Home Testy Telewizory LCD Samsung Samsung QLED Q9 2018 Unboxing Ultra HD 4K 2018

Samsung QLED Q9 2018 Unboxing Ultra HD 4K 2018

4.29K
19

Zgodnie z tym co pisałem na forum, do redakcji zawitał właśnie najnowszy telewizor Samsunga z serii premium QLED Q9 2018. Jest to flagowiec, który posiada m.in pełne podświetlenie LED (kilkaset stref). To oznacza, że już na start będziemy go oceniać jako telewizor z najwyższej półki.

Na początek zaglądamy do środka! Seria QLED w tym roku składać się będzie nie z 3 ale 4 modeli: Q9, Q8, Q7 oraz Q6. Ten ostatni pozbawiony będzie elementów wyposażenia charakterystycznych dla QLED jednak obrazowo ma nadal trzymać wysoki poziom.

(4287)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(19)

 1. 7 godzin temu, Janunio63 napisał:

  No to wspaniale-oczywiście zaawansowanie tv:D. Może chcecie pisać w odcinkach, albo kilku tomach opowieść? Coś na kształt opisów w "Nad Niemnem". Osobnym tematem może być zakład honorowy: czy Wy zdążycie zamieścić choćby pierwszy odcinek swojej recenzji, czy ja już podzielę się wrażeniami z użytkowania tego modelu? Pozdrawiam i życzę miłej majówki.

  Dajesz z testem swoim czekamy 😂

 2. 4 godziny temu, automaciek25 napisał:

  P.S. Ludzie poza działalnością na forum śpią, mają rodziny, etaty. Więc może więcej szacunku do ich pracy, a mniej roszczeń!

  no ale wiesz - Gmeru to ma etat tu na forum. no chyba że się mylę :)

 3. Jak test ma być rzetelny to potrzeba czasu  na jego wykonanie . Tak dopytam czy planujecie przetestować trochę niższy model np.65FNQ7 ?

 4. 15 hours ago, Janunio63 said:

  Nie ma co czekać na test Pana Koper. Z testów na zagranicznych stronach wynika jasno że ten model to chyba najlepszy Led. Ciekawsze jest to że jest nie do zakupienia w Polsce. Jak by ktoś miał info o dostępności to proszę o info. Panowie z HDTV.PL w końcu zamieszczą swoje uwagi, ale myślę że nic nowego nie wymyślą, tylko potwierdzą jakość Q9. Interesujące mogą być doznania osób które nabędą i same wypróbują w warunkach domowych.

  Pisałem do Samsunga z zapytaniem o dostępność tego modelu w Polsce. Odpisali mi, że będzie sprzedawany poprzez ich sklepy firmowe od maja.

 5. no ale wiesz - Gmeru to ma etat tu na forum. no chyba że się mylę
  Jeden TV na testy, i jednego forumowicza chętnego na czytanie....
 6. akurat test Q9FN każdy chętnie poczyta - choćby po to by wiedzieć czy mamy nowego króla LEDów

  jak tak jest to na pewno sporo miłośników LCD będzie chciało kupić - nie tylko jeden

 7. Też czekam na test tego TV, ale jeszcze bardziej (ze względu m.in. na cenę) na Q7/Q8 (wersja europejska).

  Dlatego mam pytanie do Ciebie Gmeru, gdyż czytałem Twoje bardzo interesujące tweety dotyczące jasności w Q7. Czy wobec tego dostaliście równocześnie do testów także model Q7FN?

  Bo z początku myślałem, że te 2400 nitów zmierzyliście podczas, znaczy po zakończeniu, warsztatu prasowego Samsunga, ale ponieważ wczoraj napomniałeś także o średnim już HDR również w Q7, to albo oba modele testujecie mniej więcej równocześnie albo ta Twoja wypowiedź (tweet) o tym średnim HDR w Q7 była tylko Twoim (i słusznym zapewne) przypuszczeniem.

  W każdym bądź razie, z tej szczątkowej od Ciebie informacji o szczytowej luminacji 2400 nitów dla Q7 i 1600 nitów dla Q9 wynikać może, iż Samsung bardzo mocno wzmocnił (może przez zastosowanie nowej generacji) LED-y w krawędziowych Qledach, ażeby w warunkach normalnej pracy TV dolne podświetlenie dawało radę z HDR na wysokim poziomie. Ciekawe, czy skoro w Q9 wyszło Wam średnio 1200 nitów (przy szczytowej luminacji 1600), to czy Q7 da radę wciągnąć średnią w przedziale 900-1000 nitów przy zdolności do szczytowej luminacji 2400 nitów. Obstawiam, że przynajmniej 800 nitów średniego HDR może być w Q7.

   

 8. Szkoda że 65" Q9 cenowo nie wycenili  poniżej nowych modeli OLED 2018.

   

 9. Jutro ma się pojawić się recenzja modelu Q8FN na rtings, a na początku przyszłego tygodnia - Q9FN.

 10. 32 minuty temu, Subman napisał:

  Jutro ma się pojawić się recenzja modelu Q8FN na rtings, a na początku przyszłego tygodnia - Q9FN.

  Oczywiście dobrze, ale jak dla mnie nie bardzo dobrze, ponieważ nie rozumiem tej ich decyzji, aby testować na raz dwa najwyższe modele QLED w sytuacji, gdy oba są Full LED. Zamiast kupić Q9 i Q7, to oni kupili Q9 i jego gorszą wersję Q8. Gdyby to był Q8 z Europy, to byłoby super, a tak trzeba będzie nie wiadomo ile jeszcze czekać na test Q7, który jest najwyższym krawędziowym modelem QLED, a z tweetowego przecieku od Gmeru wynika, że może być ten samsungowy  Edge-Lit-Led zaskakująco dobrym TV pod względem HDR-u, ale także w pozostałych zakresach.