Home News Za miesiąc pierwsze kino Dolby Cinema w UK
Za miesiąc pierwsze kino Dolby Cinema w UK

Za miesiąc pierwsze kino Dolby Cinema w UK

587
4

Jedno z najbardziej znanych kin na świecie, Odeon, właśnie przechodzi renowację. Wraz z jej końcem nadejdzie także pierwsza sala Dolby Cinema w Wielkiej Brytanii, już w grudniu.

Sala Dolby Cinema w Odeonie jest ogromna i może pomieścić 800 widzów. Wyposażona jest w laserowy projektor z Dolby Vision a także udźwiękowienie Dolby Atmos. Odeon to kino z 81-letnią tradycją a jego renowacja trwa już niemal rok. Kino będzie ponownie otwarte na Gwiazdkę.

Dolby Cinema

Jest to jedno siedmiu z kin, które otrzymają branding Dolby Cinema w Wielkiej Brytanii. Oprócz wizualnych usprawnień, 350 z 800 siedzisk będzie wyposażonych w rozkładane, skórzane fotele z trzy razy większą przestrzenią na nogi niż standardowo.

Najbliższe nam kino Dolby Cinema będzie także otwarte w Monachium w Kinopolis Mathäser Palast.

(587)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. Serio w dobie google maps ktoś nie poradzi sobie ze znalezieniem tak popularnego miejsca? :DDDD Szczególnie użytkownik takiego portalu? No już bez przesady ;-).

 2. Jeżeli w tym "kinie" mają być ściany i sufity jak na zdjęciu to niestety "KUPA". :P

  Będzie wszystko widać na około tzn. "czerwone karki" zakłócające ciszę!

   

  Druga sprawa to głośniki "sufitowe", jaka to może być kalibracja idealna dla tego Atmosa?

  Czy w stosunku do widza w pierwszym rzędzie chrząkającego, czy tego w ostatnim "pierdzącego",

  czy może tego z prawej rżącego czy z lewej mlaskającego, a może tych dwoje, siorbających napoje i bekających ze środka? :P:lol:

 3. Gmeru.

  Pewnie że można znaleźć, tylko jak się piszę artykuł, to moim zdaniem powinien być trochę bardziej szczegółowo napisany.

   

  Ten Londyn znalazłem ale tych pozostałych lokalizacji dalej nie znam.