Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent
Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent

Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent

7.12K
10

Polscy przedstawiciele LG zaprezentowali nam dziś podczas konferencji online, nowe telewizory OLED i NanoCell, które pojawiają się właśnie w polskich sklepach. W trakcie premiery, dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy oraz mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać więcej o technologiach, które skrywają nowe telewizory. Zapraszamy na podsumowanie wiedzy o modelach OLED 2020 – o nowych telewizorach NanoCell przeczytacie w osobnym wpisie.

Nowe telewizory OLED na 2020 rok od LG

Tegoroczne nowości to m.in model GX Gallery, niespotykanie smukły, przylegający do ściany niczym obraz, a także 48-calowy model CX – pierwszy taki telewizor OLED o przekątnej ekranu poniżej 50 cali. Łącznie na polski rynek trafi 5 nowych serii LG OLED TV, dostępnych już w polskich sklepach lub będących jeszcze w przedsprzedaży.

Tegoroczne modele dostarczą niezapomnianych doznań graczom konsolowym oraz tym grającym na komputerach. Wielbicielom kina zapewnią najwyższą jakość hitów filmowych, a entuzjastów sportu przeniosą w sam środek sportowej akcji. Wszystko to dzięki zaawansowanym technologiom oraz algorytmom sztucznej inteligencji sterowanej przez najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 (III generacji).

Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent
LG 4K OLED GX; fot. materiały prasowe

Model LG OLED GX „Gallery” to przykład geniuszu technologicznego i niezwykłej estetyki inżynierów firmy LG. Niespotykany dotąd na rynku model o niecałych dwóch centymetrach głębokości ze wszystkimi podzespołami schowanymi w obudowie, bez konieczności wyprowadzania ich na zewnątrz (zdjęcie modelu real poniżej razem z uchwytem, który znajduje się w zestawie). Uzyskanie minimalistycznego wyglądu jest możliwe dzięki matrycy OLED, która nie wymaga dodatkowego podświetlenia, a dzięki temu może zachować niespotykaną smukłość wzornictwa. Co więcej uchwyt do powieszenia modelu LG OLED GX został zaprojektowany jako wnęka w jego obudowie, dzięki czemu telewizor przylega do ściany niczym obraz, dopasowując się do wystroju każdego wnętrza.

LG OLED GX premiera 2020
LG 4K OLED GX; fot. materiały prasowe

Drugą nowością jest 48-calowy model CX. Najmniejszy na świecie, dostępny w oficjalnej sprzedaży, telewizor wyprodukowany w technologii OLED stanowi ukłon w stronę widzów posiadających mniej miejsca w mieszkaniu, a pragnących korzystać z dobrodziejstw tej technologii.

LG OLED CX 4K 48 cali 5
LG 4K OLED CX 48″

Telewizory OLED na 2020 rok posiadają następujące oznaczenia zaczynając od serii podstawowej:

 • 4K OLED BX (55, 65) – bestseller z 2019 roku
 • 4K OLED CX (48, 55, 65, 77 cali) – bestseller z 2019 roku
 • 4K OLED GX (55, 65, 77 cali) – grubość tylko 2 cm razem z elektroniką telewizora
 • 4K OLED WX (65 cali) – tapeta na ścianę, tzw. wallpaper tv
 • 8K OLED ZX (88, 77 cali)
 • 4K OLED RX (65 cali) – rolowany / zwijany telewizor (nadal niepotwierdzona dostępność w Polsce)

Firma LG pochwaliła się na konferencji dodatkowo, że ich obecny udział w rynku sprzedaży telewizorów OLED w Polsce wynosi ponad 70%.

LG OLED TV 2020 – stworzony do gamingu

Inżynierowie LG wyszli naprzeciw rosnącym oczekiwaniom graczy, czyniąc telewizory z linii OLED idealnym rozwiązaniem do gier. Input lag na poziomie 13 ms, a także czas reakcji matrycy wynoszący 1 ms, sprawiają, że akcja jest niezwykle dynamiczna i pozbawiona przeskoków.

Zastosowanie trybu HGiG (pełniącego analogiczną rolę do HDR w filmach) zapewnia optymalne wyświetlanie obrazu, pozwalając graczom na dostrzeżenie większej liczby szczegółów, np. w lokalizacjach, w których promienie wschodzącego słońca mogą przesłaniać istotne detale.

LG 4K OLED ZX; fot. materiały prasowe

Najnowsze telewizory LG OLED 2020 to rozwiązanie idealne nie tylko dla graczy konsolowych, ale również użytkowników komputerów osobistych. Są jedynymi telewizorami wyposażonymi w obsługę technologii G-Sync od NVIDA (posiadając jednocześnie obsługę Freesync, analogicznej technologii od firmy AMD), dzięki której matryca adaptuje się do liczby klatek na sekundę, sprawiając, że gra jest dużo płynniejsza i przyjemniejsza. Telewizory LG OLED wyposażone są także w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewniający obsługę technologii 4K HFR (High Frame Rate), trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode), zmiennej częstotliwości odświeżania VRR oraz zwrotnego kanału audio eARC. Dzięki redukcji niebieskiego światła w telewizorach LG OLED 2020 nawet wielogodzinne granie nie powinno męczyć oczu.

Promocja LG OLED 2020 xbox one x w prezencie gratis 2

Kinowe doznania w salonie

Dla jeszcze lepszych doznań filmowych, telewizory LG OLED zostały wyposażone w specjalny tryb dla miłośników oryginalnego obrazu – Filmmaker Mode. Tryb ten wyłącza funkcję wygładzania ruchu, aby wiernie odtworzyć kinowy obraz i prezentować filmy zgodnie z wizją reżysera, czy też autora zdjęć.

Dodatkowo nowa w tym roku funkcja Dolby Vision IQ dostosowuje parametry wyświetlanych treści do warunków panujących w pomieszczeniu, tak by na przykład zbyt jasny obraz nie oślepiał nas podczas wieczornego seansu. O wrażenia prosto z sali kinowej zadba również system Dolby Atmos, zapewniając realistyczny, przestrzenny dźwięk.

filmmaker mode lg

Sportowe emocje na najwyższym poziomie

Kiedy już sportowe rozgrywki wrócą na arenę, krótki czas reakcji matrycy – (1ms) w TV LG OLED zadba o płynniejsze i wyraźniejsze odwzorowanie szybkiego ruchu podczas sportowej rywalizacji.

Nowością dla pasjonatów sportu na 2020 rok jest funkcja Sport Alert pozwalająca na wyświetlanie informacji o ulubionej drużynie sportowej. Możliwy jest wybór 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig, w tym między innymi najważniejszych europejskich lig piłki nożnej, czy też NBA. Powiadomienia o terminarzu rozgrywek oraz wynikach meczu będą pojawiać się na ekranie w czasie rzeczywistym.

Niezwykle inteligentny procesor

Najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI stale analizuje przesyłany sygnał, aby podwyższyć jakość obrazu oraz dźwięku. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia, procesor wykrywa różnice między twarzami, tekstem i innymi elementami o bogatych szczegółach, a następnie delikatnie przetwarza każdy element obrazu, podwyższając jego jakość.

Aby zapewnić najlepsze wrażenia wizualne oraz dźwiękowe, procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI rozpoznaje również gatunek treści, dzieląc go na cztery kategorie: Standardowe, Film, Sport oraz Animacja. Jako przykład, dla gatunku Animacja zmniejszy zawartość niebieskiego światła w celu zapewniania komfortu wzroku u dzieci, a także wyraźnie odtworzy głosy postaci i uwydatni efekty dźwiękowe.

Premiera LG OLED 2018 ThinQ AI

Telewizor wyposażony jest w czujnik światła, który automatycznie dostosuje jasność wyświetlanego obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu, zapewniając optymalne wrażenia wzrokowe (AI Brightness), analogicznie ze standardem Dolby Vision IQ.

Natomiast za pośrednictwem wbudowanego w pilot Magic Remote mikrofonu, procesor rozpozna akustykę pomieszczenia oraz położenie widza, aby zoptymalizować jakość odtwarzanego dźwięku (AI Acoustic Tuning).

Nowość: Home Dashboard i sterowanie głosowe sprzętami domowymi

Telewizory LG OLED ze sztuczną inteligencją pozwalają na łatwe sterowanie domowymi urządzeniami udostępnionymi w ramach jednej sieci.

Wszystkie inteligentne sprzęty można połączyć i monitorować ich status w specjalnym panelu domowym – Home Dashboard. Umożliwia on nie tylko śledzenie statusu urządzeń (jak np. sprawdzenie czy pralka LG zakończyła już pranie lub jaka jest temperatura w mieszkaniu), ale także sterowanie nimi za pomocą telewizora.

W tym celu stworzone zostały 3 scenariusze, aktywowane hasłem „Dzień dobry”, „Dobranoc” oraz trzeci „Własny scenariusz”. Można w nich zaprogramować sprzęty tak, aby zmieniały swoje ustawienia w zależności od okoliczności – inne na poranek, a inne na noc. W praktyce oznacza to, iż na zakończenie dnia wydając komendę do pilota TV „Dobranoc”, zostanie wyłączony TV oraz oświetlenie, a klimatyzator wejdzie w tryb nocny.

Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent
LG 4K OLED CX; fot. materiały prasowe

LG OLED TV 2020 – prawdziwe 8K

Telewizory LG 8K, a wśród nich tegoroczny model LG OLED ZX Real 8K, jako jedne z pierwszych otrzymały prawo do oznaczania logiem 8K Ultra HD, przyznawanym przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association). LG OLED ZX przewyższa surowe normy jakości stawiane przed rozdzielczością 8K Ultra HD, wyświetlając obraz o niespotykanej dotąd szczegółowości i ostrości. Dodatkowo procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI, dzięki algorytmom głębokiego uczenia, potrafi dostosować ostrość, szumy, tekst i grafikę do jakości 8K. Co więcej telewizory LG 8K, jako jedne z nielicznych na rynku, wyposażone są w kodek AV1, umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 8K z serwisu YouTube, co jest prawdziwą nowością na 2020.

Zakończyła się polska premiera telewizorów LG OLED 2020. Oto, co powiedział nam o nich producent
LG 8K OLED ZX; fot. materiały prasowe

Promocja LG OLED TV 2020 z Xbox One X 1 TB

Dla kupujących telewizor LG OLED w przedsprzedaży, firma LG przygotowała atrakcyjną promocję. Do wybranych modeli LG OLED z linii 2020, dołączana jest konsola Xbox One X 1TB z dwoma kontrolerami, grą Forza Horizon 4 oraz dodatkiem do niej LEGO Speed Champions. Promocja trwa od 31 maja lub do wyczerpania zapasów.

LG OLED TV 2020 – lista modeli i ceny w polskich sklepach

Na początku maja pisaliśmy o pierwszej dużej sieci sklepów, która rozpoczęła przedsprzedaż najnowszych telewizorów LG OLED na 2020 rok. Chodzi o Media Expert. Obecnie nowe telewizory LG telewizory zaczęły pojawiać się także w RTV EURO AGD oraz Media Markt. Jakie modele można już zamawiać i na ile zostały wycenione? Czy także i tutaj możemy liczyć na dodatkowe prezenty jak to jest w przypadku Media Expert czyli konsolę Xbox One X w cenie telewizora? Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja cenowa w elektromarketach (cena = link do oferty):

Media Expert 55″ 65″ 77″
LG 4K OLED CX 7 999 zł 10 999 zł 19 999 zł
LG 4K OLED GX 9 499 zł 12 999 zł
LG 4K OLED WX 23 999 zł
Media Markt 48″ 55″ 65″ 77″
LG 4K OLED CX brak w ofercie brak w ofercie 10 999 zł brak w ofercie
RTV EURO AGD 48″ 55″ 65″ 77″
LG 4K OLED CX brak w ofercie 7999 zł 10 999 zł brak w ofercie
LG 4K OLED GX 9499 zł 12 999 zł

Podsumowanie najważniejszych cech telewizorów LG OLED na 2020 rok:

 • Wprowadzenie nowego 48″ OLED CX dla klientów pragnących połączyć najwyższą jakość OLED z mniejszymi rozmiarami telewizora;
 • Nowa wersja telewizora OLED GX o grubości zaledwie 2 cm razem z całą elektroniką bez potrzeby używania zewnętrznego modułu z portami HDMI czy soundbarem
 • Prawdziwa rozdzielczość 8K tzw. Real 8K;
 • Procesor obrazu Alpha 9 Gen 3, który za pomocą algorytmów głębokiego uczenia ulepszy wyświetlany obraz;
 • Obsługa aplikacji Apple TV;
 • Tryb Dolby Vision IQ, optymalizujący treści także z uwzględnieniem warunków oświetlenia otoczenia;
 • Obsługa najnowszego kodeka AV1 (streaming w 8K np. YouTube);
 • HDMI 2.1 – 4K przy 120 Hz;
 • Obsługa NVIDIA G-Sync oraz AMD FreeSync jak również innych funkcji dla graczy np. VRR czy ALLM (automatycznie przełączanie się telewizora w tryb Gra)
 • Nowe tryby HGiG Mode oraz Filmmaker Mode, odpowiadają za optymalizację wyświetlanego obrazu w zależności od pory dnia, tak, aby otrzymać efekt zamierzony z intencjami jego twórców;
 • Wsparcie dla Apple AirPlay 2 i HomeKit;
 • ThinQ AI w języku polskim – wydawanie poleceń do telewizora;
 • Najnowsza wersja systemu multimedialnego webOS.

LG OLED 2020 polska premiera

Źródła: konferencja LG, informacje prasowe, własne


Więcej na temat telewizorów LG:

(7123)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
2 miesięcy temu

Szkoda, że porzucili obsługę DTS:X

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Powiem, że dziwna sprawa bo niby nie obsługuje DTS ale byłem w Mediamarkt ze swoim dyskiem filmy z dźwiękiem w dts a OLED 55CX łykał wszystko. Co jeszcze lepsze wyskakiwał komunikat, że dźwięk nieobsługiwany a grało normalnie hah 😀 Także jednak obsługuje ;p

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Piotrze nie wprowadzaj ludzi w błąd. Miałeś dźwięk bo telewizor przełączył się na inną obsługiwaną ścieżkę (zapewne AC3), a dla ścieżki DTS wyświetlił odpowiedni komunikat.

Jakub
Jakub
2 miesięcy temu

Myślałem nad zakupem LG c9, warto się wstrzymać parę miesięcy i wtedy kupić model z 2020 za porównywalne pieniądze ?

Kamil
Kamil
2 miesięcy temu
Reply to  Jakub
Maciej
Maciej
2 miesięcy temu
Reply to  Jakub

Teraz jak resztki C9-tek są za 5999,- to ja wolę poczekać na Black Friday i kupić CX poniżej 5 tysięcy, tak jak bylo z C9. Na DTS:X mi nie zależy bo większość serwisów streamingowych zapodaje produkcje z Dolby Atmos. Zresztą zawsze można kupić osobne audio z obsługą DTS:X i podpiąć pod odtwarzacz Blu-ray czy konsolę.

Ataman
Ataman
2 miesięcy temu

Dali ciala z tym dts, nie dam im za to zarobic

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu

Wie ktoś może czy hfr przyda się do gier? Podbija input lag? Jest dostępny w modelu C9?

Michał
Michał
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Te ciekawi mnie różnica c9 HDR a cx hfr

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

Nie chce nikogo zniechęcać bo Oled swieci pięknie ale mam C6 w tej chwili leci mu 4 rok i cholernie wypaliły się paski z info kanałów a jestem i byłem tego świadomy i nigdy nie oglądałem dłużej niż godzinę. Dodatkowo wypalił się górny pasek po filmach anamorficznych z Netflix ale to pikus bo mało widoczne. Chciałem 77cx ale powiem szczerze ze się naprawdę zawiodłem . 9300 pln mnie to kosztowało w 2016 r za 55”! Oled gdy się starzeje wyglada na to ze jest bardziej podatny na burn in Chyba ze w nowszych są lepsze zabezpieczenia nie wiem Pozdrawiam Ps… Czytaj więcej »

10
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x