5G
ZTE, Qualcomm pracują nad streamingiem 4K UHD w 5G

ZTE, Qualcomm pracują nad streamingiem 4K UHD w 5G

176
0

Firma ZTE wraz z Qualcomm i China Mobile opracowuje technologię strumieniowania treści w rozdzielczości 4K UHD za pomocą sieci komórkowej 5G. Ma być ona użyta m.in. w transmisjach sportowych.

5G Intelligent Venue Live Streaming Solution to nowa technologia nad którą pracuje ZTE w porozumieniu z Qualcomm i China Mobile. Łączy ona ze sobą wielokanałowe przesyłanie danych w 4K UHD wraz z obsługą wielu kamer i perspektyw. Dostarczy ona tak pełnego ujęcia boiska, jak i widoku z perspektywy zawodników i trenerów. Za jej pomocą będą transmitowane m.in. wydarzenia sportowe. Z jej pomocą będzie można udostępniać gotowe klipy z materiałem z wielu ujęć gotowe do udostępniania na mediach społecznościowych. Dużym bodźcem do tej inicjatywy są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022, o czym wspomina ZTE w informacji prasowej.

5G

Co ciekawe, nad streamingiem w 5G pracują także amerykańskie firmy. Robią to m.in. Disny, Verizon, AT&T oraz Magic Leap. W USA technologia ta służyłaby bardziej większemu upowszechnieniu się usług VOD a także rozwojowi technologii rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality).

Źródło: fiercevideo

(176)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.