Home News YouTube i Universal remasterują setki teledysków do HD
YouTube i Universal remasterują setki teledysków do HD

YouTube i Universal remasterują setki teledysków do HD

660
0

YouTube i Universal Music Group zaczęły współpracę, której celem jest zremasterowanie setek teledysków do jakości Full HD. Mowa o klipach takich artystów, jak Lionel Richie, Lady Gaga, Beastie Boys czy No Doubt.

Teledyski przed epoką YouTube stanowiły jedno z największych źródeł rozrywki. Właśnie zresztą w swoich początkach ta platforma wideo oferowała głównie właśnie klipy. Oczywiście w epoce początków MTV, a później latach 90. i połowie 00. trudno było o wysoką rozdzielczość takiej zawartości. Muzyka jak najbardziej może i żyje nadal, ale z perspektywy roku 2019 wracanie do pewnych teledysków (choćby na ekranie 4K) może być bolesne…

YouTube
The Killers, teledysk do “Mr. Brightside”

Universal wraz z YouTube mają do końca 2020 roku doprowadzić do jakości HD ponad 1000 klipów (z czego w teraz odnowiono ponad 100). W całym tym procesie adresy URL zawartości, a także informacje o polubieniach i “łapkach w dół” pozostaną bez zmian. Jak więc poznamy, że mamy do czynienia z odświeżonym materiałem? Mianowicie będzie on opatrzony tagiem “#Remastered”, a fakt ten również odnotujemy w opisie.

Warto jednak pamiętać, że spora część teledysków artystów z katalogu Universal nie została nakręcona w HD. Mimo wszystko nawet w takich sytuacjach mamy zauważyć duży skok w jakości. Tutaj znajdziecie odświeżony teledysk do “Free Fallin” Toma Petty’ego.


ZOBACZ TAKŻE: YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi


Byłoby miło, gdyby inne wytwórnie poszły w ślady Universal…

Źródło: The Verge

(660)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o