Home Wideo Wizyta w największej polskiej fabryce telewizorów Philips w Gorzowie Wielkopolskim

Wizyta w największej polskiej fabryce telewizorów Philips w Gorzowie Wielkopolskim

3.29K
1

Kilka tygodni temu, na specjalne zaproszenie firmy Philips, mieliśmy niebywałą okazję aby w końcu na własne oczy przekonać się gdzie tak naprawdę produkowane są telewizory Philips oraz jak przebiega ten cały, skomplikowany proces. W tym celu wybraliśmy się do największej w Polsce fabryki telewizorów w Gorzowie Wielkopolskim.

Rozmawiamy z Grzegorzem Bendą, który pełni funkcję Manufacturing Managera. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe zarządzanie i funkcjonowanie fabryki w Gorzowie.

(3293)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. Szkoda, że filmik to głównie wywiad, a nie wycieczka po zakładzie. Ale i tak wygląda to profesjonalnie. Fajnie że udało Wam się przybliżyć nam jak to wygląda od środka. Chętnie obejrzałbym więcej takich materiałów, są ciekawe.Wiele razy w wywiadzie pan Grzegorz podkreśla, że jakość jest najważniejsza. No i spoko, ale nie powiedział gdzie powstaje oprogramowanie do telewizorów Philipsa. A powstaje w Chinach i jego jakość jest tragiczna, głównie ze względu na aktualizacje na które trzeba czekać miesiącami, a później okazuje się, że psują więcej niż naprawiają. Wiem to z doświadczenia własnego i innych użytkowników rozmaitych forów.Zastanawiam się dlaczego tak jest. Być może winna jest odległość. Jeżeli soft powstawałby w Gorzowie, to zapewne szybciej reagowano by na rozmaite błędy. Teraz jest tak, że \'nasi\' dwoją się i troją żeby sprzętowo jakość była na najwyższym poziomie (chociaż też z tym różnie jest - sprawa smogu który atakował Philipsy) a \'chińczyk\' i tak spartoli to kiepskim softem. Zastanawiam się kiedy, albo czy w ogóle, nastąpi w TP Vision jakiś przełom w tej kwestii i produkcję najważniejszej rzeczy, która odpowiada za komfort użytkowania (czyli soft) oddadzą w bardziej profesjonalne ręce.