Home News Samsung: przełomowy mobilny wyświetlacz Infinity Flex
Samsung: przełomowy mobilny wyświetlacz Infinity Flex

Samsung: przełomowy mobilny wyświetlacz Infinity Flex

512
0

Podczas Samsung Developer Conference 2018, firma Samsung Electronics zaprezentowała przyszłościowe rozwiązania – wyświetlacz Infinity Flex, nowy interfejs użytkownika One UI oraz nowe potężne narzędzia programistyczne dla platform Bixby i SmartThings.

Samsung wprowadza nowy, intuicyjny interfejs o nazwie One UI. Jego minimalistyczny design zapewnia, że najważniejsza treść znajduje się w dolnej połowie ekranu, co sprawia, że obsługiwanie go jedną ręką jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Został on przeprojektowany tak, aby zapewnić większą przejrzystość i zmniejszyć liczbę elementów rozpraszających uwagę.

Samsung bazuje na fundamencie swoich dotychczasowych osiągnięć w zakresie definiowania kształtu i innowacji wyświetlania, które umożliwiły opracowanie przełomowego, składanego smartfona. Wyświetlacz Infinity Flex wraz z interfejsem One UI zapewnia nowe doświadczenie mobilne i daje użytkownikom możliwości, jakich nie daje im żaden inny telefon. Użytkownicy czerpią teraz podwójne korzyści: kompaktowy smartfon, który rozkłada się, ukazując większy, wygodniejszy ekran sprzyjający multitaskingowi i jeszcze bardziej ułatwiający przeglądanie treści. Aplikacje płynnie dostosowują się do wyświetlacza, gdy urządzenie jest rozkładane. Ponadto użytkownicy mogą surfować po internecie, oglądać treści, być w kontakcie ze znajomymi i wykonywać wiele zadań, korzystając jednocześnie z trzech aktywnych aplikacji na większym ekranie.

Debiut wyświetlacza Infinity Flex wyznacza nową erę w historii urządzeń mobilnych, dlatego firma Samsung zachęca deweloperów do współpracy już od samego początku. Współpracując z Google i społecznością programistów Android, firma zmaksymalizuje potencjał tego nowego formatu, aby stworzyć zoptymalizowany składany interfejs użytkownika.

Więcej informacji na temat Samsung Developer Conference 2018 można znaleźć na stronie http://sdc.developer.samsung.com/ lub na Twitterze (@samsung_dev) oraz przy użyciu hashtagu #SDC18.

Displayinnovation_1107

(512)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).